Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
6 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Czy w ciąży można robić inhalacje z soli fizjologiczne przy katarze ? Czy nie będę miała kaszlu przez to?

Ja np jeszcze nie mailam ktg a jestem w 39tc

Mysle ze mozna robic. Ja na katar uzywam kropli z soli morskiej i pomaga.

No moze u ciebie nie ma wskazan do ktg 😃 U mnie pewnie sa i tez jest latwo bo w  gabinecie u pani Dr jest ta maszyna od ktg i z tego co widze to wszystkie panie z wiekszymi brzuszkami ida na to ktg wiec pewnie taki ma zwyczaj  pani dr, ze robi. Mi mowi, ze musi mi co tydzien zbadac jak tam szyjka, zrobic ktg i zmierzyc cisnienie, ale to sa zalecenia typowo dla mnie. Moze inne kobiety nie musza tak czesto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Czy w ciąży można robić inhalacje z soli fizjologiczne przy katarze ? Czy nie będę miała kaszlu przez to?

Ja np jeszcze nie mailam ktg a jestem w 39tc

Tak ja miałam katar kilka razy i robilam z soli fizjologicznej i nebudose tak chyba nazywał się ten lek bez recepty do inhalacji. Tak jest dodatkowo kwas hialuronowy. Mi bardzo pomogły inhalacje z tego na taki mocny kaszel. Mnie zaczęło bolec gardło 😱 muszę, dziś wjeżdża czosnek z mlekiem i miodem 😋😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

Czy w ciąży można robić inhalacje z soli fizjologiczne przy katarze ? Czy nie będę miała kaszlu przez to?

Ja np jeszcze nie mailam ktg a jestem w 39tc

Można z tego co wiem. Co by tam mogło zaszkodzić? 🙂

Bo to pokazuje więcej niż na USG tylko o skurcze więc jak nie ma wskazań to po co się tyle nudzić i leżeć 😁 tętno dziecka i tak sprawdzają co wizytę detektorem albo na USG 🙂

24 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

No i pozamykali salony fryzjerskie i kosmetycznki dziewczyny 😞 ja dopiero i tak po ciąży chce się udać do fryzjera żeby ogarnął włosy bo pewnie będą wyglądać

To było pewne, dziwię się że nie zrobili jednak zakazu przemieszczania, ale pewnie dalej tego prawnie nie ogarnęli, a już tak jak rok temu nie mogą tego zrobić, bo był wyrok sądu że było to bezprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Agnieszka5g napisał:

No i pozamykali salony fryzjerskie i kosmetycznki dziewczyny 😞 ja dopiero i tak po ciąży chce się udać do fryzjera żeby ogarnął włosy bo pewnie będą wyglądać

Ja miałam na 30 marca fryzjera umówionego 🥲 teraz to sama pomaluje włosy jakaś farba a co tam raz się żyje 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja przez ciążę farbuje odrosty w domu mama mi robi a po ciąży pójdę do fryzjera. Właśnie się dowiedziałam że znajoma ma covid mimo że miała przeciwciała i przechodziła bezobjawowo wczeniej bo robiła badania do pracy. Więc kto wie czy u nas w domu znowu nie ma covid bo zaczęło się od mojego taty którego kierownik ma covida tata miał z nim styczność i znowu poszło najpierw on potem moja mama mąż o ja ale my dużo słabiej terez tylko gardło i katar a mąż najgorzej a wtedy najlżej . Ale nie wiadomo to tylko przypuszczenia. Więc jak wyjdzie mi na prodowce pozytywny to będzie wesoło najwyżej izolatkę dostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
52 minuty temu, Klaudia91d napisał:

Ja miałam na 30 marca fryzjera umówionego 🥲 teraz to sama pomaluje włosy jakaś farba a co tam raz się żyje 😊

Zadzwoń zapytaj może będą dalej pracować. Wiem że większość branży się nie planuje zamykać, bo ma już dość.

45 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Ja przez ciążę farbuje odrosty w domu mama mi robi a po ciąży pójdę do fryzjera. Właśnie się dowiedziałam że znajoma ma covid mimo że miała przeciwciała i przechodziła bezobjawowo wczeniej bo robiła badania do pracy. Więc kto wie czy u nas w domu znowu nie ma covid bo zaczęło się od mojego taty którego kierownik ma covida tata miał z nim styczność i znowu poszło najpierw on potem moja mama mąż o ja ale my dużo słabiej terez tylko gardło i katar a mąż najgorzej a wtedy najlżej . Ale nie wiadomo to tylko przypuszczenia. Więc jak wyjdzie mi na prodowce pozytywny to będzie wesoło najwyżej izolatkę dostanę.

O Jezu, współczuję 😞 moze zdąży minąć. Naszykuj sobie oświadczenie że nie zgadzasz się na izolacje dziecka. Chyba że uważasz że jednak powinni je oddzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Enigma91 napisał:

Zadzwoń zapytaj może będą dalej pracować. Wiem że większość branży się nie planuje zamykać, bo ma już dość.

O Jezu, współczuję 😞 moze zdąży minąć. Naszykuj sobie oświadczenie że nie zgadzasz się na izolacje dziecka. Chyba że uważasz że jednak powinni je oddzielić.

A masz może wzór ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Ja przez ciążę farbuje odrosty w domu mama mi robi a po ciąży pójdę do fryzjera. Właśnie się dowiedziałam że znajoma ma covid mimo że miała przeciwciała i przechodziła bezobjawowo wczeniej bo robiła badania do pracy. Więc kto wie czy u nas w domu znowu nie ma covid bo zaczęło się od mojego taty którego kierownik ma covida tata miał z nim styczność i znowu poszło najpierw on potem moja mama mąż o ja ale my dużo słabiej terez tylko gardło i katar a mąż najgorzej a wtedy najlżej . Ale nie wiadomo to tylko przypuszczenia. Więc jak wyjdzie mi na prodowce pozytywny to będzie wesoło najwyżej izolatkę dostanę.

Ojej mam nadzieje, ze to tylko przeziebienie. Zycze wam duzo zdrowia. ❤️ Niech juz te covidy wszystkie mina Bo zyc tak dalej nie idzie. U nas tez obostrzenia i nic nie wolno. Trzeba na szczepionke czekac. Czesc moich kolegow  z pracy dostala wczoraj biontech . Ja sie cykam tak przed porodem, ze dostane goraczke... Tym bardziej ze w poniedzialek mam ta wizyte w szpitalu i beda tam badac czy nadaje sie do porodu SN czy CC, a 

oni zawsze przed wejsciem do szpitala sprawdzaja czy sie ma goraczke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Enigma91 napisał:

Aga ja drukowalam ze strony Fundacji Rodzić po Ludzku 🙂

 Ok muszę sobie to ogarnąć. Dzięki

 

39 minut temu, Anka 32 napisał:

Ojej mam nadzieje, ze to tylko przeziebienie. Zycze wam duzo zdrowia. ❤️ Niech juz te covidy wszystkie mina Bo zyc tak dalej nie idzie. U nas tez obostrzenia i nic nie wolno. Trzeba na szczepionke czekac. Czesc moich kolegow  z pracy dostala wczoraj biontech . Ja sie cykam tak przed porodem, ze dostane goraczke... Tym bardziej ze w poniedzialek mam ta wizyte w szpitalu i beda tam badac czy nadaje sie do porodu SN czy CC, a 

oni zawsze przed wejsciem do szpitala sprawdzaja czy sie ma goraczke. 

 

No nic pozostaje mi czekać a jak będzie poród to wyjdzie czy bede dodatnia wtedy czy nie nic nie poradzę na to.

Edytowane przez Agnieszka5g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Wróciłam właśnie od lekarza, pobrał GBS i zalecił KTG wiec jutro umawiam się. Powiedział że szyjka zamknięta ale był w szoku że jak na ten czas (dzisiaj skonczylismy 37tydzien) to głowa jest juz tak nisko jakbym miała dzisiaj urodzić 😛 i koniecznie mam odstawić magnez (biorę 6 tabletek). Trochę się wystraszyłam 💪 ciekawe czy bez tego magnezu szyjka postąpi i Wiki nas zaszczyci predzej. Ach ta niepewność ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
25 minut temu, Kamilabe napisał:

Wróciłam właśnie od lekarza, pobrał GBS i zalecił KTG wiec jutro umawiam się. Powiedział że szyjka zamknięta ale był w szoku że jak na ten czas (dzisiaj skonczylismy 37tydzien) to głowa jest juz tak nisko jakbym miała dzisiaj urodzić 😛 i koniecznie mam odstawić magnez (biorę 6 tabletek). Trochę się wystraszyłam 💪 ciekawe czy bez tego magnezu szyjka postąpi i Wiki nas zaszczyci predzej. Ach ta niepewność ! 

Może się uda 😉 u mnie odstawienie magnezu nic nie dało, dalej brak skurczy.

Zobaczymy czy jutro na ktg coś się będzie pisało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
43 minuty temu, ewon napisał:

@Agnieszka5g  zdrówka dla Was. 

 

 

Kurcze ja to chyba tych testów bardziej się boję niż porodu 🙈🙈   bo niby człowiek dobrze się czuje a nie wiadomo 🤷‍♀️  znajomej mąż miał + chociaż był bez objawów. 

Ja też nie myślę o dziecku i porodzie tylko o tym wymazie na wejściu i całych tych procedurach w szpitalu 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Enigma91 napisał:

Może się uda 😉 u mnie odstawienie magnezu nic nie dało, dalej brak skurczy.

Zobaczymy czy jutro na ktg coś się będzie pisało.

Oo czyli nie jest powiedziane że od razu urodzę, to super bo jednak dla swojego zdrowka niech chociaz do świąt jeszcze posiedzi, w brzuszku najbezpieczniej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
42 minuty temu, Enigma91 napisał:

Ja też nie myślę o dziecku i porodzie tylko o tym wymazie na wejściu i całych tych procedurach w szpitalu 😔

 

Tak zdecydowanie to dodatkowy stres dla nas a oczywiście nikt nie myśli o ciężarnych ze się stresują nie ma np takich ogólnych w telewizji rozmów o kobietach rodzących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Kamilabe napisał:

Oo czyli nie jest powiedziane że od razu urodzę, to super bo jednak dla swojego zdrowka niech chociaz do świąt jeszcze posiedzi, w brzuszku najbezpieczniej 🙂

 

Gdyby to było takie proste...to już bym dawno z synkiem była w domu wypakowana 😉 fajnie by to tak było przestać brać magnez i od razu sru 😁

1 godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

 

Tak zdecydowanie to dodatkowy stres dla nas a oczywiście nikt nie myśli o ciężarnych ze się stresują nie ma np takich ogólnych w telewizji rozmów o kobietach rodzących

Powiem Ci że mnie to już jakiś nie stresuje bo nie mamy na to wpływu i tak więc czym się stresować. Ale myślę czy zacznie się akcja i będziemy na gorąco to przechodzić czy spokojnie sobie pojadę, przejdę wymaz i dopiero. Ostatecznie będzie co ma być, mam nadzieję że test wyjdzie ujemny i że uda się coś znajomej zdziałać żebym nie leżała do czasu wyniku na sali 3 osobowej bo nie wyobrażam sobie jak bym się wkurzyła mając wynik - jakby któraś z sali miała +. Chyba bym ich tam udusila po kolei wszystkich w szpitalu 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Enigma91 napisał:

Gdyby to było takie proste...to już bym dawno z synkiem była w domu wypakowana 😉 fajnie by to tak było przestać brać magnez i od razu sru 😁

Powiem Ci że mnie to już jakiś nie stresuje bo nie mamy na to wpływu i tak więc czym się stresować. Ale myślę czy zacznie się akcja i będziemy na gorąco to przechodzić czy spokojnie sobie pojadę, przejdę wymaz i dopiero. Ostatecznie będzie co ma być, mam nadzieję że test wyjdzie ujemny i że uda się coś znajomej zdziałać żebym nie leżała do czasu wyniku na sali 3 osobowej bo nie wyobrażam sobie jak bym się wkurzyła mając wynik - jakby któraś z sali miała +. Chyba bym ich tam udusila po kolei wszystkich w szpitalu 😁

 

 

A ja się stresuje nawet mój mąż zaczął się martwić bone Gdańsku zostały nam tylko 2 szpitale do rodzenia do jednego jest bardzo ciężko się dostać bo najczęściej trafiają tam kobiety które mają problemy ciążowe i z covidem. Nie chciałabym trafić na prodowke gdzieś poza miastem daleko. Chyba że będę miała covid to wtedy wiadomo. 

Muszę jednak podjechać dzisiaj do dentysty bo moje dziąsła było lepiej niestety znowu od dzisiaj jest źle 😩

Od dwóch dni czuje małego ale jakby mniej o trochę słabiej chyba zszedł niżej bo lepiej mi się oddycha. Czuje go bardziej jak wali mi głowa w szyjkę albo miednicę. Czytałam że przed porodem dziecko jest spokojniejsze to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

 

A ja się stresuje nawet mój mąż zaczął się martwić bone Gdańsku zostały nam tylko 2 szpitale do rodzenia do jednego jest bardzo ciężko się dostać bo najczęściej trafiają tam kobiety które mają problemy ciążowe i z covidem. Nie chciałabym trafić na prodowke gdzieś poza miastem daleko. Chyba że będę miała covid to wtedy wiadomo. 

Muszę jednak podjechać dzisiaj do dentysty bo moje dziąsła było lepiej niestety znowu od dzisiaj jest źle 😩

Od dwóch dni czuje małego ale jakby mniej o trochę słabiej chyba zszedł niżej bo lepiej mi się oddycha. Czuje go bardziej jak wali mi głowa w szyjkę albo miednicę. Czytałam że przed porodem dziecko jest spokojniejsze to prawda?

Słyszałam właśnie że wojewódzki zamknęli. Współczuję 😞 mój już chyba też znów niżej bo aż mam takie wybrzuszenie na wzgórku łonowym jakby już tam zaraz nad spojeniem wisiał głową.

To już może lepiej żebyś miała.covid 😁 przepraszam za czarny humor ale sama już sobie tak czasem.zartuje ;*

Z tym spokojniejszym to różnie, mojej przyjaciółce mała do końca robiła Kung fu ponoć. Co dziecko to inne.

Do dentysty idź koniecznie koleżanka wczoraj poszła na kontrolę się okazało że na dziąsle ma taką gulke i że to ponoć typowo z ciąży, musieli jej to wyciąć i mówi że jak zeszło znieczulenie to boli jakby jej 8 rwali 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, ja jak się nie stresowałam porodem to od wczoraj zaczęłam. U nas w trojmiescie zamknęli w szpitalu wojewódzkim porodówkę na poczet łóżek covidowych i personel migrują na COVID. Martwię się, ze te szpitale w miarę blisko będą przepełnione i będą odsyłać od jednego do drugiego 🥲 Kurcze u mnie zostało jeszcze trochę do porodu so końca kwietnia ale patrząc na to co się dzieje to pewnie nie minie do tego czasu.  Oj rodzimy w dziwnych czasach damy jakoś radę , musimy. Dziś mam wizytę u mojego prowadzącego gina  jestem ciekawa co tam u małej, już się nie mogę doczekać. 😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Agnieszka5g napisał:

 

A ja się stresuje nawet mój mąż zaczął się martwić bone Gdańsku zostały nam tylko 2 szpitale do rodzenia do jednego jest bardzo ciężko się dostać bo najczęściej trafiają tam kobiety które mają problemy ciążowe i z covidem. Nie chciałabym trafić na prodowke gdzieś poza miastem daleko. Chyba że będę miała covid to wtedy wiadomo. 

Muszę jednak podjechać dzisiaj do dentysty bo moje dziąsła było lepiej niestety znowu od dzisiaj jest źle 😩

Od dwóch dni czuje małego ale jakby mniej o trochę słabiej chyba zszedł niżej bo lepiej mi się oddycha. Czuje go bardziej jak wali mi głowa w szyjkę albo miednicę. Czytałam że przed porodem dziecko jest spokojniejsze to prawda?

Ooo właśnie pisałam o zamknięciu wojewódzkiego😱 ja tez wczoraj spanikowałam jak się dowiedziałam.  Nie dość, ze sam poród to stres to jeszcze jedziesz z niewiadoma czy nie przewiozą Cię do Malborka albo Tczewa 🤦‍♀️ Damy radę , musimy, zacisnąć zęby i przyjąć to na klatę co nam los szykuje 😅 Ty masz to już za chwile przed sobą ale myśl pozytywnie, ze uda Ci się wbić na zaspę lub uck. Ja jak miałam ciąże pozamaciczna w 2016 roku i miałam operacyjnie wyjmowany zarodek z jajowodu to z wojewódzkiego pojechałam na zaspę, później z zaspy karetka do Gdyni Orłowo i z Gdyni do Wejherowa. Miałam juz przygodę ze szpitalami w Trojmiescie a nie było pandemii w tym czasie. 🤷‍♂️Mam nadzieje , ze poprostu UCK i Zaspa wprowadza może nowe procedury, więcej miejsc , zmiany organizacyjne, żeby ogarnąć więcej pacjentek 😊a jeszcze tydzień temu martwiłam się , ze tylko w UCK znieczulenie a teraz to mi wszystko jedno 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Oj co tam sie u was dzieje w Gdansku. Masakra jakas z tymi szpitalami. Ja myslalam, ze w kwietniu to wiecej luzu bedzie, ale sie pomylilam. Jestem ciekawa jak Tam wizyta w moim szpitalu w poniedzialek. Maz nie moze ze mna wejsc. Pytalismy nawet czy jesli zrobi szybki Test na wirusa i wyjdzie negatywny czy moze ze mna wejsc, ale sie nie zgodzili.  Dam rade sama, ale bym sie czula pewniej z mezem bo on sie tu  urodzil i moze mnie wspierac jezykowo. Umiem bardzo dobrze mowic po niemiecku. Jednak na prenatalnych badaniach zaskoczylo mnie pare slowek specjalistycznych, z ktorymi mialam problem i prosilam czasem o powtorzene zdania abym z kontekstu  wylapala znaczenie.  Nawet pare slowek z organow ludzkich sie nauczylam. 

Ja odstawilam z polecenia lekarza luteine w 34, w  35 magnez i teraz w sobote mam odstawic aspiryne bo przy cesarce bym krwia pryskala. Jeszcze w poniedzialek bede miec badane dimery u hematologa, ale na szczescie cala ciaze sie nic nie dzialo i nie musialam brac heparyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja odnosnie ruchow dziecka to mam tez obsesje🥴 jeszcze gorzej teraz Bo z ta insulina to non Stop zwracam uwage na te ruchy. Kiedy spi to sie czasem denerwuje czemu sie nie rusza i czasami nawet detektoren sobie sprawdzam dla uspokojenia. Widze np, ze jak pije chlodna wode to dziecko sie za chwile porusza  i wtedy jestem spokojna, albo Jak jem sniadanie to wtedy sie intensywnie rusza. Jak mam usg to doslownie tak sie rusza i ucieka. Bardzo nie lubi usg i podgladania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...