Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Agnieszka5g napisał:

He nie myłam okien bo jestem taki leń w tych ostatnich dniach że maskara spać tylko spać daj mi poduszkę. Za to umyłam dzisiaj balkon i odkurzylam cały dom polezalam w ogrodzie i poszłam spać właśnie będę jadła obiad. 

O jak fajnie UCK puste 😁 chyba dzisiaj będzie gorąca kąpiel na wieczór

Koniecznie 😍 oooo to super dzień masz a to jeszcze nie koniec. Ja właśnie zaczynam swoją przygodę ze sprzątaniem dziś. Mam torbę niespakowana wiec dziś to ogarnę w końcu. Pogoda jest cudowna. Muszę z garażu leżaczek przywlec na górę i tez balkonik ogarnąć  ❤️ Ja nigdy nie byłam w uck wcześniej i szukałam tego położniczego chyba z 20 min. Myślałam ze zrezygnuje zaraz z poszukiwań 😅 No ciekawe co lekarz jutro powie. U mnie mała przez to nadciśnienie wolniej przybiera na wadze, wazy 2900 , muszę chodzić na ktg i monitorować ruchy. Ciagle czekam na wózek 😱 trochę się martwię , ze nie dotrze na czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kamilabe napisał:

Poprosiłam męża żeby wziął wolne bo z brzuszkiem nie mieszczę się za kierownicą a na 9:30 jechałam na KTG. Podczas badania malutkiej szalało tentno bardzo w górę, zbiegli się ludzie, szamotali brzuszkiem, kazali mocno oddychac i tylko ,,dzwon Pani po męża, bierzemy na oddział”... wiec leżę już na oddziale na patologii, jestem po trzecim ktg, serduszko lepiej ale za to 50/60% piszą się skurcze co 5 min, czuję tylko spięcia, bez bólu. Mąż przywiózł walizkę i potrzebne dokumenty więc już leżymy. Na rodzenie się nie czuję ale kto wie. 
a miała tylko na ktg kontrole przyjechac ... 

o kurcze ale akcja. A który to u Ciebie tydzień przypomnij ?😊 najważniejsze , żeby z dzidzia było wszystko dobrze. Niech tam pilnują w szpitalu dziecka. A masz już jakieś rozwarcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 minut temu, Klaudia91d napisał:

o kurcze ale akcja. A który to u Ciebie tydzień przypomnij ?😊 najważniejsze , żeby z dzidzia było wszystko dobrze. Niech tam pilnują w szpitalu dziecka. A masz już jakieś rozwarcie ?

Jutro koncze 38 tygodni. Badał szyjkę ale nie skomentował nic na głos a ja nie spytałam, ale czop mi nie odszedł w domua przynajmniej nie zauważyłam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
24 minuty temu, Klaudia91d napisał:

Koniecznie 😍 oooo to super dzień masz a to jeszcze nie koniec. Ja właśnie zaczynam swoją przygodę ze sprzątaniem dziś. Mam torbę niespakowana wiec dziś to ogarnę w końcu. Pogoda jest cudowna. Muszę z garażu leżaczek przywlec na górę i tez balkonik ogarnąć  ❤️ Ja nigdy nie byłam w uck wcześniej i szukałam tego położniczego chyba z 20 min. Myślałam ze zrezygnuje zaraz z poszukiwań 😅 No ciekawe co lekarz jutro powie. U mnie mała przez to nadciśnienie wolniej przybiera na wadze, wazy 2900 , muszę chodzić na ktg i monitorować ruchy. Ciagle czekam na wózek 😱 trochę się martwię , ze nie dotrze na czas 

 

Właśnie ja też tam nie byłam a gdzie się znajduje ten oddział? Podobno po 16 to oddział p-g a do 16 na IP może powiedz jak się kierować jak się wchodzi główna brama?

7 minut temu, Kamilabe napisał:

Jutro koncze 38 tygodni. Badał szyjkę ale nie skomentował nic na głos a ja nie spytałam, ale czop mi nie odszedł w domua przynajmniej nie zauważyłam 

 

Trochę dziwne że tak skacze tętno , ja nie miałam ani razu ktg a jeśli u mnie też nie jest dobrze ? Kurde przestraszyłam się teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
23 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

 

Właśnie ja też tam nie byłam a gdzie się znajduje ten oddział? Podobno po 16 to oddział p-g a do 16 na IP może powiedz jak się kierować jak się wchodzi główna brama?

 

Trochę dziwne że tak skacze tętno , ja nie miałam ani razu ktg a jeśli u mnie też nie jest dobrze ? Kurde przestraszyłam się teraz

Mi kazał kontrolnie pójść bo łożysko zaczęło sie starzec w 34 tc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Klaudia91d napisał:

To prawda , takie ćwiczenie cierpliwości, sama jesteś na sali to nawet nie masz z kim pogadać. Bo tak to zawsze czas szybciej mija na opowieściach. Chociaż może tez wolałabym sama bo większa swoboda. Jak już wyjdziesz to napiszesz czego Ci brakowało w szpitalu. No najgorzej ze w tych szpitalach to zawsze mówią tyle , ze i tak na koniec nic nie wiadomo. A ten balonik już Ci odpadł? Czujesz taki dyskomfort z tym balonikiem , boli czy do przeżycia ? 

Balonik musieli wyjąć, sam nie wypadł, Dzisiaj mi nie podłącza oxy, bo na porodówkę dalej nie idzie się dobić a lekarka powiedziała że na noc mi nie da bo się wymęcze tylko cała noc i rano nie będę miała siły rodzić.

Balonik jak zakładali to kompletnie nie czułam, rozwarcie miałam na palec jak zakładali. Jak napelniali to lekkie uczucie parcia pod wzgorkiem łonowym. Później był lekki dyskomfort takiego pełnego brzucha w tym miejscu aż do wieczora.

3 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

He nie myłam okien bo jestem taki leń w tych ostatnich dniach że maskara spać tylko spać daj mi poduszkę. Za to umyłam dzisiaj balkon i odkurzylam cały dom polezalam w ogrodzie i poszłam spać właśnie będę jadła obiad. 

O jak fajnie UCK puste 😁 chyba dzisiaj będzie gorąca kąpiel na wieczór

Ja tez od wczoraj co chwilę kima. Już sama nie wiem czy z nudów czy organizm zbiera siły na poród 🙂 u nnas na IP też wydawało się że cisza i spokój a wszędzie pełno 🙈

2 godziny temu, Kamilabe napisał:

Poprosiłam męża żeby wziął wolne bo z brzuszkiem nie mieszczę się za kierownicą a na 9:30 jechałam na KTG. Podczas badania malutkiej szalało tentno bardzo w górę, zbiegli się ludzie, szamotali brzuszkiem, kazali mocno oddychac i tylko ,,dzwon Pani po męża, bierzemy na oddział”... wiec leżę już na oddziale na patologii, jestem po trzecim ktg, serduszko lepiej ale za to 50/60% piszą się skurcze co 5 min, czuję tylko spięcia, bez bólu. Mąż przywiózł walizkę i potrzebne dokumenty więc już leżymy. Na rodzenie się nie czuję ale kto wie. 
a miała tylko na ktg kontrole przyjechac ... 

Ojej. U nas już mały za to ma 130-140 constans dzisiaj i jak się rusza to mu nie rośnie ciśnienie brak akceleracji. Chyba już bidulek zmęczony powoli. Dobrze że mąż byl i że obrócił Ci szybko po rzeczy. Teraz już jak mają pod kontrolą to będzie wszytko ok 🙂

 

2 godziny temu, Kamilabe napisał:

Jutro koncze 38 tygodni. Badał szyjkę ale nie skomentował nic na głos a ja nie spytałam, ale czop mi nie odszedł w domua przynajmniej nie zauważyłam 

Noo to już ładnie donoszone jak coś może wychodzić 🙂 a cco do czopa to że nie widziałaś nie znaczy że nie wypadł. Ja wczoraj jak balonik zakładali też mówiłam że w poniedziałek na badaniu brak rozwarcia i zaczopowane, to mówiła że trudno będzie cewnikiem musiała forsować więc może zaboleć. A okazało się że nie wiem kiedy czop odpadł i rozwarcie było na palec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

No mi dzisiaj mama powiedziała że się zmieniłam na twarzy nie wie jak ale się zmieniłam a że razem mieszkamy w jednym domu to widzi mnie na codzien więc liczę że poród tuż tuż

@Kamilabe aha no tak to faktycznie to różnie teraz bywa a powiedz mi czy na USG widać że łożysko się starzeje tym zwykłym nie genetycznym?

Pomożesz z tą porodówka UCK gdzie się kierować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

No mi dzisiaj mama powiedziała że się zmieniłam na twarzy nie wie jak ale się zmieniłam a że razem mieszkamy w jednym domu to widzi mnie na codzien więc liczę że poród tuż tuż

@Kamilabe aha no tak to faktycznie to różnie teraz bywa a powiedz mi czy na USG widać że łożysko się starzeje tym zwykłym nie genetycznym?

Pomożesz z tą porodówka UCK gdzie się kierować?

Widać na zwykłym USG. Pojawiaja się zwapnienia takie białe punkty na łożysku. Moja lekarka mi to pokazywała bo na jednej powiedziała że pojawiają się zwapnienia i się starzeje, więc tydzień później powiedziałam żeby dobrze to łożysko spradziła bo się stresuje i mi to pokazała i wyjaśniła. Widać ładnie i w naszym wieku ciąży Aga już są całkowicie normlane że są 🙂

A mój organizm zaczyna chyba powoli sam się szykować do porodu. Poszłam teraz do łazienki i wyleciał calutki piękny czop śluzowy. Mój boże nie mogę wyjść w podziwu jakie to wielkie 🙈 rozleciał mi się na pół, ale jakby to skleić i zrobić kuleczkę to prawie wielkości jabłka 😲 aż chcialam iść do położnych się pochwalić bo mnie takie rzeczy strasznie kręcą jak to organizm nasz robi, ale stwierdziłam że uznają mnie za wariatke 🤣 

bez kitu siedzę od 10min i nie mogę wyjść z podziwu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

U nas dobrze, ktg nie wykazało wiecej nieprawidłowości wiec pewnie na święta wrócę do domu. Brak rozwarcia jest wiec i czop sie trzyma. Skurcze sie piszą na 60% co ok 10min ale niebolesne to położna powiedziała ze to nie ja poród tylko te przepowiadające (a mam je juz od miesiaca 🤭). 
a łożysko widac na każdym normalnym usg jak sie starzeje, jak obraz jest normalnie czarny to na łożysku starzejącym widać takie białe kropki, to są zwapnienia czyli złogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

 

Właśnie ja też tam nie byłam a gdzie się znajduje ten oddział? Podobno po 16 to oddział p-g a do 16 na IP może powiedz jak się kierować jak się wchodzi główna brama?

 

Trochę dziwne że tak skacze tętno , ja nie miałam ani razu ktg a jeśli u mnie też nie jest dobrze ? Kurde przestraszyłam się teraz

Ogólnie droga na IP wyglada tak, ze jak stajesz przed głównym wejściem przodem to nie jest ten budynek główny tylko kompleks budynków po lewej stronie. I tam trzeba obejść te budynki od tylu jest wejscie. Najgorsze, jest to ze nie ma żadnych znaków przynajmiej ja nie widziałam. 🤷‍♂️ Mi pomógł pan ochroniarz trafić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Klaudia91d napisał:

Ogólnie droga na IP wyglada tak, ze jak stajesz przed głównym wejściem przodem to nie jest ten budynek główny tylko kompleks budynków po lewej stronie. I tam trzeba obejść te budynki od tylu jest wejscie. Najgorsze, jest to ze nie ma żadnych znaków przynajmiej ja nie widziałam. 🤷‍♂️ Mi pomógł pan ochroniarz trafić. 

Nie jestem dobrym nawigatorem 😅 my mamy plan ze pojedziemy tak z mężem żeby on w razie gdybym zaczęła akcje zbyciem wiedział co i jak😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Enigma91  o proszę to może szybciej samo ruszy 🙂  no ja nigdy nie widziałam czopa na oczy, jak sikam to zaglądam czy może ale gucio czysto 😂  ja jak leżałam na patologii też ciągle kimałam, ogólnie zawsze jak byłam w szpitalu to czy w dzień czy w nocy spałam - tam chyba taka aura panuje. Kiedys mój się śmiał że chyba cis dodają do jedzenia że tyle ludzie śpią 😂

 

Ja dzisiaj bardzo dobrze się czułam. Byliśmy na działeczce, trochę posiedziałam na słoneczku 😁😁  a jak wróciłam to kuło mnie w kroczu. Ale sobie teraz już leżę i wypoczywam 😁 jeszcze trochę i pora spania będzie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Enigma91 napisał:

Widać na zwykłym USG. Pojawiaja się zwapnienia takie białe punkty na łożysku. Moja lekarka mi to pokazywała bo na jednej powiedziała że pojawiają się zwapnienia i się starzeje, więc tydzień później powiedziałam żeby dobrze to łożysko spradziła bo się stresuje i mi to pokazała i wyjaśniła. Widać ładnie i w naszym wieku ciąży Aga już są całkowicie normlane że są 🙂

A mój organizm zaczyna chyba powoli sam się szykować do porodu. Poszłam teraz do łazienki i wyleciał calutki piękny czop śluzowy. Mój boże nie mogę wyjść w podziwu jakie to wielkie 🙈 rozleciał mi się na pół, ale jakby to skleić i zrobić kuleczkę to prawie wielkości jabłka 😲 aż chcialam iść do położnych się pochwalić bo mnie takie rzeczy strasznie kręcą jak to organizm nasz robi, ale stwierdziłam że uznają mnie za wariatke 🤣 

bez kitu siedzę od 10min i nie mogę wyjść z podziwu 😁

 

Ja wypatruje tego czopu ale nic nie widać 😞

33 minuty temu, Klaudia91d napisał:

Nie jestem dobrym nawigatorem 😅 my mamy plan ze pojedziemy tak z mężem żeby on w razie gdybym zaczęła akcje zbyciem wiedział co i jak😅

 Myślę że jakoś trafimy ktoś tam chyba nam pomoże może jutro zajedziemy jak będę wracać od swojej lekarki i sobie popatrzymy

 

10 minut temu, ewon napisał:

@Enigma91  o proszę to może szybciej samo ruszy 🙂  no ja nigdy nie widziałam czopa na oczy, jak sikam to zaglądam czy może ale gucio czysto 😂  ja jak leżałam na patologii też ciągle kimałam, ogólnie zawsze jak byłam w szpitalu to czy w dzień czy w nocy spałam - tam chyba taka aura panuje. Kiedys mój się śmiał że chyba cis dodają do jedzenia że tyle ludzie śpią 😂

 

Ja dzisiaj bardzo dobrze się czułam. Byliśmy na działeczce, trochę posiedziałam na słoneczku 😁😁  a jak wróciłam to kuło mnie w kroczu. Ale sobie teraz już leżę i wypoczywam 😁 jeszcze trochę i pora spania będzie 😁

No pogoda dzisiaj ładna u nas od jutra niestety deszcz a było tak ładnie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, ewon napisał:

@Enigma91  o proszę to może szybciej samo ruszy 🙂  no ja nigdy nie widziałam czopa na oczy, jak sikam to zaglądam czy może ale gucio czysto 😂  ja jak leżałam na patologii też ciągle kimałam, ogólnie zawsze jak byłam w szpitalu to czy w dzień czy w nocy spałam - tam chyba taka aura panuje. Kiedys mój się śmiał że chyba cis dodają do jedzenia że tyle ludzie śpią 😂

 

Ja dzisiaj bardzo dobrze się czułam. Byliśmy na działeczce, trochę posiedziałam na słoneczku 😁😁  a jak wróciłam to kuło mnie w kroczu. Ale sobie teraz już leżę i wypoczywam 😁 jeszcze trochę i pora spania będzie 😁

To raczej te nudy po prostu 😁 ale już po tym czopie wczoraj to byłam tak nakręcona że bym mogła do rana siedzieć 😅 ma szczęście jak zgasiłam światła i przyłożyłam głowę do poduszki to zasnęłam 🙂

8 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

 

Ja wypatruje tego czopu ale nic nie widać 😞

 Myślę że jakoś trafimy ktoś tam chyba nam pomoże może jutro zajedziemy jak będę wracać od swojej lekarki i sobie popatrzymy

 

No pogoda dzisiaj ładna u nas od jutra niestety deszcz a było tak ładnie 😁

Ponoć czasem wypada i na porodówce już, że tu żadnej regoly nie ma co do czasu kiedy poleci. 

Noo u nas w sobotę ma być 0 stopni i deszcz ze śniegiem cały dzień 🙈 a jak Aleks się dzisiaj urodzi no to pewnie sobota/niedziela wyjdziemy. Także dobrze że przed wyjazdem pokazałam mojemu mężowi gdzie ma szukać kombinezonow jego, bo jednak się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Enigma91 trzymamy kciukaski za Was 🤗🤗  oby ruszyło szybko ☺

 

Ja dzisiaj w nocy się przebudzałam, bo brzuch mi ćmił jak na miesiączkę. Rano też. Ale już się ogarnęłam, zjadłam i muszę wyjść z psem. Później pranie i cholera wie co dalej 😂  bo dzisiaj już pogoda nie zbyt ciekawa 😒   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
22 minuty temu, Enigma91 napisał:

Za 10-15min mają mnie przenosić 🙈 trzymajcie kciuki laski żeby mi sił starczyło

dzisiaj po ktg poleciał jeszcze dalej wielki czop, masakra ile tego jest 😁

Jeju ale emocje 💪😁 powodzenia dasz radę!

 

Ja jadę za godzinę na wizytę do dr zobaczmy co tam u mnie 😊

Edytowane przez Agnieszka5g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
35 minut temu, Enigma91 napisał:

Za 10-15min mają mnie przenosić 🙈 trzymajcie kciuki laski żeby mi sił starczyło

dzisiaj po ktg poleciał jeszcze dalej wielki czop, masakra ile tego jest 😁

Trzymamy kciuki mocno i dużo sił dla Was !! 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 minut temu, Kamilabe napisał:

Kochane moje! Wczoraj nic, dlugo i zamkniete. Na porannym ktg lekkie skurcze a na badaniu ginekologicznym przed chwilą mamy szyjkę zgładzoną i 3cm także na święta juz nie wrócę do domciu. Trzymajcie proszę kciuki. Taki obrót sytuacji

Ale szybki obrót sprawy. Dziewczyny może w tych samych dniach urodzicie dzisiaj prima aprilis 😜 Jak ja bym chciała żeby i tak u mnie się zaczęło może moja gin coś tam poruszy na badaniu i się zacznie hehe czekam w poczekalni na swoją kolej bo jak zwykle trochę obsuwa jest 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Ale szybki obrót sprawy. Dziewczyny może w tych samych dniach urodzicie dzisiaj prima aprilis 😜 Jak ja bym chciała żeby i tak u mnie się zaczęło może moja gin coś tam poruszy na badaniu i się zacznie hehe czekam w poczekalni na swoją kolej bo jak zwykle trochę obsuwa jest 😒

I jak tam po wizycie ? 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Kamilabe napisał:

Kochane moje! Wczoraj nic, dlugo i zamkniete. Na porannym ktg lekkie skurcze a na badaniu ginekologicznym przed chwilą mamy szyjkę zgładzoną i 3cm także na święta juz nie wrócę do domciu. Trzymajcie proszę kciuki. Taki obrót sytuacji

Ło kurczaczki to niespodzianka 😁 trzymamy kciuki za Was 🤗🤗

 

@Enigma91 jak u Was??? 

@Agnieszka5g  daj znać jak po wizycie 😁

 

U mnie cisza. Tylko w kroczu mnie kuje po lewej stronie  .  Właśnie robię obiadek i dalej wypoczynek. Bo pogoda taka sobie raz pada raz nie, że nic się nie chce 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewon napisał:

Ło kurczaczki to niespodzianka 😁 trzymamy kciuki za Was 🤗🤗

 

@Enigma91 jak u Was??? 

@Agnieszka5g  daj znać jak po wizycie 😁

 

U mnie cisza. Tylko w kroczu mnie kuje po lewej stronie  .  Właśnie robię obiadek i dalej wypoczynek. Bo pogoda taka sobie raz pada raz nie, że nic się nie chce 😞

U nas tez taka zimnica , wczoraj bez kurki śmiałam a dziś nawet na balkon nie wychodzę 😅 ja zamówiłam obiad , mąż umył okna , teraz myje szafki w kuchni a ja posprzątałam łazienkę i padłam. Już nie ta energia co kiedyś. Ciekawe czy masz już tam jakieś rozwarcie, kiedy masz lekarza ? 😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...