Skocz do zawarto┼Ťci

Maj├│weczki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj by┼éa u nas po┼éo┼╝na i Ksawciu wa┼╝y ju┼╝ 4380g, wi─Öc od zesz┼éego tygodnia przyty┼é 300g. W sumie od porodu (w czwartek b─Ödzie miesi─ůc) przyty┼é 1,2kg licz─ůc od wagi spadkowej z jak─ů wychodzili┼Ťmy ze szpitala ­čÖł

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w─ůtku

Najbardziej rozmowne osoby w tym w─ůtku

Popularne posty

Hej ­čśÇ┬ámam termin na maj 2021 S─ů tu jakie┼Ť majowe mamusie?

Dziewczyny, ja to ju┼╝ mam chyba jak─ů┼Ť paranoj─Ö na punkcie tej stronki┬á­čśâ Robi─Ö sobie dzisiaj ┼Ťniadanie i tak mi si─Ö jako┼Ť nagle skojarzy┼éo... musia┼éem zrobi─ç to zdj─Öcie, ┼╝eby si─Ö z Wami podzieli─ç┬á­čĄ¬

Przesłane zdjęcia

• Mamusie
13 minut temu, MariKate napisał(a):

Wczoraj by┼éa u nas po┼éo┼╝na i Ksawciu wa┼╝y ju┼╝ 4380g, wi─Öc od zesz┼éego tygodnia przyty┼é 300g. W sumie od porodu (w czwartek b─Ödzie miesi─ůc) przyty┼é 1,2kg licz─ůc od wagi spadkowej z jak─ů wychodzili┼Ťmy ze szpitala ­čÖł

No to te┼╝ idzie w mas─Ö ­čśë Kuba dzi┼Ť by┼é wa┼╝ony i ma 4640, czyli w 5.5tyg zrobi┼é prawie┬á 1,4kg. Pediatra powiedzia┼éa, ┼╝e idzie jak szalony i nic dziwnego ┼╝e ma problemy z kupami, bo tyle jedzenia stawi─ç to spory problem.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
14 minut temu, AnnaT napisał(a):

No to te┼╝ idzie w mas─Ö ­čśë Kuba dzi┼Ť by┼é wa┼╝ony i ma 4640, czyli w 5.5tyg zrobi┼é prawie┬á 1,4kg. Pediatra powiedzia┼éa, ┼╝e idzie jak szalony i nic dziwnego ┼╝e ma problemy z kupami, bo tyle jedzenia stawi─ç to spory problem.┬á

No ja u nas w┼éa┼Ťnie zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e zaczyna si─Ö pr─Ö┼╝enie i st─Ökanie ┼╝eby zrobi─ç kup─Ö po jedzeniu ­čÖüa tych kup potrafi zrobi─ç naprawd─Ö bardzo du┼╝o w ci─ůgu dnia i nocy ­čÖł

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
45 minut temu, MariKate napisał(a):

No ja u nas w┼éa┼Ťnie zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e zaczyna si─Ö pr─Ö┼╝enie i st─Ökanie ┼╝eby zrobi─ç kup─Ö po jedzeniu ­čÖüa tych kup potrafi zrobi─ç naprawd─Ö bardzo du┼╝o w ci─ůgu dnia i nocy ­čÖł

Pomimo, ┼╝e my jeste┼Ťmy na mm+Kp to kup jest mn├│stwo. Teraz jako, ┼╝e Dawid strasznie ulewal podali┼Ťmy mu modyfikowane AR z zagestnikiem. I teraz ten zag─Östnik masowo jest wydalany. Zmieniam pampka z bie┼╝─ůc─ů kupa a w mi─Ödzyczasie idzie ju┼╝ kolejna. I musz─Ö przykrywa─ç kolejnymi pampkami te katastrof─Ö. Po moim mleku ulewanie nadal.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
6 minut temu, Emi_ja napisał(a):

Pomimo, ┼╝e my jeste┼Ťmy na mm+Kp to kup jest mn├│stwo. Teraz jako, ┼╝e Dawid strasznie ulewal podali┼Ťmy mu modyfikowane AR z zagestnikiem. I teraz ten zag─Östnik masowo jest wydalany. Zmieniam pampka z bie┼╝─ůc─ů kupa a w mi─Ödzyczasie idzie ju┼╝ kolejna. I musz─Ö przykrywa─ç kolejnymi pampkami te katastrof─Ö. Po moim mleku ulewanie nadal.┬á

U nas kupa przed jedzeniem, w trakcie i po ­čÖł i czasami przy jednym przewijaniu zu┼╝ywam 2-3 pieluszki bo przypomni mu si─Ö ze jeszcze musi dorobi─ç, a potem jeszcze si─Ö wysika─ç i wtedy te┼╝ ratuje si─Ö wszystkim co akurat jest pod r─Ök─ů ┼╝eby go okryc­čÖł

u nas na szcz─Ö┼Ťcie nie ma problemu z ulewaniem tzn. czasami si─Ö zdarza, ale w por├│wnaniu do c├│rki (by┼éa na mm), kt├│ra okropnie chlustala to jest niebo, a ziemia.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
7 minut temu, Emi_ja napisał(a):

A macie problem tylko z ulewaniem?? Czy jeszcze jakie┼Ť dolegliwo┼Ťci??┬á I czy po mm z zagetnikiem lepiej?? Bo u nas ulewanie ┼é─ůcznie z b├│lem brzuszka cz─Öste czkawki i p┼éacz i zastanawiam si─Ö czy to nie refluks wizyta dopiero za tydzie┼ä ­čÖä zale┼╝y mi na karmieniu piersi─ů ale je┼Ťli ma by─ç lepiej to mm chyba b─Ödzie ratunkiem bo ju┼╝ nie mog─Ö patrze─ç na jego cierpienie┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
20 minut temu, Ewa12 napisał(a):

A macie problem tylko z ulewaniem?? Czy jeszcze jakie┼Ť dolegliwo┼Ťci??┬á I czy po mm z zagetnikiem lepiej?? Bo u nas ulewanie ┼é─ůcznie z b├│lem brzuszka cz─Öste czkawki i p┼éacz i zastanawiam si─Ö czy to nie refluks wizyta dopiero za tydzie┼ä ­čÖä zale┼╝y mi na karmieniu piersi─ů ale je┼Ťli ma by─ç lepiej to mm chyba b─Ödzie ratunkiem bo ju┼╝ nie mog─Ö patrze─ç na jego cierpienie┬á

Ewa u nas te┼╝ czkawki, ale nie tak dokuczliwe. Ma┼éy jako┼Ť sobie radzi. Najgorsze by┼éo ulewanie. Mia┼éam wra┼╝enie, ┼╝e nic nie zostaje w tym brzuszku. No i przybieranie jest dos┼éownie na styk, jak pisz─ů ┼╝e powinien. Mleko AR bardzo pomog┼éo. Po mm nie ma wogole ulewania. Naprawd─Ö, spad┼éo do zera. Jedynie co ulewa teraz to po piersi. Bo ja najpierw daje mu pier┼Ť, potem dojada, ale za chwil─Ö b─Ödzie na samym mm, gdy┼╝ ja musz─Ö wzi─ů─ç leki, kt├│rych nie powinno si─Ö bra─ç przy kp. Wiem, ┼╝e jest jeszcze osobno zag─Östnik nazywa si─Ö Nutrition, kt├│re mo┼╝na doda─ç do mleka kobiecego, ale w├│wczas trzeba odci─ůga─ç i demoluje to ju┼╝ ca┼éy proces karmienia, no bo dziecko wprawdzie dostaje twoje mleko, ale nie przystawiasz..a tego najbardziej szkoda. Do rozeznania u ciebie. Ja bym jednak chwil─Ö zaczeka┼éa, dlatego ┼╝e u ciebie za 2 tygodnie mo┼╝e okaza─ç si─Ö ┼╝e problem si─Ö rozwi─ůza┼é. Uk┼éad dziecka naturalnie dojrzeje i b─Ödzie po sprawie. Pami─Ötam ┼╝e przy pierwszym, kt├│ry koszmarnie ulewal, po 3 miesi─ůcu nie by┼éo ju┼╝ problemu. U nas problemy z prezeniem przed kupa te┼╝ wyst─Öpuj─ů, ale jako┼Ť ma┼éy daje rad─Ö.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
40 minut temu, MariKate napisał(a):

U nas kupa przed jedzeniem, w trakcie i po ­čÖł i czasami przy jednym przewijaniu zu┼╝ywam 2-3 pieluszki bo przypomni mu si─Ö ze jeszcze musi dorobi─ç, a potem jeszcze si─Ö wysika─ç i wtedy te┼╝ ratuje si─Ö wszystkim co akurat jest pod r─Ök─ů ┼╝eby go okryc­čÖł

u nas na szcz─Ö┼Ťcie nie ma problemu z ulewaniem tzn. czasami si─Ö zdarza, ale w por├│wnaniu do c├│rki (by┼éa na mm), kt├│ra okropnie chlustala to jest niebo, a ziemia.┬á

No w┼éa┼Ťnie fontanny moczu dochodz─ů jeszcze i wszystko pozalewane. W nocy zw┼éaszcza jest to mega frustruj─ůce. A jak u ciebie z paznokietkami, obcinalas ju┼╝?M├│j wci─ů┼╝ r├│wnie┼╝ robi sobie sznyty na twarzy, co zlikwiduje zadziore, to wyrastaj─ů nowe. Teraz ma rank─Ö tu┼╝ pod okiem, zastanawiam si─Ö, czy by ju┼╝ nie obci─ů─ç mu tego.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Mamusie a jak radzicie sobie z deficytem snu?Ja jestem na wyko┼äczeniu. M├│j synek wprawdzie jest na mm w nocy i po zjedzeniu w wi─Ökszo┼Ťci przypadk├│w zasypia a nawet butle daje mu m─ů┼╝, ale ja i tak nie ┼Ťpi─Ö, gdy┼╝ synek ma tendencj─Ö do sypiania na prawym boku i wtulania si─Ö w tapicerk─Ö ┼é├│┼╝eczka. Przeczekuje wi─Öc najpierw etap gurmolenia si─Ö i post─Ökiwania, czekam a┼╝ przysnie, bym mog┼éa go odci─ůgn─ů─ç. Wprawdzie dotyka jedynie czubkiem nosa sciany a dziurki s─ů dro┼╝ne, jednak przera┼╝a mnie to, wiadomo sids. A wi─Öc czekam. Potem nie mog─Ö zasn─ů─ç. I znowu si─Ö budz─Ö. Koszmarek.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
7 minut temu, Emi_ja napisał(a):

No w┼éa┼Ťnie fontanny moczu dochodz─ů jeszcze i wszystko pozalewane. W nocy zw┼éaszcza jest to mega frustruj─ůce. A jak u ciebie z paznokietkami, obcinalas ju┼╝?M├│j wci─ů┼╝ r├│wnie┼╝ robi sobie sznyty na twarzy, co zlikwiduje zadziore, to wyrastaj─ů nowe. Teraz ma rank─Ö tu┼╝ pod okiem, zastanawiam si─Ö, czy by ju┼╝ nie obci─ů─ç mu tego.┬á

Ja jeszcze nie obcina┼éam bo same si─Ö p├│ki co ┼éadnie ┼éami─ů. Na szcz─Ö┼Ťcie nie drapie si─Ö jako┼Ť bardzo po buzi. Zauwa┼╝y┼éam ┼╝e bardziej ju┼╝ ma n├│┼╝ki podrapane ni┼╝ buziaczka. Jako┼Ť nie spieszy mi si─Ö do obcinania bo pami─Ötam ┼╝e przy c├│reczce to chyba najbardziej mnie przera┼╝a┼éo, ┼╝eby obci─ů─ç takie malusie paznokcie i zawsze musia┼éam robi─ç to jej na ┼Ťpiocha ┼╝eby mie─ç pewno┼Ť─ç ┼╝e nie poruszy si─Ö w trakcie.┬á

1 minutę temu, Emi_ja napisał(a):

Mamusie a jak radzicie sobie z deficytem snu?Ja jestem na wyko┼äczeniu. M├│j synek wprawdzie jest na mm w nocy i po zjedzeniu w wi─Ökszo┼Ťci przypadk├│w zasypia a nawet butle daje mu m─ů┼╝, ale ja i tak nie ┼Ťpi─Ö, gdy┼╝ synek ma tendencj─Ö do sypiania na prawym boku i wtulania si─Ö w tapicerk─Ö ┼é├│┼╝eczka. Przeczekuje wi─Öc najpierw etap gurmolenia si─Ö i post─Ökiwania, czekam a┼╝ przysnie, bym mog┼éa go odci─ůgn─ů─ç. Wprawdzie dotyka jedynie czubkiem nosa sciany a dziurki s─ů dro┼╝ne, jednak przera┼╝a mnie to, wiadomo sids. A wi─Öc czekam. Potem nie mog─Ö zasn─ů─ç. I znowu si─Ö budz─Ö. Koszmarek.┬á

Ja ┼Ťpi─Ö z ma┼éym w ┼é├│┼╝ku (wiem nie powinno si─Ö) bo tak mi wygodniej w nocy tylko cycusia wystawi─ç i jest samoobs┼éuga ­čśů ja w sumie od zawsze nie potrzebowa┼éam zbyt du┼╝o snu (w ci─ů┼╝y to nawet si─Ö zdarza┼éo ┼╝e tylko po 5-6h spalam), wi─Öc teraz nie mam co narzeka─ç. Jedynie kiedy c├│reczka si─Ö obudzi to wtedy musz─Ö p├│j┼Ť─ç do niej i ja znowu ululac no i potem wracam do ma┼éego, wi─Öc czasami takie w─Ödr├│wki urz─ůdzam mi─Ödzy pokojami ­čśů

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie

Mojej paznokcie pierwszy raz obcinała położna jak miała tydzień a teraz to już sama to robię.

Ja te┼╝ ┼Ťpi─Ö z moj─ů w ┼é├│┼╝ku bo tak najwygodniej.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie

Mnie przeraża spanie w łóżku z dzieckiem, więc tego nie robię , tym bardziej, że w szpitalu u mnie duzo mówiono , jakie jest zagrożenie Sids poprzez spanie z dzieckiem w łóżku.

U nas noce s─ů r├│┼╝ne.Czasem co 3h budzi si─Ö, ale od razu po jedzonku z piersi zasypia.Dzis w nocy by┼éo bardzo przyjemna i czuj─Ö si─Ö wyspana- usn─Ö┼éa po 21, obudzi┼éa si─Ö delikatnie po 23 i ja jeszcze nie spalam, wr─Öcz na ┼Ťpi─ůco zjad┼éa, potem obudzi┼éa si─Ö o 4 i o 6, posapla jeszcze do 8.

Moja najstarsza c├│rka przesypia┼é ju┼╝ ca┼ée noce jak mia┼éa 1,5 miesi─ůca, ale za to s┼éabo zacz─Ö┼éa przybiera─ç na wadze, natomiast nasza pediatra twierdzi┼éa, ┼╝e skoro mama wyspana to i dziecko szcz─Ö┼Ťliwe, wi─Öc nie kaza┼éa wybudza─ç jej na karmienie.

U nas kupy ju┼╝ takie inne i o wiele rzadziej.

Zwa┼╝ona b─Ödzie dopiero 17 czerwca na szczepieniu.

W przysz┼éym tygodniu musz─Ö i┼Ť─ç na test obci─ů┼╝enia glukoz─ů i ciekawa jestem czy uda si─Ö, ┼╝eby Kalina przespa┼éa te 2h ze mn─ů w przychodni.

Paznokci nie obcinam , bo p├│ki co same si─Ö od┼éamuj─ů i w sumie u moich c├│rek te┼╝ d┼éugo obcina─ç nie musia┼éam.

Edytowane przez dorcia6579
Odno┼Ťnik do odpowiedzi

I nas jutro minie 4 tyg jak ma┼éy jest z nami. Waga w zesz┼éy pi─ůtek 4 kg, teraz napewno wi─Öcej. Te┼╝ mamy problem z brzuszkiem ale narazie jako┼Ť radzimy sobie na espumisanie. Kupy, podobnie ja u was w ilo┼Ťci masowej. Mamy skierowanie do chirurga bo ma┼éy ma wodniaczka na j─ůderku i mamy sprawdzi─ç czy to nie przepuklina mosznowa. A tak to jeszcze mamy problem bo ma┼éemu nie chce odpa┼Ť─ç p─Öpek i pewnie te┼╝ si─Ö skonczy drug─ů wizyt─ů u chirurga.┬á

A ja pierwsze co zrobi┼éam jak wr├│ci┼éam po porodzie do domu to obci─Ö┼éam ma┼éemu paznokcie i teraz tak obcinam ┼Ťrednio raz w tygodniu.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
50 minut temu, MariKate napisał(a):

Ja jeszcze nie obcina┼éam bo same si─Ö p├│ki co ┼éadnie ┼éami─ů. Na szcz─Ö┼Ťcie nie drapie si─Ö jako┼Ť bardzo po buzi. Zauwa┼╝y┼éam ┼╝e bardziej ju┼╝ ma n├│┼╝ki podrapane ni┼╝ buziaczka. Jako┼Ť nie spieszy mi si─Ö do obcinania bo pami─Ötam ┼╝e przy c├│reczce to chyba najbardziej mnie przera┼╝a┼éo, ┼╝eby obci─ů─ç takie malusie paznokcie i zawsze musia┼éam robi─ç to jej na ┼Ťpiocha ┼╝eby mie─ç pewno┼Ť─ç ┼╝e nie poruszy si─Ö w trakcie.┬á

Ja ┼Ťpi─Ö z ma┼éym w ┼é├│┼╝ku (wiem nie powinno si─Ö) bo tak mi wygodniej w nocy tylko cycusia wystawi─ç i jest samoobs┼éuga ­čśů ja w sumie od zawsze nie potrzebowa┼éam zbyt du┼╝o snu (w ci─ů┼╝y to nawet si─Ö zdarza┼éo ┼╝e tylko po 5-6h spalam), wi─Öc teraz nie mam co narzeka─ç. Jedynie kiedy c├│reczka si─Ö obudzi to wtedy musz─Ö p├│j┼Ť─ç do niej i ja znowu ululac no i potem wracam do ma┼éego, wi─Öc czasami takie w─Ödr├│wki urz─ůdzam mi─Ödzy pokojami ­čśů

No ja mam łóżeczko dostawne 

4 minuty temu, Eda85 napisał(a):

I nas jutro minie 4 tyg jak ma┼éy jest z nami. Waga w zesz┼éy pi─ůtek 4 kg, teraz napewno wi─Öcej. Te┼╝ mamy problem z brzuszkiem ale narazie jako┼Ť radzimy sobie na espumisanie. Kupy, podobnie ja u was w ilo┼Ťci masowej. Mamy skierowanie do chirurga bo ma┼éy ma wodniaczka na j─ůderku i mamy sprawdzi─ç czy to nie przepuklina mosznowa. A tak to jeszcze mamy problem bo ma┼éemu nie chce odpa┼Ť─ç p─Öpek i pewnie te┼╝ si─Ö skonczy drug─ů wizyt─ů u chirurga.┬á

A ja pierwsze co zrobi┼éam jak wr├│ci┼éam po porodzie do domu to obci─Ö┼éam ma┼éemu paznokcie i teraz tak obcinam ┼Ťrednio raz w tygodniu.┬á

A wiesz, my też mamy wodniaczka, ale pediatra mówi, że to samo się wchłonie i wyrówna...że na razie nie trzeba się tym zajmować.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

My byli┼Ťmy dzi┼Ť z Dawidem u fizjoterapeuty, z uwagi na to niby wzmo┼╝one napi─Öcie. Wybrali┼Ťmy ┼Ťwietnego specjalist─Ö i on m├│wi, ┼╝e to zdrowe, ┼Ťwi─Ötnie rozwijaj─ůce si─Ö dziecko, ┼╝e wszystko co pediatra nauwaza, na tym etapie jest prawid┼éowe i fizjologiczne, ┼╝e on nie pracuje ┼╝e zdrowymi dzie─çmi. Ze jest silny i wszystko Super. Wi─Öc chyba problemu brak. Mamy tylko ─çwiczenia, ┼╝eby go pobudzi─ç do zajmowania nie tylko prawej strony (co te┼╝ jest fizjologiczne na tym etapie), ale te┼╝ lewej. I tyle

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
16 minut temu, Eda85 napisał(a):

My te┼╝ obci─Öli┼Ťmy od razu po szpitalu, bo ju┼╝ tam si─Ö podrapa┼é. I teraz ju┼╝ regularnie obcinam.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Emi_ja napisał(a):

Ewa u nas te┼╝ czkawki, ale nie tak dokuczliwe. Ma┼éy jako┼Ť sobie radzi. Najgorsze by┼éo ulewanie. Mia┼éam wra┼╝enie, ┼╝e nic nie zostaje w tym brzuszku. No i przybieranie jest dos┼éownie na styk, jak pisz─ů ┼╝e powinien. Mleko AR bardzo pomog┼éo. Po mm nie ma wogole ulewania. Naprawd─Ö, spad┼éo do zera. Jedynie co ulewa teraz to po piersi. Bo ja najpierw daje mu pier┼Ť, potem dojada, ale za chwil─Ö b─Ödzie na samym mm, gdy┼╝ ja musz─Ö wzi─ů─ç leki, kt├│rych nie powinno si─Ö bra─ç przy kp. Wiem, ┼╝e jest jeszcze osobno zag─Östnik nazywa si─Ö Nutrition, kt├│re mo┼╝na doda─ç do mleka kobiecego, ale w├│wczas trzeba odci─ůga─ç i demoluje to ju┼╝ ca┼éy proces karmienia, no bo dziecko wprawdzie dostaje twoje mleko, ale nie przystawiasz..a tego najbardziej szkoda. Do rozeznania u ciebie. Ja bym jednak chwil─Ö zaczeka┼éa, dlatego ┼╝e u ciebie za 2 tygodnie mo┼╝e okaza─ç si─Ö ┼╝e problem si─Ö rozwi─ůza┼é. Uk┼éad dziecka naturalnie dojrzeje i b─Ödzie po sprawie. Pami─Ötam ┼╝e przy pierwszym, kt├│ry koszmarnie ulewal, po 3 miesi─ůcu nie by┼éo ju┼╝ problemu. U nas problemy z prezeniem przed kupa te┼╝ wyst─Öpuj─ů, ale jako┼Ť ma┼éy daje rad─Ö.┬á

Walczymy zobaczymy czy przybra┼é jak trzeba bo na ostatnim wa┼╝eniu by┼é na granicy normy a teraz tego ulewania wi─Öcej ­čśô┬á

Co do zm─Öczenia to s─ů dni ┼╝e ledwo ┼╝yje codziennie od 5 pobudka i do rana sobie le┼╝ymy bo ma┼éy rozbudzony a ja mam taki stan ┼╝e nie mog─Ö si─Ö rozbudzi─ç i nawet boje si─Ö wzi─ů─ç na r─Öce m┼éodego ┼╝eby mi nie spad┼é jak przysne bo ledwo ┼╝yje ­čĄ¬ lezymy sobie razem a ja walcz─Ö ┼╝eby nie usn─ů─ç bo boje si─Ö spania razem ­čÖł­čÖł

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Emi_ja napisał(a):

No ja mam łóżeczko dostawne 

A wiesz, my też mamy wodniaczka, ale pediatra mówi, że to samo się wchłonie i wyrówna...że na razie nie trzeba się tym zajmować.

No wodniaczek powinien wch┼éon─ů─ç sie sam do 2 lat. Moja pediatra jest jednak zapobiegliwa i┬á ┼╝eby upewni─ç si─Ö czy to napewno wodniaczek. Podobno wodniaczek zwi─Öksza si─Ö i zmniejsza a przepuklina mosznowa nie.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Ewa12 napisał(a):

Walczymy zobaczymy czy przybra┼é jak trzeba bo na ostatnim wa┼╝eniu by┼é na granicy normy a teraz tego ulewania wi─Öcej ­čśô┬á

Co do zm─Öczenia to s─ů dni ┼╝e ledwo ┼╝yje codziennie od 5 pobudka i do rana sobie le┼╝ymy bo ma┼éy rozbudzony a ja mam taki stan ┼╝e nie mog─Ö si─Ö rozbudzi─ç i nawet boje si─Ö wzi─ů─ç na r─Öce m┼éodego ┼╝eby mi nie spad┼é jak przysne bo ledwo ┼╝yje ­čĄ¬ lezymy sobie razem a ja walcz─Ö ┼╝eby nie usn─ů─ç bo boje si─Ö spania razem ­čÖł­čÖł

Ja te┼╝ si─Ö boje. Nawet jak w pierwsz─ů noc wzi─Ö┼éam go ko┼éo siebie, bo nie m├│g┼é zasn─ů─ç, to w┼éa┼Ťciwie nie spa┼éam tylko czuwalam w takim nieco sp┼éyconym stanie ┼Ťwiadomo┼Ťci. W nocy jestem tak otumaniona, ┼╝e trzymam si─Ö z nim te┼╝ blisko kanapy, bo boje si─Ö,┬á ┼╝e go upuszcze. Ja ostatnio musz─Ö wybudza─ç moje dziecko na jedzenie. Ostatnie dwie noce po 5 godzinach. Nie mam serca, co 3, bo zanim on za┼Ťnie to zaraz znowu trzeba budzi─ç. R├│┼╝nie pisz─ů, ┼╝e jak dziecko odrobi┼éo spadek na wadze i prawid┼éowo przybiera to wybudza─ç nie trzeba, ale ja tej pewno┼Ťci nie mam. Jutro po┼éo┼╝na, wi─Öc zobaczymy. Mo┼╝e je za du┼╝o, trudno oszacowa─ç to, bo najpierw je z dw├│ch piersi a potem dojada jeszcze 60 a jak jest na samym mm to nawet do 120 mu si─Ö zdarzy. Nie wiem. Na pocz─ůtku si─Ö wybudzal, jak tylko ze szpitala wr├│cili┼Ťmy. Potem, jak zacz─ů┼é dostawa─ç regularna straw─Ö, to ju┼╝ nie. Z tym przybieraniem to jest mega stres.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Co┼Ť tu si─Ö cicho zrobi┼éo,ale mam madzieje, ┼╝e co┼Ť mi doradzicie, albo chocia┼╝ napiszecie swoje zdanie na nast─Öpuj─ůcy temat ­čśŐ

Za tydzie┼ä w sobot─Ö m─ů┼╝ ma jecha─ç zd starsza c├│reczk─ů nad morze No i od kilku dni zacz─ů┼é mnie namawia─ç ┼╝eby┼Ťmy (ja i maluszek) jechali z nimi. No i si─Ö zastanawiam. Przera┼╝a mnie daleka podr├│┼╝ (600km) z takim miesiecznym male┼ästwem. Co o tym my┼Ťlicie? Wybra┼éyby┼Ťcie si─Ö z nimi na wakacje? Mam m─Ötlik w glowie­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MariKate napisał(a):

Co┼Ť tu si─Ö cicho zrobi┼éo,ale mam madzieje, ┼╝e co┼Ť mi doradzicie, albo chocia┼╝ napiszecie swoje zdanie na nast─Öpuj─ůcy temat ­čśŐ

Za tydzie┼ä w sobot─Ö m─ů┼╝ ma jecha─ç zd starsza c├│reczk─ů nad morze No i od kilku dni zacz─ů┼é mnie namawia─ç ┼╝eby┼Ťmy (ja i maluszek) jechali z nimi. No i si─Ö zastanawiam. Przera┼╝a mnie daleka podr├│┼╝ (600km) z takim miesiecznym male┼ästwem. Co o tym my┼Ťlicie? Wybra┼éyby┼Ťcie si─Ö z nimi na wakacje? Mam m─Ötlik w glowie­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Ja my┼Ťl─Ö ┼╝e je┼Ťli macie dobry fotelik samochodowy to ┼Ťmia┼éo mama te┼╝ si─Ö zrelaksuje a szcz─Ö┼Ťliwa mama to szcz─Ö┼Ťliwe dziecko ­čśŐ mo┼╝ecie robi─ç cz─Östsze postoje w razie potrzeby­čśü a dziecku te┼╝ dobrze zrobi pooddycha─ç morskim powietrzem Ôś║´ŞĆ ja bym ch─Ötnie pojecha┼éa niestety w tym roku wakacje odpadaj─ů ca┼ée fundusze id─ů w wyko┼äczenie domu bo mieszkamy ju┼╝ trzy lata a po┼éowa jeszcze nie sko┼äczona ­čÖł­čÖł

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MariKate napisał(a):

Ja bym jecha┼éa. U nas wyjazd w tym roku odpada ze wzgledu na fundusze a chetnie bym si─Ö gdzie┼Ť wybra┼éa dalej. Czeka nas kupno samochodu i w dom te┼╝ trzeba co┼Ť w┼éadowa─ç. Tak┼╝e jak masz mo┼╝liwo┼Ť─ç to jed┼║. Zrobicie cz─Östsze postoje i b─Ödzie dobrze.┬á

A ja mam pytanie czy macie jakie┼Ť sprawdzone noside┼éka takie ┼╝eby i┼Ť─ç gdzie┼Ť na wycieczk─Ö a w├│zek odpada. Mieszkamy w g├│rach i chetnie bym gdzie┼Ť po┼éazi┼éa bo siedzenie w domu zaraz zacznie mnie dobija─ç.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
1 godzinę temu, MariKate napisał(a):

Ja miałam jechać w sierpniu nad morze ale zrezygnowałam. Jednak to jest za małe dziecko na takie długie podróże jak dla mnie.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, MariKate napisał(a):

Ja mog─Ö powiedzie─ç o swoim do┼Ťwiadczeniu. Jak m├│j ma┼éy mia┼é pierwszy niespe┼éna miesi─ůc, mieszkali┼Ťmy we Wroc┼éawiu i w├│wczas wybierali┼Ťmy si─Ö na ┼Ťwi─Öta do moich rodzic├│w 645 km. To by┼éa jego pierwsza tak d┼éuga podr├│┼╝ i te┼╝ si─Ö jej obawia┼éam. Jednak┼╝e znale┼║li┼Ťmy na to spos├│b. 4 godziny jazdy, potem zrobilsmy przerw─Ö i kolejne 4.┬á Syn przespa┼é ca┼é─ů drog─Ö. Tyle ┼╝e przystanki na karmienia. Dzieci uwielbiaj─ů podr├│┼╝e autem. My┼Ťl─Ö, ┼╝e niekorzystnie b─Ödzie ci zosta─ç samej na tak d┼éugo.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dzi─Öki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi ­čśŐ

No wlasnie najbardziej boj─Ö si─Ö tej drogi i tego jak ma┼éy zniesie podr├│┼╝. W zesz┼éym roku dorga zaj─Ö┼éa nam 10h (masakryczne korki, remonty na drogach, przystanki na siku/jedzenie), a teraz trzebaby by┼éo zatrzymywa─ç si─Ö cz─Ö┼Ťciej ­čÖł Ksawciu bedzie jeszcze przed pierwszymi szczepieniami i to te┼╝ mnie zniech─Öca.

Dzisiaj mamy wizytę u neurologa i chyba jeszcze jego zapytam o zdanie na ten temat. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...