Skocz do zawarto艣ci

Czerwc贸wki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
3 godziny temu, Dusia_dd napisa艂:

to na na czczo mam do 100 i m贸j powiedzia艂 diabetolog 偶eby nie panikowa膰...聽 a dzwonie do niego co 2 tygodnie z wynikami... powiedzia艂 偶ebym robi艂a testy paskowe z moczu na ketony i glukoze, jak by mi wysz艂y ketony to mam do niego dzwoni膰 w nocy , o p贸艂nocy... wi臋c tak troch臋 si臋 zastanawiam, bo mam wra偶enie 偶e u innego diabetologa to bym ju偶 insuline na noc bra艂a...聽

a nie mog臋 jako艣 zej艣膰 poni偶ej 90 na czczo... co聽jesz na dwa ostatnie posi艂ki?

Na kolacj臋 jem r贸偶nie co akurat mam i jest dozwolone聽 ale na druga kolacj臋 poleci艂a mi 偶eby je艣膰 kromk臋 ciemnego pieczywa z w臋dlina sa艂at膮 i og贸rkiem tak np. i tak zjad艂am wczoraj聽 o godzinie 21,30. Za to po 艣niadaniu ju偶 mi pokaza艂o 150 馃檮Nie wiem jak to ogarn膮膰聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Annia聽wpadaj 艣mia艂o. Witaj w klubie czerwc贸wek. Na kiedy masz termin.?

@Magdalena.Bja mam ju偶 bardzo du偶o. Ale nie mam gdzie to wszystko chowa膰. M膮偶 powiedzia艂, 偶e ko艅czy bud臋 dla psiak贸w i bierze si臋 za pok贸j. Szaf臋, komod臋 i 艂贸偶eczko b臋dziemy poddawa膰 renowacji, wi臋c s膮, ale najpierw pok贸j, a potem zaczn臋 sobie pra膰, 偶eby ju偶 czy艣ciutkie ciuszki od艂o偶y膰 do torby. Jeszcze ko艂o tygodnia i startujemy z trzecim trymestrem. Gdzie to zlecia艂o... 馃檲

Kr臋gos艂up mi ju偶 siada. Coraz trudniej, siedzie膰, chodzi膰... W pracy jeszcze nie wiedz膮, ale planuj臋 kr贸tko po urlopie na zwolnienie i艣膰. 馃ゴ Mam tylko nadziej臋, 偶e lekarz nie b臋dzie mi utrudnia艂.聽

Siostra ma termin na 26 maja, mi臋dzy nami 15 dni r贸偶nicy... Wczoraj by艂a na usg I ma zdj臋cie Tosi w 4D. Normalnie jej zazdroszcz臋 i zaczynam my艣le膰, 偶eby te偶 si臋 wybra膰 I zobaczy膰 Mikusia w nieco wyra藕niejszej ods艂onie. 馃グ馃グ馃グ

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Klaudiuszka4聽to jeste艣my na podobnym etapie 馃檪 u mnie w pracy szefowa pilnuje moich wizyt 馃槃 jej si臋 nie przyznawa艂am, ale dziewczynom z zespo艂u wspomina艂am 偶e przy najbli偶szej wizycie b臋d臋 my艣le膰 o L4, szczeg贸lnie 偶e p贸ki co (tfu tfu) mamy ciut spokojniejszy okres to 艂atwiej im b臋dzie przej膮膰 moje obowi膮zki. My艣l臋 偶e lekarz nie bedzie robi艂 problem贸w, bo ju偶 ostatnio przeb膮kiwa艂 偶ebym zacz臋艂a my艣le膰 o zwolnieniu 馃檪 A dziewczyny i tak pewnie si臋 spodziewa艂y, wiadomo by艂o 偶e nie b臋d臋 pracowa膰 do ko艅ca. Wczoraj m贸j m膮偶 co艣 ze swoj膮 szefowa rozmawia艂 to si臋 dziwi艂a ze jeszcze pracuj臋 馃槃

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Juka92 dok艂adnie tak samo jest u mnie. Wszyscy wiemy w jakiej sytuacji jest teraz bran偶a hotelarska. 馃ゴ Gdyby nie zakupy, remonty, inspekcje i te inne to na prawd臋 nie mia艂abym tu nic do roboty. Wczoraj ju偶 zacz臋艂am kole偶ank臋 wprowadza膰 w moje obowi膮zki, informowa膰, gdzie co znajdzie, jak robi膰 itp. Spisa艂am ca艂膮 instrukcj臋 co jak po kolei robi膰. A i tak maj膮 nadziej臋, 偶e "mo偶e jeszcze b臋d臋 si臋 tam kula膰 w kwietniu". Nawet nie wiedz膮 jak si臋 myl膮. 馃ぃ馃ぃ馃ぃ

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Klaudiuszka4聽to mi szefowa chce nowe projekty dok艂ada膰, kt贸rych nie ma szans 偶ebym sko艅czy艂a, m贸wi膮c "o ile b臋d臋 si臋 czu艂a na si艂ach" 馃槃 nie wiem ile ona liczy, 偶e b臋d臋 pracowa膰, ale my艣l臋, 偶e gdzie艣 z ty艂u g艂owy ma, 偶e d艂ugo ju偶 nie poci膮gn臋. Wiadomo, 偶e szefowej na r臋k臋 by艂oby najwygodniej jakbym do czerwca pracowa艂a 馃槃

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja ju偶 po wizycie 馃檪 U Stasia wszystko w porz膮dku, ale u艂o偶ony jest po艣ladkowo. Lekarz powiedzia艂, 偶e jest du偶y jak na ten wiek ci膮偶y. Dok艂adne pomiary b臋dzie robi艂 na kolejnej wizycie. Dzisiaj pokaza艂 mi tylko bu藕k臋 na usg聽3D. Synek mia艂聽p臋powin臋 przy samej buzi wi臋c troch臋 zas艂ania艂a widok ale i tak si臋 mega rozczuli艂am 馃グ聽Nast臋pna聽wizyta to ju偶 b臋dzie 30 tydzie艅 i usg 3 trymestru 馃檲

Glukoza w normie.聽

@Anniawitamy Ci臋 w naszym gronie 馃槉

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja ju偶 po wizycie 馃檪 U Stasia wszystko w porz膮dku, ale u艂o偶ony jest po艣ladkowo. Lekarz powiedzia艂, 偶e jest du偶y jak na ten wiek ci膮偶y. Dok艂adne pomiary b臋dzie robi艂 na kolejnej wizycie. Dzisiaj pokaza艂 mi tylko bu藕k臋 na usg聽3D. Synek mia艂聽p臋powin臋 przy samej buzi wi臋c troch臋 zas艂ania艂a widok ale i tak si臋 mega rozczuli艂am 馃グ聽Nast臋pna聽wizyta to ju偶 b臋dzie 30 tydzie艅 i usg 3 trymestru 馃檲

Glukoza w normie.聽

@Anniawitamy Ci臋 w naszym gronie 馃槉

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

45 minut temu, Juka92 napisa艂:

@Klaudiuszka4聽to mi szefowa chce nowe projekty dok艂ada膰, kt贸rych nie ma szans 偶ebym sko艅czy艂a, m贸wi膮c "o ile b臋d臋 si臋 czu艂a na si艂ach" 馃槃 nie wiem ile ona liczy, 偶e b臋d臋 pracowa膰, ale my艣l臋, 偶e gdzie艣 z ty艂u g艂owy ma, 偶e d艂ugo ju偶 nie poci膮gn臋. Wiadomo, 偶e szefowej na r臋k臋 by艂oby najwygodniej jakbym do czerwca pracowa艂a 馃槃

Ja jak sko艅czy艂am 1 trymestr i z szefem posz艂am porozmawia膰, 偶eby go wtajemniczy膰, to pyta艂 na kiedy mam termin po czym wypli艂, 偶e w takim razie gdzie艣 w maju zacznie kogo艣 szuka膰 na moje miejsce. 馃檲 Pomy艣la艂am sobie... "Powodzenia jak my艣lisz, 偶e jeszcze tego 艣wie偶aka b臋d臋 wprowadza膰." wi臋c wierz臋, 偶e ka偶demu pracodawcy jest to na r臋k臋. 馃槈

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Klaudiuszka4聽te偶 niby mam sporo, ale i tak jakie艣 poczucie nieogarni臋cia馃槅 i tak te zdj臋cia s膮 cudowne, mia艂am na prenatalnych i po艂贸wkowych, z tym 偶e za pierwszym razem poogl膮da艂am sobie plecy馃槅 ale na po艂贸wkowych cud malina, no niesamowite uczucie widzie膰 t臋 bu藕k臋, ju偶 tak wyra藕nie wszystko zaznaczone, ach moja pi臋knota馃グ

Ja naprawd臋 Was podziwiam dziewczyny, 偶e jeszcze pracujecie, pracodawcy najch臋tniej trzymaliby do ko艅ca jak kiedy艣 馃檲 dobrze, 偶e teraz jest ta mo偶liwo艣膰 odpoczynku, odstresowania i szykowania sobie wszystkiego w spokoju. Trzymam kciuki za jak najszybsze L4馃槈

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Katarzynaato chyba hormony bo ja ostatnio te偶 p艂acz臋 z byle powodu.聽

Na zwolnieniu jestem od 8 tygodnia ci膮偶y i te偶 podziwiam dziewczyny kt贸re nadal pracuj膮. W domu mam dwoje starszych dzieci na zdalnej nauce wi臋c na nud臋 nie mog臋 narzeka膰 馃槄

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Klaudiuszka4聽te偶 si臋 przymierzam do l4, do艣膰 tego pracowania. Kole偶anki ju偶 wiedz膮 偶e od 艣wi膮t mnie nie b臋dzie, jutro mam wizyt臋 u lekarza, wi臋c po weekendzie powiem i kierowniczce niech si臋 szykuj膮 馃榾 tak samo ju偶 mi plecy wysiadaj膮, niby praca zdalna, ale przed komputerem 8h trzeba siedzie膰 馃檮 pomimo przerw, zmian pozycji s膮 dni, gdzie p贸藕niej si臋 ruszy膰 nie mog臋. A tak samo brzuch ju偶 du偶y i niewygodnie tak siedzie膰 ca艂y czas.聽

Nie wiem kiedy ten czas tak szybko zlecia艂. Jak czytam ile macie przygotowane to mam wra偶enie, 偶e jestem mega w tyle 馃檲 w tym miesi膮cu w ko艅cu kupimy w贸zek i fotelik, czekamy na zam贸wion膮 komod臋, a jeszcze tyle tego wszystkiego do kupienia, chocia偶by te wszystkie kosmetyczne sprawy dla mnie i dla male艅stwa 馃檲 zacz臋艂am szko艂臋 rodzenia, co prawda na razie online, bo covid, ale i tak fajnie, a po艂o偶na powiedzia艂a w艂a艣nie 偶eby si臋 jeszcze chwilk臋 wstrzyma膰 z kupowaniem tych kosmetycznych rzeczy bo b臋dzie o tym m贸wi膰, tak偶e cierpliwie czekam 馃榿

Co do imienia, u nas b臋dzie Franek 馃槏

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Polcia27聽no w艂a艣nie, ja co prawda nie zdalnie ale te偶 przy komputerze i nie jest lekko.

A co do brzucha... Wczoraj rano wsta艂am i oczy przeciera艂am 偶e zdumienia. Nie wiem czy m艂ody takie fiko艂ki strzela p贸ki mo偶e i zmienia pozycj臋, st膮d ta zmiana. Ale m贸j brzuch wczoraj wygl膮da艂 na du偶o wi臋kszy ni偶 dzie艅 wcze艣niej. Jednego dnia jestem w miar臋 "fit", a nast臋pnego ju偶 dnia tylko "fat". 馃ぃ Sweter w paski 2.03. Ciuchy domowe 3.03.

IMG_20210302_063959.jpg

IMG_20210303_201820.jpg

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Polcia27聽ja jestem okropna i szefowej si臋 nie zwierzam z tym L4 - jak j膮 znam to wymy艣li milion rzeczy na raz do zrobienia 馃槢 ale tak jak m贸wi艂am, dziewczyny i tak si臋 spodziewaj膮, wi臋c ogromne zaskoczenie to te偶 nie b臋dzie.

A wychodz臋 z za艂o偶enia, 偶e te偶 nie ma co ci膮gn膮膰 na si艂臋 w艂a艣nie.聽

@Klaudiuszka4聽no nie藕le 馃槃 ja tylko czasem widz臋, 偶e mam brzuch bardziej odstaj膮cy z jednej strony. Pewnie fiko艂ka zrobi艂 i po艂o偶enie zmieni艂 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Klaudiuszka4聽Hah no nie藕le to wygl膮da 馃槄 ale ja te偶 tak mam, nie raz normalnie mam wra偶enie 偶e gdzie艣 sobie st贸pk臋 bardziej opar艂 i mam a偶 taki krzywy ten brzuch 馃槀 jeszcze maj膮 troch臋 miejsca to ta艅cuj膮 gdzie si臋 da 馃槅

@Juka92聽ja to po prostu jestem za dobra i p贸藕niej za to p艂ac臋 馃檲 nie umiem tak bez uprzedzenia, ale uwierz 偶e bardzo bym chcia艂a 馃榾 wiadomo, jakby co艣 by艂o nie tak to na nic ani na nikogo bym nie patrzy艂a bo ma艂y najwa偶niejszy, ale jak do tej pory dawa艂am jeszcze rad臋, wszystko by艂o okej, wi臋c i pracowa艂am 馃榾 ale ten miesi膮c i basta 馃榿

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Wczoraj to mu chyba by艂o troch臋 cia艣niej. 馃檲 Po obiedzie ci臋偶ko mi by艂o na 偶o艂膮dku, wzd臋艂o mnie strasznie a偶 zgag臋 mia艂am, ale dawno spaghetti nie jedli艣my i c贸ra tak膮 ochot臋 mia艂a. A ona wybrzydza i grymasi, wi臋c jak sobie za偶yczy艂a to nie by艂o rady. 馃構 Fakt, 偶e brzuch od rana, dawno przed obiadem by艂 wi臋kszy, bardziej okr膮g艂y i twardszy, ale potem nie by艂o wcale mniej. 馃槈

Ostatnio si臋 taka zm臋czona i senna w dzie艅 czuj臋... Ju偶 nie m贸wi膮c o plecach i wzd臋ciach. A 3 miesi膮ce przed nami...聽

@Polcia27@Juka92 nie ma co. Zas艂ugujemy ju偶 w ko艅cu na to wolne. Zaraz 7 miesi膮c to czas najwy偶szy w ko艅cu troch臋 odpocz膮膰 bez zrywania si臋 z rana, ogarn膮膰 dom i rzeczy dla maluszka. A nie tylko martwi膰 si臋 o projekty, wnioski, dokumenty itp. Nikt za nas tego wszystkiego w domu nie zrobi, a w pracy tak czy inaczej b臋dzie zast臋pstwo. 馃檲

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@elvi聽super, 偶e u maluszka w porz膮dku 馃槏

@Annia聽witaj 馃檪

@Klaudiuszka4聽m贸j pierworodny te偶 niejadek i jak mam obiad wymy艣li膰, z kt贸rego wszyscy b臋d膮 zadowoleni to dostaje bia艂ej gor膮czki. Na szcz臋艣cie (tfu, tfu) zaczyna dojrzewa膰 = rosn膮膰 i wi臋cej je艣膰. Cho膰 do tej pory bia艂ego nieeee, czerwonego nieeee (11lat a nigdy ketchupu nie posmakowa艂 nawet) 馃ゴ c贸ra si臋 nie boi i wszystko smakuje, jak jej nie podchodzi to idzie do lod贸wki co艣 sobie wygrzeba膰, mam nadziej臋, 偶e najm艂odsze p贸jdzie w siostry 艣lady.

Wczoraj brzydka pogoda by艂a u nas, zimno nawet 艣nieg pruszyl, by艂am jak zdech艂y pies. Dzi艣 s艂oneczko 艣wieci pi臋knie 馃槏 b臋dzie dobry dzie艅. Szkoda tylko, 偶e o 16mam egzamin on-line, chcia艂am na rower z dzie膰mi i艣膰. Mo偶e jakim艣 cudem ogarn臋 to i to

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Klaudiuszka4聽super 馃槃聽Te偶 mi si臋 czasem wydaje 偶e ro艣nie z dnia na dzie艅. Albo jak si臋 u艂o偶y na jedn膮 stron臋 bardziej...

Ostatnio czuje chyba jego r膮czki. Z jednej strony brzucha mocno kopie a z drugiej mam takie lekkie smyranie jakby kto艣 r膮czk膮 sprawdza艂 co i jak. Poza tym jest okrutny. Ca艂y dzie艅 szaleje w brzuchu. Ca艂y dzie艅...聽

@Kociara聽nie wiem sk膮d u dzieci taki instynkt samozachowawczy XD Ostatnio m贸j bratanek (4lata) stwierdzi艂 偶e nie zje tortu... (Bratowa upiek艂a i da艂a niebieski barwnik do kremu) bo niebieskiego si臋 nie je...聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kociara聽moja jak mia艂a 2 czy 3 latka to potrafi艂a z butelk膮 ketchupu pod sto艂em znikn膮膰 i wylizywa膰, albo powid艂a 艣liwkowe 艂y偶k膮 ze s艂oika je艣膰. Teraz nie ruszy i nie wierzy, 偶e kiedy艣 jad艂a. Akurat na powid艂a mam dow贸d w postaci zdj臋膰. 馃檲

@Katarzynaa ja dzi艣 pierwszy raz poczu艂am pod r臋k膮 jak fika艂 rano po bokach brzucha. P贸藕niej w ci膮gu dnia ju偶 nie, bo ewidentnie wierci艂 si臋 w g艂臋bi. 馃槈 Tak poza tym masz bardzo fajny avatar. 鉂わ笍

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Wczoraj zaliczyli艣my pierwsze zaj臋cia 偶e szko艂y rodzenia, dzi艣 kupili艣my dostawk臋 i wybrali艣my fotelik - jaki艣 miesi膮c przed m膮偶 podjedzie kupi膰, p贸ki co nie mamy go gdzie postawi膰, a bez sensu 偶eby trzy miesi膮ce w aucie je藕dzi艂 馃槢

Mam strasznie mieszane uczucia do tego ostatniego trymestru - z jednej strony 3 miesi膮ce to du偶o, z drugiej M艂ody mo偶e uzna膰 ze mu si臋 nudzi w 艣rodku i wyskoczy膰 wcze艣niej ale tego to ju偶 si臋 nie przewidzi 馃槢

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Juka92te z zaczynam sie stresowa膰... Niby nic a jednak co艣 mi siedzi w glowie. Teraz w 艣rod臋 mam spotkanie na skype z po艂o偶n膮. Mam nadziej臋, 偶e powie mi co艣 o torbie jak si臋 spakowa膰. Mimo to chyba im bli偶ej tym mniej si臋 boje b贸lu..聽

Ostatnio mam prawdziwy baby boom. Wszyscy gadaj膮 o karmieniu, porodach, odpowiedzialno艣ci itp. itd. Istny dramat. W weekend mia艂am wyj艣cie z kole偶ankami. 艢mia艂am si臋 偶e to ostatni przedlaktacyjny wypad聽馃槀

W sobote te偶 kupi艂am m艂odemu rzeczy... kobieta chcia艂a sprzeda膰 ro偶ek a wcisn臋艂a mi gratis p贸艂 domu. Rzeczy si臋 wysypuj膮. Wszyscy daj膮 po dzieciach co im zosta艂o.. Mam nawet rzeczy od partnera z dzieci艅stwa... no nic. Czekam na pogod臋, b臋dziemy pra膰 i segregowa膰 co 艂adne a co oldschoolowe.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego mamu艣ki 馃尫

@Klaudiuszka4聽to podobnie moja c贸ra trz臋s艂a si臋 na widok broku艂贸w a sa艂at臋 lodow膮 to bra艂a ca艂膮 i gryz艂a, teraz broku艂贸w nie ruszy a sa艂at臋 rzadko.

@Juka92聽te偶 si臋 stresuj臋 i to bardzo. Jak sobie w dzie艅 u艣wiadamiam, 偶e mam by膰 spokojna, 偶e zd膮偶臋 to i tak pod艣wiadomo艣膰 dzia艂a i w nocy mam przer贸偶ne sny, budz臋 si臋 zestresowana, musz臋 torb臋 spakowa膰 to mo偶e mi przejdzie troszk臋.

@Katarzynaa聽fajnie, mniej wydatk贸w na ciuszki b臋dziesz mie膰

Ja 68 mam pe艂no ale tych malutkich malutko, b臋d臋 mog艂a szale膰 馃槑

My po wizycie, z okazji dnia kobiet dosta艂am zdj臋cia 3D, nawet nie wiedzia艂am, 偶e ma tak膮 mo偶liwo艣膰 na NFZ.

Ma艂a jest nadal dziewczynk膮, nawet mam na zdj臋ciu 馃槄 bu藕k臋 zas艂ania艂a ale zdj臋cie jest 馃槏 tak jak s膮dzi艂am, si臋 przekr臋ci艂a, teraz u艂o偶ona miednicowo, wol臋 tak ni偶 ledwo chodzi膰. W razie jak si臋 nie odwr贸ci to i CC prze偶yje.

Szyjk臋 sprawdzi艂, wida膰 偶e przestaje by膰 wydolna, dosta艂am lutein臋 ale p贸ki jest d艂uga to mam nie panikowa膰. A chyba przez to, 偶e si臋 Kaja odwr贸ci艂a i szyjka si臋 wyd艂u偶y艂a bo wcze艣niej na tym sprz臋cie pokazywa艂o 3cm a dzi艣 4cm 馃 wa偶y 1100g 馃槼

Ciesz臋, si臋 niezmiernie, 偶e nie ka偶e mi le偶e膰 馃槏 urodzinki c贸rci wyprawie bez stresu. U innego gina mam wizyt臋 18 wi臋c jakby co艣 si臋 dzia艂o to zd膮偶y zareagowa膰 馃榿

16152065221831012460737616895582.jpg

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...