Skocz do zawarto┼Ťci
Lilla

Czerwc├│wki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Rekomendowane odpowiedzi

@Kociara w domu mam ok 120/80 czasem 130 ale zawsze jak jestem u lekarza skacze mi do 150-160 ja sobie to t┼éumacze stresem ale lekarz woli dmucha─ç na zimne.na pierwszych prenatalnych jak odbiera┼éam wyniki to lekarz stwierdzi┼é,┼╝e na podstawie bada┼ä mog─Ö przez to ci┼Ťnienie urodzi─ç o kilka tygodni za wcze┼Ťnie wiec ┼éykam dla spokoju..

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach

@Kasia SolichSyndrom bia┼éego fartucha? Ja zawsze mam za niskie ci┼Ťnienie a ostatnio si─Ö tak zestresowa┼éam, ┼╝e mi powie ┼╝e do szpitala i te┼╝ mia┼éam du┼╝o wy┼╝sze ci┼Ťnienie ni┼╝ zwykle ­čśĺ┬á

Ale do nadci┼Ťnienia u mnie daleko na szcz─Ö┼Ťcie.┬á

A masz bra─ç ca┼éy czas nawet jak masz normalne ci┼Ťnienie czy dora┼║nie?

Tak z ciekawo┼Ťci pytam

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Kociara┬ánarazie raz dziennie po jednej tabletce.Te┼╝ mnie lekarz z prenatalnych straszy┼é szpitalem ale ten lek,kt├│ry bior─Ö jest┬á bezpieczny dla dzidziusia. Mam nadzieje,┼╝e nie b─Öde musia┼éa bra─ç do ko┼äca bo te┼╝ bior─Ö dodatkowo tabletki na tarczyce┬á­čÖä

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Kociara┬ádzi┼Ť u nas 18 tyg 5 dni.

@Kasia SolichJa zacz─Ö┼éam mierzy─ç ci┼Ťnienie, jak w┼éa┼Ťnie przed wizytami wyrzuca┼éo mi ponad 150. W domu w granicach 105-120. Ale ile razy mi m├│wili tylko na podstawie pomiaru w szpitalu czy w przychodni, ┼╝e powinnam bra─ç leki na nadci┼Ťnienie. Je┼Ťli u Ciebie jest to uzasadnione bo i w domu masz wy┼╝sze, to oczywi┼Ťcie lepiej bra─ç. ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@kaludiuszka4 to mamy podobne terminy ­čśÇ mi wychodzi na 11 czerwca wi─Öc dzi┼Ť mam 18+6tc

W poprzednich ci─ů┼╝ach nigdy mi si─Ö data porodu nie zmieni┼éa ale znam dziewczyny, ┼╝e im zmieniano kilka razy, o co chodzi? Mi bobas z USG tylko na pierwszym badaniu byl taki jak z OM a teraz ci─ůgle wi─Ökszy, lekarz m├│wi┼é ┼╝e termin si─Ö nie zmienia tylko dziecko jest wi─Öksze lub mniejsze. Dlaczego innym dat─Ö zmieniaj─ů? Kto┼Ť mo┼╝e tak mia┼é i mo┼╝e mi to wyt┼éumaczy─ç? ­čÖâ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
59 minut temu, Kociara napisał:

@kaludiuszka4 to mamy podobne terminy ­čśÇ mi wychodzi na 11 czerwca wi─Öc dzi┼Ť mam 18+6tc

W poprzednich ci─ů┼╝ach nigdy mi si─Ö data porodu nie zmieni┼éa ale znam dziewczyny, ┼╝e im zmieniano kilka razy, o co chodzi? Mi bobas z USG tylko na pierwszym badaniu byl taki jak z OM a teraz ci─ůgle wi─Ökszy, lekarz m├│wi┼é ┼╝e termin si─Ö nie zmienia tylko dziecko jest wi─Öksze lub mniejsze. Dlaczego innym dat─Ö zmieniaj─ů? Kto┼Ť mo┼╝e tak mia┼é i mo┼╝e mi to wyt┼éumaczy─ç? ­čÖâ

O widzisz. Ja z OM 10.06, ale lekarz tydzie┼ä mo┼╝e 2 tygodnie przed prenatalnymi m├│wi┼é mi, ┼╝e mo┼╝e si─Ö termin zmieni─ç, bo ci─ů┼╝a wygl─ůda na r├│wno tydzie┼ä m┼éodsz─ů, ni┼╝ wskazywa┼éo OM. Na prenatalnych r├│┼╝nica wynosi┼éa ju┼╝ tylko 4 dni i termin wskaza┼éo na 14.06. A na ostatniej wizycie u gina us┼éysza┼éam, ┼╝e wagowo i wielko┼Ťciowo dzieci─ůtko jest zgodne z tygodniem.

Wi─Öc zak┼éadam, ┼╝e mo┼╝e st─ůd zmiany terminu. Na pocz─ůtku przecie┼╝, je┼Ťli kto┼Ť nie testowa┼é/bada┼é owulacji to nie mo┼╝e z ca┼éym pewnikiem powiedzie─ç, ┼╝e owulacj─Ö mia┼é tego konkretnego dnia... Wed┼éug mojego kalendarza ovu faktycznie tempka wskazywa┼éa na to, ┼╝e w stosunku do poprzednich cykli owulacja si─Ö o oko┼éo tydzie┼ä przesun─Ö┼éa, wi─Öc mi si─Ö to zgadza┼éo, ale dzieci─ůtko najwidoczniej czerpie ze mnie co najlepsze i nadrabia wagowo. ­čśŐ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Klaudiuszka4 napisał:

O widzisz. Ja z OM 10.06, ale lekarz tydzie┼ä mo┼╝e 2 tygodnie przed prenatalnymi m├│wi┼é mi, ┼╝e mo┼╝e si─Ö termin zmieni─ç, bo ci─ů┼╝a wygl─ůda na r├│wno tydzie┼ä m┼éodsz─ů, ni┼╝ wskazywa┼éo OM. Na prenatalnych r├│┼╝nica wynosi┼éa ju┼╝ tylko 4 dni i termin wskaza┼éo na 14.06. A na ostatniej wizycie u gina us┼éysza┼éam, ┼╝e wagowo i wielko┼Ťciowo dzieci─ůtko jest zgodne z tygodniem.

Wi─Öc zak┼éadam, ┼╝e mo┼╝e st─ůd zmiany terminu. Na pocz─ůtku przecie┼╝, je┼Ťli kto┼Ť nie testowa┼é/bada┼é owulacji to nie mo┼╝e z ca┼éym pewnikiem powiedzie─ç, ┼╝e owulacj─Ö mia┼é tego konkretnego dnia... Wed┼éug mojego kalendarza ovu faktycznie tempka wskazywa┼éa na to, ┼╝e w stosunku do poprzednich cykli owulacja si─Ö o oko┼éo tydzie┼ä przesun─Ö┼éa, wi─Öc mi si─Ö to zgadza┼éo, ale dzieci─ůtko najwidoczniej czerpie ze mnie co najlepsze i nadrabia wagowo. ­čśŐ

Ja si─Ö do ko┼äca na tym nie znam ale trzymam si─Ö tego co powiedzia┼éa mi doktor na┬á1 badaniu┬áprenatalnym, a mianowicie ┼╝e ta data kt├│ra wyjdzie z tego badania w sensie pomiaru dziecka to jej si─Ö mam trzyma─ç i traktowa─ç jako termin. Pamietam ┼╝e w pierwszej ci─ů┼╝y data z miesi─ůczki a data z 1 badania prenatalnego nijak si─Ö mia┼éa do porodu bo ma┼éej si─Ö wcale nie ┼Ťpieszy┼éo na ┼Ťwiat ale jednak to data z badania prenatalnego by┼éa bli┼╝sza rzeczywisto┼Ťci.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

To ja dalej tego nie ogarniam ­čĄŽ p├│ki co mam jedn─ů dat─Ö i si─Ö trzymam. Pono─ç na po┼é├│wkowych jeszcze mo┼╝e si─Ö data zmieni─ç.

Rura nam posz┼éa od wody na podw├│rku! W samym wje┼║dzie na posesj─Ö, ehh. A mia┼éam jutro pra─ç i woda b─Ödzie zakr─Öcona. Zawsze co┼Ť. Mo┼╝e kto┼Ť wie czy jak mi rozbiora Polbruk to b─Öd─ů musieli naprawi─ç czy to ju┼╝ moja strata?

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Hej Dziewczyny:) 

Dwa dni temu by┼éam na usg i b─Ödzie zdrowa dziewuszka;) od pocz─ůtku czu┼éam ┼╝e to b─Ödzie kobitka, a od ponad miesi─ůca m─ů┼╝ zacz─ů┼é na ni─ů m├│wi─ç Marysia, wi─Öc troch─Ö si─Ö ba┼éam ┼╝e teraz lekarz wypatrzy antenk─Ö­čśé­čśé i b─Ödzie Marian...ale nie:) ... no i mia┼éo by─ç roboczo i tymczasowo... ale┬á imi─Ö chyba ju┼╝ tak zostanie:D podoba┼éa mi si─Ö jeszcze Emilia i Marcelina, ale przez t─ů Mary┼Ťk─Ö ju┼╝ mi brzmi─ů obco;)┬á

Ja startowa┼éam od 55 i przyty┼éam 2 kilo (18+1), ale podobno ma┼éa jest z tych wi─Ökszych dzieci ­čÖł wa┼╝y┼éa teraz 220g...pomimo moich ma┼éych gabaryt├│w... Wysysa ┼╝e mnie podobno wszystkie s┼éodycze ­čśů bo stwierdzono mi w ci─ů┼╝y hipoglikemi─Ö... b─Öd─Ö chyba musia┼éa┼éa zmieni─ç diet─Ö na zdrowsz─ů:)┬á

Na badaniach usg tak szogun fika┼é ┼╝e wszystkie zdj─Öcia wysz┼éy nieostre i po p├│┼é godziny si─Ö pani doktor podda┼éa ­čśä za 2 tyg po┼é├│wkowe ÔŁĄ´ŞĆ

Od wczoraj (18+1) czuj─Ö ju┼╝ coraz wyra┼║niejsze ruchy...i jest to bardzo dziwne uczucie:) spodziewa┼éam si─Ö czego┼Ť innego ­čÖł

A praktycznie┬á ca┼é─ů wyprawk─Ö dostajemy od znajomych... czasami dobrze zdecydowa─ç si─Ö na dziecko na ko┼äcu:D

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Kara Gratulacje. U mojej siostry mia┼é by─ç Sta┼Ť. Nie wiem co b─Ödzie, ale na pewno nie Stasia, bo to imi─Ö im nie le┼╝y. Ale siostra czu┼éa ch┼éopaka, a jest dziewuszka. Wa┼╝ne by by┼éo zdrowe. ­čśŐ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Kara┬ágratuluj─Ö dziewczynki ­čśÇ

Fajnie, że dostaniesz ciuszki. 

U nas ostatnie dzieciaczki s─ů ch┼éopcami wi─Öc raczej b─Öd─Ö musia┼éa sobie wyprawk─Ö sama kupi─ç.

Wyciek naprawili, urwali przy tym kabel od internetu ale koniec ko┼äc├│w wszystko zako┼äczy┼éo si─Ö pozytywnie ­čÖé bylam z dzie─çmi na kr├│tkim spacerze, tak u nas wieje, zmarz┼éam jak pies i wyko┼äczona jestem jakbym nie wiem ile km przesz┼éa i to spojenie... Ôś╣´ŞĆMam nadziej─Ö, ┼╝e co┼Ť mi na to poradzi na nast─Öpnej wizycie bo poma┼éu przestaje funkcjonowa─ç normalnie. Ci─Ö┼╝ko mi stan─ů─ç na praw─ů nog─Ö ­čśĺ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Hej dziewczyny. My byli┼Ťmy na badaniach w poniedzia┼éek . Niby wszystko oki ale czy mia┼éy┼Ťcie te┼╝ r├│┼╝nice w pomiarach brzuszka i g┼éowy . U mnie jest r├│┼╝nica 9 dni niby mie┼Ťci si─Ö w normie ale jakos mnie to m─Öczy. W poniedzia┼éek 18t4d dzidzia 241 g niestety p┼ée─ç nadal nie znana. 27 mam po┼é├│wkowe mo┼╝e wtedy co┼Ť si─Ö dowiem . Teraz 19 T3 d┬á i nadal ro┼Ťniemy ­čą░

Kupili┼Ťmy┬á fotelik z baz─ů i zam├│wi┼éam komod─Ö . Czekam a┼╝ sprzedawca mi odpisze o kolor w├│zka i te┼╝ zam├│wimy i b─Ödzie z g┼éowy . Wcze┼Ťniej ogl─ůdali┼Ťmy z m─Ö┼╝em┬á i nam podpasowal wzgl─Ödem wizualnym ale te┼╝ tym e jest lekki a my p├│ki co mieszkamy na 4 pi─Ötrze.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@paula22┬áU nas jak na razie nie by┼éo ┼╝adnych r├│┼╝nic, ale zobaczymy co Pani doktor powie po po┼é├│wkowym. Skoro mie┼Ťci si─Ö w normie to mo┼╝e nie ma co si─Ö martwi─ç na zapas ­čÖé

A sk─ůd zamawia┼éa┼Ť komod─Ö? Stancjonarnie jako┼Ť czy z neta? Te┼╝ jestem na etapie poszukiwa┼ä ­čÖë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Polcia27┬áZe wzgl─Ödu na to ┼╝e teraz mieszkamy w mieszkaniu s┼éu┼╝bowym to kupi┼éam komod─Ö kt├│ra pasuje do zestawu mebli u syna w pokoju. Tu mamy tylko 2 pokoje . Wniosek o wi─Öksze mieszkanie pu┼Ťcimy jak dzidzia przyjdzie na ┼Ťwiat . P├│┼║niej gdy sko┼äczymy remont domu b─Ödzie du┼╝o swobodniej. Zamawia┼éam w internecie ale sprzedawca sprawdzony bo wcze┼Ťniej zamawiali┼Ťmy szaf─Ö , biurko i ┼é├│┼╝ko z wysuwanym drugim spaniem .Najpierw ogl─ůdali┼Ťmy w meblowym i syn wybiera┼é ale na Internecie jest szybsza realizacja . Lekarz mierzy┼é i nic nie m├│wi┼é tylko ┼╝e w porz─ůdku wi─Öc mo┼╝e martwi─Ö si─Ö na zapas

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dosta┼éam te┼╝ skierowanie na krzywa cukrowa i tu si─Ö troch─Ö boje bo je┼Ťli co┼Ť wyjdzie b─Öd─Ö musia┼éa zmieni─ç szpital na inny ­čśöA ten kt├│ry obecnie wybra┼éam to ten gdzie pracuje m├│j lekarz i ten u kt├│rego robi─Ö dodatkowe badania.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@paula22 nie mam takich pomiarów na zdjęciu USG wypisane, doktorek nic nie mowil, więc pewnie ok, ty też się nie nakręcaj. 

Tajemnicze masz dziecko ­čÖâ

Fajnie, ┼╝e mo┼╝esz ju┼╝ zakupy robi─ç dla dziecka, ja si─Ö musz─Ö wstrzyma─ç do remontu, ale najwa┼╝niejsze mam (w├│zek i ┼é├│┼╝eczko)­čÖé w razie co bez przewijaka prze┼╝yje.┬á

Mia┼éam dzi┼Ť masakryczny sen, ┼Ťni┼éo mi si─Ö, ┼╝e bobas kopa┼é i wzi─Ö┼éam m─Ö┼╝a r─Ök─Ö, ┼╝eby poczu┼é w ko┼äcu to tak kopn─Ö┼éo, ┼╝e brzuch mi rozdar┼éo pod p─Öpkiem i n├│┼╝ka wystawa┼éa! Obudzi┼éam si─Ö ca┼éa zdretwiala, le┼╝─ůc na plecach... W ┼Ťnie nie mog┼éam si─Ö ruszy─ç ┼╝eby wody p┼éodowe mi si─Ö nie wyla┼éy ­čĄŽ chyba zaczynam si─Ö stresowa─ç porodem.

Durne sny ju┼╝ mnie zaczynaj─ů m─Öczy─ç

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Hej dziewczyny. Jestem ju┼╝ po po┼é├│wkowym usg. Na 100% b─Ödzie ch┼éopak ­čą░ C├│rka troch─Ö zawiedziona bo liczy┼éa na sukieneczki i spineczki...

Synek wa┼╝y ju┼╝ ok. 370g. Wszystkie pomiary s─ů prawid┼éowe dla wieku ci─ů┼╝y.┬á

@PAULA 22zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e poszczeg├│lne wymiary te┼╝ r├│┼╝ni─ů si─Ö mi─Ödzy sob─ů jedne s─ů 20+2 inne 20+ 6. Ale wszystko mie┼Ťci si─Ö w normie. Wi─Öc nie martw si─Ö na zapas, na pewno wszystko jest ok.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
W dniu 14.01.2021 o 22:07, Kociara napisał:

To ja dalej tego nie ogarniam ­čĄŽ p├│ki co mam jedn─ů dat─Ö i si─Ö trzymam. Pono─ç na po┼é├│wkowych jeszcze mo┼╝e si─Ö data zmieni─ç.

Rura nam posz┼éa od wody na podw├│rku! W samym wje┼║dzie na posesj─Ö, ehh. A mia┼éam jutro pra─ç i woda b─Ödzie zakr─Öcona. Zawsze co┼Ť. Mo┼╝e kto┼Ť wie czy jak mi rozbiora Polbruk to b─Öd─ů musieli naprawi─ç czy to ju┼╝ moja strata?

@Kociara Żartujesz a nam wczoraj poszła w piwnicy i też nie mam wody xd

Edytowane przez Jula13

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ja te┼╝ ju┼╝ mam ­čĺ» procent ch┼éopca ­čÖé i dzieki zaradnej te┼Ťciowej 19 tydzie┼ä a ja ju┼╝ mam wszstkie akcesoria poza┼éatwiane plus ciuszki do drugiego roku ┼╝ycia ­čą░­čśů zostaje kupi─ç w┼éa┼Ťciwie pampersy i kosmetyki i my┼Ťl─Ö jeszcze nad dostawk─ů do ┼é├│┼╝ka bo zwykle ┼é├│┼╝eczko ju┼╝ mam ale pono─ç dostawk─ů na pierwsze tygodnie lepsze a w sumie cho─ç jedn─ů rzecz bym mog┼éa kupi─ç . A si─Ö martwi┼éam bo w┼éa┼Ťnie jestem pierwsz─ů jako┼Ťci moim pokoleniu praktycznie ma┼éo kobiet decyduje si─Ö na ci─ů┼╝─Ö wcze┼Ťniej ┼Ťwiadomie tak jak ja teraz. Je┼Ťli ju┼╝ w┼Ťr├│d r├│wie┼Ťnik├│w s┼éysz─Ö tylko ┼╝e wpadli . W ka┼╝dym razie ba┼éam si─Ö ┼╝e nie b─Öd─Ö mie─ç rzeczy po kim┼Ť a tu prosz─Ö te┼Ťciowa podzwonila po kole┼╝ankach i wow wszstko jest.. i powiedzcie ┼╝e te┼Ťciowe wszstkie s─ů zle . Mi si─Ö trafi┼éa bardzo fajna ­čśü

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Gratulacje dziewczyny!┬á­čĄę┬áFajnie wam, ┼╝e ju┼╝ jeste┼Ťcie po po┼é├│wkowych. U nas jeszcze p├│┼étorej tygodnia czekania, bo mamy w nast─Öpn─ů sobot─Ö. A┼╝ teraz ┼╝a┼éuj─Ö, ┼╝e nie wybra┼éam jednak wizyty w ten pi─ůtek. Dzisiaj zaczynamy 20 tydzie┼ä, a jak umawia┼éam si─Ö na usg i recepcjonistka zaproponowa┼éa wizyt─Ö w pi─ůtek to si─Ö zacz─Ö┼éam zastanawia─ç, bo Pani doktor kaza┼éa si─Ö um├│wi─ç mi─Ödzy 23 a 30.01 i tak si─Ö w sumie pos┼éucha┼éam tej recepcjonistki ┼╝eby jednak um├│wi─ç si─Ö na 30. No to teraz czekam┬á­čÖä

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@elvi┬ágratulacje ch┼éopca, poniek─ůd fajnie jest mie─ç park─Ö ­čśë

@Jula13┬áto jeszcze lepiejÔś╣´ŞĆ! A powiedz mi to ju┼╝ musisz naprawi─ç na w┼éasny koszt czy wodoci─ůg├│w? U mnie na szcz─Ö┼Ťcie na podw├│rku wi─Öc nic mnie nie obchodzi┼éo.

Super masz te┼Ťciowa ­čÖé

Nie wiem ile masz lat, i nie wiem czy mog─Ö si─Ö r├│wna─ç z twoim pokoleniem ale zosta┼éam mam─ů ┼Ťwiadomie w wieku 19lat, zawsze chcia┼éam mie─ç szybko dzieci i spok├│j, za to ta ci─ů┼╝a jest totalna wpadk─ů, i gdyby kto┼Ť mi zaproponowa┼é cofni─Öcie si─Ö w czasie to nie cofn─Ö┼éa bym pierwszej ci─ů┼╝y a ostatni─ů.

Ja id─Ö pojutrze do gina innego, troch─Ö si─Ö stresuj─Ö bo nie lubi─Ö zmienia─ç "tych" lekarzy ale pono─ç ma dobry sprz─Öt i niech mi po┼é├│wkowe dok┼éadnie zrobi, prowadz─ůcemu nic nie powiem, niech te┼╝ sobie sam posprawdza ­čÖâ

Dzi┼Ť mi strasznie brzuch twardnieje Ôś╣´ŞĆ wzi─Ö┼éam dwa magnezy i "le┼╝─Ö", przed spaniem te┼╝ wezm─Ö, mo┼╝e jutro b─Ödzie lepiej. My┼Ťlicie, ┼╝e napinanie mo┼╝e by─ç od nerw├│w? Nic szczeg├│lnego dzi┼Ť nie robi┼éam, tylko raz si─Ö porz─ůdnie zdenerwowa┼éam ­čĄö

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Kociara┬ája mam 25 lat i dziecko chcia┼éam ju┼╝ wcze┼Ťniej zaraz po ┼Ťlubie czyli jak mia┼éam 23 ale musia┼éam poczeka─ç aby ustawi─ç swoj─ů sytuacj─Ö zdrowotna odstawi─ç leki i takie tam ­čÖé ale teraz jak patrz─Ö na znajomych to jestem pierwsz─ů oczywi┼Ťcie nie licz─ůc wpadkowiczow ­čÖé

Teraz kobiety pierwsze dziecko przewa┼╝nie rodz─ů w Polsce kolo 30 i fakt mam kilka par starszych ode mnie i teraz ko┼éo 30 zaczynaj─ů si─Ö plany pod tym kontem

a co do rury to niestety po naszej stronie dzi┼Ť chydraulika musieli┼Ťmy zam├│wi─ç┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Czy ju┼╝ naprawd─Ö tylko ja zosta┼éam"bezp┼éciowa"? ­čśş­čśş­čśş

Gratuluj─Ö @elvi┬áI @Jula13┬á­č弭čĺĽ nawet nie macie poj─Öcia jak bardzo ja te┼╝ chcia┼éabym ju┼╝ wiedzie─ç.

Połówkowe w poniedziałek. Mam nadzieję że w końcu się dowiem. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
57 minut temu, Klaudiuszka4 napisał:

Czy ju┼╝ naprawd─Ö tylko ja zosta┼éam"bezp┼éciowa"? ­čśş­čśş­čśş

Gratuluj─Ö @elvi┬áI @Jula13┬á­č弭čĺĽ nawet nie macie poj─Öcia jak bardzo ja te┼╝ chcia┼éabym ju┼╝ wiedzie─ç.

Połówkowe w poniedziałek. Mam nadzieję że w końcu się dowiem. 

Nie tylko ty my nadal te┼╝ ­čą░

Fajnie ┼╝e u was wszystko w porz─ůdku ­čą░

@Jula13┬áJa te┼╝ chcia┼éam mie─ç szybko dziecko . Mia┼éam 22 lata i mieszka┼éam z moim partnerem i obecnie m─Ö┼╝em . Uda┼éo si─Ö do┼Ť─ç szybko. Nast─Öpna dziecko chcia┼éam mie─ç jeszcze przed 30 zasz┼éam w ci─ů┼╝─Ö ale niestety w 11 tygodniu poroni┼éam . P├│┼║niej si─Ö d┼éugo starali┼Ťmy z m─Ö┼╝em i nic.. Uda┼éo si─Ö w ko┼äcu ale ju┼╝ nie ta m┼éodo┼Ť─ç mam w tym roku 34 lata . Je┼Ťli chodzi o moich znajomych to decyduj─ů si─Ö ko┼éo 30 teraz takie czasy┬á i wydaje mi si─Ö ┼╝e ze wzgl─Ödu na coraz wi─Öksze zastosowanie chemii we wszystkim kobietom po prostu ci─Ö┼╝ej zaj┼Ť─ç w ci─ů┼╝─Ö.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ja takze jeszcze bezplciowa ­čÖé takze troche Nas jest

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...