Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂

Monia - no właśnie z tym skierowaniem to oni coś kręcą w tej przychodni, bo mówia, że żadna pieczątka nie jest potrzebna. Ale jak jutro będziesz szła, to daj znać, to podejdę, i powiem im, że mnie odesłali z usg 😠 chociaż tak nie było 😜
Myślę, że Gabi zaklimatyzuje się. W końcu nie płacze cały czas i jest nieznośna, to tylko etapy. Ja na twoim miejscu może jeszcze posiedziałabym jutro w żłobku 🙂

Ja np. jak poszłam do przedszkola razem ze starszym o 2 lata bratem, to strasznie płakałam, i panie kazały mnie zabrac, bo jeszcze nie nadaję się. Więc co dziecko to inaczej się dzieje.

Edytko - ja gotowałam Frankowi, ale od jakiegoś czasu nie chce tego jeść, musi być to, co my jemy. Wolałam tak za zmianę, bo jednak dla niego było zdrowsze. NAwet mięsa nie chce ostatnio jeść, masakra 😲 Weźmie do buzi, pogryzie i wypluwa. Jedynie wędliny i parówki z mięs. No i z owocami tez różnie....a zawsze tak wszystko chętnie jadł....
U nas tak jak u Ani, królują krupniki, które ja osobiście z Franiem uwielbiamy, R raczej nie. Najbardziej lubię z kaszy i do tego wkrojone ziemniaki w kostkę, no i zawsze ścieram warzywa - marchew, pietruszka i seler, do tego pokrojony por, i zawsze też dodaję natkę pietruszki i koperek, tylko że tego ostatniego obecnie nie mam już, acha, no i ryżem zasypana także, tylko wtedy bez ziemniaków.
No i pomidorówka, kartoflanka, ogórkowa, gulasz, a drugie dania to idą same ziemniaki czasami z marchewką gotowaną, mięso nie, chyba że idzie odwrotnie - ziemniaki nie, a zje samo mięso.
No i rybka odpada, chociaz kiedyś bardzo lubił. Czasami próbuję mu podac, ale niestety porażka.
Wczoraj od rodziców przywiozłam pierś usmażoną dla niego, wczoraj nie chciał i dzisiaj tez nie chce. Mam jeszcze dla niego parówki z gęsi, ciekawe jak będą smakować 🙂

Wogóle wczoraj tak wariował z psami, juz dawno ich nie widział. Ale niestety Alfa strasznie lnieje, i młody cały był w sierści, przy okazji najadł się jej. Parę razy miał odruch wymiotny i trochę mu się ulało. Dzisiaj w nocy kitfasił się, w sumie to nad ranem, bo o 5. No to wzięłam go na kolana, włączyłam muzykę i nic, tylko tak siedział wtulony. Później poszedł spać o 10, więc ja razem z nim. O 14 dostał obiadek, ładnie zjadł, po czym wszystko zwymiotował 🤢 No i pranie znowu. Młody niedługo po tym zjadł mleko.
Nie wiem, czy najadl się tej sierści i mu na żołądku siedziała czy zupełnie coś innego....teraz bawi się, jest ok, a ja musze mu puzzle ukłądać, a on szczęśliwy je rozwala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kurcze u nas tez lipa z jedzeiem, mała zje kilka łyzek zupy i koniec. Parówki które wczesniej uwielbiała tez poszły w odsawke po 2 obskubnieciach. Mleczko jedynie choc i ono pije duzo mniej niz wczesniej ehhh.w żłobku zjadła kilka łyzek zupki, drugiego nie ruszyła.Przyszłyśmy do domu poszła spac a po 50 minutach obudziła sie bo głodna była a w brzuchu az burczało ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emi po tej chorobie przez dwa dni miała odruch wymiotny na duże kawałki np. na płatki owsiane, na kawałki banana w jogurcie...juz się bałam, że tak jej zostanie, ale teraz jest ok. Co do apetytu to narazie ODPUKAĆ ma, ale tak jak u was, najchętniej interesuje ją to co my jemy, a wiadomo, że nie zawsze jemy zdrowo ☺️ Ehh dlatego teraz zmieniam diametralnie naszą dietę i dopasowuję wszystkie posiłki pod Emilkę tak żeby mogła jeść z nami 🙂
Tu znalazłam fajną stronkę z przepisami 🙂
http://czasdzieci.pl/ro_przepisy/d,7-drugie_dania.html
http://czasdzieci.pl/ro_przepisy/d,6-zupy.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
CZESC MAMUSKI 🙂

Monika trzymam mocno kciuki by GABI zaklimatyzowala sie z dziecmi w zlobku w koncu tak jak piszesz ma tam wiecej rozrywek, kontakt z dziecmi 🙂 urozmaicone jedzenie 🙂

Lusia parówki, pasztet 😮 😮 😮 to raczej duuuuuzy odłam mięsa Bóg jeden raczy wiedziec co w tych produktach jest
i Ja kategorycznie mowie im nie . . .
moze sprobuj Frankowi jakos lepiej przyprawic meisko , usmażyc w rękawie dodac wiecej ziół
wtedy moze bedzie mu miesko smakowalo ?? uwazam ,ze zawsze lepiej probowac niz dawac dziecku pasztet czy parówke,ale to moje zdanie nie gniewaj sie

Aniu
dziekuje za przypomnienie musze zrobic krupnik 🙂
u nas z zup oprocz pomidorowki i ogorkowej kroluje żurek 🙂
ktory wlasnie dzis mam 🙂
poza tym barszcz czerwony tez jest w porzadku no i kazda jarzynowa
niestety rosolek sie mojemu dziecku przejadł i nie chce go ruszyc ,ale zawsze szybkoz rosolku robie pomidorowke czy to z ryzem czy z makaronem i juz dziecko jest zadowolone 😉


Myslalyscie nad butami na wiosne dla dzieci ??

jeśli tak to może jakieś propozycje po proszę 🙂 ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Ja zastanawiam sie nad adidaskami,ale hmmm sama nie wiem czy nei pomyslec nad innymi butami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mała juz zaprowadziłam do złobka, ale cos miała kiepska noc.obudziła sie ok 2.30 i zasneła ok 5.00 ciagle sie wierciła i popłakiwała i i cos pokasłuje nie wiem czy to przez te nocne wygibasy czy co. dzisiaj tylko 3 dzieci była w jej grupie 😮 chyba choroba je dopadła i kto wie czy Gabi jutro pójdzie...ehhhh
Lusiu jak tam z dzisiaj?

Justi no ja tez mysle o butach na wiosne i tak szczerze mówiac mam metlik w głowie. Tez myślałam o adidaskach i moze półbutach jakiś ale nie mam nic konkretnego na oku.
Ja parówki tez Gabi daje ale takie 95% miesa z szynki. Mała uwielbia parówki a muszę ja przyzwyczajac do rożnych rzeczy, na dworze pewnie nie jeden syfek zje. W tamtym roku na plaży miała w buzi peta fujjjjjjjjjjjj dobrze ze zauważyłam ze cos dziamie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
EH 3 dzieci w zlobku
to rzeczywiscie chyba jakis wirus
oby Gabi ominela go szerokim łukiem

jesli chodzi o plyty dvd i ich trwalosc to szczerze nie mam pojecia wiem tylko,ze moj m. zawsze wybiera jakies firmowe plytki do wazniejszym rzeczy nei takie tesco czy jakies inne lecz lepsze (drozsze)
ale powiem szczerze,ze ostatnio odtwarzalam plytke sprzed 4 lat na moim lapku w ogole jej nie czytalo na szczescie u m. na kompie tak wiec zdjecia przetrwaly . . . .

moze Ania jest w branzy informatycznej powie ci odpowie ci jakos konkretniej ☺️ ☺️ ☺️ ☺️


u nas tez noc jak za czasow noworodkowych maly wciaz sie kreci l w łozku i co jakis czas jak tylko nie czul mnie na wyciagniecie reki wstawal i krzyczal byly moemnty ze spal mi na brzuchu
nie wiem cyz go cos bolalo czy to skutek wciaz przebijajacej sie chyba trojki ktora sie przebic nie umie
i mysle,ze bedzie komplet zeboli u nas 😉

choc przez mysl mi przeszlo,ze nasza niania zafundowala malemu jakies MEGA ATRAKCJE
i dlatego byl taki niespokojny ehhh
a i musze pochwalic synka hahahah
bo w koncu zaczyna mowic mama ☺️ ☺️ ☺️:blush

niesttey brzmi to jeszcze tak
Ma ma
albo ma mi
nie łączy tylko poki co mowi po swojemu tak ale i tak jestem bardzo szczesliwa hahahha i du mna 😜 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a propo zdjec o ja mam je nagrane na kompie i na dysku przenosnym tez musze zaopatrzyc sie w plytki i je w koncu nagrac ) choc juz wiekszosc mam wywolane 😆 tylko musze je poukladac, a troche ich jest 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 czasu i checi brak . . .



snilo mi sie ,ze urodzilam syna tzn inaczej niby urodzilam,ale nie czulam bolu moj m. strasznie chcialbyc przy porodzie wiec mu pozwolilam przychodz do mnie u mowi wiesz mamy SYNA bo tym razem była kinder niespodzianka 🙂
i mowi polozna kazala mi powiedziec jak ma na imie
powiedzialem ,ze Kuba . .. .
napsioczylam na niego,ze sam wybral imie
heheh lecz po chwili stwierdzilam, a imie zawsze mozna zmienic ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
na co moj m. sie wkurzyl,ze nawet imienia nie moze wybrac skoro on byl przy porodzie 😁 😁 😁 😁

nie czulam bolu porodu tylko jak poszlam do wc oj to bolalo 😮 😮nieziemsko 😠 😠 😠 ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ no i musialam isc na szycie ehhh plakalam jak tam szlam i tylko prosilam polozna by mi pokazala moje dziecko
a ta wredna nie bo musze je umyc
ehh a ja sie bawalam ,ze mi je podmienia bo w koncu go jeszcze nei widzialam ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
a taki durny sen 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monika, a gdze to takie paroweczki dla Gabi znajdujesz ??

o to rzeczywiscie mialas przygode z papieroskiem 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴

u mojej mamy w przedszkolu gdzie pracuje przez dluuuuuuuuuuuuuugi okres czasu zakazane bylo podawanie dzieciom parowek
teraz stopniowo je podaja
wiadomo co rodzic , przedszkole to inne zwyczaje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justi dzieki, no moze inna mamusia orientuje sie lepiej 😁
ja kupuje paróweczki w sklepie u tesciów, nie pamietam jakiej firmy ale cos jak sokołów ...jak je kupie następnym razem to wam powiem dokładnie. raz je dostałam w biedronce ale takiej duzej i tez u teściów bo u nas nie widziałam i tez w Carrefour je widziałam opakowanie granatowo złote i jest własnie napis ze z szynki i 95% mieska.
ty to masz sny, moze prorocze? heheheheheh
koniecznie musisz sie zebrac i pookładać fotki, dobrze ze masz je wywołane ja nawet nie mam wybranych a co dopiero mówić o wywołaniu ehhhh troche mnie zmobilizowałaś Justi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heheh Monika Ja segregowalam je 2 tygodnie ☺️ ☺️
ale bylo ich sporo bo 500 zdjec takich 10x15
i 100 zdjec 13x18 to nasze slubne ☺️ ☺️ ☺️ ☺️

oczywicie bylo kilkanascie podwojnych dla babc, cioc i w ogole

no to musze zobaczyc u mnei w biedronie co piszzcy w parowkach 😜 najpierw mojemu m. dam na skosztowanie hehehe bo on to smakosz parowek zje tylko jeden rodzaj, a ja to w ogole zandego nie zjem ☺️ ☺️ ☺️ naogloadalam sie programow nasluchalam nie dziekuje 😉 nawet zapach mi przeszkadza 🙂

propoczy ?? hmm
myslalam wczoraj by isc do ginka bo ostatnio mnie widzial jakies 16 miesiecy temu na sciaganiu szwow ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ nie moge sie zebrac . . .
mam dylemat dot. posiadania rodzenstwa dla Wojtusia
i wlasciwie powinnam rozpisac na kartce Plusy i minusy ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
wiem,że jesli sie nie zdecyduje teraz to dopero w przyszlym roku, a czy bedzie mi sie chciialo w przyszlym roku ??
a wiele pytan nie wiele odpowiedzi ☺️ ☺️ ☺️
jakbym chciala byc egoistka i miec Wojtusia tylko dla siebie zdecydowalabym sie teraz na dziecko bybyc z nim i nie puszczac go do zlobka,albo tyllko na kilka godzin a juz tymbardziej do niani 😠
z drugiej strony przynajmniej mialby rodzenstwo nie to co Ja ☺️ 🤨 🤨 🤨 🤨 a i tak moge wymieniac . . ..
pozyjemy zobaczymy . . .

wraca do pracy 🥴 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ehhh Elunia to rzeczywiscie nie wesolo 😞
a czy to ejst zwiazane z tym,ze Lenka choruje i musisz chodzic na L4 ??
czy po prostu robia cieńcia bo tną koszty ??

Trzymam kciuki by udalo ci sie szybko znalezc nowa prace choc domyslam sie ,ze to nie jest latwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justi ja też czasmi podaję małej parówki, ale tylko takie, które nie mają w składzie mięsa oddzielanego mechanicznie. Znalazłam takie z Sokołowa, parówki z szynki 93% mięsa. Są w Biedronce i w realu. A takich z mięsem oddzielanym mechanicznie nawet ja nie ruszam...
Butki wiosenne udało mi się ostatnio kupić w Deichmanie za 29zł 🤪 więc aż żal było nie wziąć. Są takie lekko cieplejsze tzn. nie na upały ale za taką cenę, że jakby wiosna była upalna to najwyżej kupię małej drugą parę 🙂 Acha i udało mi się w realu kupić kurtkę wiosenną za 40zł 🙂 🙂 🙂 Niby pisało, że jest to zimowa, ale jest tak cienka, nieocieplona futerkiem w środku, tylko leciutko pikowana, że stwierdziłam, że na chłodniejsze dni będzie jak znalazł. Jaby było troszkę cieplej to mamy jeszcze bezrękawnik 🙂
No i gratulacje dla Wojtusia, że nareszcie mamusia usłyszała upragnione "mama" 😘
Ale masz sny kochana 😮 Ale może to jakaś przepowiednia, że będziesz miała drugiego synka... 😜

Eluniu współczuję z pracą 😞 😞 😞 Trzymam kciuki, abyś szybciutko znalazła nową pracę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😉 dziekuje za odpowiedz oooo to poszukam w biedronie przy najblizszej okazji i dam m. niech bedzie testerem heheeh 😉

licze na to ,ze sny czyta sie na odwrot i moze bede miała coreczke 😁 😁 😁 jesli juz sie ewentualnie zdecydujemy (tzn Ja ) bo maz jest jak najbardziej ZA drugim dzieciatkiem

swoja droga hjahahah ostatni znazlam swoje wypociny od dwoch roznych wrozek i oby dwie powiedzialy mi ,ze bede miala pierwszego syna , a druga corke , albo blizniaki 😁 😁 😁 😁 😮 😮 😮
pozyjemy zobaczymy 😉
poki co mam jednego przylepe , ktory wisi wciaz na mnie 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to Edytka udało wam sie złapać swietne okazje cenowe 😉
Ja poiki co mam wiekszosc ciuszkow juz na wiosne, lato zakupionych, bo co jakis czas dokupowalam i troche sie tego nazbieralo ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
poza tym chcemy jechac na wakacje w czerwcu wiec juz wolalam miec bluzki z krotkim rekawkiem kupione
choc ostatnio mysle,ze jednak urlop bedziemy mieli w lipcu ahhh zycie i to u nas pokaze 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...