Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej

my też śpimy na kanapie a mój już tłumaczy że się nie może doczekać nowego wygodnego łóżka wogule załamuje mnie tem mój chłop on ma takie marzenia co do mieszkania i jego wyglądu że mnie zaczyna przerażać dziś np sobie wymyślił żeby przy furtce zamontować domofon i jednym przyciskiem będzie się dzwonić do domu drugim do sklepu i oczywiście muszą być 2 różne dźwięki i że jak otworzy furtkę to się zapalą światełka wzdłóż chodnika prowadzącego do domu

sam pomysł nie jest zły ale wg mnie na meble nam nie starczy a on o furtce myśli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😉 Madalena ja sie rozczytuje 😉 byłam rano po chleb i normalnie zamarzłam, mróz straszny, nie wiedziałam,że az tak zle...brrr. a pozatym siostra w piatek przyjezdza i do niedzieli zostaje 😉 Kubus wstaje ostatnio o 7 atak spał do 8, no ale nie jest zle, zje mleko i lezymy poł godz jeszcze, dzis bede dzwonic do pcr w sprawie kursów zawodowych, dla osób z orzeczeniem, bo przez aparat mam o st.lekkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

a ja wkurwa mam od rana bo jestem na dukanie i upiekłam sobie sernik i zostało mi 2 kawałki i zostawiłam sobie specjlnie te 2 na dziś do kawy i oczywiście teściowa musiała go wywalić i jej powiedziałam pare słów że jak ona wszędzie rozstawia chlanie to ja jej nie wypierdzielam bez pytania a jak nie jej to niech nie rusza że zawsze się przypierdziela do tego co nie trzeba (ostatnio mężowi buty spaliła stare oczywiście i troche porwane ale na budowe w nich chodził były z orginalnych i bardzo lekkie i wygodne to też bez pytania wzięła i spaliła)
wrr..... 😠 😠 😠 😠 😠 😠
a i mało tego nie wiem czy chciała mi pokazać swoją wyższość czy udowodnić że nie mam nic do powiedzenia w jej domu zaczęła przeglądać szuflady i wszystko co nasze typu jakieś katalogi papiery itp zaczęła wypierdalać z szuflad i wyniosła nam na górę no tak się zapieniłam że szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja się nie dziwie Sylwia, to że mieszkasz u niej nie znaczy, że ona rządzi, a Ty jej bedziesz słuchac jak piesek. W końcu masz się czuc jak u siebie a czujesz się jak obca...wiadomo nie ma jak na swoim, ja mam swoja kuchnie itp więc nie odczuwam tego, mamy wszystko na górze i podzielone wszystko jest, ale tesciowa jest ok, nic takiego by nei zrobiła jak Twoja np, by zapytała czy coś. Ja z pcpr chce iść na kurs jakiś, za tydz tak pojade złozyc wniosek i zobaczymy na co bede mogła iśc, zawsze jakiś dodatkowy papierek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kwasku no to dobrze ze jakies wiesci masz od Komsi 😉

Co do tego guza to od dawna ma? i co to za powana rozmowa z szefem 😉

Sylwia badz cierpliwa...juz za chwile wypniesz sie i zadnych uzaleznien od tesciowej miec nie bedziesz...swoja droga mysle ze obie macie zaciete charaktery i stad konflikt...napisalas o rozstawianiu chlania...Twoja tesciowa pije? czy ja cos przeinaczylam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mąż dziś usypia Kubusia, kwasiek co mozna robic przy niskim cisnieniu? Kawa to wiem, może zaczne pic, bo mało kiedy pije...jak jest za niskie to tabletki przepisują? dzis miałąm 115/68, wysłalam niektórym zaproszenia i sprawdzic prosze 😉 a tak to głowa troche boli, chyba przeziębienie łazpie ehh, okres sie spoznia 2 dni, w sumie mam co 26 ale jutro powinnam miec taki normalny jak na czas i sie okaże ostatnio było za szybko 5 dni, tak myslę,moze lepiej brac te tabletki anty, to moze sie wyreguluje, a wy bierzecie tabletki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nie nie nie pije ona raczej abstynętka żadko sobie coś wypije
tylko wpieprza wszystko co leci jabłaka wafle obiad ze 3 podejścia paluszki coś słodkiego i wszędzie porozstawiane to wszystko wkurwia mnie to bo iga widzi i też woła to ja jej wynoszę do kuchni albo schowam do barku a nie wyrzucam do kosza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maria napisał(a):
Mąż dziś usypia Kubusia, kwasiek co mozna robic przy niskim cisnieniu? Kawa to wiem, może zaczne pic, bo mało kiedy pije...jak jest za niskie to tabletki przepisują? dzis miałąm 115/68, wysłalam niektórym zaproszenia i sprawdzic prosze 😉 a tak to głowa troche boli, chyba przeziębienie łazpie ehh, okres sie spoznia 2 dni, w sumie mam co 26 ale jutro powinnam miec taki normalny jak na czas i sie okaże ostatnio było za szybko 5 dni, tak myslę,moze lepiej brac te tabletki anty, to moze sie wyreguluje, a wy bierzecie tabletki?


Angela nie przesadzaj że masz ciśnienie niskie ja mam głównie ostatnio ok 104-107 na 54-57 a normalnie się czuję

Ja tabsy biorę cały czas jedyna przerwa to ciąża 9 miesięcy + 6 tyg po no i przed ciążą 3 miesiące nie brałąm he he a tak to na okragło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela, ja często mam ciśnienie rzędu 85/50 i jakoś żyję, więc nie panikuj. Tabletki to Ty powinnaś brać, ale na hipochondrię 😉 a tak na powaznie - jak się dobrze czujesz i nie mdlejesz, to wszystko jest ok. Lepiej mieć niskie ciśnienie, niż wysokie. A Ty masz w normie, więc w ogóle o tym nie myśl 🙂
Ja tabletek nie biorę. Miałam brać, ale ze względu na mięśniaki wolałam nie ryzykować. A jak się okazało, że mięśniaków już nie ma, to stwierdziłam, że nie ma sensu brać tabletek, bo moje życie seksualne jest dość ubogie i zdecydowanie taniej nam wychodzą gumki, niż by wychodziły tabletki anty. Może i gumki super wygodne nie są, ale raz w miesiącu sobie je odpuszczamy i jakoś to leci 😉
laaf, rozmowę miał mąż na temat jego zespołu i metod pracy. Jeden z gości (niby podlegający mojemu mężowi, ale w rzeczywistości mający chyba jakieś plecy, bo sobie na zbyt wiele pozwala) zaczął się strasznie wpierniczać w projekty mojego m., robi wielkie zamieszanie, że się chłopaki z terminami nie wyrabiają, a później leci do szefa i mówi, jak to on musiał po nocy pracować, żeby projekt uratować, bla bla. Mój m. się w końcu wkurzył i powiedział szefowi jak wygląda na prawdę sytuacja. Spodziewał się kiepskiej atmosfery, ale podobno rozmowa była miła i może coś się zmieni na lepsze. A co do guza, to ma go podobno od kilku lat, ale teraz jakoś zaczął mu się powiększać i nie daje mu to spokoju, do tego stopnia, że w piątek ma przyjść do nas facet od ubezpieczeń na życie 🤔 w każdym razie dostał skierowanie na usg brzucha, na szczęście nie trzeba czekać - w sobotę raniutko ma badanie.

Sylwia, nie dziwię sie, że się wkurzyłaś - też by mnie szlag trafił, jakby ktoś coś mojego wyrzucał bez pytania 🤢

Idę zjeść kolację (mam jakąś fazę na ser żółty i chleb słonecznikowy) i spać.

Dobrej nocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/mazowieckie/warszawa/news/dzien-drzwi-otwartych-w-osrodkach-onkologicznych,1754433,3319
4 lutego można sobie bezpłatnie zrobić cytologię, mammografię i inne badania. W ośrodkach w całej Polsce. Wkurza mnie, że o tym nie mówi się głośno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 😉No macie rację jestem hipochondryczka hehe 😉 nic ni eporadze na to, przynajmniej Kwasiek mnie postawiła do pionu hehe, to wy macie dopiero niskie ciśnienie, ja to tam pikuś, tylko ciotka mnie ostatnio nastraszyła z tym cisnieniem, a ja zaraz ide sprzatac, pranie potem poprasuje i powiesze wyprane, 2 pralki dzis. a potem zapiekanke na obiad chce zrobic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj oj ;-)
Z tesciowymi nigdy nie jest latwo- choc Ja raczej odczuwam jej brak niz to ze sie wcina ... ;-( no coz ale moja daaaaaaaaaaaaaaaaleko ............ ;-(
obiecala przyleciec na Victorasowe drugie urodzinki ! wiec jest szansa ze zabaluje u nas jakies 6 miesiecy wtedy ! JUPI ! ;-)

U nas nastapil bunt i nie sprzatamy dopoki nie bedzie mebli ! xD
a to jeszcze chwilke potrwa- pewnie z 2 tyg. ;-/
a czy ktoras z Was kupila meble w IKEA? albo twory meblopodobne?
czekam na opinie o tych produktach.

pozdrawiam cieplutko !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Vena my mamy stolik i fotele z ikea ale braliśmy najtańsze z możliwych fotele już dawno leżą na strychu a były takie http://allegro.pl/ikea-fotel-pello-promocja-najtaniej-finka-i2080955214.html
i bardzo skrzypiały że mała się budziła a stolik na trądzik he he tzn pryszczy go

ale męża brat rodzony i cioteczny mają meble z IKEA ale z tych droższych i sobie chwalą jeden ma kuchenne i są bardzo zadowoleni w kuchennych są fajne systemy drugi ma meble do salonu i sypialni i też są bardzo zadowoleni

więc meble tak ale nie te najtańsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Ja ostatnio miałam ciężkie dni 2 razy po 11 h w pracy, bo po L4 musiałam wyrobić godziny, wczoraj druga zmiana. Dzisiaj miałam wolne, ale co z tego jak odprowadziłam Olę do żłobka to poleciałam do przychodni do zabiegowego,bo mój gin skierował mnie na badania wątrobowe i coś tam jeszcze - kontrolnie nim wypisze mi nastepne 3 opakowania Cilestu. Po drodze byłam na chwilę u mamy w pracy. Potem zakupy, trochę ogarnęłam mieszkanie, mała chwila relaksu i już trzeba było lecieć do żłobka odebrać Olinkę.

A propos' tabletek anty Angela ja odkąd przestałam karmić piersią to wróciłam do powyższych tabletek i jest ok. Brałam je przed ciążą prawie 8 lat, cykle jak w zegarku i na ogół bezbolesne, najwyżej co któryś okres odrobinę poćmiło w podbrzuszu, chociaż nigdy nie miałam specjalnie bolesnych miesiączek.

Ola odpukać zdrowa. Mała rozrabiara z niej hehe

Spokojnej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej. Mam problem ze sucha skórą twarzy, nie wiem czym mam się smarować, bo jak na razie smaruje się maścia z wit A, raz pomaga a raz nie, najgorzej w okół oczu, myslę kupić maść ze świetlika, bo pryszcze jeszcze do tego mi wychodza, a pozatym kłade mokre ręczniki na kaloryfery, żeby była większa wilgotnośc, bo nawet nie możemy przekręcic kaloryferów, bo nie ma pokrętła, a kupic nie ma narazie kasy, bo sa drogie, a kasy nie mamy...a i nie mówiłam prawdopodobnie na kurs pójdę w marcu 😉 raczej na kucharza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sylwia, praca, brak czasu po pracy czy inne zajęcia stąd puchy, ale jak zwykle nastąpią dni, że z ledwością będziemy nadążać za postami.

Angela, ja teraz też mam problem ze skórą, miejcami mam tak wysuszoną, że jest zaczerwioniona wyglądająj jak liszajki, a na dłoniach popękała mi skóra, trochę za rzadko smaruję ręce kremem. Jedyne co pozostaje to jak najczęściej nawilżać skórę. Maść z wit. A jest ok. Na pewno bardz dobry jakiś tłusty krem - ja mam balsam Dove na zimę do ciała, a Olę smaruję maścią witaminową - robiona na receptę, więc Twój lekarz lub pediatra Kubusia może przepisać, kosztuje wtedy z 10 zł, przynajmniej do tej pory kosztowało, nie wiem jak po tych wszystkich rewolucjach. Na nawilżanie skóry pij też dużo wody mineralnej, a w tym 4 razy dziennie możesz pić mineralkę z sokiem z cytryny - trochę wyciskasz do szklanki/kubka wody - oczyszcza z toksyn i ma dobry wpływ na cerę. Ja trochę z braku czasu to wszystko zaniedbuję, ale czas coś z tym zrobić. Świetlik pod oczy nie używałam, ale ponoć jest dobry.

Weekend YEAH ..... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja do demratologa się zapisze po niedzieli, maz jedzie na giełde zaraz auto sprzedać i watpie,że ktos tam bedzie w ta pogode ale on się napalił. A propo innej sprawy, to szkoda tej Madzi, co jednak jej nie porwali, ale nie żyje;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Sylwia, no u mnie standardzik - kiepski dostęp do kompa. Może coś się zmieni jak tą firmę założymy i będę mieć służbowego lapika 🙂 tylko z Młodą to ciężko z kompa korzystać 😉 a właśnie, Agnieszka ostatnio odkryła rozmowy przez Skype'a ze swoją mama chrzestną (moją szwagierką). Ależ jest radości! Przybijanie żółwika, machanie, chwalenie się nowymi odgłosami zwierząt, przesyłanie buziaków i cała masa innych rzeczy. W zasadzie Agnieszka jak tylko słyszy imię Patrycji, to leci do kompa i jest ryk, że cioci nie ma. Może do nas przyjedzie za tydzień na kilka dni - oby 🙂 Agnieszka ją uwielbia 🙂
Jutro chyba pojedziemy do moich rodziców na obiad. W sumie dobrze by było, bo Aga dawno dziadków widziała, poza tym tam jest pies. No i nie musiałabym nic jutro gotować 🙂 a to też plus 🙂

Angela, no wielka szkoda tej Madzi... tylko że ja w nieszczęśliwy wypadek nie wierzę. Nie ukrywałaby się tak ta matka, gdyby to był nieszczęśliwy wypadek... 🤢 tak czy inaczej - cholernie współczuję ojcu tej Madzi...

Co do skóry to ja używam pierwszego z brzegu kremu nawilżającego i raz na jakiś czas robię sobie peeling do twarzy i maseczkę, więc większych problemów z cerą nie mam.

Mąż był dziś na usg - lekarz powiedział, że prawdopodobnie ma włókniaka na tych mięśniach. Zaraz pogrzebię na necie co to oznacza i co z tym dalej robić 😉

Miłego weekendu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez nie miałąm większych problemów puki nie poszłam do dermatologa, poradziła miżebym nie uzywała do moejej cery kremu nawilżającego, no i nie uzywałam jakis czas, może przez to sie wyszuszyła. Mogłam się smarować czymś innym, teraz się smaruje z ziaji tym oliwkowym, zobaczymy za tydz co to da. No co do Matki Madzi mi sie wydaje,że była w szoku i pewnie myslała,że i tak wszyscy na nią naskoczą, bo wiadomo, czemu nie upilnowała itd, szkoda malutkiej;( biedna kruszynka.Ale nie wiem jak mogła się dziecka pozbyć i zostawić w tym mrozie ciałka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo 🙂 Właśnie dziś wróciliśmy dodom 🙂 Stasiek śpi z tatą a ja właśnie obróciłam do dziadków po resztę bagaży. Jak się obrobię to napiszę trochę więcej.

Kwasiek, co do tego guza: nie znam się na włókniakach ale u mnie też do końca włókniaka nie wykluczali, chociaż uważali to za mało prawdopodobne. Może ten lekarz miał jakieś podstawy żeby powiedzieć że to na pewno nie jest nic poważniejszego, powiedział coś mężowi co z tym dalej? Ja bym z tym poszła dla pewności do chirurga (miękkiego) i niech poradzi czy nie zrobić dla świętego spokoju jednak biopsji cienkoigłowej dziada (to nie boli!). Pewnie to rzeczywiście włókniak (on jest niegroźny) ale jeśli nie jest to pewne, lepiej się upewnić i mieć spokojną głowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

Madalena pisze o Dawidku ale nie za wiele mam czasu i nie zawsze rozwijam temat...
mlody ma manie odkrecania wszystkiego a przede wszystkim kremow, pudrów itp. zaradzialam tak ze przynosi a ja "próbuje" odkrecic i bezradnie rokladam rece i on tez tak sie nauczyl 🙂 albo np. czegos szuka i nie znajduje i tez tak raczki rozklada (slodnie to jest) albo bawi sie tak ze podraczkuje pod zaslone "cale dupsko razem z syrkami na wierzchu) ale on sie schowal i uwliebia jak ja go wtedy szukam 🙂 generalnei zebiska rosna ale nie w jakims szale poprostu powli. W koncy zaczal mowic tata ale sporadycznie i jest dumny jak mu sie uda 🙂

co do Madzi z Sosnowca...na poczatku nie chcialam a raczej nie posadzalam rodzicow...sledztwo w toku a mase roznych wypowiedzi m.in. jasnowidzow...jak sie przyznala to pomyslama ze szmata i kurwa!! ale ozniej tak sobie pomyslam ze tak naprawde nie zbadany jest mozg ludzki...wiadomo kazdy mysli co by zroblia matka jakby upadlo jej dziecko...zadzownila by na pogotowie!!! ale nigdy nie wiesz jakbys sie zachowala tak sie mowi na "trzezwo", nie zebym ja bronila ale tez probuje zrozumiec co pewnie mi sie nie uda...
co innego fakt ze klamala tez co do porzucenia zwlok malutkiej....tutaj nie wiem czemu klamala bo sie do tego przyznala...szulaki ja o dzien dluzej niz trzeba bylo...
powiem Wam dziwczyny ze nie chce sie dowiedziec po sekcji zwlok ze malenstwo zylo pomimo upadku....wypowiadal sie lekarze z upadek z metra i udezrzenie glowa baaaaaardzo zadko powduje smierc a to ze malutka zsiniala moze byc oznaka jej problemow zdrowotnych spowodowanych wczesniactwem.
tak czy siak zylam ta sprawa i ja sleidzilam o modlilam sie zeby sie malutka odlazla zywa.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...