Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Sylwia, na samą mozaikę na półokrągłej wannie pójdzie Wam masa kasy. Mój mąż pooglądał Wasze projekty, salon mu się strasznie podoba (a dziad u nas fioletowego koloru nie chciał... 😠 ) 🙂

CV napisane, jutro mąż mi wydrukuje w pracy i w piątek będę je zanosić. Trochę marnie to wygląda (rubryka "doświadczenie"), no ale na to nic niestety nie poradzę.

Pochwalić się muszę: ugotowałam zajebistą zupę borowikową, pierwszy raz w życiu porwałam się na grzyby. W sumie banał, ale i tak dumna z siebie jestem 😉
Idę zjeść kolację, wypić herbatkę i spać. Aga zasnęła o 21:30, więc zakładając, że prześpi całą noc (oby) to wstanie za 10 godzin. Albo za 12, jeżeli będzie się budzić w nocy. Tak czy siak mało czasu na sen 😉

dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej 🙂

Wczoraj Ola zaliczyła pierwszy saneczkowy spacer i bardzo podobało się jej. Dzisiaj śnieg nadal leży, słonko wyszło, więc znowu zabieramy sanki ze sobą.

Ja też nie lubię nowoczesnych wnętrz, ale te Sylwi aranżacje bardzo podobają mi się, z tym że jak ja w ten sposób urządzałabym sobie salon to na pewno stół i półki byłby drewniane, a kanapy w jakimś ciepłym kolorze - wszystko współgrające z kolorem ścian, znając upodobania mojego męża i też moje. A nie mając biblioteczki to na pewno zastawiłabym te półki książkami, wazoniki, świeczki jakieś pamiątki z podróży pewnie też znalazłby się, na komodzie ramki ze zdjęciami 🙂
Zresztą każdy urządza wg swoich upodobań.

Madalena, jeżeli chodzi o zestaw mebli do jadalni to przychylam się do Twojego pomysłu, to co podoba się Twojemu m. pasuje bardziej do kuchni, która jest osobnym i dużym pomieszczeniem. Moim zdanie jeżeli ma się jadalnie w salonie albo osobno wydzielone pomieszczenie to musi być stół mniejszy lub większy i krzesła.

Kwaśku, praktyki to też doświadczenie, wiadomo nie takie jak praca zawodowa,ale liczy się, a każdy kiedyś musi zacząć pracować. Głowa do góry - będzie dobrze 🙂 Składaj, wysyła,j wreszcie się uda, chociaż życzę, żeby udało się teraz z tym etatem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulka ślicznie wyszła Olcia na zdjęiu. Super ma czapeczkę 😘
Anulka masz rację z tym ze w kuchni nam sie nie zmiesci bo nie mamy jedej sciany bo jest otwarta na jadalnie a w kuchnie bedzie tylko mały stolik.

Mi sie znów taka podoba jak by juz miała byc
http://www.meble.p9.pl/zestaw-kuchenny-markus-lawastol2krzt01-p-1751.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madalena, dziękuję 🙂 Zdjęcie Oli świeżynka, bo z wczoraj. A ten komplet już lepszy będzie bardziej swoją klasyką pasuje do salonu. Jeszcze nasunęło mi się jedno odnośnie tego zestawu jowisz, że on pasuje do osobnej kuchni lub kuchni połączonej z salonem, ale do leśniczówki lub góralskiej chatki, a w szczególności jak ktoś ma wnętrze w drewnie lub brązowej boazerii, jak za dawnych lat 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😉 Kubus śpi a ja mam chwilę czasu dla siebie, posprzatałam jak maz był z Kubusiem na spacerku, obiad od wczoraj, a poćwiczyłam brzuszki niedawno jak co dzien i tak jakoś leci.
Anula Twoja Malutka sliczna, czasem bym chciała miec dziewczynkę, ale myslę,że w tych czasach chłopak da bardziej sobie rade, jesli chodzi o prace, więc sobie to jakoś tłumaczę, gdyny drugi tez był chłopaczek hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

Madalena mi też się bardziej podoba twoja wersja stołu he he tamta jak anulka napisała do leśniczówki super

Anulka co do półek to one nie będą przecież puste napewno będą ramki na zdjęcia bo ja uwielbiam zdjęcia i świeczki bo mój mąż zawsze jak jesteśmy w jakim markecie leci do świeczek he he i trochę pierdułek-pamiątek też mamy więc znajdą swoje miejsce na półkach w salonie a ona przecież mi nie powstawia takich dodatków drobnych

Kwasiek no mozaika droga i jest i na górze i na dole ale za to jak ładnie wygląda nie? 😉

już znalazłam jedną oszczędność na drzwi wewnętrzne wyliczyli nam 15 tys a my będziemy mieć ich 9 szt to mi wychodzi 1666 za drzwi a są i za 600 to już 9 tysiaków zostaje he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i trochę rzeczy mamy jak pralka żelazko garczki patelnie sztućce noże talerze odkurzacz to będzie mniej do kupienia część dostaliśmy w prezencie ślubnym i leży w pudełkach część od męża z pracy za punkty teraz z punktów czekamy na wkrętarkę i maszynkę do mięsa elektryczną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sylwia, nie chodziło mi o to, że będziesz miała puste półki, tak jak na aranżacji, bo wiadomo poustawiasz na nich różne rzeczy. Tylko tak napisałam na własnym przykładzie, co zrobiłabym urządzając się, żeby nowoczesne czy częściowo nowoczesne wnętrze było bardziej przytulne. Super, że macie sporo sprzętów, zastawy itp. - przynajmniej ten problem z głowy.

My byłyśmy na saneczkach, Olcia wciągnęła rosół na obiad i kilka minut temu zasnęła. Pewnie pośpi 1h 10 min., bo ostatnio jakoś po takim czasie budzi się, chyba że będzie inaczej.

Angela, dzięki 🙂 a z tym różnie bywa w radzeniu sobie w życiu, raz dziewczynie łatwiej raz chłopakowi. Ja cieszę się, że mam pierwszą córeczkę, jako drugie chcielibyśmy z kolei synka, ale nie wiadomo,zresztą jak będzie dziewczynka to też bardzo dobrze. Trochę to u mnie dziwne, ale wolę mieć 2 dziewczynki niż 2 chłopców - może dlatego, że mam siostrę, ale oczywiście jakbym miała 2 chłopaków to też bardzo kochałabym ich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂

Sylwia a mi zajebiście się podoba i też bym chciała miec taka chalupe 😉

Komsi pakuj, pakuj jak ty kobieto tpo ogarniasz? 😲

Anulka śliczne zdjęcie Olinki, jakbym nie miala parki to tez bym sobie kokarde (czyt. dziewczynke) zafundowała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skleroza nie boli...miałam coś napisać i zapyta, a potemć...

Ola śpi sama i w swoim pokoju odkąd skończyła ponad 2 tyg. Ja uważam, że łóżko małżeńskie jest dla rodziców, zersztą i iak Ola z nami nie chce spać z nami. Jedynie wyjątkiem był tydzień u przyjaciół w Norwegii, kiedy Ol budziła się i potem jeszcze podrzemała z nami w łóżku + 2-3 dni po powrocie z wyjazdu, a potem nie było już zlituj i wszystko wróciło do normy.

Dziewczyny, mam pytanie jakie soczki podajecie dzieciakom? Ja ostatnio kupuję Oli Kubisie I 2 razy piła Kubusia Go -n bardzo jej smakują i tak zastanawiam się, czy nie za szybko zaczęłam jednak podawać te Kubusie_

Laaf, dziękuję, fajne określenie na dziewczynkę - kokardka 🙂

Spokojnej nocki 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😉 Ja tam w zyciu bym Kubusiów nie dawała do picia, te Go może predzej ale wiem,że w tamtych to wszystko idzien nawet brzydka marchwe, moja nauczycielka kiedys była przy produkcji, jest technologiem żywienia to swoje widziała i mówiła,że w zyciu tego do ust nie wezmie, ale w sumie nikt nie wie co w tych produktach wszystkich jest, mozna się domyslać tylko...bleee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Marikau dzis zrobila nam podobke po 6 i nie chciala juz spac.. tylko lezala sobie w lozeczku tak do 7. Gwiazxda moja od 2 dni robi zadkie kupy i nie wiem dlaczego.. moze przez mleko bo jej niedawno zmienilismy albo przez zabki i jakos apetytu nie ma do tego... no zobaczymy innych objawoow brak.
Wczoraj zdychalam pol dnia.... w srode bylam na imprezie ze znajomymi na mistrzostwach dj zimowych w karpaczu a moj piotrek byl w jury ..wytancowalam sie ale tez i napilam i wczoraj byly tego konsekwencje.
Anulka moja juz jakos jakos od 2 mies pije kubusie i wszytsko jest dobrze.. wole jej dac kubusia niz te herbatki ktore maja potwornie duzo cukru..
Kurcze jak ja juz bym chciala miec swoj projekt kuchni ale jeszcze musze troszke wytrzymac jakos do wiosny... chodz my kuchnie mamy mala jak i cale mieszkanko ale jak to mowi "ciasne ale własne" 🙂
Kurcze jak u nas mrozno na oknie teraz jest -10 .....bryyyyy.. ale sloneczko sie przebija wiec pewnie bedzie ladna pogoda... dzis trza sie wybrac na zakupy bo pustki w lodowce i brak kaszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bry,
Anulka sliczna Panna Super ujecie!!!

Laaf jakos oganriam, choc dzis ciezko bo glowa boli, wczoraj wino pociagnelam w samotnosci zegnalam sie z mieszkaniem 😉 no dzis przyjedza kumpel po komode przewijak w sensie zabiera dla swojengo synka ktory sie urodzi w kwietniu, potem wieczorem kiniusko przyjezdza i akcja... jutro oddaje klucze, takze laski odezwe sie najprawdopodobniej po 8.02. bo 8 ma przyjsc technik od netu.

Maxym jest smieszny taki ze ja z niego nie ogarniam... sciaga kapcie lata i zeby suszy wlasnie... w tych rakjtkach samych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewcztęta

ja soczków staram się nie dawać choć czasem dostanie to pije ale najwyżej pół butelki bo reszta głównie na drugi dzień jest zepsuta
ja daje głównie wode mineralną albo herbatkę z cytryną taką naszą nie dziecięcą tylko robię taką słomkową albo kompot ze swoich owoców głównie wiśnia i troskawka czasem jej kupię wodę z kubusia truskawkową jak jesteśmy gdzieś w markecie a nie mamy picia ze sobą albo się skończyło

Iga śpi głównie sama usypiamy ja na naszym łóżku a potem eksmisja rano czasem zbiera swój majdan (czyli ninio-czytać smoczek i kocik) i pakuje do nas ale to już jak widno na dworze głównie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a jeszcze miałam zapytać czy wasze dzieciaczki jedzą kaszki jeszcze?
bo moja nie chce i już od ponad miesiąca jej nie daje bo zawsze musiałm wyrzucić ale spróbuje jej jeszcze dać może zje
a dawałyście może te płatki na mleko z bobovity? wiem że są od 18 miesiaca ale na jakie mleko mm czy zwykłe? bo moja pije mm na noc i rano flache ok 150-180 czasem wciągnie całą czyli 210 ml i tak się zastanawiam czy na mm jej nie zrobić tych płatków robiła któraś z was?

a i ostatnio kupiliśmy pieluchy dada na razie 4 dzień i nic się nie dzieje tylko częściej trzeba zmieniać niż pampersy wg mnie

ocho uciekam bo książniczka wstała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Ja tylko na chwilę w biegu. Nocka okej, chociaż wieczór był dramatyczny. Staś znowu je rano kaszkę Zdrowy Brzuszek 8 zbóż na mm, ale miał przez jakieś 2 miesiące fazę że nie chciał. Wtedy dawałam mu zwykłe płatki owsiane, błyskawiczne albo normalne, zwykłe gotowałam na zwykłym mleku 3,2% a błyskawiczne różnie: można zalać wrzątkiem i po kilku minutach dodać potem mm rozrobione w małej ilości chłodnej wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂

U nas też mrozi - 8-9*.

Dzisiaj z Olą byłam na szczepieniu w szpitalu, mała bierze udział w programie szczepień na grypę oraz na żółtaczkę typu B i ospę. Dzielnie zniosła szczepienie i wogle nie płakała 🙂

Komsi, dzięki 🙂 No czasem ciężko mi zrobić fajne ujęcie mojej wiercipięcie, ale nieskromnie powiem to wyjątkowo udało się.
A z mieszkankiem trzeba było pożegnać się, jednak sporo w nim wspomnień. Nowe też trzeba opić, żeby dobrze mieszkało się hehe. Powodzenia z przenosinami i czekamy jak będziesz mieć neta.

Alicja, ja daję do picia Kubusia od ponad tygodnia, ale jak piszesz Marika ma się ok, to dobrze.

Angela, kurcze może to była taka partia do produkcji. Mi tam zawsze Kubuś smakował. Zresztą jakbyśmy zobaczyły jak robią wszystko i z czego to nic nie chcielibyśmy jeść. Miałam w planach robić sama soki, ale jakoś brak motywacji. Kompotów teraz nie gotuję, poczekam do sezonu, niestety nie mam swoich zapasów.

Ola wypija 1 soczek dziennie, oprócz tego pije czasem herbatkę Bobovity jabłko z melisą (jak ma ochotę), herbatkę malinową, owocową i zieloną (z torebek ekspresówek, musi być osłodzone 1 łyżeczką miodu), wodę z miodem ( od czasu do czasu z odrobiną wyciśnietej cytryny, jak ma smak), wodę mineralną lub przegotowaną samą rzadziej. Mleko wypija 180-210 ml tylko na wieczór.

Olcia zjada w domu i żłobku kaszkę na pierwsze śniadanie. W domu je kaszkę błyskwiczną mleczno-ryżową różne smaki, kaszę mannę na mleku krowim z kartonu 2% lub płatki kukurydziane z mlekiem krowim lub modyfikowanym.

Sylwia, widziałam te płatki Bobovity, ale one są albo z miodem albo czekoladowe, pomimo że można je podawać od 18 m.ż. ja jednak odpuściłam sobie ich kupno, pomimo że jak pojawiły się to chciałam kupić. Już wolę dać kukurydziane. Na słodkie płatki jeszcze przyjdzie czas, ale to moje zdanie 🙂
Spoko z tym suwaczkiem 🙂 może widząc u Ciebie rezultaty zdopinguje się, bo u Ciebie 5 kg w dół, a mój suwaczek stoi w miejscu. Sylwia, a logowałaś się na stronę tę stronę czy nie? Bo ja nie, pytam tak z ciekawości.

Zmykam ogarnąć mieszkanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze a ja chciałam tez wstawic sobie suwaczek, ale że waże 58, to nie bede się wygłupiac hehe, chciałabym miec 57 i bedzie ok jak dla mnie 😉 Ja daje Kubusiowi moej kompoty z gruszki, albo z czeresni, czasem wisni, a dziś kupiłąm syrop wiśniowy do rozczieńczania woda, też dobre,a pozatym mąz kupił dzis herbatke malina z dziką różą z bobovity a miał kupić koperkowa dla odmiany ale nic może wypije.
A nie wiem,ćzy pisałam ale jutro idziemy na impreze do dyskoteki na zZamek, ale się cieszę, długo nie byłam, w końcu mąż się zgodził, miałam iśc sama z koleżanką, ale widac nie chciał mnie samą puscic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...