Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
alicja61 napisał(a):
hej wszystkim, my dzis mialysmy pobodke o 6 bo nas tatus obudzil wracajac z pracy, teraz ogladamy bajeczke , marika mi wlasnie niedawno co zwymiotowala mleko, hm... pierwszy raz i nie wiem dlaczego..dziwnie bardzo..


Alicja obserwuj czy nie zwymiotuje jeszcze koljne razy i czy nie pojawi sie goraczka a nastepnie biegunka...Dawid tak mial jak zlapal rotawirusa...ale oczywiscie wcale to nie musi byc to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
Anulka, mi przyjdzie krem do pielęgnacji biustu, ale dla kobiet w ciąży i karmiących. Chyba go sobie zostawię na następną ciążę. Teraz i tak nic mi nie pomoże... 🤨 będę natomiast używać serum na istniejące rozstępy. Na piersiach już nic nie widać, ale na pośladkach mam straszne. Niby mi nie przeszkadzają w niczym, więc w sumie nie wiem... może sprzedam to serum? Kasa będzie potrzebna w tym miesiącu... 🥴
Co do żłobków państwowych, to ja miałam w jednym praktyki na studiach. Niby było ok, ale nie do końca... pamiętam, jak przyszedł do mnie taki 1,5-roczny chłopczyk i się do mnie przytulił (położył głowę na moich kolanach) a pani kierowniczka powiedziała, żebym się od niego odsunęła, bo on "dziwny jest i się za często przytula". Kurde, jak patrzę teraz na moją Agę, jak czytam Was, to się utwierdzam w przekonaniu, że tamten chłopczyk po prostu potrzebował podrobiny czułości i to ta kierowniczka była dziwna, a nie chłopiec... 🤢 🤢 🤢 dlatego tam Agi nie dam.
laaf, ja muszę mierzyć bieliznę teraz niestety... mam kilka starych biustonoszy w rozmiarze 70 A/B i są dla mnie strasznie niewygodne... albo mnie druty uwierają, albo jakoś dziwnie leży 🤢 ech, taki lajf...

tak w ogóle laski, to Aga mi strajkuje. Od wczoraj nie chce pić mleka... 🤔 wypije max. 80 ml i płacze, bo głodna... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejo, kurde co ja mialam napsiac....no moze najpierw to, ze maxymo 3 kupska walanl, rozwolnienie ma, w nocy raz, nad ranem dwa ale teraz cisza, dlaam na sniadanie chlebka z almette i herbatke.humor ma przedni wiec chyba bedzie gut.
Angela ja bym frajera nagrala na dyktafon i podala.
ja mam dwa stanniki zakupione w wakacje ktore sa super, i w nich na zmiane latam 😉
ja sie ciesze ze axmyo jeszcze nie chodzi... przynjmniej zdaze go dopasc nim gdzies sie wpakuje.
poza tym mam okres i skreca mi brzuch... ech... co jeszzce mialam napisac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Laff Narazie wiecej nie wymiotowala ani biegunki ani goraczki nie widac..na szczescie..
Komsi nie jestes sama tez mam okres z tym ze juz 3 dzien i juz bez bólu
Tez musze kupic sobie jakies serum albo krem na piersi bo kurde mam kiepskie a mialam takie fajne cycuchy..a tylko tam mmam rozstepy na szczescie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny - te, które mają facebooka - mogłybyście kliknąć "lubię to" (prawy, górny róg) na tej aukcji??
http://allegro.pl/okazja-zestaw-17-kolorow-cieni-cienie-marki-avon-i1695647818.html?utm_source=Facebook&utm_medium=LikeButton
Bardzo zależy mi na sprzedaży tych cieni. Z góry dziękuję 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Jezeli chodzi o mobilnosc dzieci, to zdecydowanie bylo mi lepiej jak Julka raczkowala, bo teraz oprocz chodzenia w tempie ekspresowym, to jeszcze sie nauczyla wspinac, po fotelach z fotela na szafke i do radia, niemoge spuscic jej z oczu.Chodzenie jednak ma taki plus, ze dziecko juz mozna zabrac wszedzie, tylko zakupy sie przedluzaja, bo do kazdego sklepu musi wejsc.Wczoraj bylam z nia w decatlonie, byla wystwa z jakis takikich materacy ze spiworami, oczywiscie pomyslala, ze to lozko i dawaj na srodek tego materaca 🙂

A co do piersi, to az strach pomyslec jak beda wygladac po drugiej ciazy, pewnie zupelnie zanikna.I te cholerne roztepy, niestety nie udalo sie ich uniknac.

Anulka z Olgi to prawdziwa damesa(chodzi mi o foty z wizyty u fryz) 🙂
Ja wykorzystalam moment kiedy Julka zainteresowana byla czyms za oknem, zlapalam grzywe i uchlastalam, wyszlo calkiem rozwno 😉

Ile razy dziennie sprzatcie zabwaki z podlogi? 😉Bo wlasnie patrze, ze znowu mnie to czeka 🙂

A tak z ciekawosci pytam, prasujecie dzinsy??")
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki 🙂

ja prasuje, nie znoszę wygniecionych spodni...
co do mobilności, to Aga już potrafi wejść sama na niższe łóżko. Kanapa w dużym pokoju jest wysoka - sięga jej do pachy, więc tam się nie wgramoli, ale na składany fotel w jej pokoiku wchodzi bez problemu 🙂

zaraz do mnie wpadną moi rodzice, przywiozą nam pierożki ruskie i grochówkę 🤪

mąż póki co zachwycony nową pracą. Mówił, że padło zasilanie w firmie i "jak to zajebiście, że już ja nie muszę tego robić, przyjechali energetycy i się bawią, a ja sobie siedzę!" 😁 😁 zespół ma młody, sami faceci. Mam nadzieję, że będzie im się dobrze współpracowało 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alicja61 napisał(a):
Kwasiek Marike karmilam 7 miesiecy , mialam jeszcze pokarm ale mala budzila sie co 1,5 h w nocy na jedzonko wiec juz stwierdzilam ze czas najwyzszy przejsc na mleko modyf. i je caly czas hipp bio


ha, moja też się tak budziła. Też myślałam, że chodzi o karmienie piersią, ale okazało się, że chodziło o sposób zasypiania - odkąd sama zasypia w łożeczku, nie budzi się w nocy w ogóle. A sposób karmienia nie miał na to wpływu. Ja karmiłam Agę 11 miesięcy, dokładnie tyle, ile chciałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kwasiek moja sama zasypiala od dluzszego czassu wiec to nie ta przyczyna ale jak jej dalam butle to odrazu cala noc przesypia wiec wiem ze to na pewno bylo to 🙂
moja tez juz wejdzie bez problemu na lozko a jeszcze nnie chodzi,
ja mam obiadosa z wczoraj...kurde tez bym sobie wciagnela pierogi...mniam...ale narobilas mi apetytu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Waja, Aga zasypiała albo przy cycu, albo na rękach. I podobno chodziło o to, że budząc się, nie wiedziała co się dzieje i gdzie jest. Bo nagle nie ma ani cyca, ani rąk. No i w sumie mi również się wydaje, że to o to chodziło. A odkąd sama usypia w łóżeczku, to nawet jak się w nocy obudzi, to bez problemu sama zasypia i nie muszę do niej wstawać.

Pierogi już przyszły 😎 i chyba kilka zjem, póki Młoda śpi 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂

Och ja na nogach (jak to jest w standardzie ) od 6 i oczywiście 3 pobudki w nocy:/

Coś miałam pisać... aha Angela, nie daj się, jeśli znowu tak Ci zasunie to powiedz mu tylko, żeby uważał na to co mówi. Pamiętam jak na mnie raz wyjechał instruktor (na skrzyżowaniu) ajajaj dość, że byłam zestresowana to ten wrzeszczy na mnie, Odgryzłam się tym samym i następnym razem już mówił spokojnie (a co se myślał to mnie już rybka).

Kwasiek, wedle życzenia fb kliknięty 🙂

Ja wymyśliłam sobie na obiad zapiekany makaron z jabłakami i cynamonem 🙂 wczoraj sama zrobiłam domowy makaron i dzisiaj tylko do piekarnika 🙂 właśnie go wciągam.. mmmm pycha 🙂

Aha co do staników to jestem załamana bo wszystkie niby są dobre jak je przymierze, ale po 10min chodzenia cycuchy normalnie wychodzą 😞 ostatnio kupiłam sobie nowy, dałam 120zł i wszystko było ok, a tu kilka ruchów i już wyłażą ☺️ 😮 a rozmiar większy jest zaś za duży i znajdź tu coś dla siebie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela nawet nie chodzi o to żeby donosić, ale takie informacje szybko się roznoszą i sam sobie krzywdę robi. Kto po usłyszeniu takiej "plotki" będzie chciał z nim jeździć? Chyba że gada swoje a uczy dobrze... Mój m. uczył się u kolesia, który przeklinał na każdym kroku i wrzeszczał ile wlazło ale wszysce zdawali za pierwszym razem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela, skargę składasz do urzędu miasta, wydział komunikacji.
I tak jak pisze Agulka, nie musisz składać skargi. Ja bym mu uprzejmym tonem powiedziała, że - jak tak dalej będzie się odzywał - to z przyjemnością odwiedzisz wydział komunikacji urzędu miasta. Powinno mu to dać do myślenia.

Dzięki dziewczyny za polubienie strony 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez wziełam na lubie to, aco to daje jak my to nacisniemy? Wiecej osób odwiedzi te stronę? No na pewno mu sowje powiem jak jeszcze raz będzie miał swoje humory, on dobrtze uczy ale na wszystkim chce zaoszczedzic, nawet wykładów nie miałam tylko raz godzine.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak jak napisala Kwasie do wydzialu komunikacji doniesc 😉 i po miescie donosic 😉
no a moje dziecko z placzem sie obudzilo z drzemki, poprzytulaalm i zasnal, a jak juz sie obudzil to i tak marudny, baki dwa takie walnal ze myslalm ze sie udusze, cos musialo mu zaszkodzic bidulina. dalam teraz ryz z owocami, w sensie abnany jablka i zboza jakies jeszcze do tego. mam andzieje ze juz wiecej kupczala nie strzeli bo zaczne sie martwic mocniej... lecimy na dwor poki nie pada. bo to tak z minuty na minute zmaian moja poprezdnia proba wyjscia skonczyla sie na ubraniu sie i rozebraniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Dzisiaj byliśmy na szczepieniu na odrę, różyczkę i świnkę (obowiązkowa) - okazało, że szczepionka bezpłatna, choć jest 3 w 1. Ola pierwszy raz nie płakała, tylko usmiechała się - nie wiem czy to zasługa, że szczepiona była pierwszy raz w rączkę (do tej pory było w nóżkę) czy pani pielęgniarka fajnie zagadała. W tej przychodni była szczepiona też pierwszy raz, bo przepisaliśmy się, żeby było bliżej domu. Następne szczepienie - ostatnia szczepionka 5 w 1 i na pneumokoki - 23.08.
Ola prawdilowo rozwija się, była pierwszy raz mierzona na stojąco 🙂 ma 77 cm, a waży 9845 jest w normie, ciemiączko jest śladowe, wychodzą górne 4, w tym przy jednej jest krwiaczek, ale to już musimy poczekać na ząbek i lada moment powinna sama ruszyć, ale tu zobaczymy.

Idę robic obiadek, będa ziemniaki, rybka i kiszona kapustka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ech, to tylko z Agi taki kurdupel? 🙂 🙂 🙂 (71 ostatnio miała) Anulka dzięki za info odnośnie następnego szczepienia - nie miałam zapisanego, a my do tej pory chodziłyśmy w tych samych terminach 😉 tylko ostatnio coś się poprzesuwało 😉 my się pewnie na koniec lipca zapiszemy 🙂

wlaśnie sobie bobek gotuję, mniam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...