Skocz do zawartości

Grudzien 2010 | Forum dla mam


kasiak_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89_m

    1188

  • SylwiaC_m

    1379

  • naylaaa_m

    1441

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
SylwiaC napisał(a):
ja tez dam znowu filmik Dominika a co mi tam 😜 to jego ostatnio ulubione zajecie
http://youtu.be/zBvFuEYlY3I

ale cierpliwy 🙂 a jaki zajęty, fajnie, moja Zosia nie jest na tyle cierpliwa 🙂 wszystko by latało po pokoju 🙂

co do szantażu ja mam całkiem inne zdanie, tzn uważam że tak małe dziecko nie umie szantażować, nie wiem może dlatego że moja Zosia nie robi tak, ale mi sie zawsze wydawało że jeśli maluch płacze i ma taki przerażony wzrok tzn że czegoś się boi i potrzebuje bliskości żeby się uspokoić, ale jak mówie ja takich rzeczy nie mam, kiedyś Zosia duzo płakała ale nie miała takich oczu no ale to skaza i takie tam były a teraz nie spotkałam sie z czymś takim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga_ta napisał(a):
SylwiaC napisał(a):
ja tez dam znowu filmik Dominika a co mi tam 😜 to jego ostatnio ulubione zajecie
http://youtu.be/zBvFuEYlY3I

ale cierpliwy 🙂 a jaki zajęty, fajnie, moja Zosia nie jest na tyle cierpliwa 🙂 wszystko by latało po pokoju 🙂

co do szantażu ja mam całkiem inne zdanie, tzn uważam że tak małe dziecko nie umie szantażować, nie wiem może dlatego że moja Zosia nie robi tak, ale mi sie zawsze wydawało że jeśli maluch płacze i ma taki przerażony wzrok tzn że czegoś się boi i potrzebuje bliskości żeby się uspokoić, ale jak mówie ja takich rzeczy nie mam, kiedyś Zosia duzo płakała ale nie miała takich oczu no ale to skaza i takie tam były a teraz nie spotkałam sie z czymś takim

Agata wg mnie ten wzrok nie był przerażony tylko po prostu to płacz dziecka które chce wymusić coś na matce,znam to po Oliwi i Majce.
Zosia najwidoczniej jest grzeczna dziewczynka i mamy nie szantażuje.
a ja uważam ze dziecko umie to zrobic np.Maja płacze w łóżeczku jak podejdę to się śmieje,jak odejdę to dalej płacz później zaczyna wkładać raczki w buzie udając kaszel,aż w końcu ktoś ja wyciągnie i nagle śmiech i wszystko,tak samo z zabawkami będzie tak długo płakała wielkie łzy dopóki jej czegoś nie dasz albo nie ustąpisz a odrazu później po łzach ani śladu....
nagrałam coś podobnego później wrzucę 😉
założę się o mleko ze gdy Nina nagrywała ten filmik Łukasz chciał na ręce,opka a Nina się nie dała 😉
płacz dziecka przerażonego wg mnie wyglada zupełnie inaczej,jest ciągły jak gdyby coś go bolało,i przeraźliwy tak że odrazu matka leci gubiąc kapcie 😁
Sylwia Dominik pięknie skupiony na zabawie i tak mądrze kręci kółkami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mini zgadzam się co do Łukaszka 😁 Zosia musi być grzeczną dziewczynką. MójDominik też często tak płacze-krzyczy i to tylko po to by cos dostac albo na rece chce albo mu nie pozwole na narożnik wejść i broić 🤢 a on skupiony czasem jest tak niesamowicie na tej zabawie, ze wcale nie zwraca na nas uwagi 🤪 ide wlacze malemu moze na chwile bajke i musze pranie rozwiesic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂
Wstałam...jeszcze 2 nocki 😞
Ninuś Łukaszek ma charakterek 😁,Seba się złości jak coś nie po jego myśli.
Agata ja ostatnio czytałam-"Pianista","Z głębi serca pisane wierszami Tupaca Shakura" i "Byłem asystentem doktora Mengele"
Sebuś mnie ciągnie znowu gdzieś 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina moja ALA robi dokłaadnie tak samo albo i gorzej do tego stoi i tupie nogami .... wiec MOIM ZDANIEM to wymuszanie... dzieciaki w wieku naszych testuja rodziców i nie tylko na ile moga płaczem sobie pozwolic jak moja sie tak zachowuje nie reaguje na nią najczesciej wychodze obok do pokoju.. ta sie wyryczy i przyjdzie i przytuli... ale to tak ze mna jest inaczej z MOIM MAriuszem i dziadkami z obojga stron oni daja jej wejsc sobie na głowe!!!!!! a potem cierp MATKA!!!!

A mnie choróbsko łapie ...;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adusia napisał(a):
Hejka 🙂
Wstałam...jeszcze 2 nocki 😞
Ninuś Łukaszek ma charakterek 😁,Seba się złości jak coś nie po jego myśli.
Agata ja ostatnio czytałam-"Pianista","Z głębi serca pisane wierszami Tupaca Shakura" i "Byłem asystentem doktora Mengele"
Sebuś mnie ciągnie znowu gdzieś 😁

To o tym doktorze mengele z czasów 2 wojny światowej? ja artykuł na jego temat czytałam, nie doszłam do końca nie mogłam, to okropne co on robił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sylwia, ja pierniczę... ale masz cierpliwe dziecko 🤪 🤪 🙃 🙃 Dominiś jest genialny!! Nigdzie się nie spieszy, wie co ma robić 😁 wow. Mój to póki co umie tylko burzyć, wiadomo 🙂 wieżę z klocków robię na szybkiego, bo już mi burzy i się cieszy 😎 😎
Agata, co do wzroku, to według mnie to jest wzrok wymuszacza... Nie ma przerażonych oczu. Tylko bardziej cwaniackie 😉 To Zosia jest aniołkiem 😉 pozazdrościć. Chciałam mieć łobuza,ale nie aż takiego ☺️ ☺️
A on tak potrafi 30 razy dziennie. Chodziło mi, że nie potrafię czasem odróżnić, czy on wymusza, czy jest mu nudno i chce nowych wrażeń.
A na tym wideo, to Mini miała rację, bo nie chciałam go wziąć na ręce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czasami mam już dość, on się kładzie, a ja mówię: płacz sobie Łukaszku ile masz ochotę 😜 ☺️ ☺️ tylko, że on się aż zanosi i nawet jak się uspokoi to potem wdycha co chwilę. Czasami to już nei wiem co robić... popłacze trochę, mam go przytulić (bo tak robię), tylko że po chwili znowu jest to samo, czy niech ryczy 2 godziny, żeby się wypłakał? Dziewczyny, pomocy, bo już czasem nie wiem co mam robić!! Nie chcę mieć małego tyrana w domu! 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hmmm Nina mały tyran, ale ja też nie wiem co robic a Dominik ma takie dni kiedy jest tez naprawde nieznosny 🤢 ja czasem pozwalam mu sie wyplakac a czasem wymiekam i tule malego. Cos jeszcze chcialam napisac,ale nie pamietam 🤔 LEce do mojego meza bo cos od wczoraj mamy focha małego na siebie więc trzeba się pogodzić 😜 a Czita co nie może dalej się to zalogować?? Kurcze brakuje jej tu!!! Do jutra kobietki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naylaaa napisał(a):
Czasami mam już dość, on się kładzie, a ja mówię: płacz sobie Łukaszku ile masz ochotę 😜 ☺️ ☺️ tylko, że on się aż zanosi i nawet jak się uspokoi to potem wdycha co chwilę. Czasami to już nei wiem co robić... popłacze trochę, mam go przytulić (bo tak robię), tylko że po chwili znowu jest to samo, czy niech ryczy 2 godziny, żeby się wypłakał? Dziewczyny, pomocy, bo już czasem nie wiem co mam robić!! Nie chcę mieć małego tyrana w domu! 🙃 🙃
Miałam iść ale zajęto mi tv 😠
Nina Maja chwilami marszczy buźkę robi jakby świński ryjek i sapie jak świnka jak jest zła,albo warczy jak psiak 🤢
czasami wkładam ją zła do łóżeczka płacze woła mama wyciąga ręce ,mi pęka serce ale mówię że mam dość albo że chwile ciszy chce.... ☺️ ☺️
najgorsze są chwile gdy ona coś chce ja jej nie dam a ona mnie szarpie wtedy za ubranie albo szczypie czy gryzie 🤢
co do tego że chciał na rece to wiem bo moja robi to samo...i nie uważam by w tym wzroku było coś nie tak chyba że mała dziecięca złość na to że nie wygra 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
naylaaa napisał(a):
Czasami mam już dość, on się kładzie, a ja mówię: płacz sobie Łukaszku ile masz ochotę 😜 ☺️ ☺️ tylko, że on się aż zanosi i nawet jak się uspokoi to potem wdycha co chwilę. Czasami to już nei wiem co robić... popłacze trochę, mam go przytulić (bo tak robię), tylko że po chwili znowu jest to samo, czy niech ryczy 2 godziny, żeby się wypłakał? Dziewczyny, pomocy, bo już czasem nie wiem co mam robić!! Nie chcę mieć małego tyrana w domu! 🙃 🙃


sorki, że się wcinam w rozmowę, ale z moim Frankiem jest to samo, ale często pomaga odwrócenie jego uwagi od płaczu (niekiedy biorę go i tulę, nieraz daję mu się wypłakać), ale by się za bardzo nie stresował i przy okazji mnie nie denerwował 😜, robię coś, co wiem, że go od razu zainteresuje - w naszym przypadku jest miłość do kąpieli, więc odkręcam wodę w wannie i niewiadomo kiedy, a mały już szczęśliwy stoi przy wannie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruzia napisał(a):
Witam 🙂
Nie mam czasu Was nadrobić. szkoda. Moje Ewcia od wczoraj gorączkuje, nie ma innych objawów więc mam nadzieje że to na zęby. Jest marudna, cały czas na rączkach u mamusi 🤢
Pozdrawiam
Aj biedna Ewusia 🤨
maluchy ostatnio dają mamusią w kość cosik.... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lusia napisał(a):
naylaaa napisał(a):
Czasami mam już dość, on się kładzie, a ja mówię: płacz sobie Łukaszku ile masz ochotę 😜 ☺️ ☺️ tylko, że on się aż zanosi i nawet jak się uspokoi to potem wdycha co chwilę. Czasami to już nei wiem co robić... popłacze trochę, mam go przytulić (bo tak robię), tylko że po chwili znowu jest to samo, czy niech ryczy 2 godziny, żeby się wypłakał? Dziewczyny, pomocy, bo już czasem nie wiem co mam robić!! Nie chcę mieć małego tyrana w domu! 🙃 🙃


sorki, że się wcinam w rozmowę, ale z moim Frankiem jest to samo, ale często pomaga odwrócenie jego uwagi od płaczu (niekiedy biorę go i tulę, nieraz daję mu się wypłakać), ale by się za bardzo nie stresował i przy okazji mnie nie denerwował 😜, robię coś, co wiem, że go od razu zainteresuje - w naszym przypadku jest miłość do kąpieli, więc odkręcam wodę w wannie i niewiadomo kiedy, a mały już szczęśliwy stoi przy wannie 🙂


Hejka 🙂 U nas ta sama melodia bo jak płacze czy marudzi wymuszając to staram się ją zabawić bo przytulenie czy wzięcie na ręce nie rozwiąże problemu. Kwestia wanny u nas działa tak samo hehe. Wczoraj ciągnęła do łazienki chyba ze sto razy i zaczęła mi płakać bo jak stała któryś raz przy drzwiach mówiąc bach bach i szarpiąc się za body by się rozebrać to w końcu musiałam jej ulec.. 🙃. Dzisiaj odwracałam jej uwagę od łazienki i nie było wspominania o niej także udało się jej zasnąć bez bach bach 😁 😁 Jak mówiłam, że idziemy spać, to kładła głowę na poduszkę w gościnnym więc zrobiłam mleka i zasnęła o 20:30 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ruzia napisał(a):
Witam 🙂
Nie mam czasu Was nadrobić. szkoda. Moje Ewcia od wczoraj gorączkuje, nie ma innych objawów więc mam nadzieje że to na zęby. Jest marudna, cały czas na rączkach u mamusi 🤢
Pozdrawiam


Ząbki albo trzydniówka... Ewcia ją przechodziła ?? Wysoka ta gorączka ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja pamietam, czyli czuje sie pozdrowiona. 😉
co do tyranizowania przez dzieci, to az sie boje co bedzie potem, bo juz teraz, jak cos nie jest po Kayi mysli to rzuca sie glowa do tylu 😠 tylko tak sie dziwnie trafia, ze ta glowa jej leci do tylu jak jest na rekach, wtedy trafia prosto w klate 🤢
a jak zapowiada sie na wielki ryk, to tez zagaduje i odwracam uwage i tylko to dziala 😉
Kaya w koncu sie doregulowala z roznica czasowa (2 h) i spi mi raz dziennie okolo 1,5 do 2 godz. i tyle.
w ciagu dnia trudno jest mi siasc do kompa, bo ciagle trzeba sie nia zajmowac 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to ja tez sie melduje 😁 A i ja pamietam wiec dzieki za pozdrowienia 😜 Ja tez ostatnio czasu nie mam maly spi mi najczesciej raz dziennie tak około1,5 godziny i pozniej juz mu nie pozwalam bo najchetneij o 17 by drzemał sobie a na noc o 22 szedl spac, a jak raz spi to kolo 19 kapiel i najpozniej 19.15 spi. Tylko nocki to ostatnio ciezkie sa bo kreci sie wierci poplakuje juz sama nie wiem czy to nastepne zeby czy taki sie maruda zrobil 🤢 Biedna Ewcia oby to tylko na ząbki. Aduś dobranoc 😘 lece bede pozniej napewno 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...