Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.becikowe.com/
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia postanowiły zmienić przepisy dotyczące wypłacania tzw. becikowego: kobiety które po 1 listopada 2009 roku wystąpiły lub wystąpią o wypłatę becikowego nie będą musiały udowadniać, że najpóźniej od 10 tygodnia ciąży były pod opieką lekarza ginekologa lub położnej. Jedynym warunkiem otrzymania pieniędzy będzie okazanie przez rodzica zaświadczenia lekarskiego, które potwierdzi co najmniej jedną wizytę ciężarnej u lekarza ginekologa lub położnej.

Becikowe otrzymają też te kobiety, którym po 1 listopada 2009 r. odmówiono jego wypłaty, bo nie potrafiły udowodnić, że przebywały pod stałą opieką lekarza od 10 tygodnia ciąży. Po wejściu w życie nowych przepisów będą miały prawo ponownie ubiegać się o wypłatę pieniędzy w urzędach gmin i Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej.

Nowe przepisy wejdą w życie po nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych. Projekt ma stanąć na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów. Źródło

Od listopada 2009 do otrzymania becikowego wymagane było przedstawienie zaświadczenia lekarskiego o pozostawaniu pod opieką medyczną przez okres co najmniej od 10 tygodnia ciąży - do porodu. Wymóg został zawieszony do 31 grudnia 2011 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ale dostałam głupawki w weekend
zobaczyłam na mieście laskę na motorze i zaczęłam wiercić mojemu dziurę w brzuchu że też chcę taki
na początku słyszałam wybij sobie go z głowy ma za dużą pojemność ale później poczytałam posprawdzałam i wcale nie jest taki zły 🙂
oto i on ......
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/842/yamahayzfr62009.jpg/][IMG]http://img842.imageshack.us/img842/3770/yamahayzfr62009.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
bo ja wzielam wniosk i tam jest miejsce na 3 potwierdzenia, po jednym z kazdego trymestru. to wystarczy ze w jednym miejscu podpisze?


Ja też taki dostałam 🙂 i tylko w jednym miejscu podpisała 🙂 bo do niej poszłam bodajże w 26tyg?? nie pamiętam 😁 śmiesznie to wyglądało, bo wcześniej chodziłam gdzie indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecko nauczyło się wczoraj przewracać na brzuch i na plecy jednocześnie 🤪 🤪
te przewroty na plecy to takie bardziej przypadkowe bo jak ma ręce blisko siebie to głową w bok machnie leci na plecy
a na brzuch to już tak bardziej świadomie zarzuca nóżkami na bok i fik już na brzuchu
na razie robi to kilka razy dziennie i wiem co mnie czeka niedługo ..
ale i tak bardzo się cieszę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
moje dziecko nauczyło się wczoraj przewracać na brzuch i na plecy jednocześnie 🤪 🤪
te przewroty na plecy to takie bardziej przypadkowe bo jak ma ręce blisko siebie to głową w bok machnie leci na plecy
a na brzuch to już tak bardziej świadomie zarzuca nóżkami na bok i fik już na brzuchu
na razie robi to kilka razy dziennie i wiem co mnie czeka niedługo ..
ale i tak bardzo się cieszę 🙃


To niesprawiedliwe!! Moja do buzi palczaków od stóp nie bierze, ewentualnie jak się jej nudzi to je dotyka, na plecy się nie przewraca 😁 i ryczała mi przed chwilą, bo chciała spać a nie mogła i zrobiłam jej trochę kaszki (położyłam ją bez odbicia do wyra) to zaczęła histerycznie płakać pijąc kaszkę, potem zaczęła jednak pić wypiła aż 70ml i odpadła. Ona się robi straszna jak chce spać a nie może zasnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
Anastazja właśnie robi to samo chciała spać już godzinę temu
i prawie zasnęła przy jedzeniu ale jakoś tak sie rozproszyła i rozbudziła
teraz marudzi że jet zmęczona a nie chce jeść i huśtawka też nie pomaga więc się drze co chwilę

No właśnie nic nie pomaga, tylko jeden ryk i histeria wszystko źle.. 😉 na kolejne dziecko to się naprawdę zdecyduje za kilka lat jak zapomnę o horrorze, ale na pewno przed 30tką 🙂 mój wczoraj znowu sam powiedział, że lepiej mieć 2 córki, bo mniej z nimi problemów jest itd. 😁 😁 😁 ciekawe co mu się odmieniło i częściej mówi, że będzie mieć siostrę niż brata, nie wiem albo to mówi pod publikę do mnie 🙂 aha i dodał, że jak będzie mieć 3 kobiety w domu to będzie miał przesrane we wszystkim 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
Anastazja właśnie robi to samo chciała spać już godzinę temu
i prawie zasnęła przy jedzeniu ale jakoś tak sie rozproszyła i rozbudziła
teraz marudzi że jet zmęczona a nie chce jeść i huśtawka też nie pomaga więc się drze co chwilę

No właśnie nic nie pomaga, tylko jeden ryk i histeria wszystko źle.. 😉 na kolejne dziecko to się naprawdę zdecyduje za kilka lat jak zapomnę o horrorze, ale na pewno przed 30tką 🙂 mój wczoraj znowu sam powiedział, że lepiej mieć 2 córki, bo mniej z nimi problemów jest itd. 😁 😁 😁 ciekawe co mu się odmieniło i częściej mówi, że będzie mieć siostrę niż brata, nie wiem albo to mówi pod publikę do mnie 🙂 aha i dodał, że jak będzie mieć 3 kobiety w domu to będzie miał przesrane we wszystkim 😁

mój powtarza ze nie może sie doczekać az we dwie dostaniemy okres 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
Blue napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
Anastazja właśnie robi to samo chciała spać już godzinę temu
i prawie zasnęła przy jedzeniu ale jakoś tak sie rozproszyła i rozbudziła
teraz marudzi że jet zmęczona a nie chce jeść i huśtawka też nie pomaga więc się drze co chwilę

No właśnie nic nie pomaga, tylko jeden ryk i histeria wszystko źle.. 😉 na kolejne dziecko to się naprawdę zdecyduje za kilka lat jak zapomnę o horrorze, ale na pewno przed 30tką 🙂 mój wczoraj znowu sam powiedział, że lepiej mieć 2 córki, bo mniej z nimi problemów jest itd. 😁 😁 😁 ciekawe co mu się odmieniło i częściej mówi, że będzie mieć siostrę niż brata, nie wiem albo to mówi pod publikę do mnie 🙂 aha i dodał, że jak będzie mieć 3 kobiety w domu to będzie miał przesrane we wszystkim 😁

mój powtarza ze nie może sie doczekać az we dwie dostaniemy okres 😁 😁


Ale śmieszne 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jedynaczką i nigdy mi z tym dobrze nie było, więc jeśli macie zdrowie to zróbcie sobie po 2 dzieci chociaż 🙂 moim marzeniem zawsze było mieć 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
ja na razie nie planuje i właśnie zastanawiam się czy w ogóle bym chciała drugie
pewnie z czasem zmienię zdanie


Nie rób tego Anastazji naprawdę, bo ja zawsze wszystkim zazdrościłam i czułam się samotna mimo tego, że miałam dużo koleżanek. Jak można kochać oboje rodziców, dziadków itd. to można i kilkoro dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
kurcze szukam na allegro jakiś fajnych ubranek na 80 ale nie mogę nic znaleźć jak już jest coś fajnego to dany sprzedawca nie ma dużo innych rzeczy a ja bym chciała u jednego sporo nakupować żeby jeden koszt przesyłki byl


No dokładnie 🙂 i co lepsze to patrz na wymiary, bo niekiedy 80 szczególnie w bodach jest mała i ma np. 42cm 😉 a czasami 80 wygląda jak 90 🙂 na wszystko trzeba patrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
a jaki planujecie następny fotelik samochodowy po tym 0-13 bo mi Anastazja z niego pomału wyrasta


Ja na razie o tym nie myślę hehe 🙂 ale może już któraś z dziewczyn coś kupiła??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
kurcze szukam na allegro jakiś fajnych ubranek na 80 ale nie mogę nic znaleźć jak już jest coś fajnego to dany sprzedawca nie ma dużo innych rzeczy a ja bym chciała u jednego sporo nakupować żeby jeden koszt przesyłki byl


No dokładnie 🙂 i co lepsze to patrz na wymiary, bo niekiedy 80 szczególnie w bodach jest mała i ma np. 42cm 😉 a czasami 80 wygląda jak 90 🙂 na wszystko trzeba patrzeć.

wiem wiem właśnie
ostatnio jak kompletowałam 74 to kupiłam z ZARY bodziaki na 78cm a one jak 68 były albo mniejsze nawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
Blue napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
kurcze szukam na allegro jakiś fajnych ubranek na 80 ale nie mogę nic znaleźć jak już jest coś fajnego to dany sprzedawca nie ma dużo innych rzeczy a ja bym chciała u jednego sporo nakupować żeby jeden koszt przesyłki byl


No dokładnie 🙂 i co lepsze to patrz na wymiary, bo niekiedy 80 szczególnie w bodach jest mała i ma np. 42cm 😉 a czasami 80 wygląda jak 90 🙂 na wszystko trzeba patrzeć.

wiem wiem właśnie
ostatnio jak kompletowałam 74 to kupiłam z ZARY bodziaki na 78cm a one jak 68 były albo mniejsze nawet


Czyli najlepiej mieć miarę przy sobie hehe 🙂 na allegro te bodziaki zrobiły się brzydkie 🙂 kiedyś mieli super wybór.,a teraz nie podobają mi się, szukam z firmy Mark & Spencer ale mają same małe rozmiary, a bodziaki z tej firmy są śliczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
Blue napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
kurcze szukam na allegro jakiś fajnych ubranek na 80 ale nie mogę nic znaleźć jak już jest coś fajnego to dany sprzedawca nie ma dużo innych rzeczy a ja bym chciała u jednego sporo nakupować żeby jeden koszt przesyłki byl


No dokładnie 🙂 i co lepsze to patrz na wymiary, bo niekiedy 80 szczególnie w bodach jest mała i ma np. 42cm 😉 a czasami 80 wygląda jak 90 🙂 na wszystko trzeba patrzeć.

wiem wiem właśnie
ostatnio jak kompletowałam 74 to kupiłam z ZARY bodziaki na 78cm a one jak 68 były albo mniejsze nawet


Czyli najlepiej mieć miarę przy sobie hehe 🙂 na allegro te bodziaki zrobiły się brzydkie 🙂 kiedyś mieli super wybór.,a teraz nie podobają mi się, szukam z firmy Mark & Spencer ale mają same małe rozmiary, a bodziaki z tej firmy są śliczne.

ja lubię firmę coolclub bo sa wąskie
a na tego mojego chudzielca wszystko jest za szerokie a spodnie to już najbardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas terror jest Bartek wyje bo zasnąć nie może. Kolejna noc była nie przespana. Chociaż nie moge tak do końca narzekać bo w czasie pobytu u teściów troszkę odpoczęłam i wyspałam się.
Ale zato teraz mały mi nadrabia.
A ja umieram od kilku dni wymiotuje jak kot głowa mnie boli i żadne tabletki nie pomagają. Żyje w dodatku w strachu bo podobnie z Bartkiem było w pierwszych tygodniach ciąży(ale odpukać lepiej nie) na jutro do gina się już zapisałam bo brak okresu mnie dobija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...