Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cześć dziewczynki 🙂
Dziś rozprawiałam się z Ani ciuszkami. Pożegnałyśmy rozm.74 i wyciągnęłam masę większych ciuchów. Ale prasować mi się już tego dziś nie chce.
Pod koniec dnia pojechaliśmy z T do sklepu po prezent dla teściowej bo ma jutro urodzinki. Kupiliśmy mikrofale, bo kiedyś mówiła, że by się przydała (jak mieszkaliśmy z nią, to była nasza, ale później poszła na nowe mieszkanko). Od razu jej zawieźliśmy i podłączyliśmy. Najważniejsze, że jej się podobała 🙂 Jutro już pojedziemy z życzeniami 🙂
Przy okazji podpytałam ją o ten czarny pępuszek i powiedziała, że to mogą być pozostałości po strupku i nie ma się czym przejmować tylko dokładnie wymyć. Ania ma to wielkości szpilki i bardzo ciężko to wydostać.

Zapomniałam Wam napisać, wróciłyśmy z Anią do Pampersów. 2 dni temu wkurzyłam się, jak Ania przy pustej pieluszce była cała przesikana. Ta moja Dada jest tak sztywna, że nie nadąża za wszędobylską pupą Ani. Skorzystałam z promocji w Tesco i za 70 pampków dałam 44 zł. 67 gr wychodzi za sztukę, ale kurczę one są bez porównania ... 🙂 Mięciutkie, elastyczne, cieńsze od dady i Babydream no i są chyba lekko perfumowane bo pachną 😉 Ania nie jest alergiczką, więc dla niej są idealne (nie wiem jak na ten zapach zareaguje alergiczna pupcia). Ania ma z pampersem większą swobodę ruchów, bo w dadzie to jej się w kroku robił dziwny sztywny fałd. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tych 4, bo wcześniej mieliśmy z Pampers 2 i też były ok. Jedną wadą jest cena, ale jak się kupuje w promocji to nie jest tragicznie, a na wygodzie nie ma co oszczędzać.
Jeśli chodzi o galerie handlowe ... to ja mieszkam przy największej na śląsku. Okna mam na tesco i całą resztę. Nienawidzę jej, ale też wszędzie mam blisko. I żeby dojść na tramwaj to muszę przejść przez środek galerii 🙂 Joanna chyba rozumiem co czujesz, bo według mnie ta praca powinna być liczona jako "szkodliwe warunki" Hałas tempo pracy - straszne. Nie zazdroszczę, ale zawsze to praca i nie ma co narzekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzieki dziewczynynki :*
Evek Szymus slodziutki heheh taki szczesliwy 😁 buziaczki dla kochanego biegacza w powietrzu heheh
A Alusia napewno zechce swego wybranka 😘
Dziewczyny ja tez mam ten plumpex czy on jest na katar ??? Bo moze uzyje jak tak bo u nas moze ciut lepiej z tym katarem ale dalej odciagam dzis juz 2 razy rano i po poludniu bo pod noskiem mokro i to tylko z jednej dziurki prawej lewa jest ok- dziwne !
To widze, ze nie wtylko ja sie z frida tak mecze u mnie tez M pomaga trzyma glowe a ja rece i odciagam. No i dzieki za info co do pepuszka 😘 na was zawsze mozna liczyc 😁 puzniej napisze wiecej bo teraz ide jesc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinku w tym samym czasie posta dodalysmy heheh
Dziekuje ze zapytalas o ten pepuszek 😘 pozostalosci po strupku tylk ciekawe ile to jeszcze tam bedzie hmmm moze przecierac alkocholem wysuszac i samko w koncu odpadnie bo po codzienej kapieli jest moczony i moze temu nie chce to zniknac hmmm
Ja to ciuszki na bierzaco odkladam i dokladam u nas juz w urzytu sa na 12 miesiacy i 9 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):
sobolinku w tym samym czasie posta dodalysmy heheh
Dziekuje ze zapytalas o ten pepuszek 😘 pozostalosci po strupku tylk ciekawe ile to jeszcze tam bedzie hmmm moze przecierac alkocholem wysuszac i samko w koncu odpadnie bo po codzienej kapieli jest moczony i moze temu nie chce to zniknac hmmm
Ja to ciuszki na bierzaco odkladam i dokladam u nas juz w urzytu sa na 12 miesiacy i 9 😉

Telepatia 🙂 A dużo tego Alusi zostało? Ja też dziś Ani przetarłam to wacikiem zamoczonym w spirytusie i powiem Ci, że troszkę zostało na waciku. Może to jakiś sposób. Nam pępek odpadł 5 dni po urodzeniu 🙂
My też już ciuszki na 9/12 miesięcy. Nasze panny są wysokie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalko
Ja czasami skusze sie na lyczki coli :P szczegolnie przy pizzy :P mniam
Katarek zwalczycie,tym bardziej ze piszesz iz jest juz lepiej,nie wiem nic na temat tego syropku ja podawalalm tylko wapno w plynie,wit C i na koniec ta masc majerankowa.

Oj co do ubranek,jestem w szoku,my juz jakis tydzien temu odstawilismy 74,co prawda 80 sa jeszcze ciut za duze,zalezy od rozmiarowki bo np te na 12 mies sa idealne.
Szymonek urodzil sie krotki bo mial tylko 50 cm,teraz juz ma 74cm szybko urosl w stosunku do miary jaka mial tuz po urodzeniu.Pediatra stwierdzila ze tak sie zdarza,ja sie dziwilam bo ja mam 174,T ma 185 wiec skad maluszek taki krotki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej jest tu jescze ktoś 🙂ja dzis późno ,ale cały dzień miałam zajęty.
Nanusia i Sobolinek ,ja tak jak wam pisałam z tymi resztkami w pępuszku ,właśnie posmarowałam może z 2 x spirytusem i samo wyszło,taki meleńki okruszek,to było chyba w lipcu,
Evek,zimno strasznie na dworze u nas dodatkowo silny wiatr,ale wkońcu mieszkam 50km.od gór(jeśli tak można nazwać Beskidy)a tam podobno śnieg leży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobolinku czytam właśnie ,że wróciłas do pampersów, ja dzisiaj założyłam Zuzi na noc,bo dostałam wczoraj dużą pakę od mojej mamy,nakupiła w Realu jak była promocja dla Zuzy i Lenki,w zanim założyłam to siedziałam i porównywałam z Dadą i jednak jest różnica,przede wszystkim Pampersy są o wiele ciensze,i jak otworzyłam to ten fajny zapach/9zobaczymy co będzie rano),ostatnio A powiedział że jak przychodzi po nocce do domu i kładzie się do łóżka to jak odsłania kołudrę to uderza go zapach śmierdzącej pieluchy,zobaczymy co będzie jutro rano i tak sobie myślę ,że nasze dzieci już dużo się poruszają i te pampersy jednak nie ogranicza im ruchów,a Dady tak jak piszesz w kroku robi się taka buła,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny musze się Wam pochwalić ,mam dzisiaj super chumor,najchętniej bym to jakos uczciła,mianowicie wygrałam dzisiaj w sądzie sprawę z Zusem,ale znam tą firmę od podszewki,i wiem że złożą apelację,ale co się będę przejmować na zapas,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochodziłam jeszcze dzisiaj z młodym za kurtką i ...chyba już nie nadążam za modą młodzieżową,jak weszłam do jednego sklepu i pokazałam mu kurtkę która mi się podoba to popatrzył na mnie ,a jego mina mówiła..."matka,w co Ty chcesz mnie ubrać",efekty naszych poszukiwań był taki że wróciliśmy do domu z biustonoszem i sukienką(dla mnie oczywiście)ale bez kurtki,bo nie dam za kurtkę 350 zł tylko dlatego że ma znaczek pumy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Dziewczyny musze się Wam pochwalić ,mam dzisiaj super chumor,najchętniej bym to jakos uczciła,mianowicie wygrałam dzisiaj w sądzie sprawę z Zusem,ale znam tą firmę od podszewki,i wiem że złożą apelację,ale co się będę przejmować na zapas,

zuzka to super, że wygrałaś z tym gigantem !!!!!
hehe każdy sposób na uczczenie jest dobry 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
pochodziłam jeszcze dzisiaj z młodym za kurtką i ...chyba już nie nadążam za modą młodzieżową,jak weszłam do jednego sklepu i pokazałam mu kurtkę która mi się podoba to popatrzył na mnie ,a jego mina mówiła..."matka,w co Ty chcesz mnie ubrać",efekty naszych poszukiwań był taki że wróciliśmy do domu z biustonoszem i sukienką(dla mnie oczywiście)ale bez kurtki,bo nie dam za kurtkę 350 zł tylko dlatego że ma znaczek pumy

łoooo jezu takie ceny kurtek? I to na rok, bo pewnie jeszcze śmignie w górę.
Biustonosz też muszę sobie kupić bo został mi jeden (do karmienia) Najwygodniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek napisał(a):
Ja zawsze do 24 czekam na ostatnie sciagniecie mleczka przed snem a druga sprawa zyje dwoma strefami czasowymi :P


Kurcze ja to zawsze o 23 ostatni raz, ale ostatnio Ala mi sie wczesniej budzi, a jak sie juz obudzi to i ja ide spac bo karmie ja i tak sie czas skracal, ze teraz o 22 sciagam ostatni raz ale jakos bardzo malo z jednej 65ml a z drugiej chyba ze 40 ale przez caly dzien mam duzo tylko na noc jakos tak mnie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I ja musze sie rozejzec za biustonoszami !!! Mi zostal tylko jeden juz ostatnio mama mi z pl wyslala 🙂 a ten do karmienia juz sie nie nadaje taki znoszony pralam i nosilam go w kulko bo byl najwygodniejszy. Tylko mam maly problem bo ogolnie zawsze mialam jedna piers ciut wieksza od drugiej, ale teraz ta wieksza jest jeszcze wieksza bo od poczatku mialam w niej wiecej meleczka i wiecie, ze teraz miedzy dwoma piersiami jest rozmiar roznicy 😮 🤨 normalnie az tak bardzo to sie zuca w oczy, ze szok jakis !! 😞 Jejku mam nadzieje, ze jak przestane karmic to wszystko wroci do normy! No i jeszcze jedno jak juz pisze o piersiach- jak sciagne juz to mleczko to strasznie robia sie ze tak powiem wiotkie 😞 😞 😞 😞 sa okropne !!!!! Nie wiem czy to przez ta sciagarke tak sa wyciagane 😠, ale brakuje mi slow- chce karmic i bede karmic do roku, ale juz sie boje co z nimi bedzie ehhhh
No i juz od 2 dni Ala wogle nie je mleczka po obiadku wogle dala mi do zrozumienia, ze chce sie mleczkiem najesc rano i wieczorem, a w ciagu dnia jej nie zalezy tak wolo lyrzeczkowe jedzonko 🙂
A ja za to po 2 tygodniach pracy zgubilam prawie 5 kg !!!!! Waze 53 a chcialam przynajmniej zeby 55 zostalo 🤨 nie lubie byc chuda, zle odrazu wygladam, ale co jem duzo dzis przed praca zakupilam i odrazu po przyjsciu zjadlam 3 paczki hahaha 😁 mniam !!!
Zuza no wlasnie tak przeczytalam o tym spirytusie na pepuszek i temu napisalam, dzis po kapieli tak recznikiem lepiej tam przetarlam i troche jakby zeszlo jutro musze spirytus urzyc. Co do pampersow ja od poczatku uzywam ich jestem zadowolona, probowalam jeszcze huggis, ale one jakies sztywne i male i zawsze wszystko bylo za pielucha.
Zuzka ciesze sie ze ostatnio sie wyspalas 😁 😁 swietne uczucie co, ale i tak bylo malo 😜 mi im Alicja dluze pozwoli pospac to mi i tak za malo tego snu. Widzisz pewnie to ta kawa tak na Zuze wplywala, nie pij wiecej, ja nie pije bo wyplukuje witaminy z organizmu, a to mi nie potrzebne przy karmieniu. ojjjj nic lece kochane sie walne na lorze Ala juz spi (puki co) mam 2 h tylko dla siebie 😁
Milego dnia kochane!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...