Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hejka!
Sobolinku wierzę, że umęczyłaś się przy praniu kołdry, ja mam firane na szerokość 8 metrów i pranie jej to jakaś masakra!!! kręgosłup pózniej tydzień do siebie dochodzi :/
Asiula w biedronce można zwracać towar albo wymienić, więc jak masz paragon to wyślij jeszcze raz swojego do niej 🙂
Malamyszko uważaj żebyś się nei zaziębiła!!!
U nas katarek dalej jest, lekki kaszelek ale mniejszy niż był.Podaje tylko wtaminy i smaruje pulmexem! świetny jest ten krem! Dzięki Alwo, ze nam go poleciłaś :* No i dzisiaj spróbowałam dać Blance większe kawałki jedzonka (tagiatelle z rybą i brokułami od 10 miesiąca), szło jej pięknie, rozgryzała te większe kawałki, ale przy dwóch ostatnich łyżeczkach niestety zwymiotowała trochę :/ zawsze jej to blendowałam, ale będę próbowała alej, bo w końcu już zaraz 9 miesięcy skończy! Nie może jeść wiecznie papek :/ A u Was jak z jedzonkiem kawałków???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Malamyszko a macie wywieszony jadłospis??? Bo na naszym to nawet są w niektóre dni kanapki np. z pasta jajeczną! Ciekawe jak Blanka je kanapki :p ciągle zapominam się zapytać 🙂
No i chrupki też je, jak ma końcówkę w ręku to tak mocno ściśnie, że nie można jej wyciągać, oczywiście nie chce oddać i płacze 🙂 biszkoptów jeszcze jej nie daje, ale zamierzam kupić przy najbliższej okazji!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie i tu jest problem, bo w żłobku widziałam jadłospis dla średniaczków i starszaków a nie widziałam dla maluszków z najmłodszej grupy. A może poprostu nie zauważyłam z tego wszystkiego. Zawsze jestem strasznie przejęta płczem Michałka jak go oddaję że nie patrze na żadne karteczki. A odbiera go Paweł, więc może spytam, czy on cośtakiego widział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna1984 napisał(a):
Malamyszko a macie wywieszony jadłospis??? Bo na naszym to nawet są w niektóre dni kanapki np. z pasta jajeczną! Ciekawe jak Blanka je kanapki :p ciągle zapominam się zapytać 🙂
No i chrupki też je, jak ma końcówkę w ręku to tak mocno ściśnie, że nie można jej wyciągać, oczywiście nie chce oddać i płacze 🙂 biszkoptów jeszcze jej nie daje, ale zamierzam kupić przy najbliższej okazji!


hehe,u nas identycznie z koncówką chrupka to wygląda,zaciśnie i nie odda ,a jak juz zabiore to jest płacz,
Dziewczyny kupiłam puzle,i żałuję ze nie zrobiłam tego wcześniej,Zuza jest w swoim żywiole ,a zaskakuje mnie z minuty na minute,oierwsze co to,jak leżała na brzuchu ,to sama siada ,ale nie podtrzymuje się rączkami tylko poprostu siada,a w rączkach ma zabawki,więc nie ma się jak podeprzeć,i raczkuje coraz lepiej ale jej mimo wszystko bardziej od puzli podoba się folia w którą były zapakowane,a i raz siedząc poleciała do tyłu ,bałam się że coś jej sie stało,ale nawet nie zareagowała,chyba z popołudniowej drzemki nici,zbyt zajęta jest
Sobolinek,znowu starsza osoba zwraca uwagę ,ciekawe dlaczego tak jest,czasami jak widzę jak jest gorąco np.latem a takie starsze osoby są poubierane w kurtki ,to się zastanawiam dlaczego ,może oni inaczej odczuwają chłód,
Zuza się bawi,a Tatuś i Michał układają głupie napisy z puzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stwierdziłam ze Pampersy są chyba przereklamowane,u nas po nocy znowu się krostki pojawiły,wczoraj nie było bo dałam Dadę na noc,w dzień nie ma bo pielucha jest częściej zmieniana,i do tego wszystkiego kupka wyleciała dzisiaj bokami ,co się nie zdarzyło przy Dadzie nigdy,a nie było tego więcej niż zwykle,
Tatuś uspał córeczkę ,więc i ja się zdrzemnę,"śpiący" dzień dzisiaj jest,a ja bez kawy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kochane 🙂
Ani dziś śpi w swojej nowej pościeli. Jest rewelacyjna,zarówno kołderka jak i super jakości bawełniana poszewka. Owinęłam ją i zasnęła. Zawsze zasypiała bez kocyka bo go rozkopywała, a tego się nie da za bardzo bo kołderka duża i puchata 🙂 I zdjęłam stary ochraniacz, który był jak szmata i mnie wkurzał. Mam pytanie, czy Wasze maluszki mają jeszcze ochraniacze, ale te sztywne bo zamierzam kupić jeszcze jeden komplet pościeli ale już z ochraniaczem .
zuzka ja dziś miałam odwrotną sytuację z pieluchami. Chciałam wykończyć dadę i cały dzień Ani ją zakładałam. Raz pieluszka przepuściła siusiu i miała mokrego bodziaka i rajstopki a pod koniec dnia dnia zobaczyłam obszczypane części intymne. Przy pielęgnacji popłakiwała więc chyba ją to musi szczypać. Smaruję jej to clotrimazolem.
Tak więc widzisz, że wszystko zależy od dziecka i jego wrażliwości na skład. Mam nadzieje, że naszym pannom szybko zejdą te odparzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiula napisał(a):
A to wynalazek na poradzenie sobie z niesfornymi rączkami ściągającymi skarpetki ze stópek 🙂 http://www.bobishop.pl/pokaz_produkt/Nak%C5%82adki%20na%20skarpetki%20Sock%20Ons%20SNEAKERS%200-12%20miesi%C4%99cy.html


hahah ale dobre to by sie nam przydalo jak nic 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej.
boze co za noc mialam! Maja obudzila sie po 24 i nie spala do 2.30.. Nie wiem czemu, bo nocki przesypia pieknie..Nie wiem czy to zeby czy co, bo nie plakala jak byla na rekach. Rano wstalysmy ok 7.30 i potem pospalysmy do 12..Zla bylam, bo caly dzien stracony, ale odzywczailam sie od wstawania w nocy..Mam nadzieje, ze to tylko taki jednorazowy przypadek i dzisiaj bedzie spala.

Zuzka ja aukcji nie zamykam wczesniej, bo bardzo duzo ludzi pisze maile na ten temat i nie wiedzialabym za ile sprzedac. poczekam do konca aukcji.

Joanna ja czasami Mai daje duze kawalki i zalezy od jej humoru, ale czasami takie zje..Tylko zauwazylam, ze wtedy mniej je i chyba jej sie nudzi, ze tak to dlugo trwa. Natomiast jak jest zmiksowane to wcina wszystko. A z chrupkami czy biszkopyami to tez tak jest, ze sciska w rece i jak jej zabieram to wrzask niesamowity!

Dziewczyny jak tam u was jest z ochota na seks? Nie wiem co sie dzieje, ale u mnie brak...Az glupio mi sie przyznac, ale nawet jakos mnie odrzuca na sama mysl..Nie wiem co sie dzieje, ale nie chce caly czas odmawiac i wymyslac jakies powody. Jak dostaje okres to sie ciesze jak glupia, ze przynajmniej nie bede musiala nic kombinowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku chodzi ci o ochraniacze w lurzeczku bo ja wlasnie dzis z M na ten temat dyskutowalam i zauwarzylam, ze Alunia jak stoi w lurzeczku to noge podnosi i staje na nie i jak bedzie ciut wieksza i silniejsza to dzieki nim moze wyleciec latwo z lurzeczka 😞 dlatego ja za jakis miesiac wogle je usune z lurzeczka na dobre.
Co do pieluch to tak jest zalerzy od skory dziecka. Ja kiedys kupilam oragniczne pieluchy z aloesem bez zadnej chemi i wiecie co po nich Ala miala cala pupe w krostkach, a po pampersach nigdy wiec juz wtedy zglupialam, ze niby organiczne itp a wcale na nia dobrze nie podzialaly.
Zuza super, ze puzzle Zuzi przypadly do gustu u nas tez jak Ala sie przewroci na puzzlach to nigdy nie zaplacze, a jak na dywanie to tak- takze mysle, ze amortyzacja jest.
A wiecie co do zwracania uwagi to mi sie ostatnio zdazylo szlam z Ala i ona troche marudzila w wozku bo juz chciala spac i szlam do domu i stara babcia przechodzila obok mnie i pwoiedziala, " a moze ona tak marudzi bo jej za goraco" heheh pierwszy raz, ze nie za zimno- zdziwilam sie...
Dziewczyny powiedzcie mi czemu trzeba podawac zoltko co drugi dzien ????
Malamyszko wspolczuje tych zimnot !!! Ja nie lubie jak jest zimno wtedy nic mi sie nie chce tylko pod kalderka lerzec o i super, ze wolne wykorzystujesz nie ma co trzeba choc troche skorzystac 🙂
Joasiu u nas jedzenie wiekszych kawalkow idzie dobrze. Znaczy ja od juz 4 dni jak miele jej obiadki to narazie na takie wiory znaczy nie ma w nim wiekszych kawalkow ale to juz nie jest papka i radzi sobie dobrze. Raz dalam ze sloiczka spagetti z kawalkami makaronu i radzila osbie dobrze otwierala smiesznie tak buzie jakby nie wiedziala co z tym zrobic ale powolutku ciumkala heheh na koniec widzialam, ze 2 male kawaleczki makaronu zostaly w buzi i je wuplula ale duzo zjadla. Flipsy tez jemy i takie ryzowe krakersy czasami. Ogolnie powoli juz zaczynamy, ale malymi kroczkami.
Joasiu super zdjecie na avatarku o i zycze wyspania sie po tej nocnej pracy 😉
uciekam kochane puzniej jeszcze skrobne 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta u mnie jezeli chodzi o sex to jest roznie ogolnie ostatnio 2 miesiace krwawilam i plamilamna zmaine wiec nie bylo mowy, a szkoda mi meza bylo wiec teraz jak juz plamienia sie skonczymy to wykorzystujemy kazdy wolny moment jak zaczelam to sie teraz chce, a wczesniej to tak jak ty mialam, ze mnie odrzucalo. Ale ja slyszalam, ze kobieta taj do roku czasu poporodzie tak ma to jest takie podpsychiczne bronienie sie przed druga ciaza, bo jak wiadomo latwo mozna zajsc. Ja jak bylam na usg 5 miesiecy po porodzie to babka powiedziala mi ze jestem mega plodna i zeby bardzo uwarzac i tak moze byc do roku. A i jeszcze wplywa na to dziecko- bo tak naprawde ja nie mysle o niczym tylko o Ali i zajmuje sie nia i to chyba tez nie pozwala sie nam wyluzowac.
A co do nocki to i unas nie zawesolo bylo obudzila sie o 12 potem o 1 potem o 4 i o5 i o 6 takze co godzine praktycznie- oby dzis bylo lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o sexie piszecie....hmmm,u nas kiepsko ,ale ja nie moge wytłumaczyc sie okresem bo go nie mam i wiem ze moja niechec jest spowodowana strachem przed kolejna ciaza,tabletek nie biore bo fatalnie sie po nich czułam,a do prezerwatyw nie mam zaufania,dlatego nie mam ochoty na sex,do tego dochodzi zmęczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku,oby Ania się dobrze wyspała pod ciepłą kołderka
Chyba sobie (Zuzi)kupię to coś na stopy,rewelacja
Jeśli chodzi o kawałki jedzenia ,to Zuzia doskonale sobie z nimi radzi,potrafi nawet wyselekcjonować marchewke której nie lubi i wypluć,tak zrobiła dzisiaj jak jadła tagiatelle z kurczakiem,ale mimo wszystko woli jeść papki ,ulubiona potrawa to dynia z zółtkiem ,
Nanusia dziewczyny coś pisały o tym żółtku ,że to dlatego żeby uzupełnić żelazo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna Ania z kawałkami radzi sobie świetnie, teraz ma słoiczki tylko od 8 miesiąca, tylko sprawdzam skład bo w jednym znalazłam białko jajka w proszku, a tego jeszcze nie można bo uczula. Ostatni u teściowej jadła duży słoik bio, ale to był krem i już jej nie smakował tak jak grudki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
o sexie piszecie....hmmm,u nas kiepsko ,ale ja nie moge wytłumaczyc sie okresem bo go nie mam i wiem ze moja niechec jest spowodowana strachem przed kolejna ciaza,tabletek nie biore bo fatalnie sie po nich czułam,a do prezerwatyw nie mam zaufania,dlatego nie mam ochoty na sex,do tego dochodzi zmęczenie

zuzka a nie myślałaś o innym zabezpieczeniu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
A wy pewnie juz smacznie spicie 🙂
Nie mialam dzisiaj kompletnie na nic czasu,Szymcio pochlania mnie doszczetnie 🙂

Sobolinku
gratulujemy zabka 🙂
Ja kiedys wypralam chodnik z lazienki w pralce,to znaczy pranie skonczylo sie w momencie wirowania-moja glupota !!!

Joanna
Ja zupki juz bardziej rozgniatam,nie blenduje.Szymcio jest juz gotowy na wieksze kawaleczki,banana juz mu daje w kawaleczkach i abrdzo ladnie je mieli w buzce,tak samo jest z kawaleczkami chlebka,ktre mu co jakis czas daje.Z chrupkami jest tak samo jak u Blanusi 🙂 heheh ojjj nie da sobie a jaki wrzask !!

Jesli chodzi o pampersy,dla mnie jednak sa najlepsze.Nie ma zadnych uczuclen,w nocy wchlonie duzo siusiu 🙂 My puki co zostajemy przy nich.

Sobolinku,fajnie ze kolderka sie sprawdzila,czas i na nas.Szymcio sie rozkopuje z kocyka,a ja wole jak jest w sypialni chlodniej niz zbyt goraco. Jesli chodzi o ochraniacze do lozeczka,my ich sie jeszcze dlugo niepozbedziemy.Szymonek jak tylko budzi sie rano,podnosi sie na raczka wypatrujac mnie i przy tym niejednokrotnie uderza o szczebelki w lozeczku.Ja kupilam komplet z narzuta,one sa raczej na stale,piore tylko co jakis czas.

Na temat sexu ja sie narazie niewypowiadam heheh. 😜
Po porodzie,wiadomo byla abstynencja,pozniej wylot do Polski i jakos nie bylo sil i checi hmm
Teraz ?? bywalo roznie,mam tez obawy,tabletek nie biore-nie chce narazie,gumcie wchodza w gre ale tez nie jestem co do nich przekonana a na wyczucie hmmm tak jak Nanusia pisala,jestesmy teraz mega plodne.Tak ze temperamentu nie ma z mojej srony... jejku czy to sie zmieni ??

Uciekam spacccc juz ta godzina :O
Do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monic87 napisał(a):
Michałek to przystojniak 🙂


Dziękujemy Ciociu.

Co do ochraniaczy na łóżeczko, to my już od jakiegoś miesića nie używamy tego. Na początku było ciężko, bo co chwila Michaś wyrzucał smoczek poza łóżeczko, ale teraz jest ok. A jaka zabawa jak się kucnie koło łóżeczka i pochyli a potem wyskoczy mówiąc akuku !!! Śmiechu masa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...