Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej dziewczyny! jestem, nocka nie była zła, wróciłam o 3:20, pospałam do 7h bo niania rano szła na zajęcia i musiałam przejąć opiekę nad Blanką (mąż oczywiście w terenie) 😞 na szczęście moja kochana córeczka zasnęła po mleczku przed 8h i pospałyśmy 1,5 h, potem znowu po 10h zasnęłyśmy i do 12h już się wyspałam 🙂 teraz będę robić obiad, bo byłyśmy na zakupach a Blanka znowu śpi.
Słuchajcie wkładacie już maluchy do koszyków sklepowych, do tych siedzonej specjalnych?? Ja dzisiaj pierwszy raz Blankę tam włożyłam, wiem ze to wylęgarnia zarazków ale musiałam bo w biedrze są małe wózki i fotelik nie wchodzi :/ zresztą wolę, zeby miała styczność z zarazkami! No i do czego zmierzam, bardzo jej się podobało! Jaka radocha mówie wam! 🙂 Ani razu nie zająknęła i mogłam spokojnie zrobić zakupy 😁
No i Nowa umiejetność Blanki: siadanie samodzielnie z leżenia 🙂 robi to w ten sposób, że jak leży na brzuszku to cofa się rękoma do pozycji na pieska i dalej się przesuwa do tyłu aż siada 🙂

Marta ja też nie mam ochoty na sex :/ :/ u mnie to głownie wina tego, ze mnie ciągle boli w trakcie 😞 lekarz powiedział, ze to kiedys przejdzie, ale mineło juz 8,5 miecha i dalej boli 😞 bardzo brakuje mi tej bliskości z mężem ale jeśli boli to nie to samo 😞 jest rzadziej niz zwykle bywało!
Nanusiu faktycznie dziwne, ze ktos ze starszych zasugerował, ze za gorąco 🙂 hehe u Nas jeszcze nikt się nie czepiał na szczęście bo nei wiem co bym odpowiedziała :p ludzie tylko mówią, ale ładne oczka, albo ale maleństwo i pytają o wiek. Zawsze są w szoku, ze ma 8, 5 miesiąca bo wygląda na mniej.
Zuzka Blanki danie ulubione to też dynia z żółtkiem gerbera 🙂
Malamyszko super, że się zmoblizowałaś do stworzenia Agu i teraz możemy podziwiać Michałka! Jest naprawdę cudowny!!! 🙂 będzie z niego mega przystojniak! Zresztą jak ze wszystkich naszych chłopaków! Naprawdę sami misterzy juniorów 😁 😁 No i u Nas to samo z rękawiczkami, w ogóle jak jest tak ubrana ciepło to się nie rusza, bo chyba za bardzo nie może bo nie ma jak :p hehehe
Widzę, ze już większość maluchów radzi sobie z grudkami! To świetnie! 🙂 Tak trzymać maluchy!
Sobolinku ale reklamę zrobiłaś dla H&M i Smyka, aż pójdę coś kupić :p:p:p

Karolla napisz co u Ciebie, i jak również dokładam się do życzeń z okazji dnia nauczyciela!!!

Zuzka co do galerii handlowych, to ja powiem tak, wiem jak jest bo pracuje takiej i najlepiej iść na zakupy od razu na otwarcie, czyli jak u Nas otwierają o 9h to o 9h najlepiej isc, jest prawie ze pusto i spokojnie można zrobić zakupki!
Paznokcie Blance rosną bardzo szybko,ostatnio podrapała się na główce i ma szramę :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):

Słuchajcie wkładacie już maluchy do koszyków sklepowych, do tych siedzonej specjalnych?? Ja dzisiaj pierwszy raz Blankę tam włożyłam, wiem ze to wylęgarnia zarazków ale musiałam bo w biedrze są małe wózki i fotelik nie wchodzi :/ zresztą wolę, zeby miała styczność z zarazkami! No i do czego zmierzam, bardzo jej się podobało! Jaka radocha mówie wam! 🙂 Ani razu nie zająknęła i mogłam spokojnie zrobić zakupy 😁
No i Nowa umiejetność Blanki: siadanie samodzielnie z leżenia 🙂 robi to w ten sposób, że jak leży na brzuszku to cofa się rękoma do pozycji na pieska i dalej się przesuwa do tyłu aż siada 🙂


Joasiu odkąd Jula siedzi to już wsadzam, piersza podróż to był szok, nie wiedziała gdzie ma się patrzeć głowa chodziła na lewo i prawo, super widoczność i wszystkiego można dotknąć 😁była mega szczęśliwa

Brawa dla Blanusi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,ale naskrobalyscie 🙂

Pogoda mega przygnebiajaca 😞,zimno,wieje a teraz jeszcze pada deszcz.Szymonek wlasnie zasnal i mam chwilke.

Joasiu
Ciesze sie ze nocka w pracy zleciala i nienalezala do najgorszych,grunt ze odespalas.
Ja jeszcze nie wkladam szymcia do wozkow sklepowych tzn nie mialam okazji i rowniez nie bede go izolowac w sterylnych warunkach.Widzialam w sklepach takie nakladki na wozki sklepowe,kurcze ale to bez sensu,kiedys i tak sie zetknie z zaraskami wiec lepiej zeby i do nich sie przyzwyczajal.
Duze barwa dla Blanusi za nowa umiejetnosc :*

Sobolinku
Ja tez kupilam dla Szymcia komplet zimowy tj : czapka,szalik rekawiczki w H&M.Lubie ten sklep bardzo a tak duzego SMYKA "zazdroszcze",u nas maly jest,nie ma w nim wozkow ani akcesori niemowlecych.Sa zabawki i ubrania-tyle.Dobrze ze do Krakowa mamy bliziutko.
W gruncie rzeczy Tarnow ma tylko jedna duza galerie GEMINI, ta druga- TARNOVIA jest mala ale 5 minut mam do niej na nogach :P

malamyszko
Witamy w gronie agu agu 🙂 Michas slodziak maly :*

Jak myslicie doczekamy sie polskiej zlotej jesieni ?? Bo ja osobiscie trace nadzieje 😞
A mialam taki fajny plan zwiazany z Szymciem,chcialam wybrac sie gdzies w plener poza miasto na sesje zdjeciowa,mojego wykonania.Kupilam rozne rodzaje malych dyni,kukurydze w zasuszonych kolbach,jarzebine itd,do celow dekoracyjnych 😞
Mamy nowa umiejetnosc
Juz jakis czas temu uczylam Szymcia "kosi kos"i i "sroczka kaszke wazyla",dzisiaj spytalam go :"Szymonku jak sroczka kaszke wazyla ??" a on popatrzyl na swoje raczki i zaczal stukac jedna o druga to samo przy kosi kosi.Uhhhhh myslalam ze go "zjem",takie juz sa rozumne nasze maluszki

Obudzil sie zmykam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u nas chyba znów choróbsko. Michaś okropnie kaszle i trochę kicha. Wieczorem sama go kąpałam, bo Paweł poszedł na kosza i sama musiałam poradzić sobie z fridą, kroplami do noska itp. Było ciężko, ale jakoś poszło. Teraz tylko modlę się, żeby krople pomogły. Nasmarowałam go też tą maścią rozgrzewającą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malamyszko my to się mamy z tymi choróbskami, raz Blanka raz Michałek :/ nam ta maść pulmex pomaga zdecydowanie, powoli jej mija! W poniedziałek chyba wróci do żłobka, jeszcze zobaczę bo mam wolne 🙂
Evek ja też właśnie czekam na piękną jesień! Mój mąż zrobił nam prezent i umówił na sesję zdjęciową z Blanusią u fotografa, którego wynajmowaliśmy na ślub! Dobry pomysł z tymi symbolami jesieni :0 oklask dla Ciebie! Może coś odgapię :p hehe mam nadzieję, że się nie pogniewasz 😉 ?
No i masz racje nasze skarby już sa bardzo mądre! Potrafią naśladować Nas i szybko sie uczą 🙂 a jak już to robią to jesteśmy wbiebowzięci!!! Uczucie nie do opisania! Kocham być mamą! Uważam, ze to najlepsze co mnie w życiu spotkało! Nic nigdy mi tyle radości nie przynosiło co Blanusia! 🙂 ojej aż mi łezka w oku stanęła! Mogę mieć najgorszy dzień ale ona zawsze spowoduje że się uśmiechnę! I to jest piękne!
Gratki dla Szymcia za nowe umiejętności!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna super, że udało Ci się wyspać i Blanusia pomogła mamusi 🙂
Jak jesteśmy autkiem w jakimś hiperku to wkładamy fotelik na wózek taj nam jest łatwiej. A u siebie w tesco jeżdżę wózkiem Ani i zakupy wkładam do kosza i wieszam na rączkach (super wynalazek, wcześniej miałam jedną rączkę i nic nie dało się zawiesić)
BRAWO DLA BLANUSI za nową umiejętność 🙂 Super!!!!
U nas z pytaniem o wiek jest odwrotnie, wszyscy mówią,że Ania wygląda na starszą, bo jest duża.
malamyszka tak mi żal Michałka (i Was). Praktycznie cały czas towarzyszy Wam choroba 😞 Ściskam mocno małego chorutka
Evek BRAWO DLA SZYMCIA za nową umiejętność 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna ,masz racje ,choćbym miała niewiadomo jak zły chumor,a Zuzia się uśmiechnie ,to ja inaczej nie potrafię tylko też się smieję,
Nanusia,biedny ten twój Michaś,trzymam kciuki za niego ,oby to choróbsko szybko minęło,
Evek,moja Zuzka też tak własnie wczoraj zaczęła siadać jak tylko dostała puzle,tylko że ona dzisiaj je tak już opanowała ,że zaczęła mi z nich skodzić ,a mam duże bo kupiłam 2 paczki,raczkuje sobie nawet po podłodze
My dzisiaj też wybraliśmy się do H&M ,i kupiłam czapeczkę taką jak chciałam szara ,wiązaną ,żeby uszka były zakryte,z Hello Kity,ale tatusiowi podobały się pilotki,niestety za du ze na Zuzię,a w Cocodrillo kupiłam fajne buciki-bamboszki z futerkiem i pomponami,słodziutkie,a sobie znowu nic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka super, że Zuzia opanowała już technikę siadania i raczkowania 🙂 U nas na razie nic z tych rzeczy. Tylko pełzanie do tyłu i turlanie się na wszystkie strony.
Dziś podczas kąpieli Ania non stop przewracała się w wannie na brzuszek. Miała fajną zabawę 🙂 Pilnowałam jej, żeby nie zrobiła sobie krzywdy, ale też nie zakazywałam bo była taka szczęśliwa.
Fajnie, że zakupki się udały 🙂 Ja kupiłam komplet w kolorze niebiesko, czarno beżowych paseczków i całość jest podszyta polarkiem i czapeczka na wiązanie.
Sobie też nic nie kupiłam, nawet nie szukałam. Za to dla Ani oddałabym wszystko.
Macie rację dziewczynki, jedno spojrzenie naszych dzieciaczków i wszystkie smutki znikają 😉 A uśmiech Ani sprawia, że serce się raduje i łzy szczęścia lecą z oczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sobie nie kupiłam ,i chyba nie kupię,bo cały czas chudnę,a boję się ze jak przestan ekarmić to przytyję i nadaremnie te ciuchy kupię,a w związku z tym że wszystkie spodnie wiszą mi na tyłku-rozm 34,to będę chodzić w getrach,te przynajmniej nie będą za małe jak przytyję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka współczuję Ci z tym chudnięciem 😞 Racja, nie kupuj bo później będzie zalegać w szafie. Ja moje ciuszki w roz. 34 i 36 dałam bratowej. To były czasy 🙂 Teraz mam 40-42 😞

Mam pytanie do mam dzieciaczków z zębolkami. Myjecie już dzieciaczkom ząbki pastą? Zapomniałam spytać dentystkę a następną kontrolę mam za pół roku. Teściowa mówi, że jak są już 2 to myć.

Mój mąż właśnie złożył Ani jeździk, hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
też się nad tym zastanawiałam,ale nie bardzo wiem czym i jak,bo ja nawet nie mogę jej palca do buzi włożyc żeby sprawdzić czy ma górne bo mnie gryzie ,a co dopiero umyć

No to problem. Ania lubi jak jej szoruję ząbki a wcześniej dziąsełka.
Kupiłam pastę Elmex w trójkątnym opakowaniu i szczoteczkę Aquafresh od 0-3 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc Mamuski 😉
Ja juz prawie zdrowa 🙂 i dziekuje za mile slowka 😘
Pisalyscie o seksie ☺️ to powiem wam ze my z M nie narzekamy 😜 Ja juz skaczylam brac luteine i czekam az pojawi sie okres i zaczynam brac kolejne anty 😉 Jedno co mnie martwi troszku ze jakos nadal nie ma tego okresu ale podobno gin stwierdzil ze nie ma ciazy wiec nie wkrecam sobie 😁
Jesli chodzi o te bujaczki to moj Michaś uwielbia w nim siedziec nadal- bawi sie zabawkami, je flipsiki, oglada sobie bajki roznie to bywa jak ja robie obiadek 😉
Joanna ja sie pochorowalam przez szkole 😁 Pani radna z Tychow nie dala w tym roku szkolnym korzystac nam z szkoly Budowlanki i rozciepala nas po budynkach zastepczych i co... nie dosc ze w sali zimo to nie ma zadnego bufetu daj spokoj 😠 jakbym babe dorwala.... 😠 efekt taki ze po ostatnich 11 godz zajec pol klasy chore 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie!
Zaglądnęłam dziś po raz pierwszy od ostatniego wpisu, a tu tyle stron - ale poczytam w wolnej chwili, bo jakoś tak mi już tęskno do informacji o dzieciaczkach, o Was 🙂
Zuzka, Sobolinku, Joasiu - dziękuję ogromnie za życzenia - zadziwiłam się i bardzo miło mi się zrobiło. Ostatnio to właśnie przez pracę jakoś tak nie mam czasu na nic, bo każdą wolną chwilę mam dla Blanusi, a gdy Ona już śpi, to siadam do pracy, po pracy... mamy teraz dziennik elektroniczny i każdą lekcję trzeba wprowadzić, oceny itp. Poza tym zeszyty, kartkówki, klasówki, sprawdziany, wypracowania - tyle tego, więc mimo iż nie pracuję długo, to i tak dużo robi się w domu.
A Blanuś - raczkuje na całego, a od tygodnia wspina się przy kanapach, fotelach i staje na nogi, więc trzeba bardzo uważać i nie spuszczać z oka, więc przy niej nic już nie można zrobić - najbezpieczniejsza jest w łóżeczku turystycznym, ale jej cierpliwość w nim też ma swoje granice. Ogólnie wielka śmieszka z niej - cieszy się niemalże cały czas i także do obcych, ma dwa ząbki na dole i odczułam ząbkowanie w ten sposób, że często się w nocy budzi do cycuszka, nawet nie, żeby jeść, bo robi to tylko chwilkę, ale bardziej chyba, żeby się przytulić. A rano do pracy... .
Zauważyłam też sporo nowych zdjęć Maluszków - pooglądam sobie, poczytam i odezwę się wkrótce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...