Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Wiecie co moja Zuzia spotkała sie dzisiaj z Lenka i kuzyneczki juz walczą 😁 która będzie rządzić 😉Zuzia stała przed Lenką i patrzyła na nią a ta jak nie wrzasnęła na Zuzę,biedna tak sie przestraszyła i uciekła do mnie ,potem znowu ise do niej zbliżyła aLenka znowu na nią "krzyknęła" 🙃tylko ze ona poprostu chciała złapać Zuzie i skosztować jak smakuje bo jest teraz na takim etapie 😁i Zuzia znowu sie przestraszyła,ale jak juz Lenka sie ubierała do domku i leżała na łóżku to Zuzia podeszła ,złapała ją za stopkę i uszczypneła,kurcze co to będzie jak zaczną sie bawić na całego 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
To może spróbuj jej kupić to mleko wanilowe z nestle. Ja się dziś zastanawiałam, ale póki co mam masę tych próbek i muszę je wykorzystać do marca.


Jest takie??? muszę poświęcić trochę czasu bo nie mam pojęcia jakie są te mleka,a ono też jest na noc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
To może spróbuj jej kupić to mleko wanilowe z nestle. Ja się dziś zastanawiałam, ale póki co mam masę tych próbek i muszę je wykorzystać do marca.


Jest takie??? muszę poświęcić trochę czasu bo nie mam pojęcia jakie są te mleka,a ono też jest na noc?


Na noc chyba nie jest.
http://www.bangla.pl/opinie/p2254/nestle-mleko-junior-wanilia-mleko-junior-z-miodem
U nas w tesco kosztuje 13,99 regularna cena za 350 gr a do dziś było 2 szt za 24 zł dlatego myślałam przez chwilkę. Ale bałam się, że Ani może nie podejść i co wtedy.
Ja mam na noc hippa ale on kosztuje 25 zł za 500 gr i jest smaczny. I zauważyłam różnicę między tym mlekiem zwykłym hipp bio combiotyk a bebikiem. W bebiku robią się grudki przy mieszaniu z kaszką a hipp pięknie się rozpuszcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki

U nas dziś obżarstwo od samego rana. Ania zjadła pół kromki chleba z kiełbaską (wyżebrała ode mnie) całą michę kaszki i popiła to cycusiami. Właśnie,pytanie do dziewczyn karmiących piersią.Czy Wasze maluchy też Wam gryzą brodawki? Ania wczoraj zaczęła i ledwie mogę karmić. Przed chwilą na szczęście już chyba zapomniała i nie gryzła, ale wczoraj wieczorem i jak wstałyśmy to już myślałam, że zrezygnuję z karmienia piersią.

zuzka nie bój się 🙂 Trzymam Cię za rękę 🙂 A Zuzię też skontrolujesz przy okazji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczynki 🙂
jejku wlasnie przeczytalam na necie, ze zniknela w PL 6 miesieczna dziewczynka 😞 😞 ze niby ktos ja porwal !!! to straszne !!!! JAk sobie pomysle... 😞 co jej rodzice przezywaja. Ja pamietam jak jezdzilam na zakupy to wozek trzymalam kurczowo i balam sie wlasnie, zeby mi nikt dziecka nie zabral. Bo wiecie czasami w sklepie cos czlowiek moze ogladac odejsc na chwile od wozka itp. Straszne poprostu mam nadzieje, ze znajda to dziecko !!
Sobolinku mnie Ala czasami podgryzala tym swoim zebem, ale teraz juz nie. Ania ma czym gryzc heheh takze sie nie dziw- spodobalo jej sie 😉
Joasiu powodzenia w pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja dzis zajeta. Zorbilam 2 obiady na dzis i jutro- takze z glowy mam. Zrobilam galeczki bede je robic teraz czesto bo ostatnio podziubalam widelcem z ziemniaczkami i Ala wsowala az uszy sie jej trzesly. Cos przestaje mi lubic zupki. Woli geste rzeczy. Ostatnio uwielbia ryz z kurczakiem i brokulami. Miele to ale nie dokonca i taka gest papka z kawalkami ryzu i to ostatnio jej rarytas hehe Jeszcze boje jej sie dawac co kolwiek do gryzienia. Nie wiem musze sie przemodz. Chyba poczytam o tej metodzie BLW tak zachecaja od poczatku do kawalkow wiec moze mnie przekonaja jakos heheh 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ,nie umarłam 🙃ale może to dziwne ja wolę chodzić do ginekologa niz do stomatologa 😉
Zuza ząbków nie pokazała,bo jak zwykle zacisnęła i tyle było z oglądania,najpierw wszedł Michał i trzeba było założyc 2 małe plomby,następna kontrola latem,potem wyszedła na korytarz i zajmował sie Zuzia,a ja się męczyłam na fotelu,Michał spacerował po przychodni z Zuzią która rzorabiał ,np zgasiła swiatło w całej przychodni i pomalowała kredką(dostała od pielęgniarki)plakat 🤔,jak wyszłam nakarmiałam małego glodomorka ,potem ubrałam i kazałam Michałowi z nia wyjść na zewnątrz zeby sie nie zgrzała,a ja sama sie ubierałam i wtedy pielegniarak zapytała mnie czy Michał 🙃 😮 🤪to mój brat?,bo cos jej nie pasowała taka roznica wieku miedzy dziecmi i do tego ja niby tak mlodo wygladam 😎
Potem szybciutko do domku zrobic obiadek i spowrotem do biura bo A dzisiaj nie mogl i w sumie zakrecony dzisiaj dzien miałam i strasznie mnie to zmeczylo,a do tego wszystkiego wkurzylam sie rano na całego ,bo Michal poszedł od kosciola na 8 i jadac do dentysty miałam go zabrac po drodze,jak sie wkoncu wybralam z Zuzia to stwierdzilam ze musze zeskrobac szyby z lodu bo mroz je zeszronil ,strasznie tego nie lubie robic a jak juz usadowilam Zuze w foteliku to stwierzdilam ze nigdzie w aucie nie ma skrobaczki,zadzwonilam do Michala a on powiedzial mi ze jest na przedniej szybie ,nie bylo 😠pobieglam do odmu i przyniosłam sobie opakowanie po plycie CD do skrobania, 🥴potem pojechalam po drodze spotkalam Michala i wiecie co on mi pokazal gdzie dal ta nieszczesna skrobaczke ,owszem byla na przedniej szybie ale na zewnatrz samochodu wlozona za wycieraczke,rany w zyciu by mi nie przyszlo do glowy ze moze tam byc 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny 😘

Ja też przecież zaglądam regularnie i jak tylko znajdę trochę czasu 😎 Tylko, że najczęściej trafiam na czas, kiedy nikogo nie ma i zostawię tylko kilka słów od siebie i zmykam... Ale myślę i tęsknię 😜

Ania to prawdziwy żarłoczek 😁 Ula raczej nie z tych co to dużo jedzą, ale jak tylko zobaczy, że ktoś szczęką rusza to i ona się domaga i zawsze coś tam podje.

Sobolinku, ja niedawno po chorobie miałam mało mleka, a Ula tak mocno ciągnęła, próbując coś wyssać, że pękła mi brodawka w dwóch miejscach i każde karmienie to był straszny ból 😞 Ale jakoś przetrwałam, smarowałam swoim mleczkiem, starałam się, żeby jadła w takiej pozycji, aby jak najmniej podrażniała te miejsca i po jakimś tygodniu minęło. Ale zauważyłam, że Ula tak jakoś ostatnio ściska brodawki ząbkami (mocno ssie, a ząbki opiera o cycusia) i są trochę obolałe, ale da się wytrzymać. Ja narazie nie zrezygnuję z karmienia na pewno, bo widzę, że Ula potrzebuje jeszcze cycusia. Ty chyba też nie, bo wiele razy pisałaś jakie cyckowe jesteście 😉

Jeszcze w temacie mleka - enzymy do trawienia mleka są u człowieka tak długo jak ssie mleko. A badania o szkodliwości mleka są, nie podeślę Wam linka dzisiaj bo nie mam za bardzo czasu tego poszukać i nie wiem czy jest zainteresowanie 🙂 No i skąd tyle ludzi nietolerujących mleka skoro ono takie zdrowe? Absolutnie nie jestem jakąś straszną przeciwniczką mleka, sama bardzo lubię, ale jak o nim poczytałam to nabrałam dystansu i podejrzeń 🥴

Przez ten tydzień, gdy pracuję codziennie i w innych godzinach Ula totalnie mi się rozregulowała jeśli chodzi o plan dnia 🤢 Dziś usłyszałam od teściowej, że spała od 9 do 11.25, a kładła ją na drugą drzemkę po 12 bo śpiąca była... 😮 i dziecko przespało pół godziny po pół godziny płaczu 😮 Nie wspomnę o tym że całe popołudnie maruda okrutna, bo zmęczona 🤨 Ogólnie zauważyłam, że niby mówię jej co i jak ma być, ona przytakuje, a i tak po swojemu niektóre rzeczy robi... 😠

A tej małej Madzi jeszcze nie znaleźli... 😞 Ja bym nie przeżyła chyba, gdyby mi mi ktoś Ulę zabrał... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku mnie też coś bierze znowu... A Ula od kilku dni ma głos jakby na meczu jakimś sobie nieźle pokrzyczała, ale żadnych innych objawów przeziębienia nie ma, a jak pytałam teściowej czy jej mocno płakała to mówiła, że owszem marudna była, ale tak żeby płakać do zdarcia gardła to nie.
Obiło mi się o uszy, że mamine mleczko chroni dziecko tylko do 6. miesiąca, ale nie wiem na ile to prawda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiula ja wlasnie sie zastanawiam nad tym zeby tesciowa pilnowala mi Ali, bo u nas w pracy juz ciezko. Ala sie nie nadaje. Wyje w nieboglosy chce sie bawic chodzic itp. Ale boje sie, ze bedzie wszystko po swojemu ehhh, ale chyba jak wybiore ta obcje to bede ja wazic do niej bo u nas zdazylo sie, ze rzeczy na pulkach mi po swojemu poukladala 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie Zuza kiedyś gryzła ale to jeszcze zębów nie miała,myślałam ze jak juz beda to bedzie gorzej ,ale nie ,teraz wcale mnie nie gryzie
A co do jedzonka,to Zuza uwielbia właśnie duze kawałki ,jak dam jej pogniecionego ziemniaczka to go nie zje a jak dostanie kawałek to az mlacka,a dzisiaj to mi az wstyd bylo normalnie weszlismy do MC donalda bo Michal chciał shejka,ludzie siedzieli i jedli a Zuza popatrzyła na nich ,zaczęła śmiesznie mlaskać ,pokazała paluszkami na tych ludzi i zaczęła krzyczeć,DAJ,AM AM,wszyscy mieli straszny ubaw 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...