Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Nanusiu może Twój M znowu forum poczytał :p 🙂 naprawdę cieszę się, że zaczął Ci chociaż troszkę pomagać 🙂
Masz racje z tą intuicją, jak poczuję, ze już czas dać mleko krowie to się rozejrzę co Polskie sklepuy oferujęą za mleka i wybiorę najlepsze, moze to kwestia paru miesięcy, zobaczymy 🙂 na razie pozostaje przy mm 😉
Lekarz powiedział, że Blanka moze nie chcieć mleczka właśnie przez to zaziębienie, że nie ma apetytu... mam nadzieję, że nabierze go z powrotem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

dzień dobry w południe,
Piszecie o mleku krowim ,ja jak zwykle jestem ciemna w tym temacie,więc się nie śmiejcie,ale pisząc o tym krowim to macie na myśli takie zwykle mleko z kartonu? 😮
Sobolinku Twoja A nia śpi tylko raz dzinnie,o której ją kładziesz?bo ja postanowiłam tez klasc raz ,myslałam ze ok 14 ,ale jak na pierwszy raz to chyba zaczne stopniowo przedluzac ta pore bo do dzisiaj Zuza spala 2x ,ok 10 a potem ok 14 ,tylko ze ta drzemka o 10 jest jej juz chyba niepotrzebna bo z trudem zasypiala,i spała tylko pół godz.dzisiaj polozyłam ja o 12,a i jesli chodzi o przerwy 4 godzinne miedzy posiłkami to strasznie trudne ,bo jak ja jem to Zuzia tez chce ,dzisiaj zjadła ze mna płatki na śniadanie a była juz po mleczku,i od jutra bede jesc swoje posiłki razem z nia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna1984 napisał(a):
A w ogóle to trzeba uważać teraz na te nasze dzieci, wczoraj Blanka wlazła na ten wielki karton po foteliku, moze pamiętacie z filimków, i sięgła sobie z parapetu areozol do kurzu, Artur wyszedł tylko zanieść kubek do kuchni, a ona już stoi na kartonie i trzyma się parapetu!


niezła z niej akrobatka 😁 moja mała na razie nigdzie sie nie wspina bo sie boi ,jak tylko stoi i sie potknie to zaraz jest płacz,dlatego tez chyba predka sama chodzic nie bedzie tylko z asekuracja paluszka,ostatnio jej trzymałam jeden koniec pieluchy a drugi ona trzymała i tak sobie sama chodziła ,poprostu musi cos czuc w rączce ,ja podobno tez tak abyłam sama zaczełam chodzic jak miałam rok i 3 m-ce,bo sama sie bałam ,ale jak juz zaczełam to nie było na mnie mocnych,aziłam wszędzie ,po drzewach,płotach trzepakach,3 razy miałam szytą głowę,kilka razy połamaną rękę i raz nogę 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny mam do Was głupie pytanie,bo ta moja nowa lodówka załącza sie co 10 min.czy to normalne? 🤔jestem trochę przewrażliwiona bo nie chciałabym żeby mi sie zaraz zepsuła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kochane 🙂
Zacznę od tego, że miałam dziś już 2 noc z rzędu PIĘKNĄ i DŁUGĄ 😁 😁 😁 Ania jak zasnęła o 20 to się obudziła o 6,15 🙂 No ale na noc dostała mannę na sycącym mleku z hippa i jeszcze mamusine cycusie. I to ją tak trzyma 🙂

Wiecie co Wam powiem, jestem bardzo zadowolona z tych zmian jakie wprowadziłam w życiu codziennym Ani. Jak ma stałe pory i co 4 h je to pięknie wszystko wcina i duuuużo. Przed chwilą na obiad zjadła 1 duży obiadek i 1 mały obiadek, chrupka i 2 cycusie. I ślicznie zasnęła 🙂 Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy czas na spacer, zabawę, drzemkę 3h i po południu jeszcze jakieś odwiedzinki lub zakupki. Wcześniej zdarzało się, że usypiałam ją od 10 do 14 i i tak nie zasnęła tylko non stop na cycu była bo tylko tak mi usypiała. Masakra bo cały dzień był zajęty i nic nie mogłam z nią zrobić.

zuzka ja Anię kładę po obiadku tak ok 12,30. Wiadomo, że czasami to się przesuwa o 1/2 h w jedną lub drugą stronę ale Ania już się przyzwyczaiła i tak jak pisałam wcześniej dla nas to optymalna pora 🙂 Jak Zuzia nie chce spać o 10 to myślę że 12 -12,30 będzie lepsza niż 14, bo jak Ci zaśnie o 14 i pośpi 3 h to wstanie o 17 i później znowu nie będzie chciała zasnąć wieczorem. Przemyśl to, aaa no i obiadek w tym czasie przygotujesz 🙂
Co do mleka krowiego to ja myślę, że to te w kartonie 🙂 I najzdrowsze dla dziecka jest to tłuste 3,2 i więcej.Pewnie są i mleka specjalnie dedykowane dla dzieci, drogie jak cholera, ale pewnie to tylko chwyt marketingowy żeby rodzicom wyciągnąć kasę z portfela. Takie jest moje zdanie. Teściowa mi też mówiła, że w niektórych mlekach mm nie ma w ogóle różnicy w składzie między 2 a 3 🙂 A firmy produkujące próbują nabrać biednych rodziców 🙂 Trzeba wszystko czytać bo po co przepłacać.
A jeśli chodzi o lodówkę, to za bardzo Ci nie pomogę. Jak się to będzie powtarzać to zgłoście to do serwisu albo do sklepu jak jeszcze jest czas na wymianę na nową. A czytaliście opinie o tej lodówce wcześniej na forach, bo to że mieliście Aristona 10 lat i chodził jak złoto nie znaczy niestety, że te dzisiejsze Aristony są równie dobre i wytrzymałe. Tak było z pralkami Candy. 30 lat temu były nie do zdarcia i ludzie nauczeni doświadczeniem teraz sięgają znowu po nie a tu mega porażka, bo teraz to jeden wielki złom. Niedawno się tym interesowałam, bo urządzałam całe mieszkanie i orientować się we wszystkim. Na Aristonie się nie znam, bo nie brałam go w ogólne pod uwagę kupna ale troszkę negatywnych opinii czytałam ale odnośnie pralek.
A teraz żebyś mnie całkowicie nie znienawidziła to zdjęcie Michała SUUUUUPERRRRRR!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie!
oj u nas też wspinaczka na całego gdzie tylko da sie zarzucić kolano to od razu jest próba wejścia 🙂,
oj trzeba pilnować na każdym kroku, wiecie ja jak jeszcze nie umiałam chodzić to wlazłam na schody, oczywiście nikt nie wie na który schodek bo słyszeli tylko huk jak zwaliłam się z tych schodów, połamałam obojczyk i dwa żebra, podobno nawet głośno nie płakałam, ale najgorsze było później jak wsadzili mnie od szyi do pasa łącznie z ręką w gips, wtedy dopiero mieli ze mną męczarnie jak musieli nosić na rękach taki kadłubek a ja tylko płakałam. Często tato to wspominał a ja mu mówiłam że mógł mnie lepiej pilnować a teraz sama widzę, że to łatwo się mówi.

a no i muszę sie pochwalić Julcia przeszła wczoraj kilka kroków, a właściwie przebiegła, na zmianę wyciągaliśmy do niej ręce a ona tak biegała ode mnie do Krzysia, ale miała radochę a my jeszcze większą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
to my się też zaraz wybierzemy, bo właśnie się Jula obudziła.
pokazuje jej właśnie zdjęcia Ani i się cieszy w głos 😁 ciekawe czemu dzieci taką radością reagują na inne dzieci 🙂

To owocnych zakupów 🙂 Moja Ania tak samo reaguje na małe dzieci. Cieszy się strasznie i śmieje się w głos 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
julik napisał(a):
to my się też zaraz wybierzemy, bo właśnie się Jula obudziła.
pokazuje jej właśnie zdjęcia Ani i się cieszy w głos 😁 ciekawe czemu dzieci taką radością reagują na inne dzieci 🙂

To owocnych zakupów 🙂 Moja Ania tak samo reaguje na małe dzieci. Cieszy się strasznie i śmieje się w głos 😉


pamiętasz jak się śmiała jak zobaczyła Zuzię?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Takie jest moje A teraz żebyś mnie całkowicie nie znienawidziła to zdjęcie Michała SUUUUUPERRRRRR!!!!!!!!!


ale Ciebie się nie da znienawidzić 😘,nie wiem co musiałabyś mi zrobić,
a o spaniu Zuzi 2-3 godz.to ja sobie chyba mogę pomarzyć,dzisiaj ledwo godzinkę spała ,obudziła sie o 13 ,nie wiem jak wytrzyma do wieczora 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i powiem wam jeszcze ze Adrian ma chyba alergie na psa albo na cos co jest w domu ,obstawiam zapach który ostatnio kupilam z ambi pur,bo nic mu w pracy nie bylo a jak tylko wszedl do domu to po 10 min był znowu caly obsypany,strasznie to wyglada,i zastanawiam sie gdzie go z tym poslac ,bo do alergologa to chyba sa kolejki na pol roku ,moze kaze mu do szpitale jechac jak nie zejdzie do wieczora 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
julik napisał(a):
to my się też zaraz wybierzemy, bo właśnie się Jula obudziła.
pokazuje jej właśnie zdjęcia Ani i się cieszy w głos 😁 ciekawe czemu dzieci taką radością reagują na inne dzieci 🙂

To owocnych zakupów 🙂 Moja Ania tak samo reaguje na małe dzieci. Cieszy się strasznie i śmieje się w głos 😉


pamiętasz jak się śmiała jak zobaczyła Zuzię?

Pamiętam 🙂 Zuzia od początku wpadła jej w oko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
.

Takie jest moje A teraz żebyś mnie całkowicie nie znienawidziła to zdjęcie Michała SUUUUUPERRRRRR!!!!!!!!!


ale Ciebie się nie da znienawidzić 😘,nie wiem co musiałabyś mi zrobić,
a o spaniu Zuzi 2-3 godz.to ja sobie chyba mogę pomarzyć,dzisiaj ledwo godzinkę spała ,obudziła sie o 13 ,nie wiem jak wytrzyma do wieczora 😞

Lepiej nie próbujmy wystawiać naszych relacji na próbę 🙂
Co do spania Zuzi to czy ona przed spaniem solidnie się najadła? Bo może o to chodzi. Ania przed spaniem zjadła dziś 2 obiadki (jeden duży, drugi mały) i 2 cycusie i to jej starczyło do 16. Później zjadła ze mną na deser ziemniaki z sosem pomidorowym 🙂
Fajny deser, nie 🙂 Ale smakowało jej bo z widelca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Sobolinku po ile te rajstopki są?bo chciałam ostatnio kupic w Pepco ale nie było rozmiaru i cena chyba z 14 zl,

Te kolorowe (brudny róż) kupiłam za 8,99. Ale po południu byliśmy w innym Lidlu w Chorzowie i tam były jeszcze jakieś rajstopki dziewczęce (od rozmiaru 74 :silly 🙂 takie granatowe za 9,99 bodajże. Nie kupiłam ich oczywiście. Ja w Pepco lubię kupować bodziaki bo są tanie. No i rajtki mają z ABSem,którego mi brakuje w tych z lidla. Za to są droższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka ja bym na razie poczekała z tą wizytą u alergologa. Skoro masz podejrzenia co do Ambi Pura to go schowaj i nie używaj jakiś czas (jak Cię A wkurzy, to wtedy możesz psiknąć 😁 😁) i jak się dolegliwości uspokoją to będziecie wiedzieć, że to to. Bertę bym raczej wykluczyła, bo przecież jest z Wami nie od dziś i nic mu nie było. No chyba, że ma na sobie jakieś robale i w momencie jak jakimś dziwnym trafem postanowi odpocząć na waszej kanapie one mogą na niej zamieszkać. A bierze coś na to? Kup mu zyrtec albo fenistil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziś nocka u nas chyba będzie z przerwami 😞 Ania pod sam koniec jedzenia kaszki (już trochę w nią wciskałam) wszystko mi zwróciła. Później dałam jej deserek, ale zjadła tylko pół 😞 No i 2 cycusie standardowo. Wydaje mi się, że się tym dostatecznie nie najadła. Zresztą zobaczę w nocy.

Zuzka jak zakupy w Lidlu? Ja teraz otwarłam rajtki i bodziaki do pierwszego prania i patrzę a tu komplet mi się zrobił. Rajtki mają ten sam kolor i motyw (z balonikami) co bodziak 🙂 Ekstra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Joanna1984 napisał(a):
A w ogóle to trzeba uważać teraz na te nasze dzieci, wczoraj Blanka wlazła na ten wielki karton po foteliku, moze pamiętacie z filimków, i sięgła sobie z parapetu areozol do kurzu, Artur wyszedł tylko zanieść kubek do kuchni, a ona już stoi na kartonie i trzyma się parapetu!


niezła z niej akrobatka 😁 moja mała na razie nigdzie sie nie wspina bo sie boi ,jak tylko stoi i sie potknie to zaraz jest płacz,dlatego tez chyba predka sama chodzic nie bedzie tylko z asekuracja paluszka,ostatnio jej trzymałam jeden koniec pieluchy a drugi ona trzymała i tak sobie sama chodziła ,poprostu musi cos czuc w rączce ,ja podobno tez tak abyłam sama zaczełam chodzic jak miałam rok i 3 m-ce,bo sama sie bałam ,ale jak juz zaczełam to nie było na mnie mocnych,aziłam wszędzie ,po drzewach,płotach trzepakach,3 razy miałam szytą głowę,kilka razy połamaną rękę i raz nogę 🙃




to taki z Ciebnie był połamaniec jak ze mnie 🙂 ja kazdą nogę i rękę miałam w gipsie i też byłam szyta, 2 razy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
dziewczyny mam do Was głupie pytanie,bo ta moja nowa lodówka załącza sie co 10 min.czy to normalne? 🤔jestem trochę przewrażliwiona bo nie chciałabym żeby mi sie zaraz zepsuła 😞


moja też, co jakiś czas po prostu zaczyna pracować 🙂 nie martw się na pewno jest w porządku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...