Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
nanusiu ten Twój rowerek jest bardzo fajny, u nas widziałam go w jakiejś gazecie (chyba w tej co Ani przeglądała na zdjęciach na agu 🙂 Na żywca go nie widziałam, ale widać, że posłuży na dłużej.
Co do posiłków to ja nie daję Ani nic pomiędzy, no może czasami 1 chrupek lub wafel ryżowy ten prasowany bo to też super gryzie. U nas to wystarcza, za to te posiłki co 4 h to po prostu młóći że aż miło 🙂 i zawsze po tym jeszcze daję swoje piersi. A na wieczór dziś dałam jej kaszkę mannę na mleku Hippa (ale tym sycącym na dobranoc z kaszką ryżową) i z deserkiem. Zjadła prawie całą michę i jeszcze po kąpieli były 2 cycusie. Żarłok się z niej zrobił.

U nas chyba przez te kaszki na mleku modyfikowanym baardzo poprawiło się nocne spanie Ani. Wczoraj jak zasnęła o 19 to obudziła się o 5,30 na cycusia i pospałyśmy już razem do 7,15 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
nanusiu siostra nie będzie kupowała tego jeździka bo ma 2 po swoich dzieciach i jeden praktycznie nówka w pudełku. I po prostu chce mi go dać, tylko będzie to w marcu, bo na roczek nie dadzą rady przyjechać. A są z Wawy a pomieszkują też w Gdańsku więc trochę daleko ma do nas.
Ania ma takie autko do jeżdżenia i dopiero teraz zaczęła dotykać nóżkami podłoża i próbuje się odpychać, więc może ta ciuchcia nie będzie za mała 🙂
Dziękujemy za piękne komentarze 🙂 A te kapciuszki to skarpetki z ABSem. Papci jej nie zakładam, bo tak zdrowiej dla stópek a poza tym jeszcze nie mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
Cześć dziewczynki 😉
100 LAT DLA KOCHANEGO PIOTRUSIA Z OKAZJI UKOŃCZENIA ROCZKU!!! ROŚNIJ ZDROWY I BĄDŹ ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY 🙂!!!!!!!!!!!

zuzka sorry, ale prawie się popłakałam ze śmiechu jak czytałam co spotkało w nocy A 🙂 Wiem, że nie ma się z czego śmiać, ale ja czasami tak mam. Doszliście już do tego co go uczula? Spróbuj mu dać fenistil w kroplach na uczulenie opróćz wapna, albo hydrocortizon jeśli masz, bo to już jest na receptę.
Co do wad rowerka to wczoraj czytałam to:
http://www.bangla.pl/opinie/p680/arti-rowerek-arti-ufo-t-27
a dziś czytałam to :
http://www.bangla.pl/opinie/p680/arti-rowerek-arti-ufo-t-27'
I bądź tu mądra 🙂
Na razie się wstrzymamy ale jak ktoś zapyta co na roczek to powiem rowerek 🙂

A przed chwilą dzwoniła do mnie siostra i chce Ani podarować taką lokomotywę:
http://www.ceneo.pl/;0151379436-10.htm


HAHAHA 😉 🙃 😁 a chcesz mojego marudnego A do siebie ,nie można dzisiaj z nim wytrzymać ,wyobraź sobie chorego faceta z którym z reguly nie da sie wytrzymac, a mojego dodatkowo wszystko swędzi 🙂p
Co do rowerkow to ja zgadzam sie z tymi opiniami i moje są takie same czyli jak juz pisałam wydaje mi sie ze rowerek jest góra na ten rok i moze kolejny ,a potem trzeba bedzie kupic normalny ,ja nie kupowałam rowerka z mysla o tym zeby Zuza sama na nim jezdziła bo to jeszzce za szybko i oczywiste jest ze do 3 lat sama pedałowac nie bedzie,wiec tak jak Michal mi powiedzial fajna zabawka na spacerek na plac zabaw zamiast wózka,czy sie psuje ?troszke jest tandetny bo to chyba chińszczyzna,moje 2 sąsiadki jezdziły cały poprzedni sezon i nie narzekały,ale wszstko moze sie zepsuć,jeśli ktos chce mieć ładniejszy ,solidniejszy i ma na to kase to polecam ten który pokazała Nnausia.Ja po Michale wiem ze na normalny rowerek i na to zeby dziecko samo pedałowało trzeba poczekać do 3 lat(chociaż mam sąsiadkę któr na 2 kółkach jeździła jak miała 3 latka,ale to ewenement).Jak dla mnie fajna zabawka,i najważniejsze ze sprawia ogromną frajde Zuzi,jak tylko ja posadze w nim to robi brum brum,
A i jeszcze jedno śmieszą mnie opinie kobiet które tylko raz wsadziły dziecko do rowerka i wypowiadają sie na jego temat,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nanusiu ja widziałam kiedyś filmik o tych robaczkach łóżkowych ,to właśnie są pluskwy ,ale u nas to raczej odpada,bo ja bym tez była pogryziona ,a A wszystko znikło ,a w południe znowu wyskoczyło ,i chyba znalazłam powód,powiedział mi ze od wczoraj pije wode z kranu,bo zapomniałam kupic w butelkach
A rowerek ten który chcesz kupic widziałam na zywo jak kupowałam Zuzi ,i jest naprawde fajny ,ale nie na moja kieszen zeby wydac 500 zl na 2 sezony,bo wole za te pieniadze kupic wozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku ,pytałaś wczoraj jak mIchał?poprawił sie ,ale nie wiem na jak długo,poczytalam troszke i wiem ze moze byc jeszcze gorzej wiec musze uzbroic sie w cierpliwość i wczoraj spedziłam z nim troche czasu na zakupach pogadalismy , a w piatek ogladalismy NA WSPÓLNEJ i była tam scena jak corka wyjechała z matka do babci i spedziły razem czas ,potem to corka podziekowała mamie za ten czas i wspólne rozmowy(tzomawiały jak przyjaciołki )i wtedy Michał powiedziła ze on tez tak bedzie spedzał czas z tata i rozmawiał jak beda razem wyjezdzac na zawody,wiec chyba juz wiem gdzie tkwi problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja co prawda kasy nie mam na rowerek- musze odlozyc i czekam az przysla mi kupon na 20 % off wtedy pojade i kupie wyjdzie mnie lekko ponad 100 $ takze jeszcze znosnie 😉
No to fakt rower i tak trzeba bedzi ekupic kiedys porzadny, ale puki co na te lato ten bedzie jak znalazl, a puzniej zawsze go mozna sprzedac.
Sobolinku wlasnie zauwarzylam, ze jak dam ALi np jakiegos chrupka miedzy posilkami to potem marudzi przy obiadku, a dzis po kaszce o 8 nie dalam jej nic prucz picia ( bo Ala lubi sobie brak kubeczek kiedy chce- stawiam jej go na jej krzeselku ktore znizylam do samej ziemi ) ale wlasnie dzis nic nie dalam i obiad o 12 tak wsunela, ze az bylam zdzwiona hehehe
u nasz dzis ta noc zeby nie bylo za rozowo- nie zaciekawa. O 2:30 obidzila sie i nie chciala spac wiec poszlam odgrzalam jej 100 ml mleczka wypila wszystko, ale nie miala zamiaru spac wiec sie z nia pobujalam i odlozylam, ale odrazu wstala wiec wyladowalam z nia w lurzku i jeszcze z cyca pojadla, ale dalej sie wiercila i dopiero o 4 zasnela. A potem co godzine zaplakiwala i obudzila sie przed 7 😞 takrze sobie nie pospala dzis. ALe nie trace nadzieji. Po dzisiejszej nocy powiedzialam sobie, ze ostatni raz wyladowalam z nia w lurzku!!! Chyba musze je zlozyc i zabrac posciel wtedy bedzie juz fakt dokonany i mi latwiej bedzie zostac przy swoim.
😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak pisałam rowerek fajny zamiast wózka,którego Zuza nie cierpi,i tak jak mi sie wydaje na krótki okres ,bo potem nasze maluchy beda do niego za duze poprostu,a moim zdaniem pedały sa zbędne
To powiedz mi jeszcze od którego momentu widziałaś? bo ja mam płytke w domu ale nie moge sie oglądac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Sobolinku ,pytałaś wczoraj jak mIchał?poprawił sie ,ale nie wiem na jak długo,poczytalam troszke i wiem ze moze byc jeszcze gorzej wiec musze uzbroic sie w cierpliwość i wczoraj spedziłam z nim troche czasu na zakupach pogadalismy , a w piatek ogladalismy NA WSPÓLNEJ i była tam scena jak corka wyjechała z matka do babci i spedziły razem czas ,potem to corka podziekowała mamie za ten czas i wspólne rozmowy(tzomawiały jak przyjaciołki )i wtedy Michał powiedziła ze on tez tak bedzie spedzał czas z tata i rozmawiał jak beda razem wyjezdzac na zawody,wiec chyba juz wiem gdzie tkwi problem

Oj biedny i kochany zarazem ten Wasz Michał. Wiesz, macie naprawdę wspaniałego i mądrego syna! Brakuje mu kontaktu z tatą i szczerych rozmów. Waszym zadaniem teraz jest nie zaprzepaścić tego i pozwolić na takie wspólne męskie wypady. Niech poczuje się ważny i zrozumiany, choć mniemam, że na pewno tak jest, ale on może czuć się ciut na drugim miejscu, bo odkąd pojawiła się Zuzia na świecie to wszystkie oczy wpierw skierowaną są na nią. A przecież kiedyś było inaczej. Może z tym sobie nie radzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Zuza ja tez bym chciala zobaczyc program ehhh niestety nie mam polskiej tV, ale kiedys szukalam na internecie i nie ma mowy o znalezieniu 😉 (ale to chyba na twoje szczescie ) heheh
Sobolinku to jak siostra ma i chce oddaz jezdzik to nie widze przeszkody 🙂 moze on bedzie wyzszy od tego co ja mam.
Ej wiecie co ALa ostatnio robi jak cos chce, tak dziwnie jeczy, a jak trzymam ja na rekach ro lapie mnie za brode odwraca moja glowe w swoja strone i wtedy pokazuje palcem co dokladnie chce heheh 😁 smiesznie to wyglada to samo robi dla M. Wogle przeraza mnie to, ze robi sie juz taka rozumna. Trzeba sie juz kontrolowac przy dziecku, bo chlonie wszystko jak gabka Ostatnio jak z M sie klucilam oczywiscie nie krzyczelismy ani nic tylko wymienialismy zdania i dosyc dlugo to trwalo i tak torszke uniosle i Ala w pewnym momencie zaczela catykac uszy raczkami!!! Ale mi to dalo do myslenia- ze to juz nie przelewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nanusia69 napisał(a):
Ja co prawda kasy nie mam na rowerek- musze odlozyc i czekam az przysla mi kupon na 20 % off wtedy pojade i kupie wyjdzie mnie lekko ponad 100 $ takze jeszcze znosnie 😉
No to fakt rower i tak trzeba bedzi ekupic kiedys porzadny, ale puki co na te lato ten bedzie jak znalazl, a puzniej zawsze go mozna sprzedac.
Sobolinku wlasnie zauwarzylam, ze jak dam ALi np jakiegos chrupka miedzy posilkami to potem marudzi przy obiadku, a dzis po kaszce o 8 nie dalam jej nic prucz picia ( bo Ala lubi sobie brak kubeczek kiedy chce- stawiam jej go na jej krzeselku ktore znizylam do samej ziemi ) ale wlasnie dzis nic nie dalam i obiad o 12 tak wsunela, ze az bylam zdzwiona hehehe
u nasz dzis ta noc zeby nie bylo za rozowo- nie zaciekawa. O 2:30 obidzila sie i nie chciala spac wiec poszlam odgrzalam jej 100 ml mleczka wypila wszystko, ale nie miala zamiaru spac wiec sie z nia pobujalam i odlozylam, ale odrazu wstala wiec wyladowalam z nia w lurzku i jeszcze z cyca pojadla, ale dalej sie wiercila i dopiero o 4 zasnela. A potem co godzine zaplakiwala i obudzila sie przed 7 😞 takrze sobie nie pospala dzis. ALe nie trace nadzieji. Po dzisiejszej nocy powiedzialam sobie, ze ostatni raz wyladowalam z nia w lurzku!!! Chyba musze je zlozyc i zabrac posciel wtedy bedzie juz fakt dokonany i mi latwiej bedzie zostac przy swoim.
😉


Nanusia ja daje co 4 godz.normalne jedzonko ,a chrupek 1 w miedzyczasie,bo jak zje wiecej to potem tez nie chce jesc,a picie w kubeczku musi miec cały czas pod ręką bo inaczej jest płacz,tylko ze Zuza pociągnie 2 razy i odkłada kubeczek,
A co do złożenia łózka to ja tak właśnie zrobiłam bo za bardzo mnie kusiło 😉 i teraz nie ma zmiłuj,jak dam jej w nocy jeść to odkładam i zasypia bez płaczu,tylko ze od paru nocy przyzwyczajamy Zuze do tego zeby jadła tylko o 23 i potem o 5,bo tak jadła co 2 godz.i jeszcze budzi sie co 2 godz,ale wtedy daje jej pieluszke i wychodze ,poplacze sobie z kilka sekund i dalej zasypia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tez mi sie wydaje, ze Michal moze sie poczol drugo planowo. Niby wydaje sie, ze juz starszy i moze nie powinien, ale ja widze nawet po moim M, ze jak urodzil sie jego brat to widzialam, ze jest troszke zazdrosny heheh 😉 Sobolinek dobrze mowi, nie mozecie zaprzepascic tego, ze ma chec lapania kontaktu z wami, bo jak go nie dostanie to moze szukac gdzie indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nanusia na szczęście nie ma w necie,ale w tv leci tak często ze A dzisiaj stwierdził ze jak tak dalej pojdzie to Zuza jeszcze zobaczy nie raz swoją szaloną rodzinke w tv
A nie myślałaś o dekoderze z jakiejs polskiej tv ?oni mają zasięg nawet w US ,
Sobolinku,masz racje i ja to doskonale wiem ze Michał czuje sie odsuniety na dalszy plan ,wkoncu nma do tego prawo bo przez 13 lat byl na 1 miejscu,a do tego trudny wiek i jeszcze sie zakochał(kolejny raz)a co do kontaktów z A oni zawsze traktowali sie jak kumple ,i czasami tego załowałam bo Michał sie zapominał i tracił poczucie granicy np. w zabawie a teraz wydaje mi sie ze właśnie dlatego nam tak pyskuje bo stracił poszanowanie ,ale nie chciałam tez zeby były miedzy nim a nami takie kontakty jak miedzy mna a moja mama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka z tymi granicami między kumplostwem a rodzicielstwem to może być już ciut za późno, ale na szczerą rozmowę, gdzie wytłumaczycie sobie wzajemnie czego od siebie oczekujecie nigdy nie jest za późno. Jeszcze raz podkreślę, że macie naprawdę mądrego i odpowiedzialnego syna! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuza tez zrobie tak z tym lurzkiem jak ty i bede dawac pieluszke czy cos- moze podziala. Ostatnio obrala sobie miska kaczuche taka wieksza hehe i teraz jak zasypia to chce ja miec czy ja je Wiec moze uzyje tego tylko boje sie jeszcze jej wkladac do lurzeczka co kolwiek. Takie skrzywienie po szpitalu bo nagadali o tych smierciach lurzeczkowych i teraz nie moge sie przemudz!
A co do Michala to on ma bardzoe trudny okres. Ja jak bylam nastolatka to bylam okropna i to do potegi entej !!! M wlasnie w tedy wyjechal do Us rozstalismy sie i ja bardzo to przezylam ( dluga historia) i zaczelo sie wychodzenie na imprezy itp ja tez odreagowywalam rozstanie, a bylam sama z mama bo tato byl tez w Us juz kilka lat. I robilam co chcialam, a mama ze mna nie dawala rady. I strasznie zaluje tego czasu bo tak naprawde wogle nie bylam z mama, a jak mialam prawie 18 lat wyjechalam i teraz juz jest 8 lat jak jej nie widzialam. Takze mam kare do konca zycia, za to. ALe jak przyjade to napewno nadrobimy 😉
Takze nie robcie dystansu miedzy wami a Michalem, a najwazniejsze jest to zeby nie bal sie z wami rozmawiac i pytac o wszystko. Wiem, ze to u mnie byl najglowniejszy problem u mnie. Balam sie mojej mamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):
nigdy nie moglam z wami popisac bo mala sie zaraz budzila, a tu prosze w konu sie doczekalam hehe. DObrze obiad sie sam robi wiec ja mam wolne rece 😁

No i my się też cieszymy, że w końcu jesteśmy o jednej porze razem, chociaż bardzo lubię Cię czytać rankiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
zuzka napisał(a):
dziewczyny ja już wiem na co Adrian ma alergię...na mnie 😁 😁bo po tygodniu położył sie ze mna spać i od razu go obsypało 🙃

hehehehe zuzka to czas na kolejną serię Zamiany ..... 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁



ooooooo NIE ,mam dość aktorstwa na całe życie,na szczęście nie musiałam spać z nowym mężem ,miałam swój pokój,i wolę mojego marudnego A 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...