Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dziewczyny znalazlam dlaczego nie wolno uzywac chodzikow, szukalam o tym stacjonarnym czy jest bezpieczny i znalazlam to:
Obecnie coraz rzadziej zaleca się stosowanie chodzików u małych dzieci. Jak dowodzą badania są one przyczyną wielu kontuzji u dzieci i powodują liczne problemy zdrowotne. Są jednak bardzo wygodne i praktyczne w użyciu. Oto kilka wskazówek jak korzystać z chodzika, by nie szkodził naszemu malcowi.

Chodzik stacjonarny
Dawniej bardziej popularne były chodziki składające się z krzesełka wyposażonego w kółka. Obecnie bezpieczniejsze dla rozwoju bobasa są tak zwane chodziki stacjonarne.
Chodzik stacjonarny stanowi dla dziecka miejsce do zabawy.

Jest ono otoczone blatem z różnymi zabawkami. Prócz licznych korzyści ma niestety także wady.
Korzystanie ze stacjonarnego chodzika nie powala na przemieszczanie się dziecku. Jedynie może ono poruszać się wokół blatu.
Badania również donoszą, że używanie jakichkolwiek chodzików powoduje opóźnienia w rozwoju malca.
Jest to spowodowane tym, że chodzik nie pozwala na samodzielne ćwiczenie przez dziecko mięśni odpowiedzialnych za raczkowanie czy chodzenie.
Co więcej dziecko chodzące w chodziku nie widzi swoich stóp, więc tym samym nie jest świadome co musi robić, by móc się poruszać. Dodatkowo chodzik nie pozwala dziecku na naukę i ćwiczenie utrzymania równowagi, co stanowi podstawową umiejętność w nauce chodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej
można zwariować czytając te wszystkie artykuły, nie mogą jasno napisać które maty są toksyczne przecież jeśli je badali to wiedzą które badali, a te co już mamy nie wiadomo czy wyrzucić czy co 🥴, toksyczny formamid jest bezzapachowy, a jaką mamy pewność że nie ma go w innych produktach jak teraz piszą ze nawet butelki dla niemowląt zawierają szkodliwe BPA i mimo zakazu można je kupić.
Tu konkretnie napisali które zabawki są szkodliwe http://ecowawa.pl/index.php/artykuly/id/3/1271 mogli by tak zrobić z matami.
To są niby bezpieczne maty ale ceny .... 🤢
http://allegro.pl/tessel-mata-edukacyjna-puzzle-animal-tessell-t-002-i1826275706.html
http://allegro.pl/weplay-kreatywna-mata-piankowa-3d-czarno-biale-i1800403672.html

Nasza mata jak ma zaszkodzić to zaszkodzi nam wszystkim bo wszyscy mamy z nią kontakt, może Jula największy chociaż często na niej nie leży bo woli zwiedzać dom, a od wczoraj raczkuje hura 🤪jeszcze powolutku i dwa kroczki i prostuje nóżki ale dzień dwa i będzie śmigać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
z wesołych rzeczy to u nas obok telewizora stoi pluszowy piesek i często Julii pokazywałam jak piesek szczeka a teraz ona do niego podchodzi i szczeka na niego au au au komicznie to wygląda.

a z niewesołych to wczoraj zrobiła sobie krzywdę bo ręka jej się poślizgnęła i uderzyła brodą o podłogę, a że ma bardzo ostre zęby to uszkodziła sobie dziąsełka, był wielki płacz, bidulka zalała się krwią. Wszystko było we krwi i nie wiedziałam skąd leci ale już dziś oglądałam buzię i jest wszystko ok., a ząbki na miejscu 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a no jeszcze STO LAT DLA ULEŃKI

i temat chodzików, tez temat rzeka...wiem że był poruszany i wszyscy sie ich boją, ale ja uważam że jak stosuje sie je z umiarem to nie są aż tak szkodliwe (no i zaraz mi się dostanie 🙃 🙃:silly 🙂,
Mojej siostry trójka dzieci wychowała się w chodziku, jak dziś pamiętam jak godzinami śmigali po domu a jeszcze wtedy nikt nie mówił ze szkodzą, myślę że wszystko zależy od trybu życia (telewizor, komputer, ciężki plecak do szkoły)
Siostrzenica jest w szkole sportowej i od maleńkiej pływa, siostrzeniec gra w piłke w juniorach a najstarszy jest ratownikiem, zawsze prowadzili zdrowy tryb życia i nie ma mowy o żadnych skrzywieniach kręgosłupa czy wadach postawy.

miłego dnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Joanna mam nadzieje, ze Blanka wyzdrowieje jak najszybciej. Kurcze, miejmy nadzieje, ze nie bedzie caly czas chorowac przez ten zlobek. Co do pryszczykow na pupie to Maja wlasnie ostatnio odparzyla pupe i teraz zostaly takie krostki, ale juz powoli schodzi. Tylko, ze u nas chyba przez pampersy.

100 lat dla Uli !

Co do chodzikow to raczej sobie odpuscimy..Ja z kolei znam przypadki, kiedy chodzik zaszkodzil, ale poki co Maja do chodzenia jeszcze ma dluga droge. Jak cos to kupimy ten taki chodzik co sie pcha..
A jesli chodzi o puzzle to w sumie nie bede ich kupowac. Doszlam do wniosku, ze nie sa mi potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek spóźnione NAJ NAJ DLA ULEŃKI I JEJ RODZICÓW(znowu sie nie wylogowałam i wisze tu nie wiadomo jak dlugo)
Joanna mnie tez zdziwilo ze lekarz zaszczepil Blanusie ,u nas zaden lekarz by sie nie zgodzil ,bo to i organizm jest juz oslabiony i ten katar i kaszel nadal jest ,i nie chce sie wymadrzac ale to juz troszke trwa i powinno zaczac przechodzic ,u Michala jak tak dlugo trwalo to pozniej katar ktory splywal do gardelka powodowal zapalenie oskrzeli,ale kazde dziecko jest inne ,moze rzeczywiscie sprubuj innego lekarza.
Evek ja tez mysle ze nie mozna dac sie zwariowac jesli chodzi o ta toksycznosc zabawek,oczywiscie trzeba kontrolowac ,ale z drugiej strony nie mozna dziecka od wszystkiego izolowac ,bo jego swiat to nie tylko swiat jego zabawek ,ale wszystko dookola a tam juz naprawde sa rozne niebezpieczne rzeczy i musialybysmy sprawdzac wszystko co mamy w domu,nawet garnki i lyzki,ja kiedys pozbylam sie kompletu fajnych lyzek do mieszania potraw bo nie mialy tam jakiegos znaku ,a byla z nimi afera,potem zaczelam sprawdzac wszystko i okazalo soe ze polowe rzeczy z domu musialabym wywalic,tylko ze jeszcze lata temu jak nie bylo tyle plastikowych rzeczy to ludzie tak nie chorowali, i uzywalo sie drewnianych ,dlatego jak tylko jade do babci w gory to ona robi mi takie lyzki i mieszadla z drzewa,zabawki drewniane tez sa fajne ale chyba jeszcze nie dla mojej Zuzy bo ona lubi nimi uderzac i bylby placz jakby trafila w glowe.
Sobolinek to szybko sie panowie uwineli z robota ,fajnie teraz tak w odswiezonym co?kurcze to masz pecha z tym zębem oby Ci go naprawili.
Julik odemnie Ci sie nie dostanie za ten chodzik ,bo ja jestem podobnego zdania,pierwsze dziecko tez wychowalam w chodziku i wszystko ok Zuza jest w nim tylko godz do kupy dziennie ,ale widze jaka sprawia jej to radosc ,tez duzo czytalam o chodzikach i doszlam po tych wszystkich artykulach do wniosku ze 1 godz dziennie nie zaszkodzi,a swoja droga skoro sa takie szkodliwe to dlaczego ich tez nie zabronia produkowac?Tez czytalam tenartykul ktory przytoczyla Nanusia i troche zdziwil mnie fakt ze dziecko uczac sie chodzic obserwuje swoje stopy,moja Zuzia czasami chodzi trzymana za raczki ale jeszcze nigdy nie obserwowała swoich stop patrzy tylko gdzieby mogla pojsc .
Aja to dzisiaj po nieprzespanej nocy jestem ,Michal chyba zarazil Zuze katarem ,bo ma juz od paru dni,mimo ze nie pozwolilam mu sie do niej zblizac to dzisiaj w nocy dostala katarku, i nie mogla spac ,wlasnie napiszcie jaka to masc majerankowa i co sie nia smaruje.Aja taka wogóle naiwna jestem bo myslałam ze jak ja karmie piersia to mi nie zachoruje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julik ,biedna Julia z tymi ząbkami dobrze ze tylko tak sie skończylo,przypomniało mi sie jak Michał był mały (miaL ponad rok)i wyszły mu zabki na dole a górne nie mogły sie dlugo przebic i pewnego wieczora A wkładał go do wanny i mały sie mu wyśliznął z rak i uderzyl buzia w kant wanny,krew lała sie jakby swinie zabijali ,płakal strasznie i krzyczał ząb,ząb,myslalimy ze mu wylecial ,a jemu od uderzenia przebił się górny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
doberek!

sto lat dla Uleńki! 🙂

Co do tych toksycznych zabawek itd. ja nie daje się zwariować zawsze jak coś kupuję sprawdzam czy nie ma takiego charakterystycznego chemicznego zapachu, elementów którymi mógłby sobie coś zrobić czy połknąć wiadomo że nie kupuje zabawek takich jak spotyka się w sklepach po 5zł heh bo to na odległość śmierdzi chemią ale wszystko z głową i rozsądkiem.
Żeby uchronić maluchy przed chemią musiały byśmy połowę rzeczy z domu wyrzucić zresztą któraś już o tym pisała 🙂

Odnośnie chodzików ja też nie mam nic przeciwko wiadomo wszystko z umiarem choć mi chyba takowy nie będzie potrzebny Piotruś sam rwie się do chodzenia (według mnie to szybko) więc nie będę mu tego przyspieszać 😜

Joasiu ja podzielam zdanie dziewczyn że nie powinni zaszczepić Blanusi jeśli nadal jest chora, bidulka malutka oby jak najszybciej jej przeszło. A co do krostek to mój Piotruś miał takie na pupie jak się odparzył (przez zmianę kremu do pupy) tyle że one się nie powiększały.

Julik nagraj malutką i nam pokaż jak udaje pieska 😁 😁 z chęcią zobaczymy 🙂 🙂

Sobolinku szybko odświeżyli Ci mieszkanko i dobrze że w miarę porządek zostawili, oby jak najwięcej takich ekip u nas w kraju bo niektóre się wloką i wloką nawet chyba o tym Asiula pisała. I wogóle to super że Ania nie bała się panów robotników 🙂 🙂

I brawo dla Zuzi za nową umiejętność! 🙂

Mamy drugi ząbek! 🙂
Dziewczyny jutro będę robić ten test ale się boje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Edzia to czekamy na wyniki z niecierpliwośćią(a dlaczego nie dziś).A słyszałyście że jedna styczniowa mama jest znowu w ciąży?


bo wczoraj nie chciało mi się wychodzić z domu żeby go kupić, a dzisiaj D jak będzie wracał z pracy to kupi i rano zrobię bo wtedy najpewniejszy wynik 😜 nie słyszałam, a która??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
czesc kochane, na pewno nei napiszę tyle ile bym chciała, ale postaram się!
Blance znowu się pogorszyło 😞 ma okropny katar, budzi się ciągle, kaszle, znowu wymiotuje flegmą! Masakra ja już nie wiem co robić, kropli do nosa nie daje, bo 7 dni mozna stosowac a juz minęło! Byliśmy wczoraj u lekarza przed szczepieniem to pwiedział, ze jak choroba nie postępuje, nie ma gorączki to mozna szczepić i jej przejdzie, tylko kiedy??????/// 😞 nic nie przepisał wiecej.... ale jak jej się nie polepszy przez weekend to idę w poniedziałek znowu do niego. Ona się tak męczy że masakra... Na szczepieniu nie było tak źle, chwila płaczu i po krzyku. Waży 7600kg i ma 69, 5 cm! głowa 43 cm, klatka p. 44 cm...
jeszcze jedno dziewczyny, czy zdarzało sie u waszych maluszków, ze miały jakby krostki na pupie, myslalam ze to odparzenia ale wygląda to jak malutkie pryszcze, które się powiekszają :/ nie wiem co to jest:/ ma to od tygodnia, mysle ze to przez ten żlobek :

Alwo moze i my powinnismy ta masc wypróbować.... gdzie sie smaruje?? kupie w aptece?

wrrrrrrrrrrr ale się napisałam i mi wcięło 😠no nic piszę jeszcze raz 🙂
ja robię tak kupiłam krople naso drill woda morska wzbogacona w siarkę na zalętę że możesz stosować często i długo chociaż u Nas po 3 dnia była znaczna poprawa http://www.nokaut.pl/szukaj/nasodrill-naso-drill-woda-morska-do-nosa-i-gardla-100ml.html psikam do nosa i po chwili ściągam fridą pózniej smaruję maścią majerankową pod nosem i lekko w nosku(kupiona w aptece) przez dwa dni też smarowałam klatkę piersiową i plecy maścią pulmex baby http://www.domzdrowia.pl/29987,pulmex-baby-masc-20-g.html do podgrzewacza kupiłam krople do inhalacji olbas oil i 3 razy dnia wlewam wodę leje 5 kropli i zapalam świeczkę cała rodzinka wdycha opary ale ostrzegam że po pewnym czasie mogą zacząć piec oczy wtedy gasimy świeczkę i zapalamy po jakimś czasie
no to wszystko a z domowych sposobów na noc daje małemu mokry ręcznik na łóżko wieczorkiem oklepuję plecy żeby szybciej mu się odkrztusiło
dwa razy dnia podaję też ten syrop prawośladowy bo co mi lekarz mówił że dobrze jak dziecko kaszle przy katarze bo to co mu spływa w płuca to odkasłuje jednym słowem kaszel ma być ale nie męczyć mam nadzieję że wiesz co co mi z tym kaszlem chodzi
aha ja jeszcze pod materac małemu położyłam książkę żeby nie spał całkiem na płasko
a co do pupki to pytanie mam nie miała może Blanka rozwolnienia ???(my właśnie mamy takie kropki po rozwolnieniu) albo miała kupkę w pieluszce i nie przebrały od razu w żłobku 😞
no to tyle jakby jakieś pytania jeszcze były to dawaj 😉
i dużo zdrówka dla Blanusi
aaaaaaaaaa i jeszcze jedno te leki to wszystkie po konsultacji z lekarzem prosiłam o łagodne bez antybiotyków itp jednym słowem sama natura 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzia90 napisał(a):
zuzka napisał(a):
Edzia to czekamy na wyniki z niecierpliwośćią(a dlaczego nie dziś).A słyszałyście że jedna styczniowa mama jest znowu w ciąży?


bo wczoraj nie chciało mi się wychodzić z domu żeby go kupić, a dzisiaj D jak będzie wracał z pracy to kupi i rano zrobię bo wtedy najpewniejszy wynik 😜 nie słyszałam, a która??



Wiesz nie bardzo wiem ,z tego co się orientuję to ma już 2 dzieci,zresztą tam już od 2 dni trwa dyskusja na ten temat ,bez samej zainteresowanej ,trochę to przykre oceniać kogoś ,jeśli sam nie bierze udziału w dyskusji,mamusia powiedziała o tym drugiej ,a teraz gada o tym całe forum styczniowe,ale to nie moja sprawa,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy Wy też tak macie,chciałam zobaczyc zdjecia Ali na agu,ale od paru dni przy postach Nanusi tam gdzie jest agu pisze mi tylko cały czas:ŁADUJĘ, u reszty jest normalnie,cos chyba robie nie tak.Amusze sie Wam pochwalic,pobiłam rekord sprzedazy na allegro wystawiłam hustawke Zuzi i sprzedała sie w 10 minut.teraz se mysle ze chyba za tanio chciałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Dziewczyny czy Wy też tak macie,chciałam zobaczyc zdjecia Ali na agu,ale od paru dni przy postach Nanusi tam gdzie jest agu pisze mi tylko cały czas:ŁADUJĘ, u reszty jest normalnie,cos chyba robie nie tak.Amusze sie Wam pochwalic,pobiłam rekord sprzedazy na allegro wystawiłam hustawke Zuzi i sprzedała sie w 10 minut.teraz se mysle ze chyba za tanio chciałam 😁


ja też widzę normalnie wszystkich agu.
A co do sprzedaży to ja tak miałam z ubrankiem z chrzcin kupiłam je za 145zl + 15zl buciki i w zaledwie kilka miniut za 120 sprzedałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...