Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej mamusie
haha dobre bylyscie z tymi klejami itp 😜
/ja tez lubilam klej szkolny jak sie z wycinanek lancuchy na choinke robilo to uwielbialam ten zapach. A wodny klej zawsze samrowalam nim cale rece i jak zasychal to udawalam, ze schodzi mi skora i go zrywalam 😉
kurcze u nas wczoraj i dzis 25 stopni ciagle na podworku jestesmy temu mnie nie ma 🙂
Wieczorkiem zajze to na spokojnie poodpisuje...
buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Padam. Niedawno wróciliśmy z objazdu po marketach (tych małych na szczęście). Choć na chwilę po drodze wstąpiłam do Carrefoura i kupiłam Ani Pampersy 5 (111 szt). Średnio się opłaca, bo rozmiar duży. Faktycznie są dłuższe, założyłam Ani na noc i zobaczę co będzie w nocy i rano.
Nogi mnie bolą bo się nachodziłam dziś strasznie.
Zauważyłam, że dziś Ania bardzo często sobie sama chodziła i sprawia jej to coraz większą frajdę 🙂
Idę odpoczywać, może jeszcze dziś zajrzę.Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka ,ja tylko na moment bo mam dosc ,jak nie urok ,to s.....a 🥴
Nanusia ,25st.rany hgdzie TY mieszkasz ,coś chyba krecisz i to nie US tylko Australia 😁 🙃 😎
Pamietacie jak A miał jakąs dziwną wysypkę ,do dzisiaj nie wiedziałam co to jest,ale jak rano zobaczyłam to samo u Xuzi na policzku to zaraz załączyłam dr.google i wyszło na to ze to pokrzywka,nie przejmowałam sie bo jak szybko sie pojawiło tak szybko zniknelo,ale jak pojechalismy po poludniu do sklepu to wyskoczylo jej na kolejnym policzku ,tez szybko zniknelo ,a po kapaniu miała juz na nozkach i posladkach ,i teraz wglebiłam sie bardziej w ten temat i poczytałam ze min jest to dziedziczne ,moze byc rowniez objawem jakiejsc infekcji ,u nas do wczoraj była,a pare dni temu przeciez ta wysoka temp.,bo uczulenie na jedzenie odpada ,nic nowego nie jadła.No i podalam jej wapno,ale poczytałam ze moze tez zajac krtan i drogi oddechowe ,najpierw objawia sie opuchnietym gardlem a moze skonczyc sie tragicznie,a skad ja bede wiedziała ze Zuza ma cos w srodku nie tak 😞przeciez mi nie powie,rano ja pakuje i jazda do dr.ewentualnie za płot do sasiadki ktora jest pediatra ,ale jej nie lubie ,taka jakaś służbowa jest i ważna,co to nie ona przecież jest lekarzem 🤨
Sobolinku 5 pampki?łał u nas dalej zwykłe 4 (w paczce było ich130 szt,wiec sie opłacało,)a na upartego i 3 pasuja bo sa do 9 kg a u nas nadal 8,600 i zaczynam sie martwic bo Zuza nic nie przybiera i prawie nie rosnie ,w sumie nowych ubranek nie musze jej kupowac bo kurteczki ktore miała na jesien tez ma dobre,
ach ,uciekam dobranoc,śpijcie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry wieczór!
Alwo dobrze, ze pojechaliscie z małym do szpitala, przynejmniej jestes spokojniejsza, a 3 mozlwiosci to jakie??? ii dał jakies leki czy zastrzyk?? oby juz jutro nie bylo sladu po wysypce!
Co do zapachów to kazdy ma swoje 🙂 ja lubie zapach piwnicy 😉 przypomina mi dziecinstwo bo mielismy baze w piwnicy i jakos tak wspomnienia mnie biorą przy tym zapachu, no i zapach benzyny też lubie 🙂
U Nas spanie to tak zazwyczaj wygląda:
5:30 pobudka kolejna frzemka 10, 11 na dwie godzinki, czasem godzinke, kolejna drzemka ok 14, 15 tez godzinka lub dwie. idzie spac po kąpieli o 18:30, 19:00 . bywa ze jak wstanie o 5 to o 8 juz idzie spac to ma wtedy nawet 3 drzemki w ciągu dnia ale krótsze bo po godzinie.

Kurcze Nanusiu zazdroszcze Wam takiej pogody!!!! 🙂 super naprawdę 🙂 a powiedz czy Ala lepiej śpi po takic spacerach długich na śiweżym powietrzu czy raczej nie zauwazylas zmian??

Zuzka jak tak opisujesz tą wysypkę to widze siebie w dziecinstwie! JA do dzisiaj nie wiem co to było i co za alergia!!! Zaczęło się ok 10 roku zycia, wyskoczyła mi pokrzywka na klatce piersiowej, swędziało i mialam takie slady jak po pokrzywie, jak zeszło to wyskoczyło na poskladkach, zeszło i na uda przeszło i tak w róznych miejsccach, lekarze nei wiedzieli co to, ale jak tylko sie pojawiało, szłam z mamą na pogotowie na zastrzyki, zeby zesżło, nawet w nocy 😞 ryczałam wtedy bo strasznie to swędziało ;( to moja trauma z dziecinstwa, az w koncu brałam codziennie po 1 tabletce zyrtec to nie wyskakiwało, a jak przestawalam brac to znowu to samo, aż w końcu przeszło, a dzisiaj inaczej mi sie to objawia, a mianowicie puchną mi albo ręce, albo palce u rąk albo stopy i też strasznie swędzą :/ lekarze dalej nie wiedzą co to 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry, a co tu dzisiaj taka cisza. chcialam się podzielić pewną informacją z mami próbującymi odstawić dzieci od piersi. A mianowicie może już widziałyście a może nie, ja wcześniej nie widziałam 🙂 że są w sklepie ( ja widziałam w carrefourze) butelki do mleka ze smoczkiem w kształcie takiego dziubka jak mają kubeczki niekapki, więc może z takiego spróbować mleczka dawać. jest też promocja na kaszki nestle 5 w cenie 4 jakby co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ,jestem na momencik,rano wprawdzie juz zaglądałam o 6 ale nie mogłam sie zalogować
,pewnie wszystkie mamusie na spacerku z maluchami ,bo taka piękna pogoda,
Pojechałam o 8 z Zuza do lekarza i byłysmy w sumie perwsze ale co z tego jak doktorka powinna byc w gabinecie od 8 a przyjechała o 8.45 wiec itak sie naczekałysmy,no i wytłumaczyłam co Zuza ma za pokrzywke ale dr stwierdzila ze nic nie widzi ,akurat w tym momencie nie miała nic,wiec kazała tylko podawac wapno,jak wyszłysmy z gabinetu i ja ubierałam to znowu sie pojawiła wysypka(wiecie taka pojawiam sie i znikam) na policzku,ale co z tego jak dr poszła na zdrwoe dzieci szczepic je,weszłam do pielegniarek i pokazałam im to wiec poszły po dr.ta zaraz przyszla i stwierdziła ze teraz to on jednak nie moze dac tylko wapna,i przepisała fenistil i jakies tabletki na alergie,ale to nie było w tym wszystkim najgorsze ,Zuza ma chyba uczulenie na biały kitel 😞jak tylko pielęgniarka chciała ją zwazyc to zaczeło sie to samo co przy poprzedniej wizycie,ryk i nawet nie było mowy zeby usiadła na wadze,wiec musiał mi uwierzyc na słowo,a jak weszłysmy do gabinetu to poprostu była makabra,Zuza wczepiła sie we mnie i pokazywała na drzwi płaczac i mówiac papa,znowu badała ja tak ze ja trzymałam małą na rekach a itak mi sie wyrywała,następnym razem idzie z nią A ,ja mam dość,momentami nie słyszałam co dr do mnie mówi tak ryczała,ale wiem ze napewno tak reaguje na widok kitla bo potem weszłysmy do cukierni gdzie panie miały ubrane białe fartuchy i znowu sie zaczeło,musiałam wyjsc i nic nie kupiłam 🤨,ona tak ma po tym jak pobierali jej miesiąc temu ta krew,i chyba predko jej nie przejdzie,a i chyba ją ta wysypka swędzi bo w nocy nie spała od 1 do 3.40 tylko ryczała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka to nieciekawie z ta wysypką :/ teraz na co to?? :/ kurcze może uczulona na jakies pyłki czy coś, bo dopiero teraz dostała jak wszystko zaczęło kwitnąć:[ nie mam pojecia!
Blanka ostatnio przy badaniu przed szczepieniem tez się we mnie wtulała i ryczała, nigdy tak nie było, zawsze się cieszyłai leżała spokojnie, lekarz białego fartucha nie miał, ale wiem czemu tak ma, po tym badaniu ucha u pani doktor, bo ja ją musiałam trzymać siłą a pani metalowym urządzeniem zagłądała do ucha, i od tamtej pory ona sie boi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziendobry,ja tylko wpadlam sie przywitac :* jest taka piekna pogoda,idziemy na drogi spacerek.
Pozniej poczytam zaleglosci 😉

Nanuskaaaaaa Chciago to chyba sie w jakies tropiki przeksztalca :P wczoraj widzialam tep prawie 30 stopni :O

lece kochane ,bede pozniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no już nadrobione 🙂
widze że sobilinek maratończyk kurcze ja to aż tak to nie lubię po sklepach chodzić 😉
zuzka nie zazdroszczę nic przyjemnego z reszta już pisałam jakie to dziecko wtedy marudne jest 😞współczuje mam nadzieje że u Nas po wszystkim bo plamki jaśnieją mały spokojniejszy z i powrotem zaczął jeść no i dosyć ładnie spał dzisiaj jednym słowem wraca do normy 😁 zuzka fenistil właśnie pomoże przy swędzeniu wapno na uczulenie (jakie by ono nie było tzn.przyczyna) polecam jeszcze do kąpieli Emolium ale emusja płyn miej wydajny tylko po kąpieli nie wycierać i poczekać jak sama wyschnie żeby tej warstwy nie ściągać co do wysypki to mam nadzieję że szybko ustapi i nie bedzie powracać a i jeszcze jedno może to trzydniówka bo pisałaś że temperatuje wysoką miała ....wiem już pisałaś nie miała ale ja jak teraz tyle czytałam to wyczytałam że błędne stwierdzenie że tylko raz bo piszą że dwa razy ze względu że trzydniókę wywołuje wirus z dwóch grup
co do kitla i strachu to na szczęście my yego nie znamy fakt tutaj zamim lekarz do dziecka podejdzie to gada z rodzicami zagaduje dziecko i dopiero jak widzi że już lepiej reaguje to podchodzi czasami trwa to minute czasami 10 ale czekają podaja zabawki no po prostu oswajają się z dzieckiem a i jeszcze jedno w przychodniach pobierają krew i robią szczepienia pielegniarki a one chodzą normalnie ubrane i maja jeszcze recepcję na karku więc pewnie dlatego zle nie kojarzy fartucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu co do wysypki to
albo trzydniówka o mniej spotykanym przebiegu
albo reakcja na leki
i najgorsza wersja egzema
ale jak już pisałam ustępuję więc jesteśmy dobrej myśli 🙂
nie dostał nic tylko obserwacja i ewentualnie dzwonic i przyjechac oni tutaj raczej uważają że organizm ma sam podjąc walkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Alwo dobrze słyszeć, ze wysypka ustępuje!!! Bardzo mnie to cieszy 🙂 trzymam kciuki oby calkiem minęła i już nigdy nie wrociła :* buziaki
Evek miłego spacerowania 🙂
Ja Blanke do złobka zawiozłam o 8h i od samego rana robię zakupy, gotuję i sprzatam, pomyłam okna i wyszorowałam do białości futryny i parapety, aż lśnią 🙂 nie zdąże już w kuchni umyć bo muszę iść do pracy 😞
w ogołe zapomnialam wam napisać jaka dzisiaj była cudowna noc, pewnie jednorazowy wybryk ale Blanka spała od 19 do 6 rano bez budzenia się 🙂 nawet nie jęczała przez sen 🙂 w szoku jestemn!!! Nie wiem teraz czy to przez to, ze nie dałam jej mleka o 23 czy to zasługa nowego smoczka, bo w koncu zassała ten większy po 6 miesiącu! Wczesniej go wypluwała 🙂 a rano nei chciala mi go oddac tak jej podpasował,obym przez to nie miala większego problemu z rozstawaniem się ze smoczkiem!
No dobra lecę kochane a wy korzystajcie z tej przepieknej pogody!!!! Buziolki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My własnie wróciliśmy ze spaceru. Piękna pogoda, Michaś pochodził, zaliczył upadek (na dupkę) na chodniku i zabrudził rączki bo dotknął piasku - ale zaskoczenie, że coś Mu się tam przyczepiło do ręki !!! No i poszliśmy całą rodzinką bo Paweł w domu przez cały weekend.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka
My tez byłysmy na spacerku ,nawet 2x a jak wracałysmy to zuza mi uciekała nie chciałam je gonic zeby nie uciekała jeszcze bardziej wiec szłam powoli 3 kroki za nia ale ona najwyrazniej stwierdziła ze bedzie ucu=ikac mimo wszystko i zaliczyła trawnik ,na nieszczescie całą buzią,ryk był okropny ,jak ja podniosłamto nie wiedziałam czy mam sie smiac czy płakac ,bo ała buzia była usmarowana ziemią ,nawet w ustach i nosie ,nie obyło sie na odrapany nosie,ale nic ja to nie nauczyło po 3 min znowu uciekała,
Alwo ta wysypka to napewno nie jest 3 dniówka bo jak miała 3 dniówke to temp byla przez 3 dni a teraz tylko jedna noc,no i przedtem miała wysypke ,takie chrostki jak grysik a teraz wyglada jakby sie pokrzywa poparzyła i znika po kilku minutach ,ale co dzis zauwazyłam i skojarzyłam ze wczorajszym to jej to wyskakuje jak płacze 😲nie mam pojecia o co chodzi
Joanna gratulujemy przespanej nocki oby tak dalej,ale ty masz werwę do pracy dziewczyno,moze wspadniesz do Radlina? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki
My po zakupkach i jestem mega zadowolona bo kupiłam Ani śliczne buciki
http://emel.nazwa.pl/prod.php?idg=31&id=248&idp=248&s=&type=&kword=
Polecam naprawdę bo są leciutkie, całe z mięciutkiej skórki. Będziemy kupować Ani tylko te buciki.
zuzka jeszcze raz dziękuję 🙂
Kupiliśmy też Ance czapkę przejściówkę (na wiązanie, bo inne mam, ale ściąga) i do tego o tym samym wzorze chustkę, też śliczne, aa i w pepco rajstopki za 3,99 🙂
Ogólnie jestem baaardzo zadowolona a najbardziej z tych bucików 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tak poza zakupami to od rana robiłam Ani porządki w szafkach z ciuchami. Te za małe (3 wielkie reklamówki) jutro zawieziemy do dziadków do Myszkowa, tam jest miejsce do przechowywania 🙂
Znalazłam też cały stos rzeczy, które będą już i latem dobre, w tym 2 kurtki więc nic już nie kupuję w ciucholandzie 🙂
Byłyśmy też na spacerku w letniej kurteczce 😁 😁
Jutro jedziemy do dziadków na 2 dni i zastanawiam się jak będzie w nocy, bo dawno tam nie spaliśmy. Ania już chyba nie pamięta jak wygląda jej łóżeczko turystyczne i może być protest. Ale nie ma się co źle nastawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka strasznie dziwna ta wysypka u Zuzi. Chciałabym Ci pomóc, ale na odległość się nie da postawić diagnozy w takiej sprawie 😞
Joanna super, że Blanusia tak dała Ci pospać. No i zazdroszczę pomytych okien 🙂 Ja zamierzam myć jak wrócimy z weekendu, tylko jeszcze nie wiem jak, bo mam Anię non stop a z nią się nie da.
alwo cieszę się, że wysypka już ustępuje. Oby nie wróciła!!!
Jeśli chodzi o chodzenie po marketach to też nie lubię, skrzywienie, bo mieszkam przy największym centrum handlowym na śląsku. Miałam na myśli biedronkę i Lidla, w każdym z tych sklepów mam swoje ulubione towary i zazwyczaj jeździmy lub chodzimy do obu, bo są blisko siebie.
malamyszko super, że spacerek w gronie rodziny się udał 🙂 A Michaś zaliczył już glebkę 🙂 Ania pierwszy raz styczność z piaskiem miała nad morzem i wtedy też się dziwiła co jej się do rączki przykleiło. A jak się wózek sprawuje, już się przyzwyczailiście? Mam nadzieję, że Michasiowi jest w nim wygodnie. U nas po wymianie tych kółek karoca chodzi jak złoto i jestem bardzo zadowolona, że postanowiłam go trochę stuningować a nie kupić nowy, bo w zasadzie za 170 zł mam taki jaki chciałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej :*

Pogoda dzis dopisala w 1000% jeee w koncu 🙂

Dziewczyny,patrze teraz na gadzety windowsa,mam na pulpicie pogode z Chicago ( nie zmienilam )
27 stopni !!!!!! szok
nanusiu jak znosicie upaly ??-jak to dziwnie brzmi co ?? teoretycznie mamy jeszcze zime 😉

Joasiu ciesze sie z Twojej kolejnej, przespanej nocki,oby tak dalej kochana. I daj mi troszke twojej energi jesli chodzi o sprzatanie,mycie okien itd, bo narazie jak pomysle to... no 😉

Zuzia
Czytam i czytam o tej wysypce-pokrzywce,wychodzi podczas placzu itd.I mam dla Ciebie wiadomosc odnosnie tego,Szymon ma dokladnie to samo!!!!! Jak tylko dluzej i mocniej poplacze na policzkach,czole i wokol oczu ma czerwone plamki czasem sa drobniejsze,czasem wieksze.Kurcze nigdy tego nie wzielam do siebie.Wydaje mi sie ze to jest od wysilku-placzu.

Dziewczyny-kolor pomarancz, zazegnany, mam ciemne wlosy tzn ciemniejsze w sumie to wole jasniejsze ale zmyja sie 🙂 hehe nie jest zle, bynajmniej lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...