Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej dziewczynki
My się już zbieramy i niedługo jedziemy.
malamyszko życzę Ci niezapomnianych wrażeń w operze 🙂 a wcześniej dłuuuugiego spaceru P z Michałkiem, żebyś zdążyła sobie wszystko wysprzątać co zaplanowałaś 🙂
Evek super, że włoski opanowane 🙂

Miłego na maksa wykorzystanego weekendu Wam życzę!
Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamusie!
Evek super, ze z kolorkiem już dobrze 🙂 do wesela bedzie jescze lepiej!!! 🙂 przesyłam Ci energii trochę!!! 😁 ---->@@@@ hehe
A nocka przespana to byla kjednorazowa 😞 dzisiaj ze 3 razy sie budziła w tym raz na mleczko :/ jak jest tatus to czesciej sie budzi, nie wiem czemu tak jest:/
No i Blance wczoraj kupilam bidon canpola ze słomką i pije sama z niego 😉) taki duzy jak dla niej ale sobuie radzi 🙂 bo ten 360 lovi to neiwypal :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie
Ale tu cisza ostatnio, zaglądam i oczom nie wieżę 😉 widać wiosnę, porządki, spacerki i nikogo nie ma 😞. Ja za okna też powinnam się wziąć ale tak mi się nie chce, na razie intensywnie wzięłam się za opróżnianie szaf i szafek z różnych przedmiotów co się przez cały rok uzbierały 🙂 i oczywiście na allegro.pl 🙂
Pogodę mamy piękną więc korzystajcie ile wlezie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 😉 No to prawda Julik cisza tu jak makiem zasiał! Ja dZisiaj mam wolne, Blanka wstała o 5h więc mamy dłuższy dzien dzięki niej 🙂 pozniej idziemy na długi spacer!
Gdyby ktoś był zainteresowany zapraszam do licytacji wisiora jaskółki 🙂
http://allegro.pl/solar-korale-wisior-jaskolki-i2205665677.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej w ten kolejny piekny poranek ,co u nas to skrobę wieczorem (jak dam radę) 😉tera się tylko witam i uciekam,bo jedziemy do ZOO,trzeba wykorzystać piękną pogodę 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
fakt tu cisza nie bylo mnie a myslalam, ze bedzie lektura jak ta lala 😜
Evek to fakt u nas goraco, ale nie duszno wiec jest wspaniale. Ciagle jestesmy na zewnatrz. Ala oprostu to uwielbia. Dzis jedziemy do praku 😁 przez to, nie mam nic w domu porobionego. Pelno ciuchow na podlodze, czekaja na pranie. Joasiu to prawda z tym praniem to syzyfowa praca. Dobrze to nazwalas 😉 wiesz co wydaje mi sie, ze Blanka sie budzi czesciej jak A jest bo mowilas kiedys, ze on chrapie i moze to Blanusie budzi. Ja do Ali zamykam drzwi bo ja budzi nawet jak lodowka sie wlacza w nocy i chrapanie tez. Wiec moze to to.
Evek super, ze wloski juz okej teraz juz nic z nimi nie rob heheh bo wiem, ze jeszcze moze cie najsc na to. JA sobie wczoraj farbe zalozylam, ale to tak zeby odswierzyc i dodac troche kasztanowego kolorku.
Sobolinku dziekujemy na zyczenia na 13 miesc 🙂
Zuza do zoo? fajnie my tez z checia bysmy poszli, ale nie wiem bo Ala boi sie nawet konia na biegunach ktorego dostala na urodziny- stoi w lazience zamkniety bo jak go widzi to sztywnieje. koniecznie daj znac jak bylo.
ok dziewczynki zmykam i zajze niebawem 😎 😎 😎 😎 😎 😎
buziak 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
cicho to fakt ale penie ze względu na pogodę jak pisałyście wiadomo to pierwsze takie piękne dni po zimie i się chcemy napajać 🙃 😎
u Nas niby ciepło tylko słonka brak a ja i tak większość czasu w domku tym razem mąż mega biegunkę ma 😞 i wiadomo mąż i mały na mojej głowie padam 😠
do zoo super też chcemy iść tylko teraz musi się mąż wykurować a i w tygodniu ślicznie a weekend przyjdzie i słonka nie ma jednym słowem na pewno tylko jeszcze nie wiadomo kiedy 😉daj znać jaka reakcja była u Zuzi na zwierzątka ...Gabryś niby zauroczony zwierzyńcem czy to w teliwizji książce czy takie wiecie psiaki i kotki ptaszki na spacerze ale sama nie wiem jakby takie wielkie zwierzę zobaczył np.słonia czy żyrafę
Joasiu a może dlatego częściej się budzi bo np. jak ja w Polsce byłam a mąż tylko na weekendy zajeżdżał to chociaż o wiele mniejszy był to chciał nadrobić czas z tatą i mniej mi spał nazywaliśmy to że walczy ze snem 😉
Evek to dobrze że włoski ok i tak jak nanusia pisze nie kombinuj już bo pod welonem łysa głowa będzie od tych farb 😜
nanusia zazdroszczę Wam tej pogody bo to ciepło ale jeszcze nie parówa bo słonko jeszcze nie nagrzało powietrza 🙂
no dobra uciekam nie będę sama z sobą pisać 🙂
korzystajcie z pogody i w miarę możliwości pisać proszę 😉
sobolinek i jak było??? Ania ładnie spała w łóżeczku turystycznym ???
😘 😘 😘 do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To jestem
Od początku prześladował mnie pech, bo zapomniałam przyszykowanego dla Ani i specjalnie odsypanego mleka Bebiko. Później jak usypiałam ANię po 12 w sobotę, to jak płakała to teściowa wyjechała mi z tekstem: To może się koło niej połóż. Nigdy się nie wtrąca, ale nie mogła znieść, że Anka płacze a ja przyjmuję to ze spokojem. Powiedziałam jej co o tym myślę i skończyły się podobne teksty. Do wieczora mi przeszło, za to Anka dała popis. Zrobiłam jej kasze mannę na krowim mleku (wcześniej jadła budyń i nic jej nie było) Po kaszce dostałą cyca i zamiast odbić zaczęła strasznie długo wymiotować. Cały dywan, mnie, siebie, stół i fotel zarzygała. I po pięknej kąpieli musiała iść pod szybki prysznic. A T wysłałam po mleko bebiko 2. Obszedł 3 sklepy w Myszkowie i kupił bebiko 2R 😁 😁 😁 😁 Jak to zobaczyłam to się roześmiałam. Na szczęście Anka wtedy już spała, bo dałam jej deserek. Taką mieliśmy sobotę, aha odzwyczaiła się spać w łóżeczku turystycznym i żeby już tak nie ryczała, bo wyszłam na wyrodną matkę, to dałam jej swoją rękę, a ona ja sobie trzymała na buzi i się uspokoiła i zasnęła 🙂 I zrobiła mi tylko 1 pobudkę przed 4, więc sama noc była super, tylko w oparach Anulowych rzygów hehe, a rano o 6 jak się Anka obudziła to teściu mi ją zabrał do ich sypialni żebym sobie mogła dospać. A niedziela już była lepsza, po obiedzie poszliśmy wszyscy na spacerek a przez 18 wyjechaliśmy i Anka nie zasnęła przez całą drogę powrotną, za to w domu zjadła pięknie całą michę kaszki, cyce i przy odbiciu znowu zwymiotowała 😞 Ale już mniej niż wczoraj i to było bardziej ulanie.
Wiecie co, ja myślę że te wymioty TAM u nich, to są na podłożu psychicznym (inny dom, łóżko, więcej ludzi). Bo zawsze jak tam jesteśmy na noc to Ania bardzo wymiotuje. Ona musi chyba odchorować te wizyty. Tylko mnie to martwi, bo na święta też jedziemy do dziadków i aż się boję co będzie.
Aha, w drodze powrotnej oddalam to mleko do Kauflandu, na szczęście nie robili problemów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie! My dzisiaj pospacerowaliśmy dwa razy, Blance tak się spodobało, ze nam kurtkę przynosiła i mówiła DADA. Słodkie to było i jak tu odmówić jej jak tak bardzo chciała 🙂 ugotowałam nam obiadek i poszliśmy 🙂

Nanusiu na pewno Ali przejdzie to, że się tak boi zwierzątek, konika na biegunach co jakiś czas jej wyciągaj 🙂 my mieliśmy tak z niektórymi zabawkami, panicznie się bała, aż trzęsła i płakała, a po jakimś czasie cieszyła się na ich widok, takze probuj bo wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie 🙂
Te częstsze pobudki to na pewno nie przez chrapanie, bo ja mam tak czuły sen, że jak A tylko zaczyna koncert to ja się od razu budzę i go szturcham.Blanki wtedy nie słychać....może po prostu tak jak Alwo pisze, chce więcej czasu z tata spędzić, czuje jego obecność, bo uspakaja się dopiero wtwedy jak ją położy koło nas!

Sobolinku nie gniewaj się, ale ja myślę, że inne miejsce, ludzie itd nie jest powodem wymiotów, coś ewidetnie jej szkodzi, musisz sama dojść do tego, co dokałdnie, ale to nie jest normalne, zeby dzieciątko tak często wymiotowało :/ przeanalizuj co dokladnie jej dajesz i po czym są te wymiot, tymbardziej to nie na podłożu psychicznym TAm u nich, bo w domu tez wymiotowała i wymiotuje dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu nie gniewam się, już wiele razy się nas tym zastanawiałam, głowiłam i na nic nie wpadłam. To dziwne jest, bo zawsze wieczorem się dzieje. Zuzka miała podobnie z siostrą i też nie wiadomo dlaczego wymiotowała. Ja już mleko zmieniłam (hippa na bebiko)bo hipa miała na dobranoc i wtedy czasem zwymiotowała, a rano bebiko i nic. Ale jak ma tylko bebiko to też jej się zdarzy. I od jakiś 2 tygodni bardzo ładnie wszystko jadła. Jedna myśl chodzi mi teraz po głowie. Wczoraj na spacerze Anka tak wkładała sobie ręce do buzi, że pomoczyła sznurki z czapki, chustkę i blezerek, dziś to samo było, ale mniej bo posmarowałam dziąsełka dentinoxem. Może ona tak reaguje na ząbkowanie. Nawet nie wiesz ile bym dała, żeby odgadnąć tą tajemnicę, bo przez to znowu chodzę poddenerwowana. A było już tak fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamusie,wczoraj nie dałam rady już ,padłam o 22,
wypad niedzielny do ZOO był bardzo udany,wprawdzie A był troche zawiedziony bo nie było wszystkich jeszcze zwierzat(niedzwiedzi,żyraf)a on uwielbia dzikie zwierzęta i filmy o nich ,nawet miał chyba większą frajdę niż Zuza,chociaż ona też była bardzo zadowolona nie spodziewałam się tego 3 godziny siedziała w swoim nowym bolidzie,co mnie baaardzo zdziwiło,wprawdzie nie wszystkie zwierzątka ja interesowały ,podobały sie jej tylko te które na nią zwracały uwagę ,(na inne reagowała obojętnie,)podchodziły do ogrodzenia wąchały ,wyciągała do nich rączki,na słonia tylko popatrzyła i tyle a najbardziej podobały jej się małpy ,zwłaszcza szympansy(moze dlatego ze tak podobne do ludzi)przy nich spedzilismy najwiecej czasu,no i przy wielbłądach wyjęłam ją z wózka bo chciałam sobie zrobic z dzieckiem fotke a wtedy sie zaczeło ,wielbłody wyciągały łby przez ogrodzenie ,ludzie je głaskali i Zuza tez chciała ,nie pozwoliłam jej oczywiscie a ta odstwaiła mi taki cyrk bo jak oni mogą a ona nie?wyrywałanam sie z rak i podchodziła do zwerzat,czyli nie ma zadnego strachu przed zwierzetami ,nawet tymi ogromnymi,
Małamyszko byliśmy w Chorzowie,a latem pojedziemy do Czech bo tam jest wiecej zwierzat ,i bardzo zadbane ZOO,
a teraz opisze wam co mnie wczoraj zbulwersowało,ale nie wtracałam sie bo to nie moja sprawa,ale po kolei ,jak wracalismy to wstapilismy do sklepu zobaczyc buciki dla Zuzi,i w sklepie byla para z dzieckiem (na oko 9 miesiecy) i z babcia chcilei kupic buciki małej ,ja ogladałm przy polce butki dla zuzi i ekspedientka podeszla z nimi do tej polki i pokazala im buciki z firmy ktore ja ogladałam ,powiedzieli ze szukaja butkow takich ktore sa za kostke i przytrzymuja nozke bo tak im kazała doktorkaja powiedzialam tylko ze te sa ok,w wtedy spojrzalam dopiero na ich corke ,wzieli butka i wyjeli mala z wozka,i okazalo sie ze ona nawet nie stoi jeszcze sama,wtedy przysłuchalam sie co mowia i okazalo sie ze mala dopiero zaczyna wstawac w lozeczku i sama chodzic wkolo niego i wtedy krzywo stawia nozke wiec pani dr kazala im ubierac temu dziecku wlasnie takie butki w lozeczku jak wstaje,no szok musialam wyjsc ze sklepu zeby sie nie wtracic do nich(tak juz mam niestety)
Sobolinku a tak mi przebieglo przez mysl jak czytalam co piszesz,moze Ania te cycusie ktorymi ja dopajasz juz po jedzeniu,to moze dla niej za duzo i poprostu zwraca nadmiar,ona lubi jesc i poprostu jej smakuje wiec je,a niestety zołądek odmawia?(nic nie sugeruje tak mi tylko przyszło do głowy)a ona jeszcze odbija po jedzeniu?
NO i gdzieta wczorajsza pogoda?my w sobote prawie cały dzien spedziłysmy na dworze,i ustawiłam Zuzi juz spanie kłade ja ok 13 ,spi prawie 2 godz a potem znowu spanie o 19.30 no i jeszcze chciałam sie pochwalic ze moje dziecko przeszło jakas metamorfoze,od kilku dni nie marudzi w samochodzie ,siedzi sobie i sie bawi albo...śpiewa(od kilku dni cały czas chodzi i spiewa lalala)a przez dotychczasową czesc swojego cały czas w aucie ryczała ,teraz to mam juz prawie idealne dziecko ,zeby jeszcze tylko spała w nocy to juz wszystko byłoby ok ,no ale nie mozna miec wszystkiego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
alwo jak twoj maz przeszlo mu juz?widze ze u was tez nonstop cos

a gdzie tam zobaczymy jak dzisiaj będzie wiadomo poszedł do roboty i na razie nie wrócił więc może ustępuje a co do epidemii to pewnie teraz takie przesilenie i te wirusy latają po świecie 😉 aż dziwne że ja jeszcze się trzymam ale znając życie wszyscy się wykurują to i na mnie pora przyjdzie 🤢 oby nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
mały śpi więc jestem bo standarcik obiad jest z wczoraj tzn. dzisiaj pomidorówka 😁
sobolinek to rzeczywiście sobota nie do pozazdroszczenia 🤪 i wiesz co myślę że Joasia może mieć rację może rzeczywiście za dużo je tzn. chciałaby więcej tylko żołądek strajkuje
zuzka aż się uśmiechnęłam sama do siebie 😜 bo właśnie jeśli chodzi o zoo to W się śmieje że to ja chcę a się dzieckiem zasłaniam 😁 a i tutaj jest osobna przestrzeń dla zwierzątek domowych takie wiecie kury, świnie, kozy,króliki itp. i tam można wchodzić i głaskać jak kiedyś byliśmy to najlepsze kozy były ale jakaś inna odmiana bo takie małe wchodziło się do zagrody a te jak szarańcza oblegały i wcinały co tylko mogły chwycić nie ważne że to koszulka czy czapka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku wcale Ci się nie dziwie, że chodzisz poddebnerwowana przez te wymioty ANi 😞 bardzo możlwie że to ząbkowanie! A poczytaj może ulotkę na necie do syropu diphergan, blanka go miała dostawac na wymioty jak miala tego wirusa.
A dzisiaj w nocy Blanka strasznie płakała, zauwyzlismy ze z uszka więcej mokrej wydzieliny leci i poszłam dizsiaj do lekarza i wiecie co znowu zapalenie ucha 😞 masakra!! Znowu antybiotyk! 😞 do tego ma gorączke i nie moglam jej uspokoic, dalam pierwszą dawkę, ibum i zakropiłam uszka i teraz zasypia bidulka 😞
Kurcze przez weekend było wszystko dobrze, byla taka uradowana, tyle spacerowalismy a tu poniedzialek przychodzi i znowu choróbsko 😞 😞 tak pilnowalismy zeby czapeczka była na uszkach i ciepło była ubrana, więc nie wiem skad te zapalenie, lekarz mówi, ze być moze przez przeziebienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...