Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Asiula napisał(a):
Aha, u nas pobudki też przed szóstą i dni mam dłuuugie 😎

To tak jak u nas 🙂 Do 7 często już mi się kończy pranie prać i mam odkurzone mieszkanie 🙂 Ile ja bym wtedy dała za spokojny sen do 8-9 rano.

To nie masz litości dla sąsiadów 😜
Jeszcze i takie czasy nastaną, że do 9 sobie pośpimy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

dobry wieczor kochane 🙂
patrze na serial jednym okiem bo nie mogłam sie powstrzymac zeby zajrzec do was 😉
Powiem wam ze strasznie mnie mecza kilku godzinne pobyty z Zuza na dworze tzn wieczorem ok 22 padam na twarz,
Małamyszko a jak bylo w operze?zreszta po co pytam ,pewnie pięknie?
Asiula wychodzi na to ze moje dziecko jest najlzejsze i najmniejsze ale chyba przestane sie tym martwic bo przeciez czegoja chce skoro ona po porodzie wazyła 2100,
Sobolinku dzieki za info jutro kierunek rossman,dzisiaj kuoilam deserek w Netto ale za 3 zl z gerbera wiec wzielam tylko 1 szt.
A ja nadal w podłym nastroju,ale jutro bede sie odstresowywac ,kupiłam puszkę farby i od rana biore sie za malowanie kuchni,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiula napisał(a):
sobolinek napisał(a):
Asiula napisał(a):
Aha, u nas pobudki też przed szóstą i dni mam dłuuugie 😎

To tak jak u nas 🙂 Do 7 często już mi się kończy pranie prać i mam odkurzone mieszkanie 🙂 Ile ja bym wtedy dała za spokojny sen do 8-9 rano.

To nie masz litości dla sąsiadów 😜
Jeszcze i takie czasy nastaną, że do 9 sobie pośpimy 😜

Nie mam, bo oni nie mają dla mnie Teraz się tłuką nad nami, bo jutro ma być otwarcie biura z Ibiszem jako gwiazdą. Ma być zamknięta impreza na 50 osób i już się boję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula napisał(a):
sobolinek napisał(a):
Asiula napisał(a):
Aha, u nas pobudki też przed szóstą i dni mam dłuuugie 😎

To tak jak u nas 🙂 Do 7 często już mi się kończy pranie prać i mam odkurzone mieszkanie 🙂 Ile ja bym wtedy dała za spokojny sen do 8-9 rano.

To nie masz litości dla sąsiadów 😜
Jeszcze i takie czasy nastaną, że do 9 sobie pośpimy 😜


no to samo sobie pomysłałam z tymi sasiadami ,ale u Sobolinka jak byłam to nie słyszałam sasiadów chyba maja dobre wyciszenie
a jesli chodzi o spanie to mówie wam na bank pospicie jak dzieciaki beda miały 14 lat wtedy trzeba je siłą wyciagac z łózka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku jedno pewnie zostanie dla mojego Michała wolne ,tak strasznie mu sie tam podobało 😜
dziewczynki ja ide spac bo miałam wam tyle napisac i nic sobie nie moge przypomniec ,nie mysle juz ,zajrze rano przed malowaniem ,jak mi synus da bo jutro wolne wiec bedzie walka o komputer ,bo to w koncu jego jest 😉
Dobranoc,spokojnej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Chyba Ani służy późniejsze kładzenie spać, bo przespała całą noc i obudziła się dopiero o 4,45 zjadła cyca i zasnęła jeszcze do 6,30!!! Normalnie pięknie. Ale wiem, że nie ma się co cieszyć, bo to pewnie jednorazowy wybryk naszej córy 🙂 Spróbujemy jednak kłaść ją ciut później i wtedy przerwa między deserkiem się automatycznie wydłuży i zmiana czasu łagodniej na nią wpłynie, no i zostanie nam więcej czasu na letnie spacery po parku z tatusiem 🙂
Asiula trochę masz racji, tylko, że ja napisałam czasami, a to różnica. Jakbyś mieszkała przy centrum handlowym gdzie codziennie przejeżdżają tysiące aut to też byś chciała na moment odpocząć od tego zgiełku. Niewątpliwie wielkim plusem jest to, że mam wszystko co potrzebuję pod ręką. Do tego świetnie skomunikowane i blisko tramwaje i autobusy. Tylko największym problemem jest dla mnie to, że czuję się tu obco. Ja jestem bardzo DO ludzi, a tu większość ludzi na osiedlu to snoby, które nawet dzień dobry nie mówią i uciekają schodami przed sąsiadem. Myśmy całe życie mieszkali w Chorzowie, w blokach 14-piętrowych w samym centrum. I gdziekolwiek szłam czy w bloku to zawsze kogoś znajomego spotkałam, pogadałam. I tego mi brakuje, takiej normalności 😞 Dlatego tak lubię jeździć do Chorzowa 🙂
Z prawkiem to masz zupełną rację. Nic bym nie zdziałała bez niego na wsi, byłabym skazana na PKSy ale z wózkiem? Masakra. Także tu się cieszę, że mam tramwaje i autobusy prawie (na szczęście, bo bany pod oknem bym nie zniosła) pod nosem 🙂
Ale na starość marzy mi się domek na wsi, jakiś pensjonat gdzie mogłabym gościć ludzi i jeszcze dla nich gotować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek
Sobolinku gratuluje przespanej nocki,mam nadzieje ze nie ostatniej ,moze faktycznie na dobre Ani wyjdzie te troszke pozniejsze chodzenie spac,i przerwa miedzy posiłkami automatycznie sie wydłuzy
Ja tam lubie mój domek na wsi w miescie,czyli 10 km od duzego miasta,ale bez auta to ani rusz,doskonale rozumiem co masz na mysli piszac o sasiadach ,ja na mojej ulicy mam 10 domów i niby pogadamy czasami przez płot z sasiadami albo na ulicy jak jestesmy z dziecmi ,ale to tez nie ze wszystkimi,a w bloku w którym mieszkałam poprzednio spedziłam 25 lat ,najpierw u mamy a potem 3 pietra nizej ,tak mi sie podobało ze nie wyobrazałam sobie mieszkac gdzie indziej ,ze wszystkimi znalismy sie jak łyse konie,ludzie sobie pomagali ,zyli swoimi problemami,jak jeden rodzic szedł do przedszkola po dziecko to odbierał wszystkie z naszej klatki(do koazdej sasiadki w naszej klatce mówiło sie ciociu(było 10 mieszkań)rodzice spedzali razem popołudnia na kawie ,albo jak byo ciepło to na ławce przed blokiem ,oj strasznie brakuje mi tego klimatu ,ale to niestety inne czasy były ,które juz chyba nie wrócą,ale sie rozmarzyłam 😉
Dobra, uciekam się "relaksować"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku, domyślałam się, że to tak w chwilach słabości na wieś chcesz się wyprowadzić 🙂 Życzę powodzenia w realizacji planów "na przyszłość". A pensjonat w górach czy niezależnie gdzie?
Dzisiaj chyba jakaś dobra noc była. Bo i moja Ula przed 5. się obudziła i po mleczku jeszcze do 6.30 pospała z nami. Normalnie full wypas w porównaniu z 5. wczoraj 😁

Alwo, życzę Ci, aby w ciągu dnia udało Ci się wyjść z tego dołka... 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A te czasy dobrych i zażyłych stosunków między sąsiadami faktycznie raczej szybko nie wrócą... Chyba że pokolenie naszych dzieci, albo ich dzieci się wkurzy że to wszystko tak wygląda i zmienią świat stosunków międzyludzkich na lepsze 🙂

Miłego dnia Mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry Mamusie. Czasy jakie opisujecie wciąż są. Niestety nie u nas. Ja przez 1,5 roku pracowałam w Szkocji w malutkim miasteczku Braemar. Tam wszyscy się znali i już po 2 miesiącach każdy w sklepie nas zagadywał, z każdym można było porozmawiać, wszyscy się znali. Było cudownie. Jakbym mogła, to już dziś bym się spakowała i tam wróciła. A po powrocie do domu jak poszłam do sklepu to nikt mi nawet dzień dobry nie powiedział, ekspedientka mnie nie poznawała, a mieszkałam tam 20 lat.
No i z Rodzicami mieszkałam w starym budownictwie gdzie w klatce było 8 mieszkań. Wszyscy się znaliśmy, było fajnie. Teraz mieszkamy w bloku 10 piętrowym, na każdym piętrze po 5 mieszkań i tylko paru sąsiadów poznałam. Normalnie brakuje tej zażyłości.

Zuzka - opera super. Ale przyznam, że wcześniej byłam na Carmen i podobała mi się bardziej niż Straszny Dwór na którym byłam teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Suuuuper Anula sobie chodzi.
Michaś dziś pięknie zjadł kolację. Całą kaszkę i jeszcze popił mleczkiem. I już miałam się pochwalić, że taki super a tu od pół godziny próbuje zasnąć. Coś zauważyłam, że zaczął się bać. Nie wiem czego, ciemności? Dziś wystraszył się odbicia w szybie drzwi swojej pieluszki, która była do wyrzucenia a tak leżała, że odbijała się w szybach. Wczoraj bał się misia. Jak go kładłam, to zrobił taaakie ogromne oczy i się rozpłakał. Musiałam misia schować do szafki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszko ale Ci zazdroszczę, że Michaś tak ładnie je kolacje. U nas znowu był zwrot, już po prostu nie mam sił. Poszła całą kaszka, na szczęście cyce ocalały 🙂 Co ja bym bez nich zrobiła w takiej sytuacji. Do tego wszystkiego w momencie zapchał się Ani nosek ale tak, że nic nie leciało przez fridkę, a Ania nie potrafiła oddychać jedząc pierś. Masakra. Tak ją wykończyło to rzyganie i fridowanie, że padła. Teraz tylko sprawdzam czy dobrze oddycha. A wczoraj było już fajnie, ale też później. Jutro chyba przetrzymamy ją do 20.
Ciekawe te Michasiowe strachy, być może to kolejny etap rozwoju naszych pociech. My na razie jesteśmy w tyle, bo Anka niczego się nie boi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Sobolinku, jak się tak Ani jeszcze zapcha nosek, to kupcie sól morską dla dzieci sterimar baby. Wszystko puści i będzie można po chwili wyczyścić nosek.

Włąśnie ją mam i dla mnie jest beznadziejna. Może i działa ale mnie wkurza to, że jak nacisnę i puszczę to jeszcze jakiś czas leci ta woda, a że Anka wtedy się wierci i wyje to leci jej do oczu.
I jeszcze nie podoba mi się ten przekrzywiony dzióbek. Na początku jak Ania była mała miałam Disne Mar i to było TO. Ale wszystkie sole i inne preparaty mam od teściowej więc nie narzekam, bo darowanemu koniowi ... Ale ten Disne mar chyba kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja mam dziś przedszkole. Michaś i Tomek. Miała być jeszcze Zosia, ale poszła do przedszkola. Mam dzieci przyjaciółki, która dziś ma pogrzeb swojego szwagra i nie miała z kim swojego malucha zostawić. Tomuś ma już prawie 3 lata i Michaś jakoś jeszcze nie potrafi się bawić z nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=yiBMiUwMDmU&feature=youtu.be
http://youtu.be/vC8QzkvIcDU
http://youtu.be/nRINkMp0KK8
http://youtu.be/yKQNHnWuUUA tutaj Zuzia śpiewa(robi to od kilku dni)
http://youtu.be/poBNzWOICpo

no to nadeszła chwila prawdy ,hehe 😁,ciekawe czy otworzycie? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...