Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej mamusie
Dziś w nocy już nie było tak różowo, Ania po cycusiu o 3 nie chciała spać i wyła. T mi ją przyniósł i w końcu zasnęła u nas ale cały czas miała mojego cycusia w buzi. Znowu ma fazę na ssanie, a niby po roku ten odruch ma zanikać...
Teraz ładnie zjadła 2 kanapeczki z polędwiczką z kurczaka, aaa i pije już tylko ze zwykłego kubeczka a w zasadzie mojego pojemniczka na pokarm z Aventu hehe. Mam je pod ręką bo tam jest podziałka i nim odmierzam wodę do wieczornej kaszy manny 🙂
Za chwilę idziemy na plac zabaw i na spacerek, ale już bez wózka 🙂 Niech się trochę wymęczy.
Alwo to może już niedługo Gabryś będzie miał już komplecik ząbków 🙂 Musicie jakoś to przetrwać. Chyba lepiej, żeby teraz był marudny a nie w piątek na promie.
Julik ja robię szpinak na patelni na masełku, z czosnkiem i śmietaną. Dużo czosnku wtedy jest pycha, no i oczywiście sól i pieprz. Daje się też ser lub serek topiony, ale ja nie jem sera więc takiego nie jadłam i nie wiem jak smakuje. Do tego oczywiście makaron i danie gotowe 🙂 A Ty jak robisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Dziewczynki nam ktoś dziecko podmienił 🙂 Ania znowu wieczorkiem pięknie zasnęła bez słowa 🙂 A po południu spała 3,5 h i obudziła się z ręką w kupie, bo otwarła sobie jednego rzepa z pampersa, ale jaka szczęśliwa była 🙂 Super się bawiła z D i aż mi się płakać chce bo ona będzie cudowną mamusią... Jakie to życie niesprawiedliwe. Matki morderczynie swoich dzieci cieszą się wolnością i są celebrytkami, a osoby które tak bardzo pragną mieć swoje potomstwo i próbują kosztowne in vitro chcą wsadzać za kratki. Do czego to doszło...

kochana to się tylko cieszyć że Ania taka kochana to może pora o drugim pomyśleć 😉
co do reszty tekstu to nawet pisać nie będę po prostu brak mi słów 😠 😠 😠 tym bardziej że właśnie znależli kolejne dziecko a moja siostra jest w czasie zbierania pieniędzy na in vitro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alwo napisał(a):
sobolinek napisał(a):
Dziewczynki nam ktoś dziecko podmienił 🙂 Ania znowu wieczorkiem pięknie zasnęła bez słowa 🙂 A po południu spała 3,5 h i obudziła się z ręką w kupie, bo otwarła sobie jednego rzepa z pampersa, ale jaka szczęśliwa była 🙂 Super się bawiła z D i aż mi się płakać chce bo ona będzie cudowną mamusią... Jakie to życie niesprawiedliwe. Matki morderczynie swoich dzieci cieszą się wolnością i są celebrytkami, a osoby które tak bardzo pragną mieć swoje potomstwo i próbują kosztowne in vitro chcą wsadzać za kratki. Do czego to doszło...

kochana to się tylko cieszyć że Ania taka kochana to może pora o drugim pomyśleć 😉
co do reszty tekstu to nawet pisać nie będę po prostu brak mi słów 😠 😠 😠 tym bardziej że właśnie znależli kolejne dziecko a moja siostra jest w czasie zbierania pieniędzy na in vitro

A który raz próbują jeśli mogę zapytać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
alwo napisał(a):
sobolinek napisał(a):
Dziewczynki nam ktoś dziecko podmienił 🙂 Ania znowu wieczorkiem pięknie zasnęła bez słowa 🙂 A po południu spała 3,5 h i obudziła się z ręką w kupie, bo otwarła sobie jednego rzepa z pampersa, ale jaka szczęśliwa była 🙂 Super się bawiła z D i aż mi się płakać chce bo ona będzie cudowną mamusią... Jakie to życie niesprawiedliwe. Matki morderczynie swoich dzieci cieszą się wolnością i są celebrytkami, a osoby które tak bardzo pragną mieć swoje potomstwo i próbują kosztowne in vitro chcą wsadzać za kratki. Do czego to doszło...

kochana to się tylko cieszyć że Ania taka kochana to może pora o drugim pomyśleć 😉
co do reszty tekstu to nawet pisać nie będę po prostu brak mi słów 😠 😠 😠 tym bardziej że właśnie znależli kolejne dziecko a moja siostra jest w czasie zbierania pieniędzy na in vitro

A który raz próbują jeśli mogę zapytać?

pewnie że możesz jakoś nie mam problemu pisać o takich rzeczach 😉 podejście do in vitro będzie pierwsze do tej pory tzn. dwa lata były badania siostry i szwagra u Ani wszystko ok tylko szwagier ma liche nasienie próbowali je wzmocnić ale nic z tego na insyminację też nie ma szans za mało żywego nasienia i lekarz powiedział że niestety nie pomoże a kasy ciągnąć nie będzie i mają się zastanowić nad in vitro bo tylko taka opcja zostaje podam tylko że to lekarz konkretnie tym się zajmujący nie jakiś tam laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Alwo przepraszam Cię, ale będę nas zbierać, bo tu znowu zaczyna się robić skwar. A miało być chłodniej... Do przeczytania później.Pa

spoko ja sobie odpiszę nadrobię i też będę uciekać 🙂 miłego spacerku w cieniu oczywiście 😎 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinku pewnie że lepiej teraz niż na promie mam właśnie tylko taka nadzieję że do tego czasu już wyjdzie 🤢 bo będzie ciężko z marudzącym i nie daj boże z gorączkującym dzieckiem 🤢
u Nas nocka była ok może Ani się coś przyśniło i potrzebowała bliskości mam nadzieję że to jednorazowa taka noc byłą
Asiula no to się Ula wybawiła na imprezce a i mamusi nie dokuczała tylko się cieszyć 😁
Julik i jaką pogodę macie bo ja wczoraj pisałam że pięknie itd. a tu po godzinie jak się zachmurzyło rozpadało wiatr jakby głowę chciał urwać masakra normalnie i dzisiaj też zimno wietrznie lato nie ma co 😠 i podobno ma tutaj tak być do 20 lipca 😠 na szczęście może w PL pogoda lepsza będzie 🙂
zuzka i co dało się Zuzie przekonać do baseniki ??? czy dalej tylko mamusia korzysta 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczynki 🙂
Alwo u nas pogoda w kratkę rano piękne niebo, wyskoczyłam na zakupy bo mówię jedziemy na cały dzień nad morze i zanim zjedliśmy śniadanie zaciągnęło się chmurami i zaczął padać deszcz więc nici z wyjścia, Jula poszła spać, a teraz znów się rozpogodziła i jest pięknie ciepło i słonecznie ciekawe jak długo jak wstanie pewnie znów zacznie padać 🙃

Sobolinku wczoraj szpinak dodałam do De volaja 🙂 (2łyżki masła, czosnek i dwie garście szpinaku i trochę żółtego sera ale to nie musi być jak ktoś nie lubi) a dziś zrobię makaron tagiatelle - wstążki 🙂 taki mix z dwóch przepisów bo przeważnie robią bez mięsa a u mnie obiad bezmięsny to raczej nie przejdzie,więc podsmażam mięso mielone, czosnek, cebulka, czasami jeszcze pieczarki, szpinak, sól pieprz i zalewam śmietaną 😁 i potem mieszam z makaronem (wcześniej ugotowanym) i podsmażam jeszcze, można dodać soku z cytryny, tymianku świeżego
a tak jak ty robisz, to też tak robię wtedy jako surówka 😁

no wiedziałam że jak Jula wstanie to się zachmurzy, no nic idziemy na plac zabaw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, wpadłam na chwilkę do Was po powrocie z pracy. Miszka niby nie ma temperatury, ale taki ciepły jest no i 37,4 stopnie. Ale był z moją teściową na spacerku. Przyjechała, żeby się nim dziś zająć, bo my w pracy a mały do żłobka idzie dopiero od poniedziałku.
Sobolinku, jak Anusia w nocy? Bo chyba nie doczytałam. Tyyyyle napisałyście przez 2 dni!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello 🙂
Ania już pięknie sobie zasnęła po wyczerpujących spacerach 🙂 Praktycznie coraz rzadziej jeździ w wózku, chce tylko chodzić i biegać. Nas to cieszy, bo później jest zmęczona 🙂
Po obiadku zasnęła mi na cycusiu i spała 2,5 h więc też było ok, tym bardziej, że w tym czasie odwiedziła nas moja dobra koleżanka 🙂 Jak Ania wstała to oczywiście zaczęła ją czarować, a że koleżanka ma na imię Ania 🙂 to bawiły się wyśmienicie hehe.
Malamyszko Ania dziś w nocy od 3 nie chciała za bardzo sama spać i spała z nami na moim cycusiu, ale coś było chyba w powietrzu bo dużo ludzi dziś się skarżyło, że w nocy nie mogli spać. A Michaś to może cieplejszy z tego upału, jak spaceruje to też mu pewnie ciepło. My z Anią chodzimy albo rano albo po 17 i też zdarza się, że jest cieplejsza, ale przez chwilę.
Julik no to pecha miałyście dziś z tą pogodą. Wiem, że plac zabaw to nie morze, ale może przynajmniej nie padało? 🙂
Dzięki za przepisy ze szpinakiem. Na pewno wypróbuję. Ja dziś zrobiłam po swojemu i Ania nawet 4 łyżki zjadła na obiad hehe. Aaaa no i jak otwarłam mój szpinak z biedronki to poczułam się baaardzo zawiedziona, bo w moim biedronki nie było 😞 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek ,albo i nie bo dla mnie fatalny dzien
Sobolinek moze faktycznie cos w nocy było nie tak ,ja wzcoraj polozyłam Zuze o 21 i sama tez sie polozyłam do lozka bo chcałam sie wyspac,ale dosc długo sie kreciłam a jak juz zasypiałam o 23 to Zuza obudzila sie wyspana ryczała w łozeczku przez 20 min bo chciała spac ze mna ,albo kazała mi siedziec kolo lizeczka ale ja mam tego siedzenia nocnego dosyc bo zazwyczaj zasypiam na podlodze i budze sie po 2 godz obolała i ognieciona,woec postanowlam z tym walczyc ,no i jak juz zasneła to ja tez ale o 2 obudziły mnie jakies dziwne krzyki kobiety ,jak podeszłam do okna to sie uciszylo wiec noie weim co to było i znowu miałam problem z zasnieciem a o 4 Zuza sie obuszila wyspana ,postanowiłam ze sie nie poddam i niech se ryczy ,no i tak znowu ryczała przez godzine z przerwami ,myslałam ze zasypia ale ona stała i tylko sobie przerwy robiła zeby zlapac oddech i nabrac siły przed kolejnym wyciem do ksiezyca ,a to przeciez pełnia juz była,wkoncu wygrała z mamusia i wziełam ja do siebie o 5 ,pospała do 7 ale obudziła sie tek zmierzła ze szok ,az do poludnia taka była,potem pospała 2,5 godz i obudziła sie wesoła ,poszli z Michałem do babci a ja sie przespałam 2 godz.zobaczymy co bedzie dzisiejszej nocy ,ale powiem Wam ze chyba wole taka marude niz Lenke mojej siostry,ta to dopiero pokazuje ,zaczyna wymuszac wszystko płaczem a nawet nie płaczem tylko zanoszeniem sie ,byli u mnie predwczoraj i jak tylko coos jej sie nie spodobalo to nawet nie było placzu tylko ona zaraz robi sie sina i bezwladna tak ze glowa jej ucieka ,Michal tez mi sie zanosil ale nie tak ,a oni nie chca jej ustepowac bo zaraz to im na glowe wejdzie,podam przyklad ,nosilam ja na rekach a ona bawila sie gumowa kaczuszka ,Aga powiedziała jej zeby rzuciła kaczke do wody a ta moment zrobiła sie sina,i dmuchniecie przestaje pomagac ,trzeba ja polozyc i zatkac nos a potem mocna dmuchac ,ach szkoda słow ,moja siaosta to juz klębek nerwów,
Sobolinku dla mnie tez jest dziwne ze ta mała Twoich sasiadów jeszcze nie siedzi i nie stoi na nóżkach ,Lena tez ma 10 m-c ale jezscze miesiac temu nie stawała na nogi(siedziec -siedziała)i Aga poszła z nia do lekarza ,P.dr kazała obserwowac i jeszcze poczekac i po 2 dniach Lena u mnie w ogrodzie zaczeła stwac na nogach sztywna a po 2 dniach chodzic trzymana pod pachami
Alwo spakował się już?coś mi się wydaje że to pogodę przywieziesz do PL 😎bo ochłodzenie zapowiadaja i to duże
ok mamusie ja uciekam bo moze znowu dłuuuuuga noc mnie czeka
dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o widzę że wczoraj wszystkie po nocy nie siedziały 😉
hej mamusie 🙂
mały w żłobku a ja powinnam brać się za pakowanie bo zuzka powiem szczerze że nawet nie zaczęłam a to jakby nie patrzył najwyższa pora 😜 no i właśnie też wczoraj w wiadomościach słyszałam o ochłodzeniu w PL jeżeli zabiorę ją ze sobą tzn. że telepatycznie bo w telewizorni już o tym wiedzą 🤪 😜 🤪 wrrrr to niedobrze myślałam że chociaż tam zatęsknię za chłodem gdzie to człowiek na te "baterię "naładować na zimę pewnie na jakiejś jajorce czy co 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie co właśnie wpadłam na pomysł założenia zeszytu na te Wasze przepisy bo to tylko na kartkach zapisuję i w końcu je pogubię a że ja kuchara marna ☺️ to będę korzystać ze sprawdzonych mniamniusiów a tym bardzie ostatnio zauważyłam że gotowanie zaczyna mi sprawiać przyjemność jak kiedyś kiedy byłam młoda taka wiecie 15-18 lat jednym słowem robi się ze mnie domatorka dogadzająca sobie i mężowi chociaż podejrzewam że to dużaaaa zasługa Gabrysia bo wiadomo dla niego wszystko i to urozmaicane jedzenie też 😉
no dobra miłego dnia uciekam póżniej zajrzę 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
A u nas znowu gorący i słoneczny dzień. Ja już bym chciała trochę deszczu naprawdę. Od jutra u nas ma być taka temperatura jak lubię ok 20-22 stopnie L( Już się nie mogę doczekać.
Zaraz idziemy z Anią na rower, póki nie ma jeszcze upału.
Dziś w nocy było super, Ania raz się obudziła o 2,45 i po cycusiu pięknie zasnęła aż do 7 🙂
Zuzka fatalną miałaś tamtą noc 😞 Może Zuzia tak odreagowuje brak tatusia... Jak się ochłodzi to może do nas przyjedziecie, zawsze to jeden dzień z głowy 🙂 wykończymy dziewczyny w parku to szybciej i lepiej będą spały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Hej

Zuzka fatalną miałaś tamtą noc 😞 Może Zuzia tak odreagowuje brak tatusia... Jak się ochłodzi to może do nas przyjedziecie, zawsze to jeden dzień z głowy 🙂 wykończymy dziewczyny w parku to szybciej i lepiej będą spały 🙂

wiesz co zuzka może i racja bo np. Gabryś wczoraj to zasnął po 22 normalnie na tatę czekał aż z fuchy wróci pobawił się pół godzinki i odpadł oczywiście wcześniej się słaniał płakał tulił ale spać nie a po zabawie z tatą odłożony do łóżeczka po minucie dziecka nie ma 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
My już po spacerku i zabawie w piasku na placu zabaw. Ania ma nowego adoratora Igorka, który ją nawet woził w jej rowerku 🙂 Jest rok od niej starszy, ale pięknie mówi i normalnie nie mogę się nadziwić i doczekać kiedy Ania tak będzie trajkotać. Wiem, później będę żałować hehe
Anula po zupce z cukinii pięknie sama zasypia. Zauważyłam, że te wymęczenie na spacerku duużo daje 🙂
Alwo bardzo dobry pomysł na założenie zeszytu z przepisami 🙂 Ja wszystkie dobre i sprawdzone przepisy najpierw dodaję do ulubionych (z netu) a później przekopiowuję do Worda, bo już mi się raz zdarzyło, że po roku chciałam wrócić do przepisu a tu strona nie istnieje i zonk. A tak mam wszystko w wordzie, później to drukuję, wsadzam do koszulki i do segregatora. W ten sposób jak coś pichcę to wyciągam tylko przepis w koszulce i reszta na tym nie cierpi, bo często jest to brudna i mokra robota hehe. Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek pewnie że takie bieganie dużo daje jak człowiek wymęczony to i szybko zasypia i przede wszystkim dobrze śpi 😉 a Igorek to nie ten chłopczyk co z dziadkiem chodził albo coś pomyliłam 😉
co do przepisów w koszulkach to mam coś takiego niektóre z internetu z gazety które próbowałam i dobre wyszło albo od teściowej(kucharka z ponad 30 letnim stażem) i albo właśnie tak będę wszystko ładnie przepisywać albo gryzmolić sobie w tym zeszycie a nie na kartkach jak do tej pory bo np. jak kiedyś znajdę czas to mogłabym to wszystko na kompie napisać i właśnie w te koszulki do segregatora dać 😉 pewnie tak zrobię jak już z powrotem po urlopie wrócimy do DK
bo też właśnie w koszulki ładuję ponieważ lżejsze wziąć jedną kartkę i lepiej ją póżniej wytrzeć i do ładu doprowadzić niż kartę czy to mąka woda itp. wiadomo z resztą kiedyś miałam zeszyt i właśnie zalałam parę przepisów straciłam bo atrament się rozmazał (jak była moda na pióra z nabojami to nie lubiłam pisać długopisami taki wiesz szpan) 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alwo napisał(a):
sobolinek pewnie że takie bieganie dużo daje jak człowiek wymęczony to i szybko zasypia i przede wszystkim dobrze śpi 😉 a Igorek to nie ten chłopczyk co z dziadkiem chodził albo coś pomyliłam 😉
co do przepisów w koszulkach to mam coś takiego niektóre z internetu z gazety które próbowałam i dobre wyszło albo od teściowej(kucharka z ponad 30 letnim stażem) i albo właśnie tak będę wszystko ładnie przepisywać albo gryzmolić sobie w tym zeszycie a nie na kartkach jak do tej pory bo np. jak kiedyś znajdę czas to mogłabym to wszystko na kompie napisać i właśnie w te koszulki do segregatora dać 😉 pewnie tak zrobię jak już z powrotem po urlopie wrócimy do DK
bo też właśnie w koszulki ładuję ponieważ lżejsze wziąć jedną kartkę i lepiej ją póżniej wytrzeć i do ładu doprowadzić niż kartę czy to mąka woda itp. wiadomo z resztą kiedyś miałam zeszyt i właśnie zalałam parę przepisów straciłam bo atrament się rozmazał (jak była moda na pióra z nabojami to nie lubiłam pisać długopisami taki wiesz szpan) 🤪

Hehe, też miałam pióro na naboje albo chińskie na atrament. Wtedy china to był rarytas, a teraz to wszystko byle nie china hehe
Co do Igorka, to inny chłopczyk. Tamten to Olek, ale ostatnio był z tatusiem Turkiem (co za CIACHO). Nie mogę się z nim spotykać bo nie ręczę za siebie 😁 😁 😁, a jak on się pięknie uśmiecha jak ze mną rozmawia... hehe Wolałam Olka z dziadkiem, ale teraz jego mama ma wakacje bo jest nauczycielką i dziadek chyba nie przychodzi 😞 A później pewnie będzie na L4 bo jest w ciąży z braciszkiem Olka 🙂 Taka ciekawostka, obie mamy tych chłopców to Anie i uczą angielskiego i mieszkają w tym samym bloku 🙂, ale z tą od Olka nie ma między nami tej chemii ... i tak średnio mi się z nią rozmawia, mimo, że jest starsza ode mnie o 1 dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, widzę, że dnie macie udane, gorzej z nockami. U nas w sumie było ok. A dziś przeżyłam swoje chwile grozy. Michaś nauczył się chodzenia pode mną (bawimy się w tzw mosty). Tzn ja na czworaka a Miszka ładuje się pode mną i przeciska. No i dziś tak się przecisnął że potknął się o własną rękę (nie wiem jakim cudem), poleciał na buzię i ukruszył jedynkę. Od razu roztrzęsiona dzwoniłam do stomatologa. Na szczęście od razu nas przyjęli. Dentystka trochę Mu spiłowała ząbka, żeby nie haczyło i kazała tak zostawić. Jutro tylko na lakierowane ząbków mamy się zgłosić bo dziś nie mogła tego zrobić, bo już była 18.30 a o 19 Miszka je kolację a to trzeba 2 godz nie jeść po tym.
Oczywiście mąż wściekły na mnie, bo to wg niego moja wina. Że nie upilnowałam. ☺️
Ja rozumiem jakby spadł lub coś takiego ale on się poprostu potknął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...