Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Asiu właśnie tak sobie Ciebie wyobrażałam 🙂 Tylko ja w mniej ekskluzywnym sklepie byłam ale ciuszki mają piękne 🙂
Trzymam kciuki za Blanusię i jej pierwszy dzień w żłobku. Na pewno jej się spodoba, co kontakt z rówieśnikami to kontakt z rówieśnikami a nie ze starymi prykami co nic nie rozumieją 🙂 🙂 🙂 🙂
Asiu a robisz sama majonezik czy kupny? Bo ja odkąd raz zrobiłam sama już nie kupuję. Mam super przepis na ekspresowy i niebiański majonez. Gdybyś chciała to służę pomocą 🙂 Smacznego, choć pewnie już zjadłaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu trzymam kciuki za Blaneczke. Czyli ty nie masz ustalonego z gory podzialu na zmiany ?? zy np w jednym tygodniu masz na 1-wsza a w drugim na 2-ga?? Achh narobilas mi smaka tymi jajkami,ale jest juz zbyt pozno 🙂

Sobolinku ja chetnie skorzystam z przepisu.Fajnie ze udalo Ci sie trafic na kogos tak uprzejmego.Ja czasami strasznie sie zgarszam i spotykam z nieuprzejmoscia.Ja rozumiem zly dzien,zmeczenie ale skoro ja jestem mila usmiecham sie dlaczego odrazu cos ledwno "odburkiwac"

Asiu przegladalam ostatnio strone sklepu w ktorym pracujesz.Bardzo ladne. eleganckie kolekcje
Nie widzialm tego butiku w zadnej z tarnowskich galeri.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie!
Joasiu - Blaneczka jutro pierwszy dzień do żłobka - ucałuj ją ode mnie i Blanki, będzie dobrze - zobaczycie. Dzisiaj jakoś tak myślałam o Tobie, o tym, że jesteś sama z Blaneczką w tygodniu, bo mąż pracuje - wielki ukłon dla Ciebie-dzielna mamusiu. Mój mąż pojechał do Torunia na szkolenie dziś rano i wraca jutro, ale ja wzięłam sobie moją mamę na nockę, a zorganizować się samemu chociażby z kąpielą to jakoś trudniej i ogólnie jak nie ma nikogo, kto na spacer pójdzie niekiedy, odciąży choć na chwilkę, pomoże - to ciężko, także podziwiam Cię Joasiu i oklask dla Ciebie.

Ja dzisiaj po Radzie Pedagogicznej - plan mam cudowny i tak bardzo się cieszę, właściwie żadnych okienek, od 8 rano. Raz mam nawet do 10;35, raz 11:30, dwa razy do 12;25 i raz do 13;30. To o tyle ważne, że chciałabym utrzymać laktację i myślę, ze z takim planem to mi się uda. Jutro rozpoczęcie roku i okaże się jaką dostałam klasę jako wychowawca. Ostatnio to nawet mi się śniło, ze prowadzę lekcję - chyba się już bardzo stęskniłam. Rok przerwy to jednak długo - jeśli się lubi swoją pracę, a i za ludźmi też się stęskniłam, no i za dziećmi 🙂

Zuzka - domyślam się jak ważne jest robić to, co się lubi - mąż 8 lat pracował na stanowisku, którego nie lubił i jak Blanka się urodziła to dostał stanowisko o jakim marzył i pod które robił dodatkowe studia i zauważalne było jak odżył i jak wiele satysfakcji mu daje ta praca.Oby wasza działalność była równie satysfakcjonująca i dochodowa 🙂

Sobolinku - to miałaś wspaniałą przygodę w sklepie - od czasu PRL dużo się zmieniło jeśli chodzi o podejście do klienta, choć można jeszcze spotkać niechętne panie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek - moja Blaneczka też się niekiedy w nocy na brzucholka przewraca i jęczy, więc ją odwracam, bo sama nie ma chęci mimo iż w dzień nie ma z tym problemu, ale w nocy, to dzieciaczki są nieprzytomne, a i gdy budzi się rano, to zawsze od razu na brzuchu ląduje, ja otwieram oczy, a ona w śmiech, że ktoś w końcu na nią uwagę zwrócił. Tak więc zasypiam z nią w łóżku i przytrzymuję lekko, bo oczywiście na brzuszku by chciała i nie zasnęłaby w związku z tym, no chyba , że jest szalenie zmęczona wtedy przy cycuszku usypia.
No i cieszę się , że ze zdrowiem lepiej, teraz tylko trzeba znaleźć moc, by ćwiczyć - powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂
Joasiu wiesz, ze ja wczoraj jadlam jajeczka na miekko wlasnie z majonezem na kolacje heheh 😁 Sobolinku i ja bardzo prosila bym przepis na swojski majonezik jesli mozna 😉
Wogle to 3mam kciuki za Blaneczke w rzlobku !! Bedzie dobrze 😉 trzeba myslec pozytywnie no i ten twoj grafik tez zbiegiem czasu ulegnie zmianie- moze szefowa specjalnie chciala zebys sie szybciej wkrecila znowu w prace.
Evek nie martw sie tym nie przewracaniem sie- kochana Ala tez na poczatku tak miala do puki nie zaczela siadac sama ciezko bylo jej sie w nocy przewrocic bo spala i nie byla swiadoma co sie dzieje. Takze jeszcze 2 tyg daje i bedzie ok! 🙂
Karolla to rzeczywiscie plan pracy masz jak wysniony 😆 super- i fajnie, ze dzieki temu uda ci sie podtrzymac laktacje 🙂 Powodzenia!
Dziewczyny nie uwierzycie jaka mialam noc !!!! O 3 rano Ala znowu pobudka,a glodna napewno nie byla bo o 19 zjadla 200 ml i puzniej to samo kolo 23:30. Wiec obudzila sie i siedziala znowu w rogu lurzeczka wstalam dalam jej smoka, polozylam i wrocilam do luzka i postanowilam, ze tym razem za zadne skarby jej nie wezme do siebie, ze to za wczesnie i boje sie bo ja ostatnio mozno spie i nie chce zeby spadlam mi z lurzka. Wiec wczoraj od 3:20 do 5 rano z nia walczylam. Plakala, jeczala, gadala, a ja wciaz tylko wstawalam glaskalam po glowce dawalam monia itp. Kilka razy ja wzielam na rece przytulilam dalam calusa i spowrotem kladlam i nie poddalam sie i o 5 w koncu zasnela 😁 i obudzila sie o 7:20! No i potem juz nie spala i nam tez sie plan pomieszal i drzemki byly nie tak jak zwykle bo zawsze kolo 8 zasypiala do 9 a dzis o 10 przy butli zasnela0 odlozylam ja do lurzeczka i sama sie polozylam i tak obudzilysmy sie o 11:30 ehhh to byla noc i dzien. Bylam wykonczona, ale ciesze sie, ze udalo mi sie z nia wygrac chociaz raz- zawsze mieklam i ja bralam, ale teraz juz nie moge- bo naprawde sie boje-ona jest hiper aktywna 2 kroki i juz jest na koncu lurzka ! 😲 moj maly smrodek! 😉 Ciekawe jak bedzie dzis- pewnie tez sie obudzi, ale znowu bede robic to samo mam nadzieje, ze dzis bedzie to krocej trwalo 😜
Nno i kupilam dzis Ali kolejna zabawke z tej seri brilliant basics- podelko z wycietymi ksztautami no i klocuszki, ktore trzeba dopasowac. Jeszcze Lusce tego nie dawalam, bo poszla zaraz spac jak ze sklepu wrocilismy takze jutro sie okaze czy to lubi zabawka jest od 6 miesiaca
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2341&e=detail&pid=38691&pcat=bubrilliant tu macie linka. Kochane uciekam juz i tak za duzo napisalam :P
Milego dnia jutro ! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o i ta zabawke tez polecam- mamy taka Alunia ja uwielbia 😁 http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2341&e=detail&pid=38773&pcat=bubrilliant
a to planuje kupic zamiast chodzika ( bo jak wczesniej pisalysmy chodziki nie sa dobre dla naszych pociech) wiec upatrzylam cos takiego http://www.walmart.com/ip/Playskool-Step-Start-Walk-n-Ride/882533 tam na rysunkach nie ma pokazane, ale siedzonko podnosi sie do gory i malusze lapie sie za raczke i przy tym chodzi, a jak chce to moze jezdzic 😉Co wy na to ???

http://www.youtube.com/watch?v=OriiGucGqFo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek mamusie,
Mnie wieczorem nie było ,bo podobnie jaj Nanusia zaczeliśmy walke w usypianiu z Zuzia ,czyli nnie ma juz spania z cyckiem w buzi ,i tak wczoraj tatuś "usypiał córeczkę od 21-22.30 a wyglądało to tak że najpierw próbował w łożeczku,ale Zuza cały czas wstawała podciągając się za szczebelki,więc wizął ja do łóżka i położył się koło niej mała dalej wstawała i kładła się na tatusia temu wszystkiemu towarzyszył nieustający ryk,bo nawet tego płaczem nie można nazwać,a mnie sie serce sciskało ,spojrzałam tylko przez szpare w drzwiach ,a ona siedziała na łóżku i z takim smutnym wzrokiem ppatrzyła w stronę drzwi i gadała mama,mąż kazał mi wyjść jak już zrobiło sie cicho to znowu poszłam zobaczyć jak im idzie i Zuza spałaz nogami na łóżku a głowę miała opartą na brzuchu taty,tak na kleczaco i palec w buzi,sama nie wiem czy ten sposob jest dobry ,czas pokaze.
Karolla daj znac jak tam Twoja nowa klasa,moj synus właśnie wrócił, a dzisiaj zaczyna pierwszy dzień w gimnazjum ,z wychowawcy jest zadowolony ,bo to Pan od W-Fu,zobaczymy jak bedzie dalej,aż się boję co to będzie.
Joanna daj znać jak Blanusia w żłobku,bardzo jestem ciekawa,sama jestem "żłobkowym"dzieckiem i jak miałam 3 latka i trzeba było isć do przedszkola to strasznie płakałam i nie chciałam ,i całą drogę do przedszkola płakałam ,że chcę do "źlobka" 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny tak piszecie o tym spaniu w dzień,moja mała już od paru dni ,nie bardzo chce spac ,wczesniej co 2 godz. były pół godz.drzemki ,a teraz raczej nie jedynie od 15-17 spi,może ona już nie potrzebuje tych drzemek? 😞ale z kolei wczoraj jak nie chciała zasnąć do poludnia to poszłam do mojej siostry i na spacer i jak wracałam do domu o 14 to Pani na ulicy ktora szla z przeciwka jakos tak dziwnie sie śmiała jak patrzyła na Zuze wiec zatrzymałam sie i spojzałam co mała robi ,a ta wbiła się wcześniej ząbkami w pałąk przewiesiła ręce przez niego i tak siedziała ,a potem zasnęła.No i Sobolinku i Nanusia pisałyście kiedyś że w tych waszych spacerówkach jest taka przedłużona budka ,oglądałam zdjęcia tych wózków i stwierdziłam po co w tej mojej budzie ten chowany i wyjmowany materiał z tyłu ,długo nie wiedziałam do czego to ma służyć,myśleliśmy z mężem że to taka niby ozdoba,albo że ma na celu zakrycie oparca wózka z tyłu 😁a to przecież przedłużenie budki które wczoraj zastosowałam jak słonko świeciło A zuzia zasnęła i też mam taki otwor przez który mogę ja obserwować ,a wczesniej myslałam ze to dla przewietrzenia 🤪a wózek mam z Emmaljungi tylko instrukjci nie było 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie mamusie
U nas na szczęście ze spaniem nie ma problemu Jula wdała się w mamusię jak jest zmęczona to zasypia bez problemu, położy się ją do łóżeczka i śpi, mój ojciec mówił że jak mnie kładli to chodzili patrzeć czy żyję i teraz mam to samo z Julą, ale niestety niechęć do jedzenia też po mamusi odziedziczyła, ojciec mówił że jak było jedzenia ja siedziałam ryczałam a oni ze mną. Później jak byłam starsza i mądrzejsza to bawiłam się z bratem, że on jest wilkiem i wszystko pożera, a że zawsze mu było mało to zjadał swoją i moją porcję 🙂 ale trauma do jedzenia z dzieciństwa została bo musiałam siedzieć przy stole aż zjem i często obiad przeciągał się do kolacji. Nie mieli dla mnie litości. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
macierzyński powinien trwać rok czasu 😁 to okropne że trzeba zostawić malutkie dziecko i iść do pracy, a przynajmniej powinien być wolny wybór jak chcesz wracać po pół roku to wracaj ale żeby była możliwość zostania dłużej w domu.
nie zazdroszczę wam, Karolla jeszcze masz fajnie bo masz mało lekcji ale Joasiu musi ci być ciężko tyle czasu bez Blanusi, a co ta mała istotka sobie myśli, początki na pewno bedą trudne, ale trzymam za was kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane ja tylko na moment, bo niedawno wróciłyśmy ze spaceru i Ania od rana nie spała. teraz marudzi i popłakuje w swoim łóżeczku.
To jest ten przepis:

Majonez błyskawiczny i pyszny

Składniki:
1. 0,5 litra oleju(najlepiej słonecznikowego lub rzepakowego)
2. 1 całe jajko
3. 1 łyżka musztardy
4. sok z połowy cytryny
5. kopiasta łyżeczka cukru
6. pół łyżeczki soli
Przygotowanie:
Do pojemnika miksera wbić jajko , dodać pozostałe składniki oprócz oleju.
Zmiksować na jednolitą masę, dolać 1/3 szklanki oleju-znów zmiksować,
dolać następną część oleju itd...do wyczerpania oleju.
Przygotowanie tego majonezu zajmuje ok.5 min.
Jest doskonały do sałatek i kanapek, a także może być bazą do przyrządzenia innych sosów np. czosnkowego, chrzanowego, czy pomidorowego.

Ja początkowo robiłam go na oleju kujawskim i był taki sobie, ale teraz robię tylko na oleju rzepakowym (olej wielkopolski, jest w marketach) i jest rewelacja. Dodaję więcej musztardy i soku z cytryny i dodaję pieprz, którego nie ma w przepisie. Wtedy ten majonez jest smaczniejszy od kieleckiego (mojego wcześniejszego faworyta) 🙂
Smacznego

Zmykam bo zołza dalej nie śpi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie!
Rozpoczęcie roku mam już za sobą - ogólnie było bardzo miło. Klasa, co najważniejsze, nie jest liczna 21 dzieciaczków - 12 dziewcząt i 9 chłopców, ale żeby nie było tak różowo, to trafił mi się jeden łobuziak - krążą już o nim legendy, a on dopiero 4 klasę podstawówki zaczyna 😮 No ale zobaczymy jak będzie. Od wtorku zaczynam pracę, a dziś to przyszłam dobrowolnie, bo nie musiałam, ale bardzo chciałam tą moją nową klasę zobaczyć. A i dostałam jeszcze od ludzi z pracy-z okazji narodzin dzieciątka- piękny obrazek malowany akwarelami przedstawiający mamusię z dzieciaczkiem - taka tradycja u nas w szkole, że każdy komu rodzi się dziecko dostaje taki prezent.

Julik - jak czytam, to nie zawsze jest wszystko ok - jak już Twoja Malutka ładnie zasypia, to znowu niejadek, jak już inne zajadają, to problemy z zaśnięciem, bądź nocne rozbudzenia i tak zawsze coś, no ale dzieci rosną i myślę, ze wszystko będzie się zmieniać. Może jednak warto byłoby dokładniej zapoznać się z tą metodą BLW - w końcu reklamowana jest jako sposób na niejadków i pamiętam jak Asiula pisała, że wymaga cierpliwości, bo dzieci najpierw bawią się zamiast jeść, ale w końcu załapują o co chodzi i później jest w porządku. Tylko potrzeba dużo samozaparcia. Może to lepsze niż to, co przeżywasz w czasie karmienia. Jest książka do kupienia na ten temat - może w niej są jakieś złote rady. http://allegro.pl/bobas-lubi-wybor-rapley-murkett-czy-znasz-juz-blw-i1796432341.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek napisał(a):
hej ja tylko an chwilke,pozniej bede na dluzej,poczytam zaleglosci

Podaje wam linka i prosimy o glosy 🙂 http://www.bebiko.pl/home/konkurs/12-usmiechow-na-2012-galeria/#galeria/zdjecie/3129


haha wyobraź sobie że jakieś o,5h wczesniej zagłosowałam na ciebie ale nie miałam pojęcia ze na ciebie głosuję po prostu podobał mi sie ten uśmiech 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka - u mnie też jest przedłużenie budki i to okienko dla rodzica - genialny pomysł 🙂 Takie dogodności, a budka idealna na słońce, no i myślę, że w chłodniejsze dni wspaniałą ochroną będzie.
Nanusia - świetne rzeczy dla Aluni wynajdujesz - moja mała jeszcze nie siedzi sama, więc chyba takie zabawki jeszcze nie dla niej, ona tylko na brzuchu, uwielbia książeczki ze sztywnymi kartkami i zabawki, które może podgryzać, a i pełza szaleńczo i forsuje ogrodzenie, które dla niej z poduszek zrobiłam- spryciara.
Evek - zagłosowane 🙂 cudne zdjęcie i ten uśmiech boski i mamusia jaka ładna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolla -myśle że spokojnie utrzymasz laktacje.Masz wymarzone godziny pracy 🙂 Fajnie że wracasz do pracy,która sprawia Ci przyjemność w której masz już zaprzyjaznione osoby.Powodzenia z nowa klasą 🙂 Dziękujemy za głosik !

Nanusiu -Faktycznie noc pelna "alusiowych wrażeń" ech...oby Twoja metoda poskutkowała-trzymam kciukasy :*
Bardzo fajne zabaweczki 🙂 Ten samochodzik-super sprawa,rowniez polecam-z doświadczenia 🙂
Naprawde jak widze te ceny, to poprostu nie moge pojąć i ciągle się dziwie,skąd one są tak wysokie u nas w kraju :/

zuzka - Szymcio również nie chętnie śpi w dzień.Jedyny plus to to że przesypia cała nocke.

Sobolinku -jutro spróbuje przepisu.

julik -dziękujemy za głos z wyprzedzeniem heh :*

Wiecie co,tak bardzo się cieszę-Szymonek zaczyna już stabilnie siedzieć a w wózeczku sam się podnosi 🙂 Uspokoiłyście moje obawy co do zmiany pozycji... cierpliwie poczekam 🙂
Musiałam dzisiaj kupić kolejną puszke sztucznego mleka.Po lekach,które brałam jak by moja laktacja troszke zanikała 😞 Martwi mnie to bo chciałabym jeszcze pokarmić małego swoim mleczkiem.Bede częściej ściagac,mam nadzieje że wróci do normy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
evek jak tam kupki u Szymonka ?? Dalej zielone ?? Ciekawa jestem czy sie unormowalo.
No i dzis kolejna nocka byla, ale naszczescie cala w lurzeczku obudzila mnie z 4 razy, ale tylko na moment dawalam monia i dalej szlam spac. Takze lepiej niz ostatnio. Wogle mam dzis shiza bo Ala zanim wziela drzemke uderzyla sie w glowke znaczy sie siedziala a za nia lerzala ta miseczka z tych zabawek co ostatnio kupilam i ona na nia sie polozyla sobie i akurat trafilo na glowke- ona sie tak rzuca po kocyku we wszystkie strony wiec wszedzie za poduszki do okola, ale akurat jakos tak usiadla, ze do poduszki nie dostala i trafila na ta zabawke. I jak dawalam jej jesc to malo zjadla i odrazu tak mocno zasnela, ze nawet jak do niej mowilam to tak lekko otwierala oczka. A teraz obudzila sie po 40 min wiec wzielam ja zawsze juz nie spala a ona na rekach mi znowu zasnela i dalej spi. Martwie sie zeby jej nic nie bylo- guza zadnego nie ma, ale nigdy nic nie wiadomo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki 🙂
Ale tu znowu cisza.
Ja już jestem padnięta, o 19 mieliśmy nauki przed chrzcielne i mamy super księdza, który ma zdrowe podejście do tej uroczystości i do dzieci. Już się cieszę na niedzielę 🙂
Karolla80 cieszę się, że masz tak super ustawiony plan. Dzięki temu na pewno nie stracisz mleczka. Ja mam dylemat, bo chciałabym iść na kolejne studia podyplomowe ale boję się właśnie utraty mleczka. Soboty i niedziele byłyby bez Ani. A najgorsze jest to, że ona nie uznaje butelek. Pije tylko ze szklanek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...