Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczynki trochę mnie uspokoiłyście 🙂 Dziękuję, jesteście kochane! Nikt nie zrozumie młodej (starej 🙂 ) matki jak druga młoda matka 🙂 🙂 🙂 🙂 Będziemy się karmić cycusiem i spróbuję za jakiś czas dać coś innego.
Nanusiu baaaardzo mi Cię żal. Gdybym mogła się teleportować to bym Cię zastąpiła na kilka nocek, abyś sobie przypomniała co to nieprzerwany, spokojny sen. Ale niestety się nie da 😞 Dużo siły Ci życzę, ale i tak wiem że to przezwyciężysz SILNA KOBIETO 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie
Joanna faktycznie mamy ten sklep u nas w galeri 🙂
WSZYSTKIEGO NAJ NAJ DAL BLANECZKI
Kurcze straszne sa te poczatki w zlobku,wyobrazam sobie jak to przezywasz 😞 Zobaczysz ze z kazdym dniem bedzie lpeiej,trzymam kciuki za Ciebie i Blanusie.
Gratulacje dla niuni za nowa umiejetnosc!!

Nanusiu kurcze,bidulo to mialas nocke.A juz mialam nadzieje ze pomalutki dojdziecie do ladu 😞
Alunia jest aktywna w dzien,wiec w nocy nie powinno byc problemu.A ile tak mniej wiecej przesypia w ciagu dnia,sumujac??Szkoda ze nie moge pomoc,nie daje mi to spokoju 😞 jak bym byla tam na miejscu cos bysmy wymyslily, zebys sobie pospala kilka godzinek 😞Trzymam kciuki co dzinnie i juz wiesz co ?? nawet ostatnio sie pomodlilam o lepszy nocny sen Alusi ech....

sobolinku Ania napewno stopmniowo przyzwyczai sie do nowosci.Gdzies kiedys przeczytalam ze decydujac sie na podowania owockow trzeba pamietac o tym, zeby na zmiane podawac rowniez warzywka.Wtedy maluszek bedzie mniej grymasil przy mniej slodkich potrawach 🙂 A czy gotujesz cos sama ??

A za nami bardzo udany dzien,Szymcio byl dzisiaj tak bardzo radosny,malo co marudzil.Rozsmieszalo go doslownie wszystko,kazdy glos,mina nawet jakies dziwne spojrzenia heheh moj maly smieszek 🙂Jutro mamy bardzo napieta sobote az trzy imprezy rodzinne a najwazniejsza to 50 lecie moich dziadkow 🙂 Tak ze kochane milego weekendu zycze 🙂
Odezwe sie w niedziele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie
Joanna faktycznie mamy ten sklep u nas w galeri 🙂
WSZYSTKIEGO NAJ NAJ DAL BLANECZKI
Kurcze straszne sa te poczatki w zlobku,wyobrazam sobie jak to przezywasz 😞 Zobaczysz ze z kazdym dniem bedzie lpeiej,trzymam kciuki za Ciebie i Blanusie.
Gratulacje dla niuni za nowa umiejetnosc!!

Nanusiu kurcze,bidulo to mialas nocke.A juz mialam nadzieje ze pomalutki dojdziecie do ladu 😞
Alunia jest aktywna w dzien,wiec w nocy nie powinno byc problemu.A ile tak mniej wiecej przesypia w ciagu dnia,sumujac??Szkoda ze nie moge pomoc,nie daje mi to spokoju 😞 jak bym byla tam na miejscu cos bysmy wymyslily, zebys sobie pospala kilka godzinek 😞Trzymam kciuki co dzinnie i juz wiesz co ?? nawet ostatnio sie pomodlilam o lepszy nocny sen Alusi ech....

Sobolinku Ania powoli przyzwyczai sie do nowych potraw.Gdzies kiedys przeczytalam ze jesli decyduje sie na podawanie np owockow trzeba podac tez warzywka cos mniej slodkiego.Uniknie sie wiekszych kaprysow 🙂A czy gotujesz cos sama np zupki ??

My mam za soba bardzo udany dzien.Szymcio malo co marudzil,rozsmieszala go byle minka 🙂
Za to jutro napiety grafik imprez rodzinnych,zaczynajac od 50 lecia dziadkow.Tak wiec milego weekendu kochane :* Pojawie sie w niedziele buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie
Joanna faktycznie mamy ten sklep u nas w galeri 🙂
WSZYSTKIEGO NAJ NAJ DAL BLANECZKI
Kurcze straszne sa te poczatki w zlobku,wyobrazam sobie jak to przezywasz 😞 Zobaczysz ze z kazdym dniem bedzie lpeiej,trzymam kciuki za Ciebie i Blanusie.
Gratulacje dla niuni za nowa umiejetnosc!!

Nanusiu kurcze,bidulo to mialas nocke.A juz mialam nadzieje ze pomalutki dojdziecie do ladu 😞
Alunia jest aktywna w dzien,wiec w nocy nie powinno byc problemu.A ile tak mniej wiecej przesypia w ciagu dnia,sumujac??Szkoda ze nie moge pomoc,nie daje mi to spokoju 😞 jak bym byla tam na miejscu cos bysmy wymyslily, zebys sobie pospala kilka godzinek 😞Trzymam kciuki co dzinnie i juz wiesz co ?? nawet ostatnio sie pomodlilam o lepszy nocny sen Alusi ech....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie
Joanna faktycznie mamy ten sklep u nas w galeri 🙂
Kurcze straszne sa te poczatki w zlobku,wyobrazam sobie jak to przezywasz 😞 Zobaczysz ze z kazdym dniem bedzie lpeiej,trzymam kciuki za Ciebie i Blanusie.
Gratulacje dla niuni za nowa umiejetnosc!!

Nanusiu kurcze,bidulo to mialas nocke.A juz mialam nadzieje ze pomalutki dojdziecie do ladu 😞
Alunia jest aktywna w dzien,wiec w nocy nie powinno byc problemu.A ile tak mniej wiecej przesypia w ciagu dnia,sumujac??Szkoda ze nie moge pomoc,nie daje mi to spokoju 😞 jak bym byla tam na miejscu cos bysmy wymyslily, zebys sobie pospala kilka godzinek 😞Trzymam kciuki co dzinnie i juz wiesz co ?? nawet ostatnio sie pomodlilam o lepszy nocny sen Alusi ech....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku Ania napewno przyzwyczai sie do nowego.Gdzies czytalam ze jesli decydujesz sie na podawanie owockow,trzeba tez podac warzywka,cos mniej slodkie.Wtedy jest mniej grymasow przy nowosciach typu zupki.

Dziewczyny zycze milego weekendu,bede dopiero w niedziele.Jutro napiety grafik imprez rodzinnych 🙂 Buziaczki dla was i jeszcze raz sorki za te pomylki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki Evek i Sobolinku ! 😘 kochane jestescie ! Z tego niewyspania ciagle mam w myslach ten dzien, jak mialam juz koncowke ciazy i bardzo duzo spalam przy telewizorze w swojej sypialni na wygodnym lurzku i tak mi teskno do tego, ze az kolana mi sie uginaja jak to wspominam hehehe 😜 Normalnie mam ostatnio jakis szal kupowania- dostalam troche kasy na urodziny i mam ochote ja lekko mowiac cala rozpuscic !! 😉 Juz tak dawno nic nie kupowalam-jak czlowiek nie pracuje to kasy brak! No i w sumie nie kupuje dla siebie tylko dla Luski 😁 dzis dostala odemnie pierwszytelefon komorkowy hehe z tego Brillian basic- bardzo zwykly i prosty- zawsze interesuje sie moim telefonem i chce go grysc wiec pomyslalam, ze bedzie lepiej jak bedzie miala swoj 😜 Do tego kupilam jej pare ciuszkow juz na 12 miesiecy getry, body i wiesz co Evek tak mi brakuje z toba zakupow !!! Maskara jak larze po tych dzieciecych ciuszkach to odrazu wspominam jak my zaciazone przebieralysmy te wieszaki hehe potem z pelnymi koszami stalysmy gdzies na boku i pokazywalysmy sobie i radzilysmy sie co bierzemy, a co odkladamy ehhhh Teskno mi do ciebie !!! 😘 Dla siebie probowalam tez cos kupic ale pomierzylam tylko kilka par butow i ladnie wygladaly jak staly, ale jak je mierzylam to kazde takie niewygodne. Przynioslam do domu jeansy, ale jak je przymierzylam to jakos tak splaszczaja tylek !!! musze je oddac- ciezko jest mi teraz cos kupowac- nie wiem jakos wypadlam z rytmu. Kasia super, ze sobie cos znalazlas ! 🙂 JA musze jeszcze dalej polowac 😉
Milego dnia wam zycze jutro kochane !! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek wszystkim w ten piękny ,słoneczny dzionek,oby tak jeszcze długo ,bo jesien sie zbliża wielkimi krokami, a ja nie chce 😞
U nas już jak zwykle pobudka w nocy co godzinę ,i rano ja niewyspana,ale mąż zabrał Zuzę o 7 i pospałam do 10.30,chociaż tyle.
Nanusia,ja też często płaczę z niewyspania,zmęczenia i bezsilności,ale jak tylko kiedyś poskarżyłam się pewnej osobie to wiecie co usłyszałam?..."masz co chciałaś" 😠wsumie powinnam być zadowolona że mam zdrowe dziecko,chyba racja...
Dziewczyny mam do Was pytanko moze wiecie jak to jest...moja siostra ma termin na 18 września,ale mała się nie obróciła i lekarka powiedziała że będzie prawdopodobnie cesarka,ale moja siostra nie chce isć do tego szpitala w którym przyjmuje ta jej doktorka ,tylko do innego miasta wogóle,i czy w takim przypadku lekarz wystawia skierowanie do szpitala konkretnego ,czy jak pojedzie ze skierowaniem do tego innego szpitala to ją tam przyjmą?ona wogóle boi się powiedzieć tej doktorce że nie chce u niej rodzić..
Lecę na razie korzystać z pogody ,muszę pomyć okna do zobaczenia wieczorem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):

Dziewczyny mam do Was pytanko moze wiecie jak to jest...moja siostra ma termin na 18 września,ale mała się nie obróciła i lekarka powiedziała że będzie prawdopodobnie cesarka,ale moja siostra nie chce isć do tego szpitala w którym przyjmuje ta jej doktorka ,tylko do innego miasta wogóle,i czy w takim przypadku lekarz wystawia skierowanie do szpitala konkretnego ,czy jak pojedzie ze skierowaniem do tego innego szpitala to ją tam przyjmą?ona wogóle boi się powiedzieć tej doktorce że nie chce u niej rodzić..


w każdym szpitalu bez wyjątku i bez skierowania muszą przyjąć! Ja chodziłam do lekarza w Gdyni, meldunek mam w Suwałkach a rodziłam w Wejherowie 🙂
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julik ,wiem że muszą przyjąć ,bo nie ma rejonizacji,ale jak ona przyjdzie na izbę przyjęć bez bóli to ma powiedzieć ,że musi mieć cesarkę?zresztą dziwna ta moja siostra ,bo ona myśli że jak dziecko się nie obróciło to nie będzie miała bóli,bo dziecko nie jest przygotowane do porodu,chyba że ja źle myślę i tak jest,ale wydaje mi się że takie porody się zdarzają i wtedy jest poród pośladkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale wiadomo że termin jest ruchomy,
teraz już pośladkowych porodów nie ma, jak są bóle to robią cięcie.
A chyba że główka jest już głęboko w kanale rodnym i jest nie odwrócona no to wtedy szczypce lub wacum 🤢
a jak pójdzie bez bóli na izbę w 39 tygodniu to wygonią ją do domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jak poszłam na izbę to też mnie zapytali po co przyszłam mówie że chcę rodzić bo to już 42tydzień a czuje że dziecko sie słabiej rusza, i też nie wiedziałam czy się obróciła czy nie, dopiero w szpitalu zrobili mi badanie i była obrócona a że po podłączeniu do ktg zanikało tętno to podjęli decyzję że bedą wywoływać poród.
Dlatego mówię nie wiem jak jest z cesarką na życzenie bo w innych przypadkach czekają do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki 🙂
U nas dzisiaj wielka radość 🙂 Ani wrócił apetyt i to ze wzmożoną siłą 🙂 Na 2 śniadanko zjadła całą brzoskwinię łyżeczką, a przed chwilą wróciliśmy ze spaceru i wszamała 2 małe słoiczki ( 2/3 wczorajszej zupki jarzynowej i słoiczek jarzynowej z kurczakiem) I najważniejsze : podałam jej po raz n'ty niekapka z wodą i zaczęła pięknie ciągnąć 😁 😁 😁 😁 😁 Wypiła pół kubka wody. Może to był skok rozwojowy, bo wcześniej tylko bawiła się ustnikiem i go gryzła dziąsałami a dziś od razu ssanko było 🙂 Mówię Wam jaka jestem szczęśliwa, że Ania znowu je jak kiedyś. A jaki ma humor 🙂
Jeśli chodzi o cesarki to nie znam tematu więc się nie wypowiadam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuza witaj w klubie u mnie tez znowu pobutko co okolo godzine, a najgorsze jest to, ze wczoraj wieczorem mowie do meza, ze "sluchaj jak bede miala znowu taka ciezka noc jak wczoraj i jak ala obudzi sie o 6 arno to przyniose ci ja na godzinke lub dwie i troche odespie" a on na to do mnie, ze on tez jest zmeczony, ze chcial sie wyspac bo ostatnio zle sypia itp. ejjjj normalnie dziewczyny zrobilo mi sie tak przyktro, ze az takie dziwne uczucie mialam w sobie i chcialo mi sie strasznie plakac, ale olalam to- zasmucilam sie strasznie i poszlam odrazu spac !! Co za bezduch z niego, jeszcze nigdy, ale to nigdy nie prosilam go o to zawsze sama sobie radzilam, nawet po cesarce sama wszystko robilam od pierwszego dnia w niczym nigdy mnie nie wyreczyl, a juz napewno nie zastapil zebym mogla pospac. Pamietam jak tydzien po porodzie prosilam, zeby nie spal wieczorem tylko na nia patrzyl i jak bedzie plakac to zy mnie obudzil- oboje lerzelismy na kanapie w duzym, a mala w takim kojcu i wiecie co, ze on prawie zawsze zasypial i ja czowalam zamiast spac 😞 strasznie mi przykro ja teraz mysle, ze mam takiego meza- co do tych spraw to akurat nie trafilam zadobrze 😞 😞 😞 No ale nic przynajmniej wiem, ze jestem samo wystarczalan i jak co nie potrzebuje go, za to on bezemnie hahaha nic by sam nie zrobil !!! 😁 chociaz z tego mam satysfakcje 😜 😜 😜
Zuza co do tej cesarki to ci nie pomoge bo nie wiem jak jest w PL, ja mialam Emergency cesarke na wywolywanym porodzie bo jak pamietacie przy 6 cm rozwarcia malej przestawalo bic serce i dlatego taka decyzja. Ciaze przenosilam tylko pol tyg i bardzo dobrze bo pewnie jakby mnie doktor dluzej wstrzymal to stala by sie tragedia bo Ala byla obwinieta na szyjce pepowina! Julik wspolczuje, ze musialas tyle czekac !! Dziwie sie ze w PL nie dmuchaja na zimne !! z tego co wiem w PL jak moja kolezanka miala taka sytuacje Zuza co twoja sis to miala miec cesarke, ale w ostatnim momencie mala sie przewrocila i rodzila naturalnie- wiec moze jeszcze nie wszystko stracone powinna mysle isc jeszcze sprawdzic na usg pod koniec ciazy co jest grane. Zycze powodzenia siostrze!
Sobolinku tak sie ciesze, ze Anulka juz ladnie je 🙂 Widzisz nie trzeba bylo sie martwic- na moje oko to chyba byl skok i super, ze z niekapka tak ladnie ciagnie. u mnie Ala tez ciagnie ale nie wiem czemu wszystko zawsze wypluwa nie polyka heheh daje jej wode, a jej nie znosi wiec pewnie temu 😉
Joanna zapomnialam napisac, ze gratuluje Balnusi nowych umiejetnosci heheh kosi kosi lapki slodko to musi wygladac-n nagraj i pokaz z checia obejrze 🙂 Jak tam wogle sie miewasz to ten weekend bardzo pracujacy biedactwo- naszczescie tatus jest z Blanusia to pewnie lrzej ci sie pracuje.
Nic lece gotowac Zupke buraczkowa dla Luski heheh ciekawe jak to polubi 😜
buziaki kochane ! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co dziewczynki mamy kłopocik znowu 😞 Ja miałam w poniedziałek wracać do pracy i nie wiadomo jak to wyjdzie. Pawełek się rozchorował. Kaszle, ma mega katar. Byłam z nim dzisiaj na wizycie w szpitalu u pediatry. Ma przeziębienie na szczęście tylko ale jakby pojawiła się gorączka to mamy się pokazać. Na razie dostał syropek i mamy odciągać jak często tylko się da katarek. I co ja mam z pracą zrobić. Wiadomo, że Pawełek jest najważniejszy. A poza tym do żłóbka go takiego nie oddam bo jeszcze mu się pogorszy albo zarazi innych. Ach dziewczynki zamiast świętować 7 miesiączek to mi się płakać chce. W dodatku męża nie ma od wczoraj bo jest na integracyjnym wyjeździe z pracy w Nowym Targu i wraca jutro 😞

Sobolinku to super, że Anusia odzyskała apetyt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu trzymaj sie tam jakos !!! Moze sprobuj wziac wolne na te kilka dni- dobrze, ze narazie jest weekend to mozesz z nim byc. Naszczescie to tylko przeziebienie wiec zycze aby szybko minelo !!! Bedzie dobrze wiesz jakby Pawelkowi bylo ciezko oddychac i odciaganie niewiele by pomagalo to czytalam, zeby maluchowi zrobic tak zwana saune. Zamknac sie w lazience i puscic goraco wode z prysznica i zaparowac pomieszczenie i posiedziec tam do 10 min to przynosi ulge. Powodzenia !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nanusiu głowa do góry, kobieta i mama z ciebie na medal i możesz być z siebie dumna. Na pewno jest ci przykro ale dzięki temu wiesz, że dasz sobie radę w ciężkich chwilach. I wiesz co masz ode mnie i Pawełka ogromniastego i ciepłego uściska i buziaka na pocieszenie. I dzięki za podpowiedź z sauną chociaż mam nadzieję, że się bez tego obejdziemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...