Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
kasiaw napisał(a):
Cześć a raczej dobrywieczór 🙂

Małamyszko my też pouściliśmy łóżeczko na najniższy poziom. Było na środkowym ale Pawełek łapiac sie sczebelków wstaje i wychylał się więc daliśmy na sam dół. Ale teraz przynajmniej nie muszę się bać, że wypadnie. A w ciagu dnia jak jestemy na parterze to Pawełek jak nie świruje z nami na podłodze albo nie jest na rękach to bawi się w kojcu a tma też ma bezpiecznie.
Dziewczynki powiedzcie mi czy tez tak macie. Od paru dni przewinięcie Pawełka albo przebranie to wyższa szkoła jazdy bo tak się wierci, kręci, że masakra. I cały czas sie na głos przy tym śmieje, wyglądą to tak jakby się ze mną bawił w "przwewiń mnie jak potrafisz" 😉.
A i odkad zaczał raczkowac i więcej się rusza zrobiło mu się brzuszku takie opdparzenie czy otarcie i nie umiem sobie z tym poradzić 😞. Smaruje Alantanem i raz jest mniejsze a innym razem znowu większe. Na pewno go to nie boli bo można i smarować i dotykać. Nie wiem już jak się tego pozbyć.


Kasiu to zaczerwienienie to prawdopodobnie od pieluszki, rzepy sa twarde i jak raczkuje lub siedzi to sobie ociera, u Nas tak było dlatego zawijam na zewnątrz górną częśc pieluszki i jest ok! Spróbuj może u Was też o to chodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nanusiu branie do siebie pomagało przez jakiś czas, mała zasypiała ze mną, ale to już nei działa 😞 chce się bawić i wszędzie włazić! Już nei zasypia tak ładnie jak kiedyś :/
Kurcze przykro mi, że Twój M znowu się czepia :/ Musielibyście się na jakieś 2 tyg zamienić rolami to wtedy by zrozumiał wszystko (prawdopodobnie) bo on po prostu wielu rzeczy nei widzi i nie rozumie 😞 mam jednak cichą nadzieję, że w końcu przejrzy na oczy i nie będziecie się już kłócić!

A my od 4h na nogach 😞 zasnęła o 5h ale tylko na 30 minut to ja ledwo zasnęłam już mnie obudziła, ehhh a na 8:30 do pracy ide i to do 19h:/ Za to 2 dni wolne potem 😁 W końcu pójdę podciąć włoski i zafarbować! Miałam dojść do swojego koloru ale wiecie co, naturalne włosy gorzej się ukladają, nie lśnią tak ładnie i okropnie wychodzą na zdjęciach :/ do tego słabo się prostują, dlatego postanowiłam zafarbować..i tu mam do Was pytanie znacie farbę Syoss??? Bo własnie kupiłam taką: miodowy blond i nie wiem czy słusznie?

Zuzka brawo dla Zuzi pięknie staje samodzielnie i fajnie, że już się przemieszcza 🙂 u Nas etap wstawania 🙂

Małamyszko imprezka zapowiada się super! Oby się wszystko udało, a te smakołyki chętnie bym spróbowała 😁 mmmm pychotka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć kochane
My na nogach już od 4 😞 A o 00.00 Ania się pierwszy raz obudziła. Później o 2 i o 4 już nie chciała spać tylko się bawić.
nanusiu u nas nie pomaga jak Anię biorę do nas do łóżka. Jak nie chce spać to się nie przytuli chyba że w zabawie, żeby zaraz fiknąć coś innego. Ona ma teraz fazę na podnoszenie pupy będąc na brzuszku i kiwanie się.
Przykre jest to co przechodzisz z M. Przepraszam, że to napiszę ale on chyba nie dorósł do bycia ojcem. Dziecko to nie zabawka, którą się bawi jak się ma ochotę a później w odstawkę. Chyba nie rozumie, co to znaczy być non stop w dyspozycji dla Alusi. Współczuję CI, bo jesteś tam zupełnie sama, teściowej nie liczę, bo to matka M i zawsze stanie po jego stronie. Trzymaj się dzielnie i nie daj się facetowi!
malamyszko ale Ci zazdroszczę takich mobilnych i chętnych do pomocy rodziców! Moja mama była u mnie 2 razy, a teściowa 1. Życzę udanej imprezki urodzinowej i jeszcze raz dużo zdrówka i spełnienia marzeń 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie potrafię rozgryźć tej mojej Anki. Wczoraj zjadła tylko łyżeczkę obiadku i łyżeczkę deserku i przede wszystkim cyc. W nocy prawie non stop cyc, a przed chwilą dałam jej deserek z myślą, że pewnie i tak nie ruszy ... a tu niespodzianka ... zjadła całę 2 deserki i jeszcze by jadła. Pewnie zgłodniała. Po deserku dostała jeszcze cycusia i pięknie zasnęła.
A ja teraz już z czystym sumieniem piję NORMALNĄ kawusię. Od tygodnia nie piłam kawy a Ania po nocach szaleje że hej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek 🙂
a ja siedze z Latte ,uzależniłam się normalnie 😉
Moja Zuza wstała o 7,ale oddałam ją tatusiowi i poszłam dalej spać,i wstałam o 10,a co, mi też się należy troszke spania,za to teraz jest nie do zniesienia,marudna jakaś a wlasnie sie obudziła.Tylko chyba wiem gdzie tkwi problem ,ona chce poprostu rozrabiać,czyli chodzić dookoła stołu i zdejmować wszystko co na nim stoi.
Nanusia przykra ta historia z M,ale moze to ten stres zwiazany z samochodem i musial na czyms odreagowac a ze Ty akutat bylas pod reka to padlo na Ciebie.
Teraz moja agentka zrzuca gazety ze stojaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jOANNA,ja nie polecam Sayosa,wprawdzie nie miałam farby ,ale jeśli chodzi o lakier,szampon ,pianke to jak dla mnie są do d...nie dość że nic nie dają,efekty były odwrotne do zamierzonych, to dostałam po nich strasznego łupieżu,na farbę bym się nie skusiła,mimo tego ze na zdjęciach wyglądają rewelacyjnie,dla mnie najlepsze farby ma Loreal,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejjjj
Jak dzisiaj aktywnie 😮
Ja tylko na sekundke poczytac posty pozniej cos skrobne 🙂
Jedziemy to tesciowej na obiad a pozniej za miasto na spacerek

Tak tylko dwa slowa o foto,wczoraj pisalam z nim maile-zszedl z ceny 🤪 1800 no coz dobre i 200 zl 😜 wysle wam stronke jesgo http://www.wojnamichal.com/ a jesli chodzi o pozowane zdjecia to wydaje mi sie zalezy od mlodych w jaki sposob podejda do sprawy 🙂
Milego dnia wieczorkiem sktobne wicej :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek napisał(a):
Hejjjj
Jak dzisiaj aktywnie 😮
Ja tylko na sekundke poczytac posty pozniej cos skrobne 🙂
Jedziemy to tesciowej na obiad a pozniej za miasto na spacerek

Tak tylko dwa slowa o foto,wczoraj pisalam z nim maile-zszedl z ceny 🤪 1800 no coz dobre i 200 zl 😜 wysle wam stronke jesgo http://www.wojnamichal.com/ a jesli chodzi o pozowane zdjecia to wydaje mi sie zalezy od mlodych w jaki sposob podejda do sprawy 🙂
Milego dnia wieczorkiem sktobne wicej :*

To super, że zszedł z ceny. 200 zł piechotą nie chodzi 🙂
Pisząc pozowane zdjęcia miałam na myśli takie w sztucznych sceneriach, wiesz w zakładzie foto. Mój Brat sobie takie oprócz mojego T zamówił i mnie się to nie podobało. I jeszcze pamiętam, że nie można było mieć zaraz płytki bo się bali, że wywoła u konkurencji a u tamtego fotografa było 35 zł za zdjęcie. Zdzierstwo totalne. Później brat przyznał, że i tak zdjęcia T są lepsze. Ale mądry polak po szkodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie

Ja i Jula dziękujemy bardzo za życzenia!!! 😘

Mi się bardzo przydały bo najgorsze za mną, okropna gorączka, ból głowy i kości że się z łóżka nie mogłam podnieść już minęły, teraz jeszcze gardło pobolewa i kaszel płuca rozrywa ale najważniejsze że chodzić można bo przy tym kochanym brzdącu długo leżeć się nie da. Jak widziała żę leżę to co chwilę stała mi nad głową, i albo piszczała albo tuliła albo włosy wyrywała, mam nadzieję że się ode mnie nie zarazi niestety nie ma szans żeby trzymać ją z dala ode mnie.

Monic brawa dla Filipka, to nieprawdopodobne ze już chodzi, 🤪szok !!!
I Zuzia pomyka wokół stołu lada moment też pójdzie, aż trudno uwierzyć, ja myślałam że chodzenie zacznie się gdzieś za dwa miesiące, a to już!!!
Zuzka jeździk się nie sprawdza bo odjeżdża tak jak mówisz, a Jula jak jej odjeżdża to krzyczy bo się boi więc tylko stoi oparty o ścianę, przedni panel jej w zupełności wystarcza do zabawy. Jeszcze nie czas dla niej 😉.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny śliczne macie te jesienne zdjęcia, nie mogę się napatrzeć 🙂

Sobolinku fajny fotelik, u nas też lada dzień trzeba zmienić. A czy ty kiedyś nie mówiłaś ze kupisz ten Be Safe ? czy źle pamiętam? one chyba się zbytnio nie różnią, mają podobne funkcje, ja nadal nie wiem który wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik masz rację, braliśmy pod uwagę be safe combi X3 montowany tyłem i przodem. Ale było kilka czynników, które zaważyły na tym, że go nie kupiliśmy:
- jest mniejszy od Romera King plusa
- trzeba mieć naprawdę duuże auto, żeby wszedł i fotelik i pasażer z przodu
- muszą być długie pasy w samochodzie albo isofix (my nie mamy)
-czytałam opinie na jego temat i ludzie piszą, że to że może on być montowany później przodem to bajka, ponoć bardzo ciężko jest to zrobić, a nie wyobrażam sobie 4 letniej Ani siedzącej tyłem z nogami na suficie.
- wysoka cena (od ok 1200) bez isofixu !

julik na początek przymierzcie sobie wybrane foteliki do samochodu (zapnijcie wszystko jak powinno być) i od razu Wam się zrobi pierwsza selekcja do tych pasujących przymierzcie Julcię i już będzie wszystko jasne. Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania to pytaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej gabb 🙂
Nie wiem czy szukałaś w necie na temat pytań do kandydatek na nianie, w razie czego znalazłam coś takiego, może Ci się troszkę przyda 😉
http://dzieci.pl/breedingAid,11632344,title,O-co-zapytac-kandydatke-na-nianie,wychowanie_artykul.html

Ja bym ją jeszcze trochę "wywąchała" i zapytała czy pali papierosy.

Sama byłam nianią właśnie takiego maluszka i powiem Ci, że to wielka odpowiedzialność mieć takiego szkraba w opiece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej hej Sobolinku... czytałam, ale chodzi mi o to jak taka rozmowa wyglada w praktyce, bo nie wyobrażam sobie wyczytywania sztywno pytań z kartki 🙂 Wogole nie wiem jak powinnam to ogarnac, ta dziewczyna jest ode mnie mlodsza maksymalnie 3-4 lata....;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
po porządkach w szafie Anastazji robię małą wyprzedaż
na moich aukcjach można znaleźć zimowe kombinezony, dresiki, pajace, bodziaki, rajstopki, skarpetki, śpiworki i wiele innych od 2,90 bez cen minimalnych
zapraszam do obejrzenia i licytacji
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6008355
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej jestem w pracy więc tak szybko
gabb nie miałam wcześniej przygotowanych pytań, po prostu chciałam aby to była naturalna rozmowa, po prostu siedziałam w pokoju z bkanką i kandydatką, patrzyłam na reakcje małej i ogolnie sobie rozmawiałysmy o tym jak by ta opieka wygladala, o doswiadczeniach z dziecmi, staralam sie po prostu rozmawiac i dobrze poznac ta osobę. Z rozmowy odrazu wynika, przynajmniej ja wiedzialam od razu kogo mam zatrudnic. Musisz pomyslec na czym najbardziej ci zalezy i po prostu rozmawiac 🙂 powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gabb napisał(a):
Hej hej Sobolinku... czytałam, ale chodzi mi o to jak taka rozmowa wyglada w praktyce, bo nie wyobrażam sobie wyczytywania sztywno pytań z kartki 🙂 Wogole nie wiem jak powinnam to ogarnac, ta dziewczyna jest ode mnie mlodsza maksymalnie 3-4 lata....;p

Wydaje mi się, że powinnaś byc sobą. To nie ma być sztywna rozmowa (z prezesem) tylko luźna pogawędka (jak z koleżanką) przy herbacie. Przynajmniej ja bym tak zrobiła. I jak się człowiek rozluźni to wychodzi jaki jest naprawdę. Bądź dobrą ale subtelną obserwatorką 😉 A poza tym sama poczujesz, że albo masz do niej zaufanie albo nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
Witam
po porządkach w szafie Anastazji robię małą wyprzedaż
na moich aukcjach można znaleźć zimowe kombinezony, dresiki, pajace, bodziaki, rajstopki, skarpetki, śpiworki i wiele innych od 2,90 bez cen minimalnych
zapraszam do obejrzenia i licytacji
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6008355

Witaj Honoratko 🙂
Wydaje mi się, że powinnaś swoją ofertę skierować do młodszych dzieciaczków, nasze już są w wieku Twojej córci. Moja Ania nosi już 80. Powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
sobolinku ja myślałam o takim jest zdecydowanie tańszy i chyba tylko przodem do kierunku jazdy montowany;
http://allegro.pl/be-safe-fotelik-izi-comfort-x3-sklep-warszawa-i1916767926.html a u nas w hurtowni ok 790

My też o tym najpierw myśleliśmy, ale on też jest mniejszy od Romera. Mam przed sobą katalog be safe i jest naprawdę ładny. Jeśli Julcia nie jest duża, to powinien starczyć. Niestety Ania rośnie w górę i nie wyobrażam sobie, żeby się do niego zmieściła mając 4 lata. Najlepiej postawcie je obok siebie i porównajcie. Materiałami się nie sugerujcie, bo np Romer ma 3 rodzaje.
Kiedyś weszłam na te opinie
http://forum.trojmiasto.pl/Ktory-fotelik-BeSafe-iZi-Comfort-X3-czy-Romer-King-Plus-t169165,1,16.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a)
My też o tym najpierw myśleliśmy, ale on też jest mniejszy od Romera. Mam przed sobą katalog be safe i jest naprawdę ładny. Jeśli Julcia nie jest duża, to powinien starczyć. Niestety Ania rośnie w górę i nie wyobrażam sobie, żeby się do niego zmieściła mając 4 lata. Najlepiej postawcie je obok siebie i porównajcie. Materiałami się nie sugerujcie, bo np Romer ma 3 rodzaje.
Kiedyś weszłam na te opinie
http://forum.trojmiasto.pl/Ktory-fotelik-BeSafe-iZi-Comfort-X3-czy-Romer-King-Plus-t169165,1,16.html


wielkie dzięki Sobolinku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
sobolinek napisał(a)
My też o tym najpierw myśleliśmy, ale on też jest mniejszy od Romera. Mam przed sobą katalog be safe i jest naprawdę ładny. Jeśli Julcia nie jest duża, to powinien starczyć. Niestety Ania rośnie w górę i nie wyobrażam sobie, żeby się do niego zmieściła mając 4 lata. Najlepiej postawcie je obok siebie i porównajcie. Materiałami się nie sugerujcie, bo np Romer ma 3 rodzaje.
Kiedyś weszłam na te opinie
http://forum.trojmiasto.pl/Ktory-fotelik-BeSafe-iZi-Comfort-X3-czy-Romer-King-Plus-t169165,1,16.html


wielkie dzięki Sobolinku

Nie ma za co 🙂
Najważniejsze, żeby Julcia się w nim dobrze czuła 🙂
Daj znać jak kupicie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
hej jestem w pracy więc tak szybko
gabb nie miałam wcześniej przygotowanych pytań, po prostu chciałam aby to była naturalna rozmowa, po prostu siedziałam w pokoju z bkanką i kandydatką, patrzyłam na reakcje małej i ogolnie sobie rozmawiałysmy o tym jak by ta opieka wygladala, o doswiadczeniach z dziecmi, staralam sie po prostu rozmawiac i dobrze poznac ta osobę. Z rozmowy odrazu wynika, przynajmniej ja wiedzialam od razu kogo mam zatrudnic. Musisz pomyslec na czym najbardziej ci zalezy i po prostu rozmawiac 🙂 powodzenia!


dzieki za odpowiedź 🙂 Wlasnie tez chce zeby to tak na luzaku bylo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...