Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
To fajnie Sobolinku 🙂 gratki! tez muszę lecieć po tą gazetkę 😁
ja też mam nadzieję, że szybko te zęby się przebiją bo to już któreś podejście, już miała 2 dniową gorączkę i śliniła się strasznie, już widziałam białe ślady i się cofnęły :/ 😞 gdyby nie te ząbkowania, wszystko by było dużo prostsze 😞 no cóż jakoś musimy dać radę!
Miłej pogawędki z teściową 🙂 ja gotuję rosołek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W sobotę trzymajcie kciuki. Idę na rozmowę o pracę. Biuro podróży o którym już Wam pisałam. W centrum handlowym. Zobaczymy jak będzie. Dziewczyna sama się do mnie odezwała. Trochę pogadałyśmy na gg i mamy się spotkać. Zobaczymy czy jej spasuję i czy mnie się to będzie podobało. Martwią mnie godziny pracy - zmiany po 12 godzin, ale grafik ustalają pod siebie, no i napisała, że to wychodzi mniej więcej 12-14 dni w pracy w miesiącu. Niby super, ale się boję jak to będzie. Zobaczymy też jaką mi zaproponuje stawkę, bo nie ukrywam, ze kasa jest nam teraz baaardzo potrzebna.

Joanna - trzymam kciuki, żeby nie dzwonili ze żłobka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malamyszko jasne, ze będziemy trzymać kciuki!
Ja tez pracuje po 14, 15 dni w miesiącu a nie zawsze mam 12 stki, tzn jeden czy dwa dni mam 12, a tak 10 lub 8..czasem 6 tak jak dzisiaj mam od 15-21:30. No i w tygodniu wolne a to jest duży plus jak Blanka jest chora, bo wtedy więcej czasu jest ze mną i nei muszę szukać pomocy jak niania nie może z nią zostac. Mam nadzieję, ze zapłacą dobrze i że ci się spodoba ta praca! Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj odwiedziła kuzynka(przyjechała z Niemiec)i zaskoczenie totalne jak ja zobaczyłam,okazało sie ze będzie kolejne dziecko w rodzinie,nic sie nie pochwaliła wczesniej a jest juz w 6 miesiacu
Sobolinku,a czym czestujesz tesciowa?jakies specjaly podajesz?przypomnialo mi sie jak mieszkalismy przez jakis czas z moja tesciowa ,ona byla w pracy a ja ugotowalam pierwszy raz krupnik,i poszlam do pracy na 2 zmiane,ona wrocila do domu zadzwonila do mnie i zapytala gdzie jest sos do tej kaszy ?powiedzialam jej ze to zupa,ale zrozumialam o co chodzi jak wrocilam d0 domu 😁 dalam za duzo kaszy i tak zgestniala ze wody wcale nie bylo 🤪
Joanna do 21.30 w pracy ?to do ktorej ta Wazsa galeria jest czynna? a uas sa 2 ale obie tylko ,albo az do 21,bylam ostatnio w Solarze i ogladałam na"zywo" płaszczyk,ślicxny jest
Małamyszko bede trzymac kciuki ,tylko o ktorej godzinie?bo bede musiala Zuze odlozyc na podłoge 😁ewentualnie
Zapomnialam Wam napisac ze w sobote wybrałam sie z siostra na pyszne nalesniki,jej D zostal z Lenka ,a A z Zuza,proponowalysmy im zeby byli wspolnie w jednym domu ,ale oni nie chcieli,nie wiem dlaczego kazdy chcial byc w swoim i radzic sobie sam,no i pojechalysmy ,zamowilysmy nalesniki i jak zaczelysmy jesc to D zadzwonil do mojej siostry ze sobie nie radzi,bo mala sie juz 3 razy zaniosla i musialysmy szybko zjesc i wracac,a wogole to zaproponowalam mojej siostrze zeby oni sami gdzies poszli (wiem jakie to jest potrzebne)a ja mialam zostac z ich Lenka,no i moja siostra sie ucieszyla ,ale jej maz stwierdzil ze on z nikim dziecka nie zostawi,wiecie troche mnie to zabolalo ,poczulam sie jakbym nie potrafila zajmowac sie dziecmi
Gabb ,jak tam rozmowa z nianią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie ze Szczecina 🙂
mam do sprzedania mnóstwo ubranek po mojej córce w rozmiarze 62-68-74
wśród nich znajdują się:
BODZIAKI
BLUZY
PAJACE
DRESIKI
RAJSTOPKI
SKARPETKI
KOMBINEZONY ZIMOWE
ŚPIWORKI DO SPANIA
CZAPECZKI I WIELE WIELE INNYCH

AUKCJE KOŃCZĄ SIĘ JUŻ ZA KILKANAŚCIE GODZIN
ceny ubranek zaczynają się już od 3,90 i nie mają cen minimalnych
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6008355
POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie!
Dawno mnie nie było, poczytałam troszkę ale mam jeszcze mnóstwo do nadrobienia. Czas ostatnio nie jest łaskawy, zupełnie nie przystaje przy mnie na dłużej. Mimo iż mam tak wspaniałą z jednej strony pracę - mało godzin, to jednak jako [polonista ogrom pracy przynoszę do domu - kartkówki, sprawdziany, prace klasowe, zadania domowe, wypracowania, zeszyty, więc gdy już Blanusię położę spać, zamiast czasu dla siebie mam niemalże ciągle coś do zrobienia. A po przyjściu z pracy zmieniam mamę i jestem z Malutką, a to już wiecie przecież same jakiego zaangażowania wymaga.

Nanusiu, gdy czytałam Twoją ostatnią historię, to rozpłakałam się na całego - jak bardzo Cię rozumiem, choć sama tego nie przeżyłam, to jednak cały czas się boję i jestem taka przewrażliwiona na tym punkcie i ogólnie panikara ze mnie. Teraz stokrotnie uważam na to, co znajduje się na podłodze, bo Blanes to mały odkurzacz i raz, gdy raczkowała w sypialni po podłodze, to po chwili znalazłam w jej ustach złotówkę, która leżała prawdopodobnie pod stolikiem nocnym - nawet nie myślę, co by było gdybym tak szybko nie zareagowała. Wszelkie filmiki i instrukcje jak postępować w takich chwilach z dziećmi jakie zamieściłyście bardzo dobre - a i sama marzę o tym, by wybrać się na taki kurs pierwszej pomocy.

A Blanusia od niedzieli wieczorem gorączkuje. Na szczęście szybko zbijamy temperaturę nurofenem, jednak mimo wszystko nadal wraca, gdy nie dostanie leku po 7 godzinach. Lekarka powiedziała, ze ma zaczerwienione gardełko i jeśli nic się nie zmieni, kazała przyjść jutro. Ogólnie ani kataru, ani kaszlu nie ma, ale marudna, płaczliwa jak nigdy. Może ząbki, może trzydniówka - nie wiem, a gardełko czerwone może od płaczu? A wasze maleństwa przechodziły trzydniówkę?

Joasiu - u nas nocka też ciężka - Blanka z 2 godziny płakała nie mogąc zasnąć- jeszcze się nam to nie zdarzyło. A jak Twoja Blaneczka? - jednorazowa gorączka? Mam taką nadzieję.

Nanusiu - pamiętam jak pisałaś o nieprzespanych nockach - teraz Cię rozumiem - wielki ukłon w Twoją stronę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka - historia o krupniku przypomina nieco moją, bo i u mnie łyżka stała, gdy będąc w ciąży pierwszy raz ugotowałam to danie. A i naleśnikowe wyjście z siostrą to dobry sprawdzian dla tatusiów
W piątek wybieram się na koncert symfoniczny Requiem Mozarta - przyjeżdża orkiestra i soliści do naszego miasta. Idziemy z koleżankami z pracy i tak bardzo się cieszę, a mąż z córeczką, oby tylko już bez temperatury było, bo bilet już mam.

Mała Myszko - powodzenia na rozmowie i oby Ci się spodobało.

Sobolinku - wspaniała historia ze zdjęciem Ani - aż się skuszę i zakupie gazetkę - gratulacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki
Już po wizycie teściówki 🙂 Było spokojnie chociaż Ania się popisywała przed babcią. Ale to przez to, że była już marudna i śpiąca.
zuzka ja nie robię jakiś super specjałów dla teściowej. Zrobiłam jej ulubione danie placki ziemniaczane z gulaszem. Gulasz na szczęście zrobiłam wczoraj bo Ania dziś w dzień spała niecałą godzinkę od 9 do 10 i później znowu powróciły kłopoty z jedzeniem, ehhh... więc dziś z ledwością udało mi się zrobić placki.
A tak na marginesie to gotować nauczyła mnie ... właśnie teściowa. Bo gotuje super a jak z nią mieszkaliśmy kilka lat to podglądałam i gotowałam dla nas wszystkich.
malamyszko będę trzymała kciuki za fajne warunki finansowe i zdrową atmosferę w pracy. Bo to najważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):
bylam wczoraj w polskim sklepie sporzywczym i zakupilam Ali kaszke z bobovity na wodzie morelowa, ale byla dobra Luska zjadla cale 150 ml. Kupilam na wodzie ze wzgledu na to ze moego mleka juz nie starcza na robienie kaszki 😞 wogle mam bardzo malo mleka szczegolnie w prawej piersi po 6 h jak czasem sciagam jak z pracy przychodze to ledwie 60 ml. Rano mam najwiecej bo po 120 ml z kazdej i jakos dzieki temu starcza mi tego mleczka na styk. Tak czy siak do czego zmierzam- zobaczylam potem na opakowaniu, ze to jest na mleku modyfikowanym i sobie mysle czy to nic Ali nie bedzie- wogle boje sie, ze niedlugo bede musiala dokarmiac Ale mm 😞


Nanusiu - ja też karmię jeszcze piersią i wcześniej robiłam kaszkę w ten sposób, że zamiast mleka dodawałam wody, a kupowałam taką , gdzie trzeba było dodać mleka. Po wizycie u pediatry dowiedziałam się, że mogę dać kaszkę na mleku modyfikowanym, bo Blanka jest już na tyle duża, że nie ma problemu i teraz oprócz piersi daję właśnie taką jak Ty zakupiłaś. A u mnie w lewej piersi malutko mleczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolla80 napisał(a):
Sobolinku - Placki ziemniaczane z gulaszem połączone? Ciekawe danie - hmm... ja jadłam tylko na słodko do tej pory. Mąż mi podpowiada, że to coś jak placek po węgiersku.
A i dziękujemy za życzenia 🙂

Dokładnie to taki placek po węgiersku, tylko ciasto nakładam łyżką i wychodzą taki małe placuszki (wolę takie bo się lepiej upieką i są chrupiące) i na talerzu polewam to gęstym gulaszem. Pychotka polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A Twoja córeczka na każdym zdjęciu taka roześmiana - chyba jest bardzo pogodnym dzieckiem. A i świetny fotelik samochodowy - bardzo podoba mi się jego design, a i jak poczytałam wcześniej co napisałaś chyba też funkcjonalny i bezpieczny. Muszę zgłębić temat, bo też się przymierzamy do zakupu.

Co do dania, to bardzo intrygujące - zachęciłaś mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Karolla,WSZYSTKIEGO NAJ NAJ DLA BLANUSI
Może ta temp. u małej spowodowana jest ząbkowaniem?przy ząbkach też może pojawić się temperatura,a jak wysoka jest?Zuza przechodziła trzydniówkę jak miała pół roczku,trwało to dosłownie 3 dni ,temp.39 stopmi i nie można jej było zbić ,na 4 dzień poprostu przeszło i na całym ciele pojawiła się wysypka.Fajnie że masz "wychodne',u nas 26 października w teatrze będzie "klimakterium"wybrałabym się ,ale nie mam z kim 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniam ,uwielbiam placki z gulaszem ,mogłabym je jeść na okrągło,ostatnio miałam w poniedziałek,do tego kiszony ogóreczek hmm,nieo w gębie
Dziewczyny ,mamy nowego ząbka-górna dwójka-jedynek brak,dziwne nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...