Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
Nie zgadniecie co teraz robię 🙂


nie mam pojęcia,piszesz z nami? 😁

to też 🙂
ale na kolanach mam świeżutkie opakowanie puzzli 😁 😁
Uwielbiam sobie układać, tzn ostatnio układałam w ciąży, a dziś postanowiłam znowu zacząć w te długie wieczory jak Anula śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
Nie zgadniecie co teraz robię 🙂


nie mam pojęcia,piszesz z nami? 😁

to też 🙂
ale na kolanach mam świeżutkie opakowanie puzzli 😁 😁
Uwielbiam sobie układać, tzn ostatnio układałam w ciąży, a dziś postanowiłam znowu zacząć w te długie wieczory jak Anula śpi.


łał ,zdolniacha z Ciebie,na kolanach?a jaki motyw masz tych puzzli?małe czy duże ,ile części?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Sobolinku kupiłam dzisiaj ten kubek z LOVI 360 ,kurcze tyle kasy za kawałek plastiku,jutro będziemy probować,mam nadzieję że pociągnie łyka i będzie wiedziała co i jak,

no to super ! na pewno Zuzi się spodoba.
Ania jak go ma w rączkach to już nie puści, pije ile chce, robi sobie przerwy machając kubkiem we wszystkie strony po czym znowu zaczyna pić. Słodko to wygląda no i uchroniłam ją przed piciem wody z butli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
Nie zgadniecie co teraz robię 🙂


nie mam pojęcia,piszesz z nami? 😁

to też 🙂
ale na kolanach mam świeżutkie opakowanie puzzli 😁 😁
Uwielbiam sobie układać, tzn ostatnio układałam w ciąży, a dziś postanowiłam znowu zacząć w te długie wieczory jak Anula śpi.


łał ,zdolniacha z Ciebie,na kolanach?a jaki motyw masz tych puzzli?małe czy duże ,ile części?

hehe na kolanach trzymam pudełko i wybieram rogowe klocki do ramki. Zawsze od tego zaczynam. Teraz mam 1500 z super widoczkiem na Wielki Staw w Tatrach.
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2308290
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka - to córeczka klasyczną trzydniówkę przeszła, u nas temp max 39,2, ale z każdym dniem niższa - wczoraj 38, 6, a dziś 37, 5, czyli spada, więc nie wiem o co chodzi i tak łatwo daje się zbić.
A Librusa oczywiście mamy także oprócz zwykłego dziennika, więc uzupełnianie też wymaga czasu.

Sobolinku - zajęcie wymagające skupienia, cierpliwości - brawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka, gratulujemy ząbka. A to chyba dość często się zdarza, że na górze najpierw dwójeczki wyskakują i jest mały wampirek jest 🙂

Sobolinku, fajnie, że wizyta się udała 🙂 Ja za ziemniaczanymi nie przepadam, a jak już jem to na słodko 🙂 A gulasz to mięsny i zaprawiany mąką?

Karolla, witaj po przerwie. Ja nie pracuję jeszcze, a ostatnio, po powrocie na swoje brakuje mi czasu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej nocki Asiula
Karolla ten Librus to super wynalazek,jestem na biezaco z tym co dzieje sie w szkole,no i moge kontrolowac Michala, i wydaje mi sie ze on np.nie chodzi na wagary bo wie ze ja sie o tym zaraz dowiem i o ocenach tez mi mowi zaraz poprzyjsciu ze szkoly,nawet tych zlych,no ale dla nauczyciela to kolejna rzecz zzajmujaca czas w domu,a jak ma sie wielu uczniow to chyba sporo czasu zajmuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku to nic dziwnego że układanie puzzli Cię odpręża i odstresowuje,ja to jestem szurnięta ,bo mnie odstresowuje...malowanie ścian,mebli,półek itp. i jak tak patrzę na moje czarne ściany to aż mam ochotę kupić jutro farbę i się zrelaksować ,ale Zuza by mi chyba nie pozwoliła,bo salon mam dość spory 😁Chyba sobie z Wami dzisiaj nie pogadam ,bo mi się internet zawiesza,zmykam tymczasem idę się zrelaksować w inny sposób...czekają na mnie żel do masażu i ręce mojego A 😉
Spokojnej nocki,przyjemnego relaksowania,
Nanusiu a kiedy Ty masz tą rozmowę w sprawie zielonej karty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
Zuza moja rozmowa jest dokladnie 21 LIstopada- siedze wlasnie i wypisuje na kartce wszystkie dokumenty, ktore musze miec itp tyle tego, a czasu juz malo 😲 i boje sie troche- to bardzo wazne dla nas i chyba temu tak sie czuje...
Karolla sluchaj u nas ALunia ostatnio tez miala goraczke dokaldnie 2,5 dnia to trwalo i tez nie byla to stala temp, tylko sie wachala, a puzniej tez Alunie wysypalo czerwonymi krostkami, do tego pojawil sie zabek na dole i sama juz nie wiedzialam czy to 3 dniowka czy na zabek tak bylo. ALe jak bylysmy u lekarza to doktor powiedziala, ze 3 dniowka to wysoka temeratura i tak jak Zuza napisala nie da sie jej zbic. Wiec wyglada mi to u Blaneczki, ze ida chyba zabeczki 😁 powodzenia oby to nie byla choroba!
I to prawda z ta podloga i czystoscia, Alunia znajduje wszystko i wszystko laduje u niej w buzce 😲 😮 doslownie kazdy paproszek, a takiej nieskazitelnej czystoci poprostu nie da sie utrzymac ( przynajmniej w moim domu hehe ) i ciagle tylko jej cos z buzki wyjmuje.
A u mnie w prawej piersi jest malo mleczka, ale naszczescie jeszcze starcza 🙂
Julik jejku widze, ze tez mialas przezycie to straszne jak cos takiego sie dzieje jak wydaje ci sie, ze tracisz swoje dziecko !!!! 😞 Ja poprostu jak o tym pomysle i jak widzialam buzke ALi cala fioletowa to az mi sie slabo robi!!!! Dzis dalam jej buleczke i jak odgryzla wiekszy kawalek to zaraz palcem jej wyciagalam , aona bardzo nie chciala. Widze, ze sobie ladnie radzi, ale strasznie sie boje, az mi dzis bylo goraco jak jadla ta buleczke !! 🥴
Malamyszko powodzenia na rozmowie o prace !! 3mamy kciuki z Alusia 🙂 daj znac jak poszlo 🙂
Joasiu mam nadzieje, ze twoja dzisiejsza nocka bedzie leprza. I te zabeczki niech sie w koncu przebija 😉 heheh juz kiedys ktos pisal, ze tez sie zabki cofnely, ze bylo widac,a na drugi dzien znikly. Szymus tez tak mial, ze kreseczki byly a zabki dopiero puzniej sie przebily. musimy byc cierpliwe- pierwszy rok jest najtrudniejszy, a do konca jeszcze 3 miesiace 😜 😉
Sobolinku fajnie, ze mialas sie od kogo nauczyc gotowac, ja tyle co podpatrzylam od mamy, ale nie za duzo bo wyjechalam majac 17 lat i poprostu jeszcze sie tak nie interesowalam tym dlatego wszystkiego nauczylam sie sama, albo z przepisow. Co do puzzli ja tez uwielbiam je ukladac i ja robie tak, ze ktore juz uloze to wkladam w ramke i wieszam na sciane 🙂 piekne obrazy z tego wychodza 🙂
ojjj dzis wymienilam Alusi buciki na inne wiazane na sznurowke bo te co kupilam w sklepie to na rzepe byly i torche przymale co sie okazalo teraz mamy sznurowane ciekawe jak sie sprawdza, a te zimowe jeszcze nie przyszly.
Kucze mam zapalenie dziasla i ropieje mi normalnie i nie mam jak isc do dentysty bo kasy nie mam czy orientujecie sie czy mozna karmic jak ma sie stan zapalny ???
Wogle dzis jak jechalimsy do sklepu to byla godzina po 17 i juz bylo ciemno i wiecie co Alusia tak plakala w samochodzie bala sie po ciemku hehe bo zawsze w dzien jezdzimy- musialam sie przesiasc do niej na tyl bo darla sie w nieboglosy moja mala boiduszka hehe 😉
ok uciekam milego dzionka kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek
Ale miałam dzis nocke ,nie wiem czy to pelnia,czy kolejny zab,ale Zuza budzila sie doslownie co 20 min.z placzem.
Nanusia,ja mialam stan zapalny dziasla we wszystkich swietych i karmilam,Zuzi nic nie bylo,wzielam nawet 1 Apap,bo bolało strasznie,
Zuza tez strasznie nie lubi jezdzic jak jest ciemno ,drze sie okropnie,zapalamy jej wtedy z tyłu swiatlo i dodatkowo musze ja zabawiac,
A powiedz mi kochana,jest mozliwosc ze Cie deportują do Polski jak coś pójdzie nie tak na tej rozmowie?oczywiscie trzymam kciuki zeby sprawa pomyslnie sie zakonczyla,ale tak mi to przyszlo do glowy
U nas dzisiaj szaro i buro na dworze,ale na spacer itak pojdziemy,a jak bedzie jutro ,wie któras,jaka pogoda w okolicach Wrocławia ?bo jutro pewnie dotrze do nas,planowalam maly wypad,ale znowu chyba nic z tego nie wyjdzie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Joanna, ja się tylko martwię weekendami, bo Paweł też pracuje zmianowo i w weekendy i będę musiała małego zostawić rodzicom, a przecież nie po to mam dziecko, żeby wychowywali go dziadkowie.


U Nas jest tak, że mamy 2 weekendy wolne i 2 pracujące...teraz jak mamy ciężarno to chwilowo 1,5 weekendu wolnego :/ może u Was będzie więcej...podpytaj na rozmowie. Powiem Ci, że dobrze, ze masz możliwość zostawienia z dziadkami a nie z obcymi osobami jak ja 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek dziewczynki
U nas tradycyjnie pobudka nocna tym razem po 2. A od 5 już nie śpimy, ale dziś pierwszy raz byłam taka niewyspana o tej 5, że dałabym wszystko, żeby dospać do 10. I tu zazdroszczę mamusiom żłobkowych dzieciaczków, bo jak mają wolne to mogą się zdrzemnąć albo w spokoju posprzątać czy ugotować.
Kurczę mam dylemat, bo znalazłam dziś wymarzoną ofertę pracy dla siebie. W zawodzie na 1/3 etatu a oto mi teraz chodzi, stosunkowo niedaleko domu, no i marzyłam o tej pracy bo kiedyś już mi proponowali, ale miałam problemy z nogą i przechodziłam rehabilitację, tylko jest problem z Anią. Ona beze mnie nie istnieje 😞 Po pierwsze karmienie piersią u nas to wciąż podstawa i wręcz rytuał 🙂 po drugie z nikim na dłużej nie zostawała, a po trzecie beze mnie w dzień nie zaśnie 😞 I tu jest zasadniczy problem. Teraz też jeszcze nie śpi, a próbowałam ją też włożyć do łóżeczka po jedzeniu tak jak to robię wieczorem. To był taki krzyk ...
Z jednej strony czuję, chciałabym iść do pracy i pomagać ludziom a z drugiej strony czuję, że nie powinnam jeszcze teraz zostawiać Ani, tym bardziej, że ona jest jeszcze niegotowa na rozłąkę ze mną. I ja chyba też ...
To są okropne dylematy, wiem, że część z Was już to przechodziła bo pracujecie, ale ja w zasadzie nie muszę pracować, bardziej zależy mi na kontakcie z ludźmi bo jestem typem społecznika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane, dzisiejsza nocka rewelacyjna! Dałam Blankce mleczka o 23h jak szłam spać i spała do 5h 🙂 raz tylko się obudziła, nawet nei pamiętam o której bo dałam smoka i zasnęła! Nie pamiętam kiedy tak ładnie spała 🙂 A ja mam od razu lepszy humor! 😁 POzniej jeszcze godzinkę pospałyśmy do 8:30 i pojechałyśmy do żłobka!


Zuzka tez kiedyś zrobiłam taki "krupnik" 🙂 nie spodziewałam się tego, ze ta kasza tak napęcznieje! 🙂
Nasza galeria jest też do 21. Ale wiesz nie wychodzimy równo o 21 😞 a szkoda....musimy zamknąć dzień, policzyć pieniążki, czasem przygotować pieniądze dla konwojenów i no i w czwartki (czasem w środy ubieramy manekiny, a można to robić dopiero po zamknięciu sklepu)...nie wspomnę już o tym, że czasem znajdą się niemyślące klientki, które zaczynają mierzyć pół sklepu jak już jest 21 a my niestety wygonić nie możemy 😞 na szczęście takie sytuacje rzadko się zdarzają! A płaszczyk cieszę się, że Ci się podoba 🙂 jeśli ktoś jest zaineteresowany płaszczem lub kurtka solara to od dzisiaj mamy 20% przeceny na wszystkie! 🙂zawsze to coś 🙂
Zdziwiło mnie to, że ten D nie chciał zostawić Wam Lenki, faceci to raczej marzą o chwili relaksu i tylko szukają okazji żeby na chwilkę uciec od opieki... chciałaś dobrze, a on jeszcze przyjdzie z prośbą o pomoc 🙂
Gratulujemy ząbka wampirowego :p U nas dalej nic nie widać u góry :/ a mogłoby by już się w końcu coś przebić!

Karola kiedy wybieracie się do Zielonej Góry? 🙂 Pamiętaj nie zapomnij zawitać do Solara 🙂 U Nas też chyba była 3 dniówka, a raczej 2 dniówka bo 2 dni Blanka gorączkowała...teraz jeden dzień to chyba ząbki, nie mam pojęcia...może po prostu organizm tak reaguje na zmianę temp bo w żłobku jest bardzo gorąco! A w domu ma odpowiednią temp bo 23 24 stopnie... no coś w tym jest na pewno! Trzymam kciuki za Waszą Blankę, oby to tylko ząbki były!
No i oczywiście troszkę spóźnione życzenia dla Blaneczki 🙂 dużo dużo zdrówka!!!

Sobolinku ja też uwielbiam układać puzzle! Kiedyś moje ulubione hobby bo teraz to poker 🙂 Ale powiem Ci, że mnie zachęciłaś i powiem mężowi, ze chcę na gwiazdkę puzzle :P te z wielkim stawem cudne! Byłam tam 🙂 I mnie też to zajęcie bardzo relaksuje, w przeciwieństwie do pokera gdzie czasem nerwy sięgają zenitu :p Sobolinku a co to za praca??? Jesli bardzo Ci zależy, to spróbuj, będzie bardzo ciężko na początku, ale Ania szybko się przyzwyczai do nowej sytuacji, będzie zasypiać z kimkolwiek będzie po jakimś czasie, Karmić będziesz dalej, to tylko 1/3 etatu, karola pracuje więcej i jej sie udaje 🙂 Ty też dasz radę! Pamiętaj, ze musisz też myśleć o sobie, bo życie jest zbyt krótkie, a nie skrzywdzisz tym Ani!!!

Nanusiu właśnie niestety muszę Cię zmartwić, że to będzie dłużej niż rok 😞 mojej siostry gabrysia ma 1,5 roku i dalej ząbkuje i przy każdym kolejnym zabku gorączkuje 😞 ostatnio wlasnie była u mojej mamy i mama mówi, że taką miała gorączkę wysoką, ze jej się przez ręce przelewała! Mówiła, ze nie było dziecko, jakby mdlała 😞 na szczęście po kilku godzinach zaczęła spadać temp po leku! Ale co moja mama przeżyła to już nie da się opisać 😞
Powiem Ci, ze Blanka też zaczyna bać się ciemności! :/ zasypia przy lampeczce i ma opory by wejść do pokoju gdzie swiatła nie ma..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna to praca jako Doradca zawodowy, z zawodu jestem psychologiem i doradcą zawodowym, więc w sam raz dla mnie, ale ... Mój T mnie namawia, ale to rewolucja, tym bardziej, że finansowo może być nie opłacalna. Nie chcę Ani fudować takich przeżyć, no i dalej jest pytanie co z Anią? Żłobek w środku roku chyba odpada, moja mama w innym mieście, teściowa pracuje 😞

Super, że miałaś fajną noc 🙂 Oby takich było już coraz więcej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz to coraz więcej z nas będzie się zastnawiać nad powrotem do pracy.
Sobolinku - myślę, że powinnaś spróbować z tą pracą. Może idż na rozmowę i pogadaj a potem zdecydujesz? 1/3 etatu to nie tak dużo i może uda Ci się kogoś znaleźć fajnego dla Anusi. A jeśli żłobek, to często w godzinach dopołudniowych żłobek jest bezpłatny lub miminalnie płatny.

Ale rozumiem Cię, że masz dylematy. Daj znać co ustaliliście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka mamusie 🙂
pozdrawiam i uciekam nie mam teraz za dużo czasu jak nie mały to roboty w koło ale myślę o Was i Waszych pociechach 🙂miłego dnia i do zobaczenia pewnie po poniedziałku bo dzisiaj to na wieś jedziemy do taty tęsknimy za nim i zobaczymy co zrobił 😉 kontrole strzelimy 😉 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane, właśnie sobie uświadomiłam, że mój Paweł jedzie na tydzień na szkolenie i już zapowiedział, że bierze laptopa. Nie przejęłam się, bo myślałam, żę będę chodzić do pracy i tu będę do Was codzienie zaglądać. A teraz, skoro Michaś będzie jeszcze tydzień w domu (zalecenie lekarza, niby jest dobrze, ale lepiej nie dawać go do żłobka jeszcze) a ja na L4 to nie będę miała dostępu do internetu !!!! Jak ja bez Was wytrzymm tydzień? Komu się wyżale, że nie ma męża? 🤔 Komu się pochwalę, że Michaś coś nowego zrobił? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku ja jestem tego zdania jak Małamyszka, spróbuj, idz na rozmowę i przemyśl jeszcze, Ani naprawdę krzywda się nie stanie jak pobędzie czasem z kim innym, nawet jeśli będziesz musiała znaleźć nianią lub ten żłobek, zobacz ja dobrze trafiłam, więc Tobie tez się uda...myślę, że to nawet Ani dobrze zrobi, bo zbytnie przywiązanie do mamy tez nie jest najlepsze 😞 no ale to jest moje zdanie, zrobisz jak Ty będziesz chciała, to tylko twoja decyzja 🙂 powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...