Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nanusiu pamiętam teraz jak Ala też miała wysypkę, mam nadzieję, ze to od ząbków, dałam zyrtec wczoraj, rano już widać było, że schodzi. Teraz jest w złobku, Panie się skarżyły, ze nic nie chciała jesć i się darła, no nic dziwnego, przeciez ją ząbki bolą to co one się dziwią :/

Alusia jest słodka, jak ona ładnie już sobie radzi! 🙂 Gratki!!! A jak ona fajnie sobie gada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
nanusiu Alusia przekochana 🙂 Ślicznie się przemieszcza.
Co do choinki to my w tym roku chyba wcale nie będziemy mieli, bo Anka opanowała już całą podłogę i ciągnie za wszystko co się da. I po prostu się boję, a na Święta i tak jedziemy do teściów. Za rok to sobie odbijemy i razem będziemy ubierali choinkę 🙂

Ani wrócił wczoraj wieczorem apetyt. po 17 zjadła deserek i jeszcze patrzyła, to dałam jej obiadek którego nie zjadła w południe i wszamała wszystko. A dziś przed chwilą zjadła pełną miskę kaszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek 🙂(znowu tu wisze 24/h 😁zapominam sie wylogowac)

Sobolinku łowy udane,kupiłam 6 szt.gazet,jak A to zobaczył to zapytał czy dobrze sie czuje? 😉mam tylko nadzieje ze bedzie to mozna polaczyc,a do tego w grudniu zaczna sie jeszcze wyprzedaze wiec fajne zakupy mozna bedzie zrobic
Widze ze temat choinki i tutaj poruszony,ja rozmawialam wczoaj wieczorem o tym z A,w sumie mialam w planie przyniesc do domu drzewko z ogrodu,bo sie rozroslo i nie ma miejsca ,ale boje sie ze Zuza zje igły,wiec pozostaje sztuczna, my mamy taka az pod sufit,i boje sie ze Zuza ja przewroci,powiedzialam o swoich obawach A,a ten stwierdzil ze Michal byl w wieku Zuzy i mielismy choinke ,podchodzil do niej ,ale bombki byly na wyzszych galazkach wiec nie zdejmowal,a czubek drzewka przywiazalismy do karnisza wiec jej nie przewrocil,no i moj maz powiedzial cos madrego(czasami mu siie zdarzy 😜)za w takim razie wezmy i wszystko pochowajmy bo Zuza wszedzie wchodzi,a jak do tej pory nic nie chowamy bo ona musi sie uczyc ze pewnych rzeczy jej poprostu nie wolno ,no i pozatym nonstop jest pilnowana,dla mnie choinka musi byc,i mam jeszcze taka tradycje od 13 lat,jak szlam rodzic Michala 25 stycznia ,to mielismy jeszcze w domu choinke i od tych 13 lat ona zawsze jest na jego urodziny a w te bedzie jeszcze na urodziny Zuzi bo ma 4 dni po Michale.
Małamyszko ,jak tam Michałek ?spadla ta wstretna goraczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Czytam was codziennie,niestety nie mam zbyt wiele czasu zeby odpisywac.

Szymcio dzisiaj pierwszy raz sam wstal na proste nozki !!!-w lozeczku
Nanus a jeszcze wczoraj,jak rozmawialysmy mowilam Ci ze ostatnio z moja pomoca dzwignal sie 🙂 a tu niespodzianka z samego rana 🙂

Jutro bilans,ciekawe ile wazy nasz smoczek,zastanawia mnie to bo wage ma-czuje to ale wyglada tzn jest taki drobniutki
Zastanawiam sie wlasnie nad choinka,Zuzka to dobry pomysl z tymi bankami,pamietam ze brat Tomka tak ubieral choinke jak Wiktorek byl malitki,teraz juz wie ze nie mozna i nie sciaga.
Malamyszko duzo zdrowka dla Michalka,my katar juz pokonalismy,trwal jakies 5 dni
Nanusia filmik boski,a to jej gadanie,kurcze tak straszne to jest ze nie moge jej usciskac,utulic 😞 ale juz niedlugo :* muahh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku ciesze się, ze Ani apetyt wrócił, mam nadzieję, że i Blanka dołączy do grona smakoszy!
Zuzka zaszalałaś z tymi gazetami. Powodzenia w łowach zakupowych!!! :P

Evek gratki dla Szymcia!!! 🙂 Słodko to wygląda jak taka główka wystaje zza łożeczka prawda? 🙂
Daj znać ile Szymcio waży, ja jak byłam w czwartek na kontroli to mała ważyła 8600 kg i miała 73,5 cm 🙂 główka 44 cm a klatka 45 cm. Wszystko prawidłowo 🙂

Dziewczyny ale pospałam!!! Blanka jest w żłobku od 8 a ja mam wolne i czekam na narożnik bo z reklamacji mają przywieźć i pospałam od 9 do 12:30 jak faaaaaaaaaajnie! Trochę mi było szkoda dnia ale potrzebowałam trochę odpoczynku po ostatnich nockach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiadek w piekarniku,Zuza spi mi na rekach ,wiec zagladam ,nie moge jej odłożyc bo zaraz owiera oczy,
Joanna ,ja tez tak bym chciala pospac,czasami w soboty tak robie ,daje Zuze tatusiowi i ide dalej spac,co do gazet to Sobolinek chyba ma wiecej niz ja hehe
Evek ,juz ktoras pisała o bilansie,dostalas jakies zawiadomienie z przychodni?,ja ide w piatek na szczepienie ale z Michalem to sie dowiem,myslalam ze posle go samego ale on tam nie pojdzie bo sie boi,juz zaczal kombinowac ze ma katar,zaczyna chyba kaszlec,i udawal ze kaszle 😁
Moja Zuza wazy 8500 bo mam wage i waze ja raz w miesiacu,tylko ze ta jej waga stoi od 2 miesiecy w miejscu i ani drgnie
Dziewczyny ,jakis miesiac temu powiedzialam A zeby spal w salonie ,bo rano jak wstaje to jest niewyspany,chodzl pozniej i sie skarzyl ze go wywaliłam z łózka,a wczoraj mowie mu to niech spi z nami jak mu zle w salonie i rano zadzwonil do mnie ze jest niewyspany i ze przyzwyczail sie do kanapy w salonie ,a podobno to kobiety jest ciezko zadowolic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna ale Ci fajnie z tym spaniem 🙂 trzymam kciuki za jedzenie Blanusi, ale to wszystko wina ząbków i pewnie choroby, więc się nie przejmuj 🙂
Byłam u mnie w Solarze i mierzyłam płaszczyki i powiem Ci, że niestety nic mi nie pasuje, bo albo jeden za mały a następny rozmiar już za duży ;( Ale Panie baaaardzo miłe 😉
Natomiast byłam dziś Jacpot i przymierzyłam i zachorowałam na jeden puchowy płaszczyk. Po prostu cudo i świetnie leży tylko cena mnie zwaliła - 674zł już po 20% rabacie. Niedługo ma być 30%, później 50 i 70%, ale pani mi powiedziała, że do 70% płaszcze i kurtki się nie uchowają, bo ludzie się rzucą bo pogoda zacznie się zmieniać. Sama już nie wiem, bo nie mam pieniędzy, ale strasznie mi się podoba 😉 Jak to wygląda u Was z tymi obniżkami, ciuszki mają branie, czy ludzie czekają na największe promocje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie macie ze wasze maluchy maja apetyt ,moja mała też ma tylko ze na jedzenie dla "dorosłych",nic innego nie chce jesc,nie bardzo mi sie to podoba ,ale musi przeciez cos jesc,dzisiaj ugotowalam jej zupke jarzynowa z kasza manna,zobaczymy czy zje,a cwaniara mała jak podaje jjej pierwsza łyzke to najpierw wyciaga troszkę języczek i smakuje czy to jej odpowiada,jak jest sloiczkowe to kolejnej lyzki juz nie wezmie tylko zaciska usta a jak normalna zupka to az sie trzesie ze chce jeszcze,dzisiaj mam na obiad karkówke z ziemniaczkami z piekarnika ,a tego jej nie dam ,wiec dostanie zupke,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
Tak piszecie o wymiarach dzieciaczków i dochodzę do wniosku, że Anka to wielkolud. Miesiąc temu ważyła 8900 i mierzyła 74,5 a czapeczki ma już na 46 cm.
Zuzka ja też mam 6 gazetek hehe 120 zł a to zaszalejemy hehe


zastanawiam sie czy nie kupic wiecej ,bo Michal mi z wszystkiego powyrastał,ale boje sie ze oni nie pozwola tych kart polaczyc,poczytalam co tam pisze ale nic takiego nie napisali,a nie wiesz gdzie ta kobita dzwonila w tej sprawie jak Ty pytałas?bo to naprawde sie opłaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
Tak piszecie o wymiarach dzieciaczków i dochodzę do wniosku, że Anka to wielkolud. Miesiąc temu ważyła 8900 i mierzyła 74,5 a czapeczki ma już na 46 cm.
Zuzka ja też mam 6 gazetek hehe 120 zł a to zaszalejemy hehe


zastanawiam sie czy nie kupic wiecej ,bo Michal mi z wszystkiego powyrastał,ale boje sie ze oni nie pozwola tych kart polaczyc,poczytalam co tam pisze ale nic takiego nie napisali,a nie wiesz gdzie ta kobita dzwonila w tej sprawie jak Ty pytałas?bo to naprawde sie opłaca


Wiesz nigdzie nie pisze, że nie można łączyć to raz, a dwa że pytałam osobiście i to potwierdzili u osoby, która wiedziała o całej akcji, ale nie wiem kim była, podejrzewam, że kierownik bądź menadżer sklepu. Najlepiej zadzwoń do jakiegoś H&M i sama zapytaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
Tak piszecie o wymiarach dzieciaczków i dochodzę do wniosku, że Anka to wielkolud. Miesiąc temu ważyła 8900 i mierzyła 74,5 a czapeczki ma już na 46 cm.

Ale Ania fajnie Ci je,prawie caly czas ma apetyt,u nas jak Zuza zje miseczke kaszki zrobiona ze 100 ml.wody to jest swieto,ostatnio kupilam jej ta kaszke na dobranoc z lipa to tym pluła,i chyba bede musiala ja wywalic bo nawet Michal powiedzial ze to jest ochydne ,a on uwielbia kaszki,
A jak sie mierzy wzrost dziecka,moze to glupie pytanie ,ale mi Zuzi nigdy nie mierzyli tylko przy porodzie,,mnie sie wydaje zeZuza ma krotkie nogi ,bo od lata chodzi w tych samych spodniach,no i my jestesmy przy rozm.74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny. To Wasze dzieciaczki są leciutkie. Michaś ma ok 10 kg. Nie wiem dokładnie ile, bo dawno go nie ważyłam.
A co do gorączki, to jak na razie nie ma. Siedzi w domu z moją mamą, która wysyła mi smsem temperaturę za każdym razem jak go przewija. Zjadł ładnie zupkę, mleczko, chrupka, więc apetyt ma i gardło go nie boli (bo chyba by nie jadł). Więc nie wiem co to za angina. Chyba zmienimy lekarkę.
Ale zaszalałyście z tymi kuponami !!! Mam nadzieję, że wszystko się uda i będziecie mogły to połączyć. U mnie chroniczny brak kasy więc nic do ubrania nie kupuję. Miałam ostatnio trochę dodatkowej gotówki, to kupiłam spodnie w reserved ( 3 pary, bo już nic nie miałam).
I gratulacje dla Szymonka !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
Tak piszecie o wymiarach dzieciaczków i dochodzę do wniosku, że Anka to wielkolud. Miesiąc temu ważyła 8900 i mierzyła 74,5 a czapeczki ma już na 46 cm.

Ale Ania fajnie Ci je,prawie caly czas ma apetyt,u nas jak Zuza zje miseczke kaszki zrobiona ze 100 ml.wody to jest swieto,ostatnio kupilam jej ta kaszke na dobranoc z lipa to tym pluła,i chyba bede musiala ja wywalic bo nawet Michal powiedzial ze to jest ochydne ,a on uwielbia kaszki,
A jak sie mierzy wzrost dziecka,moze to glupie pytanie ,ale mi Zuzi nigdy nie mierzyli tylko przy porodzie,,mnie sie wydaje zeZuza ma krotkie nogi ,bo od lata chodzi w tych samych spodniach,no i my jestesmy przy rozm.74


Zuzka a próbowałaś Zuzi dać zwykłą kaszę mannę z owocami lub z połówką deserku? Moja Anka innej do ust nie weźmie, a kombinowałam zdrowo, kupowałam różne smaki i te bezmleczne i jak tylko czuje tą papę (bo to taka papa) to nawet nie chce tego połknąć. Musi mieć konkret na ząbkach 🙂
Ja Anię mierzyłam początkowo na leżąco, a teraz na stojąco. Po prostu zaznaczam na kafelkach w łazience ołówkiem gdzie główka i później sobie to mierzę.
Z Anią mam problem bo bardzo szybko z wszystkiego wyrasta. Te rajstopki do raczkowania co niedawno kupiłam już są maleńkie i i ten ABS ma na piszczeli zamiast na kolanach. Dlatego kupuję ciuszki w ciuchach bo bym poszła z torbami. Ale można takie cuda kupić dosłownie za grosze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małamyszko,Michas wygląda na drobnego i taki śliczny z niego chłopczyk ,napatrzec sie nie mogę na niego ,szkoda ze juz zajęty dla Ani 😁 Moze to rzeczywiscie byla trzydniowka ,amoze lekarstwo szybko dziala,a co mu dajesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIHI Małamyszko wlasnie leci reklama z TUI w ktorej dzieci udają dorosłych i wybieraja wczasy z katalogów,pomyslałam o Tobie ze siedzisz w pracy i tez polecasz wczasy,oj jak ja bym gdzies pojechala ,gdzie jest ciepełko i sloneczko ,gdzie teraz lydzie jezdza o tej porze roku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to faktycznie Ania szybko rosnie,rzeczyywiscie mozna zmierzyc dziecko pod sciana jak doroslego ,tylko czy ona mi ustoi bez ruchu ,sprobuje wieczorem,
Probowalam juz wszystkich kaszek,manne zwylka tylko w zupie je,podawalam tak jak Ty ale tego wcale nie tknie ,deserki tez mieszalam i nie,jedyna jaka jeszcze zje to z bobovity z malinami ,alenie moze byc za gesta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka - polecam Wenezuelę, Kubę, itp No a dla mniejszego portfela Egipt, Cypr.

I dziękuję w imieniu Michasia za komplementy. Przekaże Mu jak wrócę do domu.

Co do leków to dostaje Amoksiklav - taki antybiotyk, na gorączkę paracetamol w syropie, bo podobno mniej po nim komplikacji niż po Ibum i osłonowo ma Dicoflor w kropelkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ciuchow to ja kupuje w komisie albo w ciucholandzie nie wyobrazam sobie dawac tyle kasy na cos co dziecko nosi tak krotko,ciotka A jak byla to kupila jej sukienke w Zarze,za 100 powiedzialam jjej zeby nie kupowala bo to szkoda ze za te pieniadze to ja bym jej kupila z 5 sukienek i to niejednokrotnie tez firmowych ,a ona tylko na mnie szpetnie popatrzyla i itak kupiła,
Moja mama tez uwielbia ciucholandy ale do przesady i tym sposobem Zuza ma na zime 4 kombinezony,ktorych niecierpi zakładac,musiałam jej kupic kurtke bo miala ale rekawki sa juz przykrotkie i troche za cienka ,jak obeszlam sklepy i zobaczylam ceny (od 100 zl w zwyz)to mnie z nog zwaliło) w dodatku nic mi sie nie podobalo,poszlam do komisu ale juz wszystko bylo poprzebierane ,kupiłam na allegro uzywana ,taka jak mi sie podobala i bardzo ciepla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...