Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej
Cos mi mamusie nie wchodzily hmmm
Joasiu,widzialam te smoczki u nas w wielu sklepach niemowlecych,Szymcio uzywal je jak byl mniejszy-teraz ma te 6+.

zuzka to mialyscie smieszna przygode w kosciele hahah 🙂 Ja czasami biore Szymcia,ale nie zawsze.

Brawo dla Alusi,idzie jak burza :* a ten spiew hehehe nagraj to kiedys,jestem ciekawa-musi to slodko wygladac 😉

Szymonek,tez ladnie radzi sobie z wrzucaniem pileczki do roznych pojemniczkow,kubeczkow,dzisiaj sciagal i zakladal mi pierscionek na palec.Odkad sam zaczal wstawac,chwyta sie wszystkiego i podciaga do gory.Najgorsze jest to ze robi to rowniez podczas kapieli,chce wspinac sie po wannie 😮
Aaaa i od niedawna nasladuje konika, po tym jak zapytam:"jak robi konik"?? "stuka" o podniebienie jezyczkiem heheh :P

Sobolinku
Jakie te dzieciaczki sa juz kumate 🙂 Napewno musialo Ci sprawic to wiele radosci 🙂-super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane. Ale sie dzis zdenerwowalam!!! Byly kupony na stronie rossmanna na chusteczki do pupci. Dwie paczki za 4 zl. Wstalam po 7 ale zeby maly sie nie obudzil to kompa odpalilam po 8.... I wiezycie ze kody byly juz wyczerpane...a pojawily sie do wydruku dopiero 9 grudnia...czyli dzis!!!! To o ktorej mialam to drukowac? O polnocy? Koszmar jakis. I skonczylo sie na zakupach w tesco...i mam 4 paczki za 12 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, Małamyszko Blanka będzie razem z Michałkiem się w nocy męczyć 😞 zadzownili dzisiaj ze żłobka, że Blanka ma gorączkę 38,8 stopni, urwałam się z pracy żeby ją zabrać, bo niania dopiero o 16h kończyła a dzownili o 14h. Wiedziałam, ze coś się szykuje bo już rano nie chciała kaszki i marudziła, chodziła za mną i łapała mnie za nogę, żebym ją wzięła na rączki, wołala mamamama....
dałam jej paracetamol i zasnęła od razu na godzinkę, wstała to już było po gorączce, zjadła mleczka i odzyskała humor, ja musiałam wracać do pracy. Mąż jak wrócił to mówił, że znowu była gorączka i nie chciała zjesc mleczka, trzęsła się przy kąpieli biedna 😞 nei mgla zasnąć bo płakała ale już zasnęła i śpi maleństwo...kurcze że też te dzieci muszą się tak męczyć z tymi zębami 😞((((

Evek Szymcio jest taki słodki, ze aż brak słów by to wyrazić 🙂 pewnie dostaje milion całusów od mamy w ciągu dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evek ,ale Szymcio robi fajne minki,modelz niego będzie ,jak nie do zdjęć to do kamery pozuje 🙂
Sobolinku,ten kalendarz A3 co zamówiłam normalnie kosztuje chyba 69 zl,ale kolezanka pracuje w Rossmanie i oni maja znizki,wiec jeden mi wezmie i bedzie dla mojej mamy,2 zamowilam takie mniejsze na biurko dla ciotki i babci i sa one w jakims metalowym pudelku dodatkowo,a dla siebie chciałam własnie taki duzy ale szkoda mi bylokasy i chyba zamowie sobie z tej firmy co dalas mi namiary ,wielkie dzieki
Małamyszko,Michał byl dzisiaj jeszcze w szkole bo wyjazd mieli o 15 ,a wracaja w niedziele wiec nic nie opusci,w sumie to dopiero opuscil 2 dni jak byl na zawodach we wrzesniu ,w porownaniu z poprednimi latami to jakis sukces,bo w grudniu to mial juz jakies 20 dni nieobecnych z powodu chorob,no i we wtorek A byl na wywiadowce i moge byc dumna z syna,bo w podstawowce byl uczniem jadacym na 2 i 3 a teraz srednia ma 4 ,to naprawde sukces w porownaniu z tym ze polowa klasy jest zagrozona,ale niestety moje dziecko trzeba gonic do nauki i pilnowac,w zeszlym roku jak bylam w ciazy to sobie odpuscilam i powiedzialam ze uczy sie dla siebie a efekt byl taki ze swiadectwo na koniec podstawowki nie bylo za ciekawe,trudno to jednak jest chłopak i musze go przypilnowac zeby sie uczyl,
Musze wam powiedziec ze rosnie mi mała złosnica ,nie wiem skad takie dziecko wie takie rzeczy ze mozna kogos uderzyc ,nigdy tego nie widziala 🤔,dzisiaj jak poszlismy do sklepu i A ja nosil na rekach to chciala zebym to ja ja nosiła,i sie wyrywała jak A jej powiedział nie to ona go uderzyla w buzie,martwi mnie to ale nie wiem co mam zrobic no i skad ona to wie ze tak sie robi ,naturalny odruch? 😞
Małamyszko,przetrwasz te zabki,szkoda tylko ze Michas ma temp.przy tym,ale za to bedziesz miała szybciej z glowy
Dziewczyny ja dalej nie wiem co kupic mojemu A na prezent,a najlepsze bylo dzisiaj ,kupilam sobie cieply szalik jaki chcialam juz od kilku lat sobie kupic do tego czapka,i jak wyszlam ze sklepu to A powiedzial ze prezent dla mnie ma juz z glowy(sama sobie to kupilam,nawet do sklepu ze mna nie wszedl) 😠a ja tu wymyslam niewiadomo co zeby byla niespodzianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka no to fajnie Ci się udało z tym kalendarzem 🙂 Dla mnie te 75 zł było nie do przeskoczenia przy 4 szt.
Jeśli chodzi o prezenty, to Ci za bardzo nie pomogę. Wiem, że to nie oryginalne ale może jakieś kosmetyki do twarzy.
Jeśli chodzi o bicie, to ostatnio jak byliśmy w tesco to byłam świadkiem jak odrobinkę starszy od Ani chłopczyk zdzielił matkę w twarz i przy tym zrobił taką obrażoną minę, straszne. Mam nadzieję, że ta agresja nie zawsze się pojawia. Może to jakiś etap rozwoju, musiałabym sięgnąć do moich książek z okresu studiów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
wiecie w Rybniku w zeszłym tygodniu urodziły sie czworaczki ,rany chyba nie bede narzekac ,taka matka to dopiero ma co robić i moze miec poeody do narzekania

oj na pewno, tylko na początku pewnie ma pomoc z każdej strony, a później wszyscy powoli zapomną o niej i dzieciach. Słyszałam, że dostała 20 tyś becikowego, po 5 na głowę. Tylko na ile jej to wystarczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
zuzka no to fajnie Ci się udało z tym kalendarzem 🙂 Dla mnie te 75 zł było nie do przeskoczenia przy 4 szt.
Jeśli chodzi o prezenty, to Ci za bardzo nie pomogę. Wiem, że to nie oryginalne ale może jakieś kosmetyki do twarzy.
Jeśli chodzi o bicie, to ostatnio jak byliśmy w tesco to byłam świadkiem jak odrobinkę starszy od Ani chłopczyk zdzielił matkę w twarz i przy tym zrobił taką obrażoną minę, straszne. Mam nadzieję, że ta agresja nie zawsze się pojawia. Może to jakiś etap rozwoju, musiałabym sięgnąć do moich książek z okresu studiów.


Ja tez bylam w szoku ,poszperam po necie i zobacze z czym to jest zwiazane ,Zuza nie widzi agresji na codzien wrezc przeciwnie,a jej mina nie byla obrazona,raczej patrzyla jaka bedzie reakcja tatusia,ktory powiedzial :nie wolno

ide spac,ja tez jestem ostatnio padnieta,a Zuza spała dzisiaj przez caly dzien tylko godzine,rano obudzila sie o 6 jak nigdy,a teraz poszla spac dopiero o 21,i juz 2 razy sie obudzila,wrr nowu ciezka noc,ale mialam nie narzekac 😉
dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):

Wogle duzo sie rozwija intelektualnie np wklada jeden przedmiot w drugi, wrzuca ksztautne klocki w odpowiednia dziurke, naklada kuleczka itp 🙂 swietnie jej to idze.

hej
Wielkie brawa dla Alusi, już na kolejnym etapie rozwoju szok dziewczyna idzie jak burza 🙂 🙂 🙂,
my jeszcze jesteśmy na etapie wyrzucania, zrzucania wszystkiego i patrzenia jak pięknie spada i ile robi hałasu 🙂
a propos Nanusiu dziękujemy za komentarze na agu.

Bidulka Blanusia i Michałek ząbki nadal nie dają wam żyć, trzymajcie się dzieciaczki, oby jak najkrócej trwało to ząbkowanie, całusk 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, zastanawiałam się co zrobić Michałkowi dziś na obiad i trafiłam na fajną stronę. Przesyłam Wam linka. Może się którejś przyda.
http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/co-kiedy-w-diecie-dziecka/170-produkty-spozywcze-w-diecie-dziecka-ktore-ukonczylo-10-miesiac-zycia.html

A my chyba znów zrobimy na obiadek barszczyk, bo ostatnio Michasiowi smakował.
A na 2 śniadanie, które za chwilę, będzie jajecznica z żółtka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka
Ja tez sie zaczelam martwic skad u Szymcia wzielo sie okladanie raczkami po twarzy 😮 a przy tym taka zlosc !!! Ale wydaje mi sie ze to jest nieswiadomy odruch. To tez maly zlosnik jest,ale to przez zabkowanie - nasilenie nerwowe.Minie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Taka jajecznica z żółtka i kawałeczek chleba to wystarczające. Może w przyszłym tygodniu dostanie jajecznicę z całego jajka. Zobaczymy.
A dajecie maluszkom mandarynki? Bo ja dałam raz i była wysypka. Nie wiem czy od tego czy to coś innego było (kończyła się temperatura więc to może była 3 dniówka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek, 🙂
Małamyszko ja dawałam mandarynki ,i Zuza mi po nich po 15 min.zwymiotowała,a dałam tylko środek ,bez skórki,A dał jej pomarańcze następnego dnia,i nic jej nie było,jak robisz barszczyk dla Michałka?ja dzisiaj robie ogórkową dla małej,
Evek obyś miała rację z tym biciem ,wczoraj tak na szybko przeleciałam neta i to mogą byćpierwsze objawy nadpobudliwości(Zuza juz jest strasznie ruchliwa i wydaje mi sie ze takowe objawy ma)ale mimo wszystko jeszcze za wcześnie na stwierdzenie czy dziecko jest nadpobudliwe czy nie,bo jest za małe,Michał był nadpobudliwy (stwierdzone przez psychologa)ale z wiekiem mu przeszło,teraz jak ma coś zrobić to wręcz przeciwnie,rusza sie jak ślimak 😁 😁 😁
Ide sprzątać dom,A z Zuzą na spacerku-piękna pogoda u nas,a ja musze sprzątać, 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki ja już powoli wymiękam. Ania dziś nauczyła się sama siadać i to na 2 sposoby i teraz zamiast spać to tylko robi te swoje akrobacje z siadaniem, czworakowaniem itd, itp. Nie śpi od 6 rano.Widać że jest zmęczona, ale jak ją kładę to jest ryk, albo się zaczyna bawić no i siada sobie w łóżeczku.
zuzka już Ci nie zazdroszczę!
Do tego przebiła jej się w końcu ta druga górna jedynka, ale widzę, że następna jest druga dwójka, bo już ją widać tylko musi się przebić. Ehhh I pomyśleć, że dzieci ząbkują do 36 miesiąca ;(

Ja na razie też daję samo żółtko (mama mi mówiła, że białko można dopiero po skończeniu 10 miesięcy, a my jeszcze mamy kilka dni do tego, Michaś zresztą też 🙂
Mam problem z moimi obiadkami, prawda jest taka, że nie gotuję tradycyjnych obiadów dla nas, bo T nie je zup, ziemniaków i nie przepada za mięsem. I musiałabym dziennie gotować dwa obiady a przy Ani jak nie śpi to na jeden za bardzo nie mam czasu. I jak od czasu do czasu jej coś ugotuję to zje kilka łyżek i koniec.

I jeszcze mam "zaogniony" problem z odparzeniem Ani okolic pieluszkowych. Smarowanie Clotrimazolem nie daje rezultatów, mleczkiem Nivea też i nie mam już pomysłu co by zastosować. Mama niestety wyleciała z tatą na wakacje i d... blada, że się tak wyrażę. Zawsze jak oni są poza Polską to ktoś z nas zachoruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku a sudokrem? Może on pomoże Anusi. Niby jest na odparzenia.
Zuzka - barszczyk robię tak, że obieram buraka ze skórki, kroję na kawałki, dodaję mięsko, marchewkę, pietruszkę, ziemniaczka i wszystko gotuję. Tak ok godzinę. Warzywa się powoli rozpadają, ale przynajmniej mam mniej blenderowania. Wszystko blenderuję (w sumie gotuję w jak najmniejszej ilości wody, żeby zupka była gęsta). Do smaku dodaję zioła prowansalskie, majeranek, bazylię lub coś takiego.
Zupa ogórkowa? Hmm, też zacznę ją robić Michasiowi, bo jeszcze ogórka nie jadł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co ja tez myslalam kiedys ze bialko mozna dopiero po 10,jak juz kiedys wspomnialam pediatra mSzymonka jest dietetykiem dzieciecym i stwierdzila ze juz w polowie 9 mies mozna podac cale jajko. Dwa tyg to znowu nie taki duzy odstep czasu-jakby na to nie patrzec 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...