Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej 🙂
Joasiu,Szymonek uzywa MAM od praktycznie samego poczatku.Cos w tym jest jesli chodzi o zgryz.Nan 0+ np,jest bardzo maly i nie da rady go zassac,wypluwa.Wydaje mi sie ze pomalutku powinnas ja przestawic na ten wiekszy,troszke cierpliwosci -to nie latwe zadanie.

Jesli chodzi o prezenty,dostal bardzo fajne pluszowe kregle-od sasiadki.Od mojej mamy heheh nie smiejcie sie ale kupon lotto z 8 zakladami :O znalazlam go w jego lozeczku w swiatecznej torebce.Od siostry mojej mamy dostal posciel,od pra babci zabaweczke.A ja kupilam mu przytulanke-reniferka.Co prawda juz ma swa ulubiona ale...
Wydaje mi sie ze frajda z mikolajek to bedzie dopiero za rok 😉

Joanna ja tez mysalalm nad tym fotelikiem,albo nad recaro young sport-zdecydujemy jak wroci T -juz za 10 dni 😉,ale ten czas leci.

nanusiu
pokazywalam dzis Szymciowi filmik z Alusia w roli glownej ale sie cieszyl a jakie emocje!!





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusiu fakt lzy sie cisna,ja to mysle ze moje hormony ciazowe nie raz powracaja,czesto sie wzruszam-a no w sumie teraz mam okres... heh

a wiecie co tak sie cieszylam bo od pierwszego okresu po porodzie( 6 mies po) nie mialam bolesnego az do dnia dzisiejszego,koszmar !!! musialam wzasc tabletke przeciwbolowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Super są piosenki Arki noego, bardzo wzruszające 🙂 mi najbardziej się podoba ta http://www.youtube.com/watch?v=itWTxPmwBo4&feature=related&noredirect=1 jak tu sie nie popłakać 🙂 zwłaszcza jak się przy tym ogląda pierwsze zdjęcia USG i ciążowe 🙂 ehhh wspomnienia..

Evek to zaczynasz odliczać 🙂 a ja razem z tobą 🙂 Fajne prezenty Szymcio dostał 🙂
Co do tego smoczka to będę próbowała dalej, bo przecież starego nie może ssać wiecznie :/ już czas wymienić...
Z tą miesiączką to niezaciekawie :/ mam nadzieję, że jutro będzie lepiej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Juz jest znacznie lepiej,po tebletce-ale myslac o pewnych przypadkach,lepiej nie narzekac.Mojego kuzyna narzeczona-gdyby nie tabletki to wogole nie miala by okresu ,ma dopiero 22 lata i endomedrium.Beda chcieli juz niebawem starac sie o dziecko,to moze byc bardzo trudne.

Wiecie co,juz mam co raz mniej mleczka,wczoraj musialm podac mm rano,dzisiaj musze wylac to co odciagne ze wzgledu na tabletki ktore zarzylam.
A dajecie juz maluszkom szyneczke ?? Ja od jakiegos czasu zaczelam,kupuje gotowana z indyka-kilo nie pytajcie o cene !! -szok,ale ja kupuje tylko po dwa plasterki,bo ile on zje?? wole kupic swierze.Do tego chlebek z maselkiem,ladnie sobie odgryza juz sam,wiec nie ma strachu i z czego sie ciesze nie polyka tego co odgryzie,tylko przezuwa.
Ja juz uciekam spac
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jula ślicznie dziękuje za życzenia 🙂 🙂

Sobolinku super są te sanki ja myślałam raczej o tańszej wersji 🙃
http://allegro.pl/super-sanki-z-oparciem-i-pieknym-spiworkiem-i1974066692.html

Evek fajny jest ten fotelik recaro, też go chciałam kupić ale nie ma pozycji leżenia co jest niezbędne dla Julii, ale obiecałam że za 3 lata będzie na pewno recaro 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór 🙂
Sobolinku czytam Was jak tylko mam chwile ,ale na pisanie to jakos nie moge znalezc,jak juz chce pisac to niestety nie ma szans przy Zuzi bo podchodzi do komp.i trzaska reką po klawiaturze,jak jej zabieram rączkę to jest złość 😠pozatym cały dzien musimy chodzic z nią za rączke po całym domu nie usiedzi nawet 3 minut na tyłku,w domu mam jakby ktoś bombe spuścił,a do tego wszystkiego w końcu dzisiaj do końca przebiła sie juz druga jedynka na górze ,a było ciężko bo nie chciała sie przebić i dziąsło jakieś dziwne bylo, jakby się odsunęło,no i mam mega marudę w domu sama nie wiem co jej jest dzisiaj juz straciłam cierpliwość i krzyknęlam na nią 😞
My Zuzi nie kupowaliśmy prezzentu na Mikołaja,wprawdzie dostali z Michałem paczki ze słodyczami od A z pracy,ale ta jej paczka to trafiła do mnie i A, a na spacerze spotkałyśmy Mikołaja i ..Zuza strasznie się go bała popatrzyła a potem odwróciła głowę i był straszny płacz,a na gwiazdkę zamówiłam jej stolik edukacyjny dwujęzyczny,zastanawiałam się nad jeździkiem ,ale jeśli ona zacznie chodzić w ciągu kilku tygodni to raczej nie będzie jej to interesowało,większy problem mam z Michałem ,a A to juz kompletnie nie wiem co kupić ,loty na paralotni w zimie raczej nie są polecane 😁
Mam pytanie ,pisałyśmy kiedys o kalendarzach ze zdjęciami,zdecydowała się któraś z Was na jakiś i za ile,bo to w sumie drogi prezent,weszłam dzisiaj na strone VISTAPRINT i niby byla promocja za 17,90 ale jak policzyli wszystko to na koniec z przesylką wyszło 80 zl 😲

Evek już tylko 10 dni? łał ale to zleciało,pewnie siedzisz jak na igłach 😁 ja tam nie mam okresu i wcale za nim nie tesknie i tez sie boje czy jak wroci to bedzie bolesny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka ale fajnie, że jesteś. Rozumiem co przeżywasz z Zuzią, też cały czas poświęcam Ani, a ona jeszcze nie chodzi, za to raczkuje do tyłu i się czołga do przodu. I tak sobie radzi i wszędzie wejdzie 🙂

Ja zamówiłam taki kalendarz wzór Kubuś
http://allegro.pl/foto-kalendarz-a3-13-stron-jakosc-kreda-210-gr-i1959922765.html
Kosztuje 40 zł i dlatego pozwoliłam sobie na 4 szt. Facet robi projekt, który wysyła do 24h, jak CI coś nie pasuje możesz jeszcze zmienić, później po akceptacji wpłacasz kasę i on drukuje i wysyła. Moje wysłał dziś rano, a wczoraj dostał kasę, więc raczej pojutrze będą u mnie 🙂 Już się nie mogę doczekać 🙂

Gdybyś chciała zobaczyć projekt w pdfie to podaj mi maila na priv to Ci prześlę do obejrzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna Ania od początku praktycznie używa smoczków NUK Genius
http://cypisek.istore.pl/pl/lateksowy-smoczek-uspokajajacy-nuk-genius-rozmiar-2-6-18-m-zloty-733-977.html
właśnie lateksowych, są wytrzymalsze od silikonu jak pojawiają się ząbki i są bardzo mięciutkie (przypominają te ciemne z butelek co były kiedyś) Początkowo miałyśmy dwie "1" a od 6 miesiąca kupiłam jej dwie "2" i czasami stosuję je wszystkie 4 szt jak się któryś zapodzieje (wtedy jest nerwowo 😁 ) Po urodzeniu dawaliśmy Ani smoczek z AVENTU (był dołączony do zestawu z butelkami i akcesoriami - niepotrzebnie zresztą kupionego, bo Ania na cycusiu) i był o fatalnym kształcie i strasznie twardy. Nuk mogę polecić z czystym sumieniem, a przede wszystkim wszystkie smoczki lateksowe (ta ciemna miękka guma).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):


Sobolinku super są te sanki ja myślałam raczej o tańszej wersji 🙃
http://allegro.pl/super-sanki-z-oparciem-i-pieknym-spiworkiem-i1974066692.html

Te saneczki też są bardzo fajne i chyba pomyślę o tańszej wersji 🙂 tylko wzięłabym z pchaczem
http://allegro.pl/sanki-oparcie-pchacz-spiwor-promocja-i1959889382.html
Dzięki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu kurcze te smoczki co ja wam wysylalam to wlasnie jak sie nie myle z mam sa ten na 6 + maja troche wiekszego smoka, ale probuj dalej powinna sie przyzwyczaic, wes jak mozesz daj linka ja wygladaja te smoki ktore teraz kupilas, a ona ich nie chce bo chce cos sprawdzic czy tu te na 6+ tak samo wygladaja. U nas naszczescie ze smokami nie ma problemu mam ich 10 na wymiane i do koloru do wyboru, Ala uzywa Aventa, mam, nuka i wszystko co jej dam to ssa. Uwielbia smoki czasami jak lerzy obok niej kilka to sobie co chwile zmienia na inny 😁
No fakt te piosenki sa wzruszajace dzis plakalam jak bobr jak sluchalam ich i wlasnie Joasiu ta co ty wkleilas tez uwielbiam w ciazy jej sluchalam ciagle ehhhh juz to tak dawno i nie prawda!! SZOK !!!! 😲 Evek a to fakt bo i ja mam okres moze to przez to mnie na takie placze wzielo- naszczescie bezbolesny - a u ciebie kochana mam nadzieje, ze jak juz ma bolec brzuch to nie bedzie tak mocno jak kiedys! 3mam kciuki I wow Tomek juz za 10 dni- zeczywiscie zlecialo jak nie wiem- ale bedzie wam fajnie 🙃 T cie troche odciazy pewnie malego nie bedzie mogl wypuscic ze swoich lapek 🙂 CO do mleczka to i ja mam ostatnio mniej i wogle mam straszny problem z zebem mam zapalenie dziasla juz od miesiaca i teraz wylamuje mi sie ostatnia scianka zeba i zostanie sam korzen i trzeba isc to usunac 🤨 🤨 ehhh szkoda gadac- narazie plucze szalwia i takim specjalnym lekiem i zobaczymy, ale w Sobote dentysta tak czy siak..
Zuza co do tego jezdzika to wiesz zalezy jaki bys kupila bo my mamy taki, ze sklada sie w samochodzik i Ala bedzie mogla sobie na nim jezdzic. A propo to wlasnie dzis Alusia zaczela smiegac za pomoca jezdzika po calym pokoju 😁
CO do mikolajek to Alusia od babci dostala czapke zimowa od nas nowy kubek niekapek z nuka i miseczki do jedzonka z tomme tippe no i duuuzo duzo buziakow 😉
dziewczyny ja tak czytam o tym zabkowaniu waszych maluszkow i cieszcie sie bo bedziecie miec juz za soba- u nas ciagle tylko jeden i to do polowy i sie zatrzymal i nie wiem juz co jest grane hmmm
ok ja lece cos zjesc i sie polozyc- buziaki 😘
O i najleprzego dla JUlci 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, w końcu się wzięłam za pisanie. Czytam codziennie, ale tak jak pisze Zuzka nie miałam czasu odpisać.
Od wczoraj siedze już w domu i nie pracuję. Nawet fajnie, ale jest pełno rzeczy do roboty i na nic nie ma czasu, a myślałam, że sobie odpocznę jak nie będę pracować 😉
Wczoraj zamówiliśmy fotelik do karmienia dla Michałka pod choinkę od dziadków. No i w sumie to każdy ma już prezent oprócz mojego Pawła, na nic się nie może zdecydować. Ma już prezent ode mnie, ale nie wie co by chciał od rodziców. Znalazł sobie na allegro fajne koszulki, ale nam podobają się inne (mnie i teściowej) a jemu inne. On to wolałby taką ogromną czachę a nam się to nie podoba i będzie małego straszył. 😮

Michaś dziś pięknie przespał noc (byłam z nim sama, bo Paweł miał nockę). Obudził się raz ale pogadał i zasnął, nawet u niego nie byłam. Potem obudził się o 6, dałam smoka i spał do 7.15. Obudził nas telefon od kuriera, że będzie ok 11 z przesyłką (torebka dla mnie). No i wstaliśmy z Michasiem o 7.30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😘
Jeju, co się na świecie dzieje? 😲 Od rana w radiu mówili o strzelaninie w galerii handlowej, a dopiero niedawno usłyszałam, że to o Silesię chodzi 🤢 Mam nadzieję, że żadna z Was nie wybrała się dziś z rana tam na zakupy. Mówili, że nic nikomu się nie stało, ale samo bycie świadkiem takiej sytuacji stresujące i straszne musi być...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Asiula, co to sie dzieje ?? Teraz to strach gdziekolwiek wyjsc 😞

Julik recaro joung sport ma pozycje spoczynkowa 😉

Hm smoczki,tak naprawde po kilku latach okaze sie jaki mialy wplyw na zgryz.Teraz to tylko wybory naszych maluszkow,ktory odpowiada-ktory nie 😉

nanusia
kotry to zab ?? szkoda ze nie da sie go uratowac...ja tez musze do dentysty sie wybrac -mam kilka ubytkow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Znalazlam fajny artykul na temat smoczkow.http://babyonline.pl/niemowle_karmienie_butelka_artykul,5393.html

Te twarde-zdecydowanie dzieki nim lepiej rozwijaja sie miesnie jezyka i buzi,co pozniej ma znaczenie przy rozwoju mowy.Wlasnie mi cos zaswitalo,Andrew jako 4 latek na terapiach mowy mial wlasnie smoczki,korekcyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
🙂 wystrojony przystojniak,ale super sesja 🙂 Szymonek stworzony do pozowania i te minki słodkie 🙂
Ewek ten fotelik niby ma pozycję spoczynkową ale na długie trasy się nie nadaje, jak przymierzałam Jule to ta pozycja prawie na pionowo a w tych fotelikach do 18kg to jest prawie tak jak w nosidełku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my po przymiarkach w sklepie wybraliśmy ten http://allegro.pl/axis-fotelik-bebe-confort-axiss-czerwony-9-18-kg-i1894554526.html tylko granatowy z czarnym i powiem ci że jest rewelacja w prawdzie w testach bezpieczeństwa ma tylko 3,5 gwiazdki ale wygoda jest, ostatnio już nie dawałam rady zapinać Julki bo się prężyła, napinała, płakała a w tym siadam sobie z nią z tyłu odkręcam krzesełko sadzam bez płaczu i nerwów
http://www.youtube.com/watch?v=O31gg2ioVec&feature=related

http://www.bebeconfort.com/products/car-seats/toddler/axiss.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki
Żyję i nic mi nie jest, ale widziałam rano policję na sygnale jadącą do tesco. Myśmy się szykowali na wycieczkę do Częstochowy. Dopiero na Zetce usłyszałam i jakoś czułam, że to chodzi o naszą Silesię.

Dziewczyny dostałam dziś kalendarze. SĄ PRZEPIĘKNE!!!!! Grube, kolorowe, bardzo starannie zrobione i Anulkowe 🙂

Evek Szymcio super model 🙂 Uściski dla niego 🙂
julik ten fotelik jest naprawdę super. Gratulacje dobrego wyboru!!!

My dziś pierwszy raz na dłuższej trasie(ponad 200 km) wypróbowaliśmy krowę i Ania o dziwo 2 razy się przespała i nie potrzebna była pozycja do spania. Tylna kanapa jest pod kątem i to spokojnie wystarczy.

Nic, lecę zająć się pstrągami (a feeee), bo byliśmy też po żywe rybki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane!
Nanusiu to te smoczki kupiłam: http://www.bazarek.pl/produkt/2007027/smoczek-mam-perfect-6-najcienszy-na-swiecie.html , mam teraz dwa 0-6 i 6+ i żadnego nie chce 😞
Lateksowe tez mam to lubi je raczek gryźć jak ssać.
Co do fotelika to inaczej jest jak się sadza dziecko w sklepie a inaczej jak w zamontowanym foteliku w aucie, tak jak Sobolinek napisała, siedzenie w aucie jest pod kątem i nie potrzebne jest tu rozkładanie siedzenia do snu 🙂 ja tez się tego bałam, ze jak Blanka będzie spała na sztywno ale jest duży kąt, więc bez problemu może spać 🙂
Co do tej strzelaniny to ja nic nie słyszałam, cały dzien byłam w pracy pewnie dlatego :/co sie dzieje na tym swiecie ? 😞nigdzie nie mozna czuc sie bezpiecznie!

evek cudna sesja!!! Szymek to prawdziwy elegant 😁 przystojniak z niego! Laski będą do niego przez okno wskakiwać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...