Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Asiula napisał(a):
Joasiu, dobrze, że dacie sobie radę bez auta, u nas było ciężko, gdy nie mieliśmy, mieszkając 20km od miasta, a teraz to nie wyobrażam sobie jak byśmy sobie bez samochodu poradzili, chociaż nieustannie wkurza mnie to ile kasy toto pożera 😠 Może sprawdź ile miesięczny bilet kosztuje, zwykle wychodzi taniej niż na jednorazówkach.


Teraz weszły jakieś bilety elektroniczne i na pewno jest taniej nawet jak kupie tą e - kartę, tylko że na razie to był jednorazowy przejazd, dlatego jeszcze nie myślę o miesiącznym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Joanna1984 napisał(a):
Asiula napisał(a):
Joasiu, dobrze, że dacie sobie radę bez auta, u nas było ciężko, gdy nie mieliśmy, mieszkając 20km od miasta, a teraz to nie wyobrażam sobie jak byśmy sobie bez samochodu poradzili, chociaż nieustannie wkurza mnie to ile kasy toto pożera 😠 Może sprawdź ile miesięczny bilet kosztuje, zwykle wychodzi taniej niż na jednorazówkach.


Teraz weszły jakieś bilety elektroniczne i na pewno jest taniej nawet jak kupie tą e - kartę, tylko że na razie to był jednorazowy przejazd, dlatego jeszcze nie myślę o miesiącznym


Asiu u nas sa e-karty i jest tak ze jak przykladasz ja do czytnika po wejsciu do autobusu i pobiera jaks kwotei jak wysiadasz to tez przykladasz i wtedy w zaleznosci od przejechanych przystankow zwraca ci jakias kase,wiec to lepsze niz jednorazowy bilet
Teraz to juz naprawde uciekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku oglądnęłam zdjęcia z waszego spotkania 🙂 super są!!! Dziewczyny zadowolone i mamusie też 🙂 fajnie, że macie siebie blisko!
Dziewczyny Co do autka to jutro może się okaze co co dokladnie się popsuło, coś z hamulcem na pewno! Macie racje, po co ładować w auto, które zamierzamy sprzedać..to mija się z celem, bo takie naprawy to przeważnie koszt w granicach 500 - 2000 zł! a nie wspomnę już o tym jakie paliwo jest drogie:/
Właśnei jak będzie ciepło to będziemy chciały więcej spacerować, tak piechotą to do żłobka mam z 25 minut do pracy niecałe 20 minut, więc luzik.
Malamyszko Blanka też płacze jak sadzam ją na nocnik i jestem tego zdania co Sobolinek, jest za wcześnie i my też czekamy. Moim zdaniem kupki i siusiu w tym wieku do nocniczka to czyste przypadki, no ale wiadomo, każdy robi jak uważa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Joanna1984 napisał(a):
Asiula napisał(a):
Joasiu, dobrze, że dacie sobie radę bez auta, u nas było ciężko, gdy nie mieliśmy, mieszkając 20km od miasta, a teraz to nie wyobrażam sobie jak byśmy sobie bez samochodu poradzili, chociaż nieustannie wkurza mnie to ile kasy toto pożera 😠 Może sprawdź ile miesięczny bilet kosztuje, zwykle wychodzi taniej niż na jednorazówkach.


Teraz weszły jakieś bilety elektroniczne i na pewno jest taniej nawet jak kupie tą e - kartę, tylko że na razie to był jednorazowy przejazd, dlatego jeszcze nie myślę o miesiącznym


Asiu u nas sa e-karty i jest tak ze jak przykladasz ja do czytnika po wejsciu do autobusu i pobiera jaks kwotei jak wysiadasz to tez przykladasz i wtedy w zaleznosci od przejechanych przystankow zwraca ci jakias kase,wiec to lepsze niz jednorazowy bilet
Teraz to juz naprawde uciekam


No własnie muszę złożyc wniosek o taki bilet i mieć go przy sobie na czarną godzinę 🙂

Dobranoc kochane, ja tez uciekam bo jutro o 6 pobudka i autobusem do żłobka jedziemy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny
Super Ania z Zuzia znowu sie spotkaly 🙂 Widac, ze dziewczyny sie lubia.
Joasiu dziekuje, za wsparcie i bardzo mi przykro z powodu samochodu 😞 mam nadzieje, ze jak sprzedacie ten to nastepny nie bedzie taki pechowy.
A co do gasnacego watku to moje zdanie jest takie, ze napewno kazda z nas chcialaby tu zagladac codziennie i pisac o kazdym dniu co sie wydazylo itp, ale wiem, ze wiele mamus ktore bardzo zadko zagladaja nie maja poprostu na to czasu. Niektore pracuja, nie ktore sie ucza itp, a niektore maja poprostu bardziej wymagajace maluchy od innych 😜Ja jak nie pracowalam wchodzilam codziennie i potem rowniez sie staralam, ale teraz kiedy ALa jest tak wymagajaca i mam duzo spraw rodzinnych itp poprostu jest to nierealne. Nie neguje, ze niektore zagladaja tu tylko w swieta lub rocznice- ja tam zawsze sie ciesze jak od ktores cos uslysze co slychac. Duzo mamus zrezygnowalo z wchodzenia tu zauwazylam, ze poprostu jak zadko wchodzily i cos napisaly to byly czasami lekcewarzone przez reszte. I mysle puki co ze watek napewno bedzie sie utrzymywal, a jak nie to napewno wiele z nas bedzie utrzymywac kontakt w inny sposob 😉
Puki co uciekam i nie bede pisac co u nas- ostatnio zadko tu zagladam to pewnie zaraz pomyslicie, ze wchodze tylko sie pochwalic 😜 😉
milego dnia mamusie 3majcie sie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malamyszko co do nocnika to ja zabaralam sie do tego tak. Wybralam miejsce w ktorym ma stac nocnik u nas jest to w lazience przy naszym tronie 😉 postawilam obok ksiarzeczki. Zaczelam Ale sadzac odrazu rano po przebudzeniu sciagalam pieluche po nocy i na nocnik i zawsze zrobila. Potem sadzalam po drzemce popludniowej i na koniec przed kapiela. A teraz jak nam coraz lepiej idzie to sadzam czesciej kupilam nawet takie naciagane pieluchy jak majteczki zeby bylo latwiej. Jak zaloze jej czysta pieluche to jak chwile w niej smiga i jak sprawdze i jest sucha lub delikatnie nasiusiane to zaraz ja sadzam. Zawsze jak Alusi udalo sie zrobic siusiu lub kupke to bilam brawo pokazywalam, ze sie ciesze, a potem zawsze razem wylewamy do sedesu wszystko i mowie "baj baj siusi" heheh i bardzo ja to cieszy. Pozatym ksiarzeczki zdaja egzamin bo przedluzaja czas siedzenia co zwieksza szanse, ze siusi uda sie zrobic. Mam nadzieje, ze pomoglam- powodzenia Michalku ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie, ja uważam, że z tym nocnikiem to przesada w wieku naszych maluszków, ale co zrobić jak w żłobku go sadzają? Może w domu też się nauczy.
Wczoraj posadziliśmy Michasia na tronie, zrobił siusiu ale jakoś nawet nie wiemy kiedy. On tego nie pokazuje. Tak samo było dziś rano. Zrobił, ale jak Mu pokazałam to taki zdziwiony co to jest i jakby nie wiedział, że to on.
A o wózki się nie gniewam - każdemu podoba się co innego. W sumie rozważamy peg perego i maclarema. Wczoraj wsadziliśmy Michasia do peg i b ył ogromny krzyk. Zobaczymy jeszcze raz jak pojedziemy do innego sklepu bo w tym w którym byliśmy nie mieli maclarenów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Co myślicie o tym wózku? http://allegro.pl/peg-perego-pliko-p3-completo-i2191243536.html


jak dla mnie super ale ja mówię tylko wizualnie bo na reszcie się nie znam 🥴
co do nocnika to u nas na razie tylko oswajanie, zabawa , ja wysadzam przy okazji przebierania, przed kąpielą no i po piciu tak 0,5 godziny, a tak poza tym to nie, bo mi nie chce sie rozbierać jej ciągle, może w lato jak bedzie mniej do rozbierania i bedzie bardziej świadoma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Co myślicie o tym wózku? http://allegro.pl/peg-perego-pliko-p3-completo-i2191243536.html

malamyszko dla mnie BOMBA wózeczek, bo mam identyczny!!! W tym samym kolorze. Super, bo się nie brudzi i jest stonowany i zarazem ciekawy bo z 3 kolorków. Mam tylko jedno ale, do ceny. Strasznie drogi a to jest model z 2007 roku (przynajmniej mój jest z tego). Ja dałam 400 zł, tylko kółka były już na dotarciu, a tu widzę, że koła jeszcze te pierwsze, ale zadbane. Co mogę Ci poradzić to obejrzyj go na żywo i przejedź się po chodniku. Ja właśnie poszłam ze sprzedającą mamą przed blok pojeździć i przekonałam się do niego jak wniosłam sama Anię w tym wózku po schodach ( no ale wtedy nie ważyła 10 kg)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Sobolinku, ja wciąż się łamię. Znalazłam aukcję z maclarenem za 350 zł plus wysyłka.
Mnie strasznie podobają się maclareny a Pawłowi Peg perego. Kurcze, czy to nie może być prostsze?

Najprościej przymierz się do jednego i drugiego razem z Michasiem. Pawła z całym szacunkiem w tej kwestii olej, bo to Ty będziesz go głównie go prowadziła a Michaś użytkował. I nie kupuj w ciemno, lepiej wypróbować, jak pisałam przed chwilą. Zdjęcia nie pokażą jak jeździ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
A jak dziś nasza Anusia? Lepiej się czuje? Skończyły się wymioty?

Niby lepiej, ale dziś jak dałam jej antybiotyk to po 30 min miała znowu torsje poprzedzone kaszlem, tak jak w sobotę. Ale to znowu moje wina, bo nie dałam jej po kilku minutach kaszki. Ona ma tak wrażliwy żołądek (po teściowej niestety). Teraz już będę uważać. Zwymiotowała troszkę wody, bo daję jej z linexem. A później szybko zrobiłam kaszkę i zjadła i jeszcze cycem popiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Wczoraj przymierzałam Michasia do Peg Perego. Niestety od razu się rozpłakał. Nie wiem, może miał taki dzień. Jutro jedziemy do innego sklepu gdzie mają maclareny. Zobaczymy czy mają też pegi i tam zdecydujemy.

hehe wczoraj jak próbowałam włożyć Zuzię do Ani peg perego to też płakała i nie chciała, ale ona z zasady nie lubi wózków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziś byłyśmy pierwszy raz na zakupach z nowymi kołami i super wrażenie. Wózek zwinny jak nowy, tylko jest twardszy bo te nowe koła już teraz są z inne pianki co 5 lat temu. Tamte były miękkie ale i przez to szybciej się ścierały.
W tesco jest promocja pampersów. Trzeba mieć gazetkę, w której jest specjalny kod paskowy dający rabat 5 zł. No i zauważyłam jeszcze fajną promocję w Carrefourze ALE TYLKO DZIŚ na 6 pak chusteczek pampers za 19,99 zł. Jak ktoś używa to się bardzo opłaca, tylko znając carrefoura to już są puste półki 🙂

Ania pięknie sama zasnęła a ja robię kawkę, bo głowa mnie zaczyna boleć - zmiana ciśnienia i frontu się szykuje. Obym tylko nie miała migreny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To jeszcze Wam (malamyszka i zuzka) napiszę na koniec co mnie spotkało w tesco. Widziałam wózek peg perego, który nie był peg perego, tylko firmy Corrado.
http://www.corradopolska.pl/inside.php?pg=79d02295be74d4788b1f06bf168545d6&srs=bbb0778e9992418a61ce320868d0dff8
Spójrzcie na spacerową wersję KARINA 4. Wypisz wymaluj Pliko 3.
Mówię Wam, że aż podeszłam do tego wózka sprawdzić co jest napisane tam na boku na ramie.

Na allegro znalazłam taki wózek
http://allegro.pl/wozki-wielofunkcyjne-corrado-karina-wyprzedaz-i2164544556.html
Czytałam kilka opinii i chyba cena jest adekwatna do jakości lub odwrotnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
Cześć Mamusie
mężczyzn tu nie ma więc ja wam złożę życzenia: Wszystkiego najlepszego Kobitki! samych mężczyzn dżentelmenów aby wyręczali Was w obowiązkach i kwiatami obsypywali 😁

julik dziękuję za życzenia i Tobie i wszystkim pozostałym mamusiom życzę aby to święto trwało cały rok a nie tylko 1 dzień. Wszystkiego dobrego dziewczynki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Ja w imieniu Michasia też składam wszystkim Paniom - tym dużym i tym małym życzenia. I daję bukiet kwiatów.
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ04Ofiocmw1vUUbjPaOVEsXvBDG0yWIYIE2ftdgmdIVYGUTuRkcROEhdZI

Dziękujemy za śliczne tulipanki 🙂 Wiedziałam, że z mojego zięcia dżentelmen w pełnej krasie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):

W tesco jest promocja pampersów. Trzeba mieć gazetkę, w której jest specjalny kod paskowy dający rabat 5 zł. No i zauważyłam jeszcze fajną promocję w Carrefourze ALE TYLKO DZIŚ na 6 pak chusteczek pampers za 19,99 zł. Jak ktoś używa to się bardzo opłaca, tylko znając carrefoura to już są puste półki 🙂

Ania pięknie sama zasnęła a ja robię kawkę.


dzięki za info 😁 i za życzenia 😁 😁 😁
a u nas dziś dama wyjątkowo rozkapryszona no ale w końcu dzień kobiet 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dla kobitek, które znam,
ładnych życzeń parę mam.
Zdrowia, szczęścia i miłości,
bukiet kwiatów i słodkości!
Niech się niesie w cały kraj
Dziś dla Pań wszystkiego naj!


dodatkowo kobitki jesli macie ochote otrzymac ZA DARMO i przetestowac miniaturki kosmetykow zarowno polskich jak i zagranicznych producentow to zapraszam:http://shinybox.pl/?ref=ef4d492
jest to całkowicie bezpłatne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...