Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
ZUzka ja to od razu wiem czy wstawał czy nie, bo się budzę za każdym razem, jak blanka płacze tym bardziej ze my spimy z Blanką w jej pokoju, Ona się budzi zbyt często w nocy i nie mamy sił na to, aby biegać do drugiego pokoju :/ dla Własnej wygody śpimy z nią. rano to nawet nei pamietam juz ile razy wstawałam, bo to jest taki dzien swistaka :/ a raczej noc świstaka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Sobolinku a ja kupiłam ten wózek,znaczy sie ciotka kupiła i troche mnie znowu wnerwiła bo proaiłam zeby tylko poszła do sklepu zobaczyc czy rzeczywiscie jest w dobrym stanie a ja chciałam go kupic przez allegro,a ta zadzwonila o 12 ze kupiła wozek bo sie jej podobał,mam nadzieje ze bedzie fajny ,RÓŻOWY PEG PEREGO PLIKO P3

To super 🙂 Masz gdzieś linka do niego 🙂 A kiedy będziesz go miała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
ZUzka ja to od razu wiem czy wstawał czy nie, bo się budzę za każdym razem, jak blanka płacze tym bardziej ze my spimy z Blanką w jej pokoju, Ona się budzi zbyt często w nocy i nie mamy sił na to, aby biegać do drugiego pokoju :/ dla Własnej wygody śpimy z nią. rano to nawet nei pamietam juz ile razy wstawałam, bo to jest taki dzien swistaka :/ a raczej noc świstaka!

To współczuję tego wstawania, u nas się unormowało i jest pobudka koło 1-2 a później po 5. Ale jak Ania była chora to spała całą noc 🙂 Nie żebym chciała, żeby była chora, ale mogłoby jej to wejść w nawyk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nawet musieliśmy wrócvić do karmienia o 23:00 bo inaczej domaga suię o 1 lub o 2 w nocy mleczka, nie pomaga wtedy ani smoczek ani woda, jest szał i jak dostaje mleczko to zjada do dna, powiem Wam ze ja juz straciłam nadzieje, na to ze bedzie przesypiac całe noce 😞 tak ze 3, 4 razy się budzi, czasem wiecej, i nei zawsze chce zasnąć, czasem juz o 3:00 czuje sie wyspana :/

A jeszcze chciałam wam się pochwalić tortem jaki zrobiłam na 2 latka mojej siostzrenicy, Zgapiłam troszkę od Nanusi tortu na roczek Ali 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/864/tortgabi.jpg/][IMG]http://img864.imageshack.us/img864/5990/tortgabi.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
zuzka napisał(a):
Sobolinku a ja kupiłam ten wózek,znaczy sie ciotka kupiła i troche mnie znowu wnerwiła bo proaiłam zeby tylko poszła do sklepu zobaczyc czy rzeczywiscie jest w dobrym stanie a ja chciałam go kupic przez allegro,a ta zadzwonila o 12 ze kupiła wozek bo sie jej podobał,mam nadzieje ze bedzie fajny ,RÓŻOWY PEG PEREGO PLIKO P3

To super 🙂 Masz gdzieś linka do niego 🙂 A kiedy będziesz go miała?


no właśnie nie mam linka bo jak chciałam jeszcze raz zobaczyć co to ciotka kupiła,i weszłam to kobita juz usunęla aukcję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu tort zrobiłaś prześliczny, ja właśnie lubię takie proste, klasyczne torty, które właśnie w swej prostocie są piękne i na pewno smaczne 🙂 Podziwiam Cię Kochana, że jeszcze znalazłaś czas na upieczenie takiego cuda 🙂
A co do przespanych nocy ... może kiedyś nasze maluszki w końcu się nad nami ulitują 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna1984 napisał(a):
Nawet musieliśmy wrócvić do karmienia o 23:00 bo inaczej domaga suię o 1 lub o 2 w nocy mleczka, nie pomaga wtedy ani smoczek ani woda, jest szał i jak dostaje mleczko to zjada do dna, powiem Wam ze ja juz straciłam nadzieje, na to ze bedzie przesypiac całe noce 😞 tak ze 3, 4 razy się budzi, czasem wiecej, i nei zawsze chce zasnąć, czasem juz o 3:00 czuje sie wyspana :/

A jeszcze chciałam wam się pochwalić tortem jaki zrobiłam na 2 latka mojej siostzrenicy, Zgapiłam troszkę od Nanusi tortu na roczek Ali 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/864/tortgabi.jpg/][IMG]http://img864.imageshack.us/img864/5990/tortgabi.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


skąd ja to znam ,u nas było ok tylko przez tydzień budzila sie tylko raz ,ale wróciła do swojego starego rytmu,wprawdzie jeszcze nie wstajemy o 3 ale o 5 ,
Tort przepiękny ,ale wy macie zdolności artystyczne dziewczyny,pewnie jeszcze do tego wszstkiego smaczy
Poszłam zobaczyc jak idzie nauka mojemu synkowi i chyba mysli ze jak połozy sobie ksiażkę na głowę i zaśnie to cała wiedza mu sama wejdzie do tej głowy,Sobolinku koniecznie poleć tę metodę Tu Michała działa bo zaczął przynosić dobre oceny 😉ale to efekt tego ze za miesiąc zaczynaja sie treningi i powiedziałam ze albo szkoła albo dziewczyny i zero żużla ,zadzialało,niesamowite ,z dziewczyn zrezygnował,i są same 5 i 4 a były same 2,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
Joasiu tort zrobiłaś prześliczny, ja właśnie lubię takie proste, klasyczne torty, które właśnie w swej prostocie są piękne i na pewno smaczne 🙂 Podziwiam Cię Kochana, że jeszcze znalazłaś czas na upieczenie takiego cuda 🙂
A co do przespanych nocy ... może kiedyś nasze maluszki w końcu się nad nami ulitują 🙂



ehe,jak będą miały 14 lat i ciężko będzie im do szkoly wstawać 🙃
Kochane ja na razie uciekam ,musze zrobić gulasz na jutro,i wyprasować zasłony bo od soboty mam gołe okno w kuchni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze Wam powiem ze A denerwowało to gołe okno bo wszyscy nam do kuchni zagladali i zamiast wyprasowac te zasłonki to poszedł i kupił żaluzję (poprzednia sie połamała 2 miesiące temu) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka na T taka metoda nie zadziała, on musi się uczyć i koniec. Ale ja w liceum zawsze przed sprawdzianem kładłam zeszyt pod poduszką, ale za bardzo nie działało.
Fajnie, że Michał wziął sobie do serca Twoje słowa i potrafi się tak zmobilizować. Zuch chłopak, wróć MŁODZIENIEC 😜 😜 😜 😜
Szukałam tego wózka w aukcjach zakończonych, ale nigdzie z różowym wózkiem nie było Gdyni 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
a i jeszcze Wam powiem ze A denerwowało to gołe okno bo wszyscy nam do kuchni zagladali i zamiast wyprasowac te zasłonki to poszedł i kupił żaluzję (poprzednia sie połamała 2 miesiące temu) 😉

Typowy mężczyzna, zamiast umyć talerz, weźmie czysty z szafki itp, itd 😁 😁

Co do okien bez firan, czy zasłon, to też nie mogłabym mieszkać, wiedząc, że mnie ludzie oglądają. U mojej siostry tak jest i jak byliśmy w czerwcu (sami) to nie potrafiłam wyjść goła z łazienki, bo było wszystko widać. Ale niektórzy to lubią 🙂 Taki ekshibicjonizm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny.
Sobolinku, jak Anusia? Mam nadzieję, że te wymioty miną. A może na jakiś czas zrezygnuj z kaszek i dawaj tylko mleczko? Myśmy tak robili jak Michaś miał biegunkę i podrażniony żołądek.
A co do nauki, to ja też zawsze spałam z książkami pod poduszką. Najlepsza metoda nauki !!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Hej Dziewczyny.
Sobolinku, jak Anusia? Mam nadzieję, że te wymioty miną. A może na jakiś czas zrezygnuj z kaszek i dawaj tylko mleczko? Myśmy tak robili jak Michaś miał biegunkę i podrażniony żołądek.
A co do nauki, to ja też zawsze spałam z książkami pod poduszką. Najlepsza metoda nauki !!! 😉

Właśnie wydaje mi się, że to wina mleka i mm i krowiego. Kaszkę mannę je od 4 mż i było dobrze. Deserkiem i obiadkiem nie wymiotuje (na szczęście)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam http://allegro.pl/pliko-p3-peg-perego-praktyczny-dla-dziewczynki-i2173674611.html
nie wiedziałam ze jest taka funkcja ze są zakończone aukcje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Znalazłam http://allegro.pl/pliko-p3-peg-perego-praktyczny-dla-dziewczynki-i2173674611.html
nie wiedziałam ze jest taka funkcja ze są zakończone aukcje

hehe podejrzewałam, że to ten, tylko mnie ten Pruszcz gdański zmylił 🙂 Wózeczek śliczny i widzę, że nowszy model od naszego, bo ma centralny hamulec z tyłu. Kolorek wolę swój 😜 Ale Zuzia będzie pewnie zachwycona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
Zuzka Ty to potrafisz znaleźć metodę na Michała 🙂 grzeczny chłopak! Naperawdę oklask dla CIebie za wychowywanie go!
A torty to ja dopiero się uczę piec, bardzo to polubiłam i chciałabym się rozwijać w tej kwestii 🙂

Joasiu to jak masz jakiś dobry sprawdzony przepis na tort to podaj jeśli to nie tajemnica, może kiedyś coś sama upichcę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku żeby zrobić tort wystarczy dobry przepis na biszkopt, a czym przełożyć i co dodać to już zależy od ciebie, jest tyle możliwości, że aż się w głowie nie mieści 🙂
Ja korzystam z tego przepisu i mi ładnie wyrasta

Składniki na 1 biszkopt :

• 5 jajek, w temperaturze pokojowej, oddzielone żółtka od białek
• 1 szklanka drobnego cukru do wypieków lub cukru pudru
• 5 czubatych łyżek mąki pszennej
• 1 łyżka mąki ziemniaczanej
• 1 łyżeczka proszku do pieczenia

• Przygotować biszkopt: Piekarnik nagrzać do 175 stopni. Formę z odpinaną obręczą o średnicy 27 cm posmarować masłem i wysypać mielonymi migdałami lub bułką tartą.
• Jajka wyjąć wcześniej z lodówki, aby się ogrzały. Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę, dodać cukier i ubijać jeszcze przez około 4 - 5 minuty, aż piana będzie lśniąca i gęsta. Stopniowo dodawać po jednym żółtku, ciągle ubijając. Przesiać obydwie mąki razem z proszkiem do pieczenia, nawet kilka razy i dodać do ubitych jajek. Delikatnie wymieszać szpatułką lub drewnianą łyżką, tak aby nie zmniejszyć objętości piany (można dodać łyżkę oleju, wtedy nie biszkopt nie będzie bardzo suchy).
• Masę wlać do przygotowanej formy, rozprowadzić równomiernie na całej powierzchni i wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec przez 20-25 minut, aż biszkopt urośnie i będzie lekko zrumieniony. Studzić przez 15 minut w uchylonym piekarniku, następnie wyjąć i studzić przez 15 minut. Wyłożyć na metalową kratkę. Biszkopt nie lubi nagłej zmiany temperatury, ponieważ opada. Można też bezpośrednio po wyjęciu go z piekarnika w blaszce zrzucić na ręcznik na płasko na podłogę.

Jak chce zrobić wysoki tort to piekę dwa takie biszkopty i przekrajam je na dwie części, czyli mam 4 warstwy. Przekładam najpierw bitą śmietaną (2 śmietan fixy+ śmietanka 30%) z owocami - np. truskawki brzoskwinie, mandarynki z puszki. KOlejną warstwę smaruję drzemem malinowym i kolejną znowu bitą śmietaną z owocami. Na sam koniec smaruję boki i wierzch kremem waniliowym do tortów a boki oblepiam drobno rozkruszonymi wafelkami kakaowymi. Pozniej odłozonym wczesniej kremem, który kładłam na wierzch, dekoruję tort i ozdabiam owocami czy jeszcze czyms innym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ja nie popisze z wami bo mnie net nie słucha 😞
Sobolinku a co to ten centralny hamulec?bo wiesz ja zielona jestem 😉
Dobranoc,przespanej nocki mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuję Joasiu 🙂 Fajny przepis na ten biszkopt. Ja robiłam inaczej i mi zawsze strasznie gęsta breja z ciasta wychodziła. A jak się upiekł to nie urósł jak powinien. Spróbuję go na pewno, Już przepis skopiowałam do moich wszystkich ukochanych przepisów a jutro go wydrukuję, bo nie chcę Ani obudzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
dziewczyny ja nie popisze z wami bo mnie net nie słucha 😞
Sobolinku a co to ten centralny hamulec?bo wiesz ja zielona jestem 😉
Dobranoc,przespanej nocki mamuśki

Centralny hamulec to hamulec połączony linką z tyłu. Blokując jedno koło, blokuje się i drugie, ja tego nie mam. Ty masz następny model po naszym i już to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry. Widze, że pierwsza dziś jestem.
Michaś już w żłobku. Praktycznie nie płakał - tylko jak zobaczył jedną babę, która ewidentnie Mu nie pasuje, ale jak już podchodzili do sali zabaw, to zapomniał wogóle o Mamusi 😉

Zuzka - fajny ten wózek. My szukamy Maclarena. Pewnie też używany, bo na nowy mnie nie stać teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...