Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My już po obiedzie, a właściwie ja, bo Ula to groszku pojadła (to ostatnio praktycznie jedyne warzywo jakie zjada), kaszy gryczanej i dwie mikroróżyczki brokuła... 🥴 A teraz cyca się domagała... no i ostatecznie dostała, bo cóż było robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny
Ale mieliśmy dzień. Ania do 15,30 trzymała się dzielnie i ładnie jadła. A po deserku wszystko zwróciła bidulka. Do tego gorączka jej podskoczyła, Dałam jej cyca, syrop Ibufen Forte i po nim znowu wymioty. Wykąpaliśmy ją o 17 bo cała była obrzygana. Na kolację zamiast kaszki dałam jej deserku i po połowie znowu chlusnęła ale wszystkim, nawet niestrawionym obiadkiem. I znowu było mycie 😞 Po tym zadzwoniliśmy do mamy i w konsekwencji T po nią pojechał. Zbadała ją i się okazało, że ma ostre zapalenie gardła 😞 I stąd te wymioty i gorączka. A myśmy to niesłusznie łączyli ze szczepionką. Teraz Ania śpi, po podanym antybiotyku i cycusiach (jak dobrze, że jeszcze ją karmię, bo moim mleczkiem nie wymiotuje i nie jest głodna) Padła w momencie. Mama przepisała jej także panadol w czopkach i linex osłonowo. Bałam się tych czopków bo jeszcze jej nie podawałam i kojarzyłam je z tymi dla dorosłych (olbrzymy). Te na szczęście są małe. Boję się tej nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku tak mi przykro, ze Anula ma zapalenie gardła 😞 bidulka pewnie się wymęczy zanim zacznie antybiotyk działać! Trzymam kciuki mocno za jej zdrówko i mam nadzieję, ze w nocy będzie spokojnie spała. Zazdroszcze Ci tej teściowej naprawdę, zawsze możesz do niej podjechać bez kolejek i przebywania z chorymi ludzmi w jednym pomieszczeniu.naprawde super masz!

Ja bylam w tesco ale tam nic nie mozna znalesc bo jest remont, zmieniają wizerunek. Nie bylo truskawek a potrzebne mi są do tortu mojej siostry córeczki, bo w sobote jest impreza urodzinowa i ja robie jej tort. moze uda sie kupic gdzie s po drodze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Cześć Dziewczyny
Ale mieliśmy dzień. Ania do 15,30 trzymała się dzielnie i ładnie jadła. A po deserku wszystko zwróciła bidulka. Do tego gorączka jej podskoczyła, Dałam jej cyca, syrop Ibufen Forte i po nim znowu wymioty. Wykąpaliśmy ją o 17 bo cała była obrzygana. Na kolację zamiast kaszki dałam jej deserku i po połowie znowu chlusnęła ale wszystkim, nawet niestrawionym obiadkiem. I znowu było mycie 😞 Po tym zadzwoniliśmy do mamy i w konsekwencji T po nią pojechał. Zbadała ją i się okazało, że ma ostre zapalenie gardła 😞 I stąd te wymioty i gorączka. A myśmy to niesłusznie łączyli ze szczepionką. Teraz Ania śpi, po podanym antybiotyku i cycusiach (jak dobrze, że jeszcze ją karmię, bo moim mleczkiem nie wymiotuje i nie jest głodna) Padła w momencie. Mama przepisała jej także panadol w czopkach i linex osłonowo. Bałam się tych czopków bo jeszcze jej nie podawałam i kojarzyłam je z tymi dla dorosłych (olbrzymy). Te na szczęście są małe. Boję się tej nocy.

o jejku bidulka to nie za kolorowo 😞 moc całusków dla Anulki niech szybko do zdrówka wraca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
u mnie nocka nie za ciekawa co chwilkę się budził z płaczem pod pod koniec nocki już nawet do męża się nie kładłam tylko obok na drugiej kanapie bo to przechodzenie przez niego do pasji mnie doprowadzało czasami ledwo się położyłam a Gabryś znów płacz dba o mamy figurę 😉 dziej też nie najlepszy cały czas na rękach i to mu mało było i co chwilkę popłakiwał kurczę smaruje mu dziąsła dentix gel i pomaga nie powiem tylko nie na długo a to niby tylko 3 razy dnia stosować można kochane czego wy używacie na zęby maluszków???
co do wózka to my na razie 3w1 ale tak jak Joasia nie dałabym rady nosić teraz już mi plecy wysiadają po całym dniu a w sumie nie noszę tylko to co konieczne podnieść posadzić itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu kuruj się kochana nie wiem co to chore zatoki ale ból głowi w zupełności by mi wystarczył biedaku jak nie Blanka to Ty chora zero spokoju no cóż taki urok dużych zmian pogody
aaaa i jeszcze jedno wiadomo że czasami padasz i jest Ci to wszystko ciężko ogarnąć jedno Ci powiem i tak powinnaś być z siebie dumna sama przy małej ,dom na Twojej głowie praca kobito szok jak Ty to wszystko ogarniasz MAMA NA MEDAL 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale cicho 😮 złą godzinę wybrała no trudno uciekam bo padam i jeszcze potwornie oczy pieką spokojnej nocki życzę sobolinek mam nadzieję że dzisiaj Anula zrobi dokładnie taki sam prezencik ze spaniem mimo choroby
buziaki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziękuje ci alwo zaqa miłe słowa, na pewno mnie troszke podbudują! Wiesz my na ząbki nic nie dajemy, zele to nie mam mowy, nie daje sobie posmarowac. Dajemy tylko ibum jak jest gorączka, a tak niestety musimy jakos przezyc, takze Alwo jak bedziessz w nocy lulac malego to sobie pomysl ze my tez lulamy 🙂 dzisiaj blanka obudzila sie o 2:30 i w głowie jej nie było spanie, chciala chodzic po pokoju i sie bawic po ciemku, ale szybko jej to wybilam z głowy i niestety musialam zastosowac metodę płaczową, padła po 45 minutach, mąż za bardzo nie lubi tej metody, ale ja nie pozwalam na zabawy o 3 w nocy, bo na kolejną noc bedzie to samo, musi wiedziec ze trzeba spac i juz. Na szczescie słucha moich rad i jakos dalismy rade, ja naprawde potrzebuje snu! mysle o wywiezieniu blanki na kilka dni do babci, bede chodzic do pracy ale sie wyspie chociaz, naladuje baterie,ktora ostatnio siada!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna1984 napisał(a):
dziękuje ci alwo zaqa miłe słowa, na pewno mnie troszke podbudują! Wiesz my na ząbki nic nie dajemy, zele to nie mam mowy, nie daje sobie posmarowac. Dajemy tylko ibum jak jest gorączka, a tak niestety musimy jakos przezyc, takze Alwo jak bedziessz w nocy lulac malego to sobie pomysl ze my tez lulamy 🙂 dzisiaj blanka obudzila sie o 2:30 i w głowie jej nie było spanie, chciala chodzic po pokoju i sie bawic po ciemku, ale szybko jej to wybilam z głowy i niestety musialam zastosowac metodę płaczową, padła po 45 minutach, mąż za bardzo nie lubi tej metody, ale ja nie pozwalam na zabawy o 3 w nocy, bo na kolejną noc bedzie to samo, musi wiedziec ze trzeba spac i juz. Na szczescie słucha moich rad i jakos dalismy rade, ja naprawde potrzebuje snu! mysle o wywiezieniu blanki na kilka dni do babci, bede chodzic do pracy ale sie wyspie chociaz, naladuje baterie,ktora ostatnio siada!


orany Tobie to dobrze kochana,ja własnie też powiedziałam A ze chyba pójde na noc z soboty na niedziele do mamy sie wyspac ,ale zaraz sobie pomysłałm ze to chyba nie jest dobry pomysł ,bo ona teraz tez jest jak dziecko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku ,bidulak z Anusi ,taka niestety pogoda teraz panuje ,jeden dzien wiosna ,drugi zima ,ja niby wychodze z zZuzia codziennie przynajmniej na pol godzinki ale tez mam obawy czy sie nie rozchoruje,ucałuj Anulke odemnie i Zuzi,
Asiula ,pisalas ze dajesz Uli groszek ,a jaki kuoujesz ,taki w puszcze czy mrożony?
Dziewczyny byliśmy dzisiaj na zakupach i powiem wam ze chyba ostatni raz z zuzia ,takie cyrki wyprawiała jak nigdy ,kiedys A nosił ja na rekach po sklepie i nie było problemu a teraz 😲nie mam o tym mowy drze sie w niebogłosy na cały sklep że wszyscy patrzą bo ona chce sama chodzic i to nie tam gdzie my tylko w odwrotnym kierunku,nawet jak my stanelismy zeby zobaczyc co zrobi czy pojdzie za nami to nie ,poszła sobie tam gdzie jej pasowało,a jak wrócilismy ze sklepu to okazało sie dodatkowo ze ma kupke w pampersie i mega odparzenie ,nie wiem czy uda mi ise to szybko wyleczyc,i chyba ja to boli bo obudzila sie po 2 godz,i nie chce zasnąć,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku ,tutaj znalazłam na allegro są też po 789 zł,http://allegro.pl/promocja-peg-perego-pliko-p3-wozek-black-step-i2158049008.html,ten sklep w Wodzisławi Sl był co ja oglądalam to chyba nazwyw się babas ,ale głowy se nie dam uciąć,i nadal nie wiem czy to był classic czy inny i dalej nie wiem czym one sie różnią ,może wyposarzeniem ,musze poczytac w google , weszłam jeszcze na strone sklepu gdzie ja kupowałam wózek w Gdyni ,tam to są dopiero wózki,sama zobacz na bobowozki .pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Sobolinku ,bidulak z Anusi ,taka niestety pogoda teraz panuje ,jeden dzien wiosna ,drugi zima ,ja niby wychodze z zZuzia codziennie przynajmniej na pol godzinki ale tez mam obawy czy sie nie rozchoruje,ucałuj Anulke odemnie i Zuzi,
Asiula ,pisalas ze dajesz Uli groszek ,a jaki kuoujesz ,taki w puszcze czy mrożony?
Dziewczyny byliśmy dzisiaj na zakupach i powiem wam ze chyba ostatni raz z zuzia ,takie cyrki wyprawiała jak nigdy ,kiedys A nosił ja na rekach po sklepie i nie było problemu a teraz 😲nie mam o tym mowy drze sie w niebogłosy na cały sklep że wszyscy patrzą bo ona chce sama chodzic i to nie tam gdzie my tylko w odwrotnym kierunku,nawet jak my stanelismy zeby zobaczyc co zrobi czy pojdzie za nami to nie ,poszła sobie tam gdzie jej pasowało,a jak wrócilismy ze sklepu to okazało sie dodatkowo ze ma kupke w pampersie i mega odparzenie ,nie wiem czy uda mi ise to szybko wyleczyc,i chyba ja to boli bo obudzila sie po 2 godz,i nie chce zasnąć,

O kurcze to ZUzia ma charakterek 🙂 na odparzenie polecam maść alantan plus! koszt ok 7 zł, nam na mega odparzenie dopiero ta masc pomogła!
A propo łobuzowania, to dzisiaj na szczepuieniu byl taki chlopczyk w wieku naszych pociech, no taki łobuz ze masakra, jak stanął koło blanki to tyklko ją chciał bic, ze 4 razy dostała ale nie ruszało ją to, dopiero jak ją pociągnał za rękaw to się bidulka rozpłakała, a tak lubi dzieci a on jej taki numer wykręcił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna kupiłam tą maść Alantan plus ale u nas jakoś się nie sprawdziła. Widocznie na każdą pipkę działa coś innego 🙂 A gdzie byli opiekunowie tego chłopczyka, ja bym nie pozwoliła, żeby mi obce dziecko 4 razy biło Anię. Wiem, że to są dzieci, ale to rodzice za nie odpowiadają.
zuzka znam te aukcje z allegro, a patrzyłaś skąd są te wózki? One są ze Stanów i nie dość że przesyłka dłuuuga 4-8 tyg lub 14 dni lotnicza - droższa, to jeszcze nie ma pewności czy nie będą uszkodzone po takiej podróży no i problem z gwarancją i serwisem, bo nasz dystrybutor Akord zastrzegł sobie, że "obcych" wózków nie serwisuje, nawet za kasę.
A bobowózki znam, masz rację 🙂 najlepsza stronka z wózkami.
Zuzia uparta istotka się robi. Z Anią nie mam póki co takich problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu ale Ci fajnie, że możesz i chcesz oddać Blanusię na kilka dni. Ja bym może i chciała (przez chwilę) ale nie potrafiłabym 😞 To jest minus tego siedzenia z nią w domu. A z drugiej strony nie mam komu jej wypożyczyć. No i pozostaje kwestia cyca 🙂
zuzka kupiłam Ci te chusteczki 🙂 Zapraszamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku ,tak jak obiecałam ,przyjadę po 10,i szykuj się na latte ,bo ekspres biorę ze sobą 😁
No faktycznie wózki są z US tez bym nie ryzykowała ,jutro zadzwonie do tego naszego sklepu i zapytam czy jeszcze maja bo ja ogladałm to w listopadzie chyba ,a i dalej nie wiem czym sie rózni ate modele,i znalazłam jeszcze na ceneo pliko swith za 1200 (cos koło tego ,i jakbym miała kupowac nowy to wlasnie taki bym kupiła bo ma przekłdane siedzisko,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Sobolinku ,tak jak obiecałam ,przyjadę po 10,i szykuj się na latte ,bo ekspres biorę ze sobą 😁
No faktycznie wózki są z US tez bym nie ryzykowała ,jutro zadzwonie do tego naszego sklepu i zapytam czy jeszcze maja bo ja ogladałm to w listopadzie chyba ,a i dalej nie wiem czym sie rózni ate modele,i znalazłam jeszcze na ceneo pliko swith za 1200 (cos koło tego ,i jakbym miała kupowac nowy to wlasnie taki bym kupiła bo ma przekłdane siedzisko,

Kochana nie musisz przywozić ekspresu!
Ja zadzwonię, znalazłam ten sklep. Po co masz się kłopotać w mojej sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupowałam zadnej masci na to odparzenie bo mam jeszcze robiona latem jak Zuza była gruba(były takie czasy:silly 🙂i miała odparzenia na brodzie ,brodach bo mozna powiedziec ze jej nie miała albo miała 3 🙃,i niczym tego nie mozna było wyleczyc ,a ta masc pomogła w jeden dzien mam nadzieje ze i teraz tak bedzie ,strasznie szybko sie odparza ,moze z pół godz byla z ta kupa bo wczesniej sprawdzałam i nic nie było,a teraz sie biedna meczy ,nawet posmarowac sie nie dała i chodziła z 20 min bez pieluchy,a dzisiaj rano obudziła sie z prawie sucha pielucha ,jak to zobaczyłam to pobiegłam po nocnik a ja zostawiłam w pokoju ,przybiegłam spowrotem a ta małpka mała stoi i sie cieszy bo jej po nogach juz leciało ,a potem oczywiscie musiała przydeptac to,bo na dywanie tak fajnie chyba było 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uciekam ,bo chyba cięzka nocka przedemną,budzi sie co chwile z placzem ,a może to zęby?tylko ze nic nie widze ,a ma na razie tylko 1 i 2 na dole i górze,wiec pora na kolejne bo od 3 miesiecy nic nowego nie było
Dobranoc,obiecuje sobie codziennie ze pójde wczesnie spac i jakos wyrobic nie moge ,a Adrian wlasnie dzwonił z pracy i kazał Was pozdrowić ,bo podobno widzi ze siedze przed komputerem (pracuje 1,5 km od domu i z hałdy widzi dom)
Jeszcze raz spokojnej nocki i bez niespodzianek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to Zuzi się szyjka wyciągnęła 🙂 hehe ta Ala od mojej sąsiadki jak leży w wózku to ma rozlane policzki na boki i wygląda koszmarnie a jak ostatnio byłyśmy w empiku i ją posadziła w gondoli to jej nie poznałam, bo była szczupła na twarzy. Szok jak tłuszczyk zmienia wizerunek.
Ania też na nocniku baaaarzo rzadko coś robi za to jak wstanie i siadzie obok to z uśmiechem leje w dywan 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...