Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Sobolinku - ja wczoraj skupiłam się na oglądaniu na E! rodziny Kardashianów. Taka rodzina znana z tego, że jest znana. Paweł się śmieje, że to taki odmóżdżacz ale ja go lubię oglądać.

Z Michasiem dziś już trochę lepiej. Jak na razie to 3 biegunki. Więc i tak nieźle. Mam nadzieję, że już powoli przechodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
malamyszko Ania najchętniej bawi się pralką, szczególnie jak się pierze, potrafi siedzieć długi czas i obserwować ... także mnie czy jestem w pobliżu bo jak nie to tylko słyszę sygnały dźwiękowe, że coś poprzestawiała. Raz nie usłyszałam i pranie zamiast wyprać się w 60st to nastawiła na 30st. Niestety (stety) mam Boscha dotykowego i Ania już do niego sięga i co rusz przeprogramowuje wszystko i rządzi 🙂
Kolejną rzeczą którą się bawi to wiaderko z jej Brudami. Najpierw je przewraca i po kolei wyciąga i zakłada na siebie wszystkie ciuszki i może tak 15 min.
A z zabawek to jej ulubiona (nasza już nie) to wesoły domek z Fisher Price, który gra. Gra cały czas, bo Ania chcąc nam zrobić przyjemność cały czas go włącza i się do nas szczerzy zadowolona 😁 😁. Ile razy powstrzymywałam T przed rozkręceniem i wyciągnięciem baterii. Poza tym Ania ma całą masę zabawek, które nie robią na niej większego wrażenia. My nie kupujemy jej teraz zabawek, większość ma po dzieciach mojej siostry, kilka dostała. Ja jej książeczki kupowałam i zabawki ale takie edukacyjne przy okazji jakiś świąt.

Ale śnieżyca u nas teraz nastała, dobrze, że zdążyłyśmy ze spacerkiem 🙂 A ja mam jeszcze dziś w planie wyskoczyć na basen 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc
ale mamy słoneczko dzisiaj 🙂
malamyszko to się Michałek na męczył,bidulek, dobrze że już dziś lepiej. Co do zabawek to u nas Jula straciła w ogóle zainteresowanie zabawkami, pilot, laptop, telefon wyciąganie z półek, no ewentualnie reklamy w tv,to stały repertuar 🥴 jedyne co ją interesuje i na czym może sie skupić to są książeczki i piosenki dla dzieci które jej puszczam z youtube. Mamy taką farmę gdzie przyciskasz zwierzątka i one wydają dzwięki http://allegro.pl/chicco-zagroda-wesola-mowiaca-farma-domek-pol-ang-i2147918804.html no to trochę się tym bawi ale to jest chwila i zaraz rzuca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas idą kolejne ząbki dolna dwójka i czwórka i ta czwórka strasznie ją boli wczoraj bidula płakała w łóżeczku przez sen i teraz też słyszę że jęczy...no i znów jeść nie chce 😞 godzinami trzyma jedzenie w buźce, albo wypluwa.

no i się wam pochwalę jak Jula zasuwa:
http://www.youtube.com/watch?v=FPVw3kSsTPw&context=C32bc70dADOEgsToPDskKQASoFrXUiTEerB2r2ADdM
http://www.youtube.com/watch?v=kCRzJg1JYh4

A co do mleka to każde mleko jest pasteryzowane tylko trzeba zwracać uwagę czy w wysokiej czy niskiej temperaturze (lepsze są w niskiej), najgorsze są mleka UHT a najlepsze te 2%, podobno bo ostatnio to już w ogóle namawiają żeby nie pić mleka. Ja uważam że trzeba do wszystkiego podchodzić z dystansem i z umiarem bo przecież nawet witaminy można przedawkować 🙂 a jeden danonek czy inne danio na jakiś czas nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki
Jestem jak zwykle o innej porze niż wszystkie mamusie 🙂
julik przepiękne kroczki Julci. Widać, że jej to chodzenie sprawia wielką frajdę, i wciąż, i wciąż by chodziła 🙂 Super
Jeśli chodzi o czwórki to Julcię ma prawo boleć, bo one się w 4 miejscach wyrzynają i to tak strasznie boli.

Ja dziś zaliczyłam kolejny basen, popływałam bite 45 min bez przerwy i teraz czuję się bardzo zmęczona, ale zadowolona. I powiem Wam, że jest to moja 3 wizyta na basenie i czuję, że mam lepszą kondycję niż za pierwszym razem. Mogłam pływać non stop bez przerwy i bez zadyszki 🙂 No ale woda to mój żywioł i mógłbym pływać cały czas 🙂

Nie ma nikogo to zmykam do wyrka. Dobranoc wszystkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem,trochę pózno ale Adrian poszedł do pracy wiec wpadłam zobaczyć co u Was,musze poświecic mu troche wiecej czasu bo znowu zazdrosny sie robi ,fakt chyba poswiecam Wam wiecej czasu niz jemu 😉
Jeśli chodzi o zabawki to u nas na pierwszym miejscu są misie pluszowe, Zuza wszystkie przynosi do salonukładzie na kanape ,karmi je i cały czas ptzytula ,lalki nie lubi,no chyba ze szmacianą,wogóle jak weszlismy ostatnio do sklepu z zabawkami i zobaczyła ogromnego kubuśia puchatka to krzyczała DAJ i wyciągała rączki,kolejną "zabawką"są nasze telefony i nie zadowala jej stary nieuzywany sony ,musi byc nasz a najlepiej Michała ,chyba dlatego ze on jej nie daje się nim bawić(szanuje bo kupił za ciężko zarobione pieniądze)więc jest jak zakazany owoc no i jeszcze modele samochodów i motorów z Michała półek a tak poważnie z jej zabawek to jeszcze kilka minut pobawi sie stoliczkiem edukacyjnym no i jazda na roewrku ,oraz obowiązkowo książeczki,najlepsza jest ta w której ELA siedzi na nocniku ,Zuzia jak zrobi kupke to nam ją przynosi otwiera i mówi EE,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu nie pamietam nic co chciałam Wam napisać,mam pytanie do mamuś chodzących dzieci ,czy Wasze maluszki też koślawią stopki do środka?zaczyna mnie to niepokoić,bo Zuzia tak właśnie chodzi nie pamietam jak było z Michałem i nie wiem czy to się jeszzce unormuje czy mam coś z tym już robić?Sobolinku może Ty się orientujesz ,bo byłaś z Anią u ortopedy,mialam zapytać dzisiaj lekarza w szpitalu jak byłam odebrać mamę ale tak mnie znowu zdenerwowala ze zapomniałam 😞
a i powiem Wam jeszcze ze przeglądałam dzisiaj pamiętnik z pierwszego roku życia Michała i szok on w wieku 1 roku ważył 12 kg.zapomniałam już ze miałam takiego klocka
Nikogo nie ma to ja też uciekam ,dobranoc
,coś jeszcze miałam pisać Nanusi ,ale zapomniałam 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka Blanka nie stawia nóżek do srodka, przynajmniej ja nie zauważyłam. Możesz się poradzić ortopedy bo pewnie mozna to skorygowac, im wczesniej tym lepiej. Trzymam kciuki. Fajnie, ze zuzia też juz ładnie siedzi na nocniczku i to z ksiązką, Blanka wstaje od razu z nocnika i płacze, nie chce w ogole siedziec 😞 nie wiem jak mam ją zachęcic, nocnik od kilku miesiecy stoi obok zabawek i pokazuje jej ze misiu robi siusiu, eee i oatrzy, jakby wiedziala o co chodzi a sama nie chce 😞 moze jak bedzie w starszej grupie w zlobku i bedą ją sadzac z innymi dziecmi to bedzie chciała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):

julik przepiękne kroczki Julci. Widać, że jej to chodzenie sprawia wielką frajdę, i wciąż, i wciąż by chodziła 🙂 Super.


oj tak 😁 trzeci dzień niczym innym się nie zajmuje tylko chodzeniem 😁

zuzka Jula pierwsze kroki zrobiła już dawno bo 22stycznia a właściwie tak biegała z rąk moich do Krzysia, a później się bała i tylko po 2-3 kroczki a od 3 dni już normalnie chodzi. Widzę że mamy tą samą książkę ale jak czytam że Ela siedzi na nocniku to tylko wzrokiem szuka nocnika i tyle! Więc jej czytam że „Ela robi sisi do nocniczka”, ale i tak to na nią nie działa bo nie lubi siedzieć na nocniczku, dopiero raz nam się udało zrobić siusiu, a teraz odkąd chodzi to w ogóle nie ma mowy o jedzeniu, nocniku czy myciu zębów.

co do koślawości to tak patrzę na filmik i widzę ze może leciutko ta piętka idzie do środka ale jutro przyglądnę się bardziej. http://www.youtube.com/watch?v=7f5eUkjtzrc&feature=youtu.be
niby najważniejszy okres kształtowania się stóp to wiek przedszkolny i wtedy najczęściej korygują ale myślę że jak jest mocno widoczna koślawość to już teraz możesz się udać do lekarza, on dobierze wkładki i powie jakie buty kupić więc później nie będzie trzeba korygować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Dziś Ania zrobiła mi piękną niespodziankę 🙂 Spała od 19 do 5,45 🙂 Chociaż się nie łudzę, że to na stałe 🙂 Ale i tak to cieszy 🙂
Co do koślawości nóg u takich maluchów to normalne, stopy i nogi dziecka cały czas ewaluują. Dopiero w wieku 3 lat stopy zaczynają przypominać stopy dorosłych, a co do krzywego ich stawiania na początku chodzenia to po to aby łatwiej było dziecku utrzymać równowagę. To jest wiedza laika gdzieś tam podczytana jak wgłębiałam się w temat przy okazji Ani. Ale jak nie zapomną to zapytam dziś teściową, bo po 12 jedziemy z Anią do obu babć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry mamusie. Widze, że dziś dzień niespodzianek. Super, że Anusia tak pospała. A Michaś dziś zrobił normalną kupkę !!! Już nie biegunkowa !!! Normalnie skakałam z radości a on śmiał się na przewijaku.
A dziś urodzinki mojego Pawła. Mieliśmy jechać na zakupy a moi rodzice mieli zająć się małym, ale mi się Tata rozchorował więc zostajemy w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamalyszko super 🙂 ja też się cieszyłam jak zobaczyłam normalną kupkę 🙂 🙂 🙂

Sobolinku w takim razie nie ma czym się martwić o stawianie krzywo nóżek w tym wieku 🙂

A mnie bierze jakieś choróbsko 😞 mam taki zapchany nos, ze nie czuje smaku 😞 mojego A tez cos beirze, jak jedno zdrowieje to reszta się rozchorowuje :/ gdzie ta wiosna??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie 😘

Dziękuję za życzenia dla Ulci 🙂
Dziękuję też za dobre słowo w sprawie mojej siostry i za Waszą modlitwę. Po szpitalu pojechali do naszych rodziców i tam sobie odpoczywała. Zobaczyłyśmy się dopiero w niedzielę. Porozmawiałyśmy troszkę. Przeżyła mocno to wszystko, to jasne, ale widziałam że da radę. Naprawdę mieli "szczęście" trafić na dobry personel, delikatny i wspierający. Lekarz postarał się, żeby nie obwiniała się o to, co się stało, ma wsparcie w mężu i w rodzinie. Jestem dobrej myśli, będzie dobrze. Boli i będzie bolało, ale poradzą sobie z tym w dobry sposób.

Nie było mnie kilka dni, bo szykowaliśmy imprezę dla Uli. Bardzo dużo mąż mi pomógł, gdyby nie on to nic bym nie zrobiła, bo Ula się rozchorowała i zębowa jest i nie wiadomo co jeszcze i cały czas do mnie chciała i nic nie mogłam zrobić, musiałam się nią zajmować. A już ostatnio się ucieszyłam, bo czwórki się przebiły i Uli humor i apetyt wrócił, a okazało się że zaledwie na dwa dni 🤔 On wojował w kuchni. Miał szansę zobaczyć ile to roboty. Na koniec dnia stwierdził: "K...., cały dzień w kuchni a tylko dwie sałatki i mięso zrobione!" 😜 Co prawda to prawda, ale zarówno sałatki jak i mięsko były specjalne i w związku z tym praco i czasochłonne.

Przyjęcie było całkiem sympatyczne, ale Ula cały czas ze mną i nawet nie miałam czasu spróbować dań, które serwowaliśmy gościom. Tylko jedną sałatkę i torta zjadłam 😮

Przez katar Ula dwie noce budziła się kilka razy w nocy, walczyła ze mną gdy odciągałam jej te gile i domagała się mleczka. Nawet część nocy spałam na półsiedząco z nią na piersi, żeby łatwiej jej się oddychało... Po tych dwóch nockach byłam wykończona... Współczuję wszystkim mamom wstającym w nocy do swoich dzieciaczków... I wszystkim chorym dzieciaczkom i ich mamusiom... 😞 Na szczęście katar, zarówno u Uli jak i u mnie już zelżał i dziś spała normalnie w nocy 🙂 Nie cierrrrrpię kataru, zwłaszcza w nocy 😠

Co do bawienia się to Ula się bawi swoimi zabawkami, ale tylko wtedy, gdy ktoś się z nią bawi 😮 Bardzo lubi takie kubeczki kolorowe (widziałam takie na którymś zdjęć Blanki) i czytanie książeczek (u niej polega to głównie na przekładaniu kartek 😜 ) no i ogólnie mamusię i tatusia do zabawy 😜 Sama rzadko kiedy się sobą zajmie...

Narazie tyle, bo jestem w pracy i muszę już kończyć. Miłego dnia Dziewczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiula Blanka te kubeczki bardzo lubi, to jej ulubiona zabawka od dłuższego czasu 🙂
Ciesze się, ze z siostrą lepiej, trochę czasu minie zanim wrócą do siebie...trzymam mocno za to kciuki!
U Nas śniegu nie ma ale deszcz pada od rana :/ byłam z Blanką na kontroli u laryngolog i powiedziala ze Blanki uszka wygladają juz bardzo ładnie, wszystko jest w porządku ale jeszcze kilka dni mamy nei wychodzic z domu, dziewczyny bardzo wazne jest odciąganie tych gilków u dzieci!! Jeśli płaczą i krzyczą to trudno, to jest naprawdę istotna sprawa, jesli tego nie bedziemy robic czesto, to moze doprowadzic do roznych powikłan, miedzy innymi zapalenia ucha. także uczulam was na to.
A tu coś na poprawę humoru http://www.youtube.com/watch?v=vqiqauPv1Y8&feature=youtu.be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ DZIEWCZYNKI 🙂
NA POCZATKU TO NAPISZE, ZE CIESZE SIE, ZE MICHALKOWI SIE POPRAWILO. 3MALISMY KCIUCZKI I UDALO SIE 🙂 NIE DZIWIE SIE, ZE MALAMYSZKO SKAKALAS Z RADOSCI.
ZUZA PYTALAS WCZESNIEJ JAK ALA SPI- WIEC ROZNIE. JEDNA NOC JEST SUPER DRUGA DO BANI. ZAWSZE OBUDZI SIE CHOCIAZ RAZ. CZASEM KONCZY SIE DANIEM SMOKA, A CZASEM LULAM JA NA FOTELU BUJANYM I CZASAMI PO 30 MIN JA ODKLADAM I SPI DALEJ. NIE KARMIE JUZ JEJ JAK COS DOPIERO KOLO 6 RANO DAJE JESZCZE CYCA PUKI MAM MLEKO. CZYLI JAK CHODZI SPAC O 20 TO BUDZI SIE KOLO 3 I PUZNIEJ SPI DO 6 I CZASEM JA POJE TO JESZCZE DO 7:30.
JULIK JULCIA JEST PRZESLODKA !! JAK PIEKNIE I OSTROZNIE SIE PRZEMIESZCZALA HEHEH SUPER !! 😁 ZUZA CO DO STAWIANIA NUZKE DO SRODKA TO ALA NA POCZATKU STAWIALA I TEZ SIE MARTWILAM, ALE TERAZ WIDZE, ZE TO SAMO SIE KORYGUJE I JUZ CORAZ MNIEJ TO ROBI. TAKZE NIE PRZEJMUJ SIE WYDAJE MI SIE, ZE TO NORMALNE.
CO DO ZABAWEK TO U NAS TEZ NA PIERWSZYM MIEJSCU KSIARZECZKI. POZA OCZYWISCIE OTWIERANIEM SZUFLAD WYCIAGANIEM Z NICH PLYT ITP. ROWNIEZ ALA LUBI BARDZO MISECZKI TAK JAK BLANUSIA- WKLADA DO NICH ROZNE MNIEJSZE PRZEDMIOTY WKLADA NA SIEBIE ITP. OSTATNIO DAJE ALUSI KREDKI DO MALOWANIA I TEZ UWIELBIA SOBIE BEZGRAC PO PAPIERZE I SWIETNIE JEJ TO WYCHODZI. OSTATNIO NA URODZINY KUPILAM JEJ TAKIE JEZDZIKI http://www.amazon.com/PLAYSKOOL-WHeel-pals-Animal-Tracks/dp/B005GV7HX6/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1330456831&sr=8-4 TAKIE MALUTKIE ALE BARDZO JE LUBI. DO TEGO ZAWSZE JEJ GDZIES COS CHOWAM NP MA SWOJA TOREBKE I TAM WLASNIE CHOWAM ROZNE RZECZY TO LUBI JE WYJMOWAC Z TAMTAD. POSTAWILAM U NIEJ W POKOIKU WIELKI KOSZ I TAM SA SAME MISIE PLUSZOWE TO LUBI JE WSZYSTKIE PO KOLEJI Z TAMTAD WYCIAGAC. PROBUJE JA NAUCZYC ZEBY JE PUZNIEJ TAM WKLADALA, ALE TO JESZCZE NIE WYCHODZI. ALE TE ZAJECIA TO TYLKO NA CHWILE. TAK OGOLNIE TO LUBI STAC PRZY MOJEJ NODZE I STEKAC 😉
ASIULA PRZYKRO MI, ZE ULCIA SIE ROZCHOROWALA 😞 MAM NADZIEJE, ZE SZYBCIUTKO JEJ MINIE ! NO I SUPER, ZE TWOJA SIOSTRA TRAFILA NA DOBRA ZMIANE W SZPITALU- TO JEST BARDZO WAZNE MIEC WOKOL SIEBIE KOGOS WYROZUMIALEGO I PODTRZYMUJACEGO NA DUCHU.
SOBOLINKU BRAWO ZA SLICZNE SPANIE ANI 😁 HURAA ZOBACZYSZ JUZ TERAZ BEDZIE TYLKO LEPIEJ I TE JEDNORAZOWE WYBRIKI BEDA CODZIENNOSCIA 😉 HEHEH
OK UCIEKAM MUSZE ZROBIC PARE RZECZY PUKI MALA SPI. 3MAJCIE SIE 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HAHAH JOASIU MI SIE HUMOREK POPRAWIL OD FILMIKU SUPCIO BLANUSIA REGGE GIRL 😁 😁 😁 PRZESLODKA JEST. TEZ MAM KILKA FILMIKOW WAM DO POKAZANIA, ALE JAKOS NIE MOGE SIE ZEBRAC ZEBY JE ZGRAC NA KOMPA. JOASIU PYTALAS O CENE FORMULY WIEC TUTAJ KOSZTUJE 25 $ I STARCZA NA TYDZIEN MOZE AZ TAK SIE NIE ORJENTUJE. WIEC DROGO A DLA STARSZYCH DZIECI TO CHYBA ZE 30 $. TAKZE NIE MALO. 🤔 OK TERAZ JUZ NAPRAWDE LECE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane

ojjjj ile postow :O skupie sie na tych ostatnich 😉

Wlasnie wrocilam z nauk przedmalzenskich,zajecia prowadzil ksiadz 😮 tu hm malutka sprzecznosc,ale nic nie bede drazyc 😉

Wiosny i u nas nie widac 😞 a wrecz przeciwnie ,dzis spadl snieg!!! T cos mowil ze jutro 10 na plusie,jednym slowem wiosna zaczyna sie droczyc 😉

Joasiu,szybka interwencja i mam nadzieje ze uda sie wykiwac chorobsko !! Dobrze ze Blancia juz zdrowiutka (puk,puk w niemalowane) A co do sciagania katarku,ja wlasnie sie z tym borykam,Szymcio zlapal katarek.Odciagam bardzo czesto,jest placz ale coz wole uniknac powiklan o ktorych wspomnialas.

Ja tydzien temu mialam straszna grype zoladkowa 😞 dwa dni mnie trzymala.

Jesli chodzi o mleczko,ja podaje mm ale i mleko krowie te z krotka data waznosci, czyli jednym slowem- prawdziwe. To jest dobre w Polsce,ze jeszcze mamy do niego dostep i takowe jest.
Jesli chodzi o nozki maluszkow to jak chodza i o koslawosc,pediatra Szymcia powiedziala ze czesciej maja ja dziewczynki,ale nie nalezy sie tym martwic ale tez obserwowac.U nas jest ok,mial pod tym katem "test".
Zabawki hmm, no coz 2 minuty-5 dziekuje.A nastepnie kierunek pilot,telefon i wszytsko inne tylko nie to co Szymciowei.Wiem ze to minie i za jakis czas,bedzie wieksze zainteresowanie,narazie to swiat wokolo jest bardzo intrygujacy 😉

Tydzien temu Szymcio w koncu sam zaczal chodzic,pozniej wrzuce filmik.Tak bardzo sie ucieszylam ale juz dnia nastepnego,koniec -jak tylko chcaialm go puscic automatycznie siada na pupke i zlosc !! Za reke,badz palec owszem ale sam juz nie.Powiedzcie mi co to moglo byc ?? Moze sie wystraszyl.W sumie tego samego dnia upadl noskiem na podloge 😞 moze to go zniechecilo ??




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...