Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cześć dziewczyny
To u nas ze spaniem (szczególnie nocnym) jest znacznie lepiej (żeby tylko nie zapeszyć). Ania sama zasypia w kilka minut. W dzień różnie to bywa, dziś 30 min gadania, chwila płaczu i 2h snu 🙂
Dziś zrobiliśmy maraton po biedronkach i mam 8 kolejnych motyli 😁 😁 😁 😁 Yuppi
Jutro pójdę z Anią do jeszcze jednej Biedronki i tam sprawdzę. Ludzie trochę dziwnie na mnie patrzyli jak stałam z tymi motylami w kolejkach do kasy. Do innych T już nie chciał jechać, bo Ania głośno okazywała swoje niezadowolenie (w wysokich tonach), że samochód stoi a nie jedzie 🙂 no i nie ma mamusi 🙂
Widziałam też te piżamki w Lidlu i powiem Wam, że ich rozmiar 86/92 jest na 2-3 letnie dziecko. Portki były baaardzo długie,więc nie kupiłam bo po co.

Nie ma nikogo to idę się wykąpać w moim nowym płynie, na który polowałam kilka miesięcy i dziś udało mi się go kupić w sklepie z niemiecką chemią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hejka mamusie 🙂
napisalam duzo, ale na koniec jak dodawalam to strona mi wygasla 😞
Nie mam sil juz pisac normalnie sie zdolowalam...
Napisze kroce..
Joasiu super, ze nie musials na tej sprawie zeznawac, niepotrzebny stres cie omina 🙂
Alwo nie przejmuj sie zachwoaniem Gabrysia, podejzewam, ze to taki okrez- zreszta to chlopiec i swoj do swojego ciagnie 😜 sprobuj mniej zabiegac o jego wzgledy i sam zaraz przyleci. U mnie Ala tak jak Zuzki Zuzia ciagle przy nodze i na rece chce, a od M ucieka czasem chwile sie z nim pobawi, ale zaraz jest "mama" a w takich chwilach jak on sie nia moze zajac to wolalabym, zeby do mnie az tak nie lgnela 😉
Sobolinku jak po szczepieniu ?? Bo chyba tez wczoraj bylyscie ??? O i jak mozesz to napisz mi jak robilas kisiel z soku bobovita 😉
U nas na szcepieniu Ala przy wklociu bardzo plakala, ale zaraz sie uspokoila. Puki co bezobjawowo, a mogla byc goraczka, spuchniete bolace nozki i nawet wysypka. Narazie jest ok. wyniki krwi wyszly bardzo dobre. Mamy zielone swiatlo na krowie mleczki, dzis juz Ala dostala i baaardzo jej smakowala, a balam sie, ze nie bedzie chciala tak jak formule, ale naszczescie jestem juz wybawiona i postanowilam, ze koncze juz karmienie piersia. Ala wazy rowne 10 kg i jak powiedzialam lekarce, ze Ala nocnikuje to byla bardzo zdziwiona i powiedziala, ze nocnikowanie to dopiero od 2 lat 🤔 noc cuz jednak okazuje sie, ze mozna wczesniej 😜
Kurcze snieg u nas zacza padac 😠 ehhh
nic uciekam robic obiad puzniej skrobne wiecej buzka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem dziewczynki 🙂
Ale mi dobrze (tylko bez podtekstów). Wykąpana, zrelaksowana, otulona cudnym zapachem i wspomnieniami hehe.
Joasiu po pierwsze to dzisiejsze motyle pochodzą z Chorzowa, z Katowic mam tylko 3 i zobaczymy co jutro upoluję 🙂 A są naprawdę świetne. Ania już się śmieje jak je widzi na ścianie (choć na razie ma te 3)
Co do płynu to mam z tej serii i żel pod prysznic i płyn do kąpieli. Piękny zapach ale słodki a nie każdy lubi. Na zimę rewelka do wygrzania.
http://www.drogeria-uroda.pl/products/show/30573_palmolive_naturals_migdal_i_mleczko_nawilzajace_zel_pod_prysznic_750_ml_

nanusiu o szczepieniu pisałam wczoraj, ale Ci przekleję, bo nie chce mi się tego znowu pisać:

"My już po szczepieniu Zaszczepiłyśmy się na razie tylko tą szczepionką 3w1, a przeciw ospie idziemy się szczepić 10 kwietnia. Zdecydowałyśmy tak, bo gdyby coś się działo niepokojącego to nie będziemy wiedzieć po której szczepionce.
A co do samego szczepienia to było zabawnie Ania jak zwykle była atrakcją poradni, wiadomo wnusia pani doktór, ale w zasadzie to i bez tego zaskarbiła sobie sympatię wszystkich pielęgniarek bo cały czas je czarowała uśmiechem i zaczepiała Tak samo było podczas samego kłucia śmiała się do jednej pielęgniarki a druga ją szczepiła Powiem Wam, że byłam (i jestem) z niej dumna Pielęgniarka mi powiedziała, że ta szczepionka nie boli dlatego dzieci czasem nie płaczą."
Sama widzisz, że każde dziecko reaguje inaczej, najważniejsze, że Alusia ma już je za sobą no i że może pić krowie mleko. Wychodzi na to, że co kraj to obyczaj, bo u nas nie polecają krowiego mleka no i jak słusznie zauważyła Joanna u nas pediatrzy są zdania, że 18 miesięczne dziecko jest w stanie samo zakomunikować i zapanować nad swoją potrzebą fizjologiczną.
Tu masz link do kisielku jak również innych ciekawych przepisów. Smacznego dziewczynki 🙂
http://www.osesek.pl/ksiazka-kucharska-dziecka/deserki/136-kisiel-z-bobo-fruta-po-6-miesiacu.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 😘

Dziś urodziny Uleczki. Nie świętowaliśmy jakoś specjalnie. Byliśmy w kościele na 8, bo była msza w intencji Ulci (oprócz nas był tylko ksiądz i jedna babcia 😜 ), popołudniu zapaliliśmy świeczkę, którą wsadziliśmy do kaszki, zaśpiewaliśmy "sto lat", a wieczorem miała dłuższą niż zwykle kąpiel 😜 Sobolinku, dziękuję w imieniu Uli za życzenia 😘

Niestety ten dzień zawsze już będzie się kojarzył także z bardzo przykrym wydarzeniem... Przyjechała wczoraj moja siostra z mężem. Była w ciąży, w 11. tygodniu. A dziś rano bardzo źle się czuła, bolał ją brzuch, wymiotowała. Zadzwoniliśmy po pogotowie. W szpitalu okazało się, że dzieciątku od jakiegoś tygodnia serduszko nie bije. Przeszła dziś zabieg... Strasznie to przeżywam. Szwagier mówił, że jak wyjeżdżał od nie wieczorem to nie było z nią już tak źle, uspokoiła się po tym wszystkim, on też się trzyma. Mówił, że na dobry personel trafili w szpitalu, że podbudowywali ich, tłumaczyli... No i płaczę... 😞 Mam nadzieję, że ten malutki aniołeczek, który nie miał szans poznać świata poza brzuszkiem swojej mamy będzie czuwał nad Ulcią...
Zajrzałam do Was, żeby oderwać myśli od tego wydarzenia. Pomogło, bo gdy nadrabiałam zaległości nie myślałam o tym... ale na koniec musiałam o tym napisać, bo jakoś mnie to gniotło wewnętrznie.

Wybaczcie, że nie poodpisuję na bieżące sprawy. Dobranoc Dziewczyny 😘

PS. Te które się modlą, proszę pomódlcie się za moją siostrę o siłę dla niej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uleńko,ciotka Kasia się spóźniła ale z całego serduszka składam Ci życzenia
Niech Ci gwiazdka okiem mruga,
Księżyc bajki opowiada,
A nad ranem, pod poduszkę,
Słonko niech promyki wkłada,
Jeszcze chmurki niech rozgoni,
I rozgłosi wszystkim, wszędzie,
Że dziś Twoje urodziny
Więc kto żyw niech tu przybędzie !!!
😘 😘 😘 😘 😘 😘 a to od Zuzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesćdziewczyny 🙂
jestem ale z Zuzia na kolanach i nie wiem czy da mi cos napisać
Asiula ,ja napewno pomodlę się za małego aniołka,tak jak napisała Sobolinek,chyba żadne słowa nie ukoją bółu Twojej siostry i Twojego,ważne że trafiła na dobry personel,czytałam kiedyś artykuł (chyba nawet na mamusiach)o tym jak traktuje się takie kobiety w szpitalach,
Nanusia a skąd wiadomo że Ala może pić zwykłe mleko?robiłaś jej jakieś badania w tym kierunku?i chcesz zrezygnować z piersi i dawać jej tylko mleko krowie?
Joanna ja ze spaniem Zuzi od kilku nocy mam sajgon,śpi od 19-23 potem do 1 a potem śpi po 5min i budzi sie co 20 z rykiem ,kiedys tez sie budziła ale poszłam do niej dałam pieluche i spała dalej a teraz jest ryk i na co mam zwalić?skoki się już skończyły 🤨a dzisiaj buszuje już od 5
Sobolinku ja widziałam wczoraj motylka(był tylko jeden)w naszej biedronce jak chcesz to Ci kupię,był czerwony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej :*

Na poczatek ULENKO,spoznione :*

Z okazji pierwszych urodzin,zdrówka,uśmiechu,radości na co dzień,mnustwo przyjemności z odkrywania świata miliony buziaczków :*:*:*

Ja tylko na sekunde,mam straszne zaleglosci 😞 ale ostanio brak mi sil na cokolwiek 😞Nanus dziekuje za wczoraj :*:*
Jesli chodzi o sytuacje w domu,unormowala sie ale juz nie jest tak jak dawniej.Oczywiscie widze ze mama poczuwa sie do winy ale coz.... pewnych jej jak i moich przyzwyczajen nie zmienimy.Trzeba bylo myslec niespelna rok temu ... Zuzka pytalas dlaczego nie wynajmiemy mieszkania,coz mamy w planie budowe domu i jak wiadomo dzieki temu odpada czynsz,Teraz to juz sama nie wiem,w maju sie wiele okarze.
Jak zdrowko Zuzi??,przykro mi z powodu anemi 😞 Sliczny pokoik !!

Nanusiu u nas tez nocnikowanie pelna para 😉 A to fakt,tam jest tak ze jesli dziecko 10 mies,nie chetnie siada na nocnik daje sie mu czas do dwuch lat. 😮 Tylko tam jak chcesz poslac dziecko do przedszkola nie ma mowy o pampkach i naprawde sie tego trzymaja,a jesli dziecko zrobi kupe w majtki,dzwonia do rodzica albo do niani.Oj ile razy ja musialam jechac do przedszkola bo byla kupa 😮

Asiula
Bardzo mi przykro i oczywiscie pomodle sie o sile dla niej 😞 To straszne

ide obiadek gotowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Anula od godzinki śpi a ja napawam się chwilą samotności 🙂 I nie długo zabieram się za naleśniki.
Nie byłyśmy w końcu w dziś w tej Biedronce bo to ponad 2 km w jedną stroną a lało strasznie i poszłyśmy tylko do tesco na zakupy. Może po południu przejdziemy się z tatusiem na spacerek to wtedy zrobię polowanie na motyle 🙂
Evek fajnie, że wyjaśniłyście sobie z mamą pewne rzeczy, ale rozumiem, że nic już nie będzie tak jak dawniej, niesmak pozostanie 😞 Ale będzie dobrze. Trzymam kciuki za Was!

Posadziłam dziś Anię na jej nowym nocniczku i po jakiejś chwili zrobiła siusiu 🙂 Byłam w szoku 🙂
U nas to nocnikowanie przebiega baardzo powoli, bo Ania ma jeszcze czas na takie treningi, ale powoli ją oswajam z tym mebelkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulu wszystkiego najlepszego!!!
Szczęścia i radości moc
Ciepłego słoneczka na dzień
Kolorowych snów na noc
Życzymy ci gwiazdki z nieba,
złotych gór i czego tylko ci trzeba
Aby serduszko Twoje
gorące było zawsze jak słońce
A uśmiech Twój radosny
przypominał zapach wiosny 😘 😘 😘

Wszystkiego najlepszego z okazji pierwszych urodzin Ulu, spóźnione ale szczere życzenia od Julci i julika 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem,ale Was chyba nie ma 🤨?
U nas z nocnikowaniem to różnie ,jedna k Zuzia zdecydowanie woli pampersa 🙃wie do czego słuzy nocnik,bo sadza na nim lalke i mówi EE a dzisiaj jak zrobiła znowu w pieluche to przyniosła nocnik Adrianowi i powiedziała EE ten szczesliwy ze córka juz zalapała o co chodzi bo myslał ze dopiero chce robic i jakiez było jego zdziwienie jak ja rozebrał 😮Nanusia a ta doktorka od Alusi to Polka czy innej narodowości kobieta?powiedz jej że polskie dzieci są mądrzejsze:silly 😞to jest żart oczywiście)
Joanna i Małamyszko ,a w złobku nie sadzaja dzieci na nocnik?widziałam kiedyś na filmie jak własnei w zlobku siedziały wszystkie rządkiem na nocnikach ,fajnie to wyglądało ale tak na zawołanie wszystkie 😮 😮 😮o rany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
Hej 🙂
Anula od godzinki śpi a ja napawam się chwilą samotności 🙂 I nie długo zabieram się za naleśniki.
Nie byłyśmy w końcu w dziś w tej Biedronce bo to ponad 2 km w jedną stroną a lało strasznie i poszłyśmy tylko do tesco na zakupy. Może po południu przejdziemy się z tatusiem na spacerek to wtedy zrobię polowanie na motyle 🙂
Evek fajnie, że wyjaśniłyście sobie z mamą pewne rzeczy, ale rozumiem, że nic już nie będzie tak jak dawniej, niesmak pozostanie 😞 Ale będzie dobrze. Trzymam kciuki za Was!

Ja wczoraj robiłam naleśniki i specjalnie kupiłam dzem z kiwi i limonką,a teraz chciałam zrobić sobie tosty na kolację z tym dzemem a tu...pusty słoik w lodówce i nikt nic nie wie,czeski film 😲
Ja tez nigdzie nie poszłam jednak dzisiaj ,ale jutro będę w Rybniku bo jade do mamy to zobacze te motylki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade tez na zakupy po drodze ,do carrefura ,bo mają fajne promocje np 2 op mleka Łaciatego za 2,69 mam zamiar kupić całą zgrzewkę 😜
Moja mama dzisiaj miała juz załozony gorset,niby siostra gadała ze probowali juz wczoraj przymierzyc bo to jest robione na miare dla kazdego musi byc indywidualnie zrobione,ale prawie im zemdlała z bólu jak ją postawili i chcieli w to włożyc wiec zrezygnowali ale dzisiaj juz sobie w nim siedziała przy stoliku,wieci jak to jest najpierw człowiek gada jak ma kupe roboty ze chetnie by tak sobie polezal i nic nie robił a jak musi lezec to nie chce ,wiem cos o tym,sama jak jestem chor i mam lezec to jakos nie moge,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evek napisał(a):
hej :*


Ja tylko na sekunde,mam straszne zaleglosci 😞 ale ostanio brak mi sil na cokolwiek 😞Nanus dziekuje za wczoraj :*:*
Jesli chodzi o sytuacje w domu,unormowala sie ale juz nie jest tak jak dawniej.Oczywiscie widze ze mama poczuwa sie do winy ale coz.... pewnych jej jak i moich przyzwyczajen nie zmienimy.Trzeba bylo myslec niespelna rok temu ... Zuzka pytalas dlaczego nie wynajmiemy mieszkania,coz mamy w planie budowe domu i jak wiadomo dzieki temu odpada czynsz,Teraz to juz sama nie wiem,w maju sie wiele okarze.
Jak zdrowko Zuzi??,przykro mi z powodu anemi 😞 Sliczny pokoik !!

Ja chyba nie pytałam o to?ale nie dam sobie ręki uciąć


Nanusiu u nas tez nocnikowanie pelna para 😉 A to fakt,tam jest tak ze jesli dziecko 10 mies,nie chetnie siada na nocnik daje sie mu czas do dwuch lat. 😮 Tylko tam jak chcesz poslac dziecko do przedszkola nie ma mowy o pampkach i naprawde sie tego trzymaja,a jesli dziecko zrobi kupe w majtki,dzwonia do rodzica albo do niani.Oj ile razy ja musialam jechac do przedszkola bo byla kupa 😮

Asiula
Bardzo mi przykro i oczywiscie pomodle sie o sile dla niej 😞 To straszne

ide obiadek gotowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I Michasia złapała ta moja jelitówka. Na szczęście dziś byliśmy u lekarza i dostał leki. Biedny, cały dzień wciskałam mu wodę, orsalit, enterol i inne elektrolity. Musi duuużo pić.
Na szczęście biegunka ustąpiła. Jedynie w nocy miał i dziś rano. Ale teraz spokój. Tylko bidulek taki słaby jest. Mało się bawił. Głównie leżał koło mnie na sofie i oglądał mini mini. Pierwszy raz się skupił na bajkach i tak sobie leżał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...