Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):

Asiul co do wprowadzania diety to nie wiem z kad masz takie info, ale ja czekalam zawsze 2 dni zanim wprowadzilam cos nowego. Np jak otwieralam sloiczek z marchewak to dalam kilka lyzek w jeden dzien, a na drugi dzien znowu marchew i czekalam na kupke ale po marchwi jej ciezko bylo i potem jak byla kupka dawalam cos nastepnego i tez 2 dni to dostawala to fakt, ze do tego zawsze byla na kolacje kaszka ale kaszke wprowadzilam jako pierwsza i jadla ja przez tydzien zanim podalam warzywka i wsio bylo ok.


Czyli źle kojarzyłam. Wydawało mi się, że bardzo niedawno zaczęłaś rozszerzać dietę Ali, a ten czas tak szybko leci, że Ala już doświadczona konsumentka 🙂 Dobrze, że kupa już poszła i oby więcej taki przestój się nie zdarzył. Faktycznie ryż zagęszcza, tak samo jak gotowana marchewka.

Uli dynia bardziej podpasowała niż ziemniak z brokułem. Mi też, bo po wczorajszej pierwszej dawce jakoś niedużo i później niż zwykle kupa poszła u Uli. Ale i tak ogór dziś wymiatał. Kiedy nie miała już ochoty na papkę, dałam jej pasek ogórka. Śliski był i ciężko jej się go trzymało, ale nie dawała za wygraną, ssała, podgryzała, memłała, a gdy chciałam już skończyć tą zabawę to piszczała, że jeszcze nie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Alwo, super, że Twój mąż ruszył głową (zresztą jak pisałaś nie tylko 😎 ) i poprawił Ci nastrój.
Mój ostatnio mi podpada, bo jest w stanie zająć się Ulą tylko wtedy, gdy ja mam coś do zrobienia. O zajęciu się nią ot tak, żebym sobie chwilę odpoczęła, a on żeby mógł się nią nacieszyć, jakoś nie przychodzi mu na myśl 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monic87 napisał(a):
Kochana nazwe co podam - jutro T sprawdzi na warsztacie jak sie to nazywa... Tylko cena - banka 5 l kolo 160 zl 😞 ale ja to rozrabiam pol na pol z woda... A cif z wybielaaczem? A poszukaj w markecie jakis plyn do mycia silnikow samochodowych....to jest naprawde sile

ok trochę drogie 😞 ale znajomy pracuje w warsztacie to może się uda załatwić np.litr tak wiesz po znajomości jakby coś takiego posiadali
a cif też nie poradził sobie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuza masz śliczną i słodką córcię. A ten jej zaciesz na widok szczekającego psa czy podczas zabawy z bratem bezcenny 🤪 Ula jest bardzo pogodna i często się śmieje, ale bezgłośnie, albo piszczy, dopiero od niedawna po trochu zaczyna się podśmiewać w głos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alwo ,jak już kiedyś pisałam to spora różnica wieku,ale wiesz nie ma nic lepszego na odmłodzenie się jak 2 dziecko po 13 latach 😁 No i młody zawsze pomoże jak trzeba,codziennie przygotowuje kąpiel małej,nawet przewinąć potrafi tylko jak kupka jest to ucieka,ostatnio zapytałam co zrobi jak jego dziecko zrobi kupke,to mi powiedział ze przyniesie do mnie.Ja kiedys bardzo brudny piekarnik umyłam płynem z Amweya i był bardzo skuteczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula 🙂Twoja Ula też za niedługo zacznie się głośno śmiać,zobaczysz ,U Zuzi to przyszło tak z dnia na dzień ,a w sumie to między naszymi córciami jest prawie miesiąc różnicy,to niby niedużo ,ale w tempie jakim się rozwijają nasze dzieciaczki to sporo 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evek napisał(a):
Zuzka wymiata !! hehe Co do chodzika,jestem tego zdania, mozna sie obejsc bez niego -ale to tylko moje zdanie.Opiekujac sie dziecmi w Chicago,jeden z nich mial problem,urodzil sie jako wczesniak i oczywiscie terapie!! Terapeutki przychodzili dwa razy w tygodniu,cwiczyc jego miesnie glownie nozki i to wlasnie one wykluczyly chodzik!! Ich zdaniem moze powodowac wade ukladu stopy a po drugie dzieciaczek uczy sie chodzic na paluszkach a nie na calych stopach.Zuzka pisalas ze przetestowalas juz chodzik i wszytsko jest ok,tak ze jak zwykle nie ma regoly 🙂


Evek , a tak z ciekawości to ten wcześniak jakie miał problemy z nóżkami i ich mięśniami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek napisał(a):
Co do chodzika,jestem tego zdania, mozna sie obejsc bez niego -ale to tylko moje zdanie.Opiekujac sie dziecmi w Chicago,jeden z nich mial problem,urodzil sie jako wczesniak i oczywiscie terapie!! Terapeutki przychodzili dwa razy w tygodniu,cwiczyc jego miesnie glownie nozki i to wlasnie one wykluczyly chodzik!! Ich zdaniem moze powodowac wade ukladu stopy a po drugie dzieciaczek uczy sie chodzic na paluszkach a nie na calych stopach.

Zuzka jestem tego samego zdania. A raczej moja teściowa pediatra. Ma bardzo wiele dzieciaczków, które po korzystaniu z chodzika nie potrafią stać na całych stopach tylko chodzą a wręcz odbijają się na paluszkach. To w przyszłości może prowadzić do wielu wad. Oczywiście zrobisz jak zechcesz, tym bardziej że masz już doświadczenie z synkiem. Piszę to, bo niedawno pytałam właśnie teściową co sądzi o chodziku i powiedziała mi żeby broń boże nie używać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂
Asiula faktycznie ale wiesz co kiedys do Alwo Pisalam Alowo i bylam przekonana, ze tak jest napisane, dalabym se reke uciac a pewnego dnia puzniej nagle mnie olsnilo i zobaczylam, ze jej nik sie pisze inaczej heheh u mnie to chyba z tego niewyspania mozg jakos tak nie dokonca dobrze pracuje. Co do pokarmow to czy dawalas juz kaszke ??
Edzia ty piszesz, ze Piotrusiowi sie Zuza spodobala, a ja dzis z Alusia ogladalam Piotrusia i tez taka zadowolona oczy wpatrzone magicznie heheh 😁
Takze Edzia i Zuza oklaski za filmik ja tez uwielbiam ogladac dzieciaczki 🙂 dawajcie wiecej tych filmikow 🙂 Ja postaram sie znalesc wiecej z Szymciem bo sa naprawde slodkie.
Gabb ten twoj Borysek z tym jezyczkiem to dokladnie jak Luska hahha wietrzy go ciagle 😉 i te machanie glowka przy mowieniu "Nie " czad heheh 🙂 rozumny chlopczyk!
Monic tu daje linka do zwiastunu http://www.youtube.com/watch?v=zjN7mW3lrqs (sorki, ze tak puzno )
Joanna milego weekendu u rodzicow, ale wam dobrze 😁 tez tak tesknie za moja mamus ehhhh, ale juz niedlugo ja zobacze heh po 8 latach- cala wiecznosc..
Alowo gratuluje, ze twoj maz na to sam wpadl 😆 barwo ciesze sie razem z toba- troche naladowalas akumulator. Co do piekarniku to w sumie ja zawsze uzywalam specjalnego srogku do piekranikow takie co wyzeral skore hehe takze dziala perfecyjnie, ale wiesz co sprobuj "baking sode" na mokra gabeczke i wcierac moze sie uda. Powodzenia!
Edzia wlasnie mialam pytac co Piotrus takiego mniamnusnego jadl 🙂???
Sobolinku super, ze wakacje milo spedzacie 🙂 zaraz obejze zdjecia na agu 🙂 milego dalszego pobytu, a przedewszystkim fajnej pogody w te ostatnie dni 🙂
A my dzis bylismy na placu zabaw i Ala tak sie cieszyla tyle dzieci bylo no i usiadlam z nia na hustawke na kolankach u mnie byla heheh ledwo sie zmiescilam bo moje 4 litery nie takie jak kiedys hahaha balam sie ze cos sie zaraz urwie wiec tylko chwile sie pohustalysmy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tak w ogóle to miałam dziś straszną marudę, prawie cały dzień jęczała i marudziła. Zęby jeszcze jej nie idą, może to ta zmiana ciśnienia bo nad morzem jest wysokie a w górach bardzo niskie. Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej bo mój mąż cały dzień spędzi na szlaku i zostanę z Anią sama.
Czy Wasze dzieciaczki tez nie chcą już leżeć ani siedzieć tylko stać. Anka potrafi bardzo długo stać na wyprostowanych nóżkach, oczywiście podtrzymywana przez nas pod paszkami, żeby nie przeciążyć nóżek i kręgosłupa. Jak tylko zmieniamy jej pozycje włącza się maruderka. gdzie się podziało nasze spokojne, pogodne dziecko, które w ogóle nie płakało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O i co do meza to u mnie tak samo jak u Asiuli- jak moj maz naprawde musi to wtedy wezmie Ale i to tez ma nie zaciekawa mine 😞 niestety! czasami mi tak przykro ze nie wariuje na jej puznkcie tak jak ja- ona jest przeciez taka slodka !!! ahhh ci faceci, a puzniej dzieci podrosna to ojcowie zawsze uwarzaja, ze to oni wszysto robili przy dzieciach heheh i przekupuja maluchy materialnie 😜 hahah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku Ala to nawet w wozku nie chce siedziec i to juz w nim siedzi przestawilam z lerzenia i tez nie dobrze. Najlepiej sie czuje jak jak wyjme wtedy micha sie cieszy 🙂 i rozglada sie jak szalona. To chyba ciekawosc poprstu i tak juz bedzie puki co 😉
A maruda to u mnie tez sie nie raz wlacza i sie zastawnawiam co nie tak, humorzaste te nasze maluszki ! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):
hejka 🙂
Asiula faktycznie ale wiesz co kiedys do Alwo Pisalam Alowo i bylam przekonana, ze tak jest napisane, dalabym se reke uciac a pewnego dnia puzniej nagle mnie olsnilo i zobaczylam, ze jej nik sie pisze inaczej heheh u mnie to chyba z tego niewyspania mozg jakos tak nie dokonca dobrze pracuje. Co do pokarmow to czy dawalas juz kaszke ??


Spoko, ważne, że od teraz będę Asiulą 😁 No właśnie nie podawałam Uli kaszki, bo tych na modyfikowanym nie chce jej dawać, bo nie wiem jak zareaguje na nie Ula (nie wiem czemu ale z góry zakładam, że źle 🤔 ). Wiem, że są i takie, do których można swoje dodać, ale w tych z kolei nie wiem ile podgrzac, żeby nie straciło swoich wartości odżywczych, no i ściągać nie lubię ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nanusia Piotruś zajadał się kaszką manną ze śliweczką i winogronkiem dla mnie kwaśne ale jemu smakowało 😜 😜

Asiula ja dokładnie jak nanusia dała bym sobie rękę obciąć że miało byś "Asiul" nie wiem skąd mi się to wzięło teraz już będziemy poprawnie pisać 😆 😆

A co do kaszek to ja na początku dawałam małemu tą z nestle i nagle mnie olśniło że one są bardzo słodkie i przestałam je dawać w sumie mam jeszcze dwie całe ale wiecie to tak na czarną godzinę 😜 😜 teraz mały się zajada manna ze świeżymi owockami. Nanusia może spróbuj Ali zrobić tą kaszkę na wodzie a mleko daj osobno później to i zje kaszkę i później mleczko (które nie straci żadnych wartości) 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany dziewczyny ale miałam dziś dzień,wczoraj powiedziałam moim facetom ze mają wymyslić co dziś robimy,ale na nich liczyć to...no i zła rano stwierdziłam że skoro nic nie zaplanowali to idę z Zuzią do kościoła ,bo u nas dzisiaj odpust jest,jak już się wybrałam i doszłam do tego kościoła to okazało się że przyszłam na koniec mszy .bo dzisiaj byla wyjatkowo o innej godzinie,ale byłam zla ,do kosciola mam pół godz piechota,no wiec spowrotem do domu,po poludniu wybralismy sie na stragany i na cmentarz,a potem postaanowilam wpasc jeszcze do siostry,ale okazalo sie ze jej nie ma ,po drodze spotkalismy znajomych ktorych nie widzzialam 10 lat i zagadalismy sie a tu jak nie lunie z nienacka i burza taka okropna schowałam sie z mala na klatce schodowej jednego z blokow a Adrian pobiegl do domu po samochod to półtora km było,a ja czekałam jakie bylo moje zdziwienie jak podjechal innym atem i miał dziwna mine ...okazało sie za kluczykiz naszego auta mialam w torebce przy sobie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ja też karmię Anie piersią i robię kaszkę mannę na wodzie. Tez boje się mleka modyfikowanego pod każda postacią, a te w kaszkach są chyba gorszej jakości bo raz zrobiłam Ani kupna kaszkę i miała plamy na łokciach i udach, a wcześniej jako noworodek próbowałam jej dawać bebiko i enfamil z wyższej półki, bo myslałam, że te wymioty z powodu mojego mleczka. I nic jej po tych próbach nie wyszło na skórze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...