Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej mamusie
Ja nie daję jeszcze danonków i gdzieś czytałam, że nie są idealne dla dzieci. Ale lepiej to sprawdzić, bo nie znam źródła tej informacji tylko utkwiła mi w pamięci.
Wracam od teściowej i pytałam o żółtko i w 7 miesiącu można podać pół żółtka co drugi dzień. Białko dopiero w 10 miesiącu.
Asiu wózek bardzo fajny, tylko poczytaj opinie użytkowników na temat tej rączki. Jak szukałam wózka dla Ani to się na niego natknęłam i ludzie skarżyli się na tą rączkę i nawet ją jakoś specjalnie nazywają (ale skleroza nie boli 😉
Łóżeczko turystyczne to super sprawa, gratuluję kupna 😉 My mamy bardzo fajne z Coneco Funny game czerwone.
http://miratek.pl/lozeczko-coneco-funny-game,id1759.html
I do tej pory baaaardzo się przydaje, szczególnie na wakacjach, u teściów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
alwo napisał(a):
Evek napisał(a):
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku... to jest tak ciezka ktora mierzylam

A to moj typ !! tylko bez tego paska !!!!
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...

ta druga jest przepiękna 🤪 pierwsza nie za bardzo mi się podoba ☺️


obie ladne, choc gdybym ja miala wychodzic za maz to bylaby to suknia w stylu greckim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monic87 napisał(a):
nas wlasnie uczulilo bialko jajka - pediatra mi pozwolil dac jajecznice


wiec zostaje nam zoltko

no cóż, co pediatra to inna teoria na każdy temat. Ja wierzę w moją teściową, bo była także moim lekarzem i prowadziła mnie bardzo dobrze. I ciągle się szkoli i jest na bieżąco, bo to podstawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku na temat Danonkówi są rózne opinie, ja nie daję jej codziennie, a tak naprawdę to nic nie jest idealne dla dziecka. Nie ma co przesadzać bo można popaść w jakąś paranoje 🙂 Ale to oczywiście moje zdanie 🙂 "wszystko" ale z umiarem! Ja daję od czasu do czasu dynie z zółtkiem gerbera, bardzo jej smakuje, od przyszłego tyg bede dawac już co 2 dni do zupek.
Muszę jeszcze raz właśnie zabaczyć tą rączkę w tym wózku i poszukam opinii 🙂 dzięki!

Kurde dobija mnie myśl, że w poniedziałek idę do pracy ;( 3 dni pod rząd do 21h! Dobrze, że mąż zostanie z Blanką, bo wziął urlop, A w czwartej już do żłobka! Olaboga!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ooo Julia idzie jak burza z tymi ząbkami 🙂 gratulujemy 🙂
U Nas 1/4 dolnego już wyszła, odrazu lepiej śpi, od 19h ani razu się nei przebudziła, a wczoraj 4 razy do 23h, bo nad ranem to juz nawet nie zliczę! ZObaczymy jak będzie dzisiaj!
Łózeczko zamówione wózek chyba jednak ten co wkleiłam, poczytałam opinie i sa niczego sobie, Sobolinku rączkę zachwalają. Chyba zaryzykuję, ale to po wypłacie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia24 napisał(a):
No joanna bardzo ładny ten wózek 🙂 Podoba mi się 🙂

No ja też zawsze coś małemu do buźki dla smaka dam i dziś troszke spróbował danonka nic złego sie nie działo więc czasem troszke mu dam.

A jeszcze jedno pytanko kochane...
Czy któraś używała może czopków dla niemowląd viburcol na uspokojenie przy bolesnym ząbkowaniu na wyciszenie jak dziecko ma duży problem ze snem... ja je mam i zastanawiam sie aby małemu podać bo biedny tak sie męczy śpi po 15 minut cały czas płacze jest rozdrażniony nie spokojny i to nie tak zwyczajnie tylko bardziej niż zwykle:/ szkoda mi go chciAŁAbym mu troszke ulżyć... a wszystkie znajome i moja siostra i kuzynki w takich momętach dawały dzieciom hmmm

Ewcia ,ja dawałam małej viburkol,jak miała 4 tygodnie była bardzo niespokojna i po kolejnych badaniach które wykluczyły u niej jakiekolwiek choroby ,neurolog przepisała mi te czopki włansie,one są homeopatyczne ale tylko na receptę i działaj a rewelacyjnie,oczywiście u nas efekty było dopiero widac po 2 dniach (daje sie jeden czopek dziennie)Teraz tez zastosowałam jak jechalismy nad morze ,ale oczywiście wszystko w granicach rozsądku.Co do Danonków ja kupiłam ostatnio Zuzi 6 szt. i ona je uwielbia ,aż się trzęsie jak je ,a jak się skonczy to płacze,ale kurcze nie chce mi teraz jeść zupek,a tak ładnie juz jadła i nie wiem czy to wina tego że woli coś lepszego czy jest jej poprostu za gorąco,może Twoj maly też tak właśnie reaguje na ten upał w końcu mieszkamy niedaleko siebie,i w Jastrzębiu też jest bardzo gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiu jeśli Ci ta rączka odpowiada to kupuj i nie patrz na nikogo. Ale radzę wypróbuj jeszcze przed kupnem podbijanie wózka na krawężnik. Swoją drogą na początku chcieliśmy kupić Coneco Camaro on jest taki bardziej zabudowany w środku (dziecko jest osłonięte od wiatru i śniegu zimą), później w sklepie polecali nam DOT firmy Deltim, że niby lepiej wykonany niż Coneco. Ale na szczęście kolor został tylko jeden (oczojebny róż) i jak zobaczyłam Peg perego z tym rewelacyjnym składaniem i prowadzeniem no i leciutkim, aluminiowym stelażem to już innego nie chciałam. Sama widzisz, że miałam podobne dylematy 🙂 Najważniejsze to przymierzyć się do wózka gdzieś na chodniku, bo sklepie jest zawsze gładko.
Jeszcze mi się przypomniała jedna rzecz, która była dla mnie dość istotna: w spacerówkach parasolkach (ale ten flash nie składa się jak parasolka, więc Ciebie to nie dotyczy) nie da się korzystać z kosza na zakupy w sytuacji jak siedzenie jest całkowicie rozłożone. Wiem, że jeden z tych dwóch: Camaro albo DOT to miał. Dla mnie masakra, bo ja na tym bazuję robiąc zakupy.
julik gratuluję kolejnego Julkowego ząbka 🙂 W tym tempie jeszcze pół roku i będzie komplet 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No dokładnie Sobolinku, właśnie dzisiaj to zauwazyłam i odrazu zrezygnowałam z tego typu wózków, bo ja jestem często sama i robię duże zakupy, więc u mnie duzy koszyk w wózku to podstawa, a w tym flesh jest ogromny 🙂
Ten Peg Perego jest świetny, ale niestety za drogi, a używanego ja już nie chce, już mam dośc tego co mam. Męczyłam się z nim pół roku:/

Zuzka miłej nocki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):

U Nas 1/4 dolnego już wyszła, odrazu lepiej śpi, od 19h ani razu się nei przebudziła, a wczoraj 4 razy do 23h, bo nad ranem to juz nawet nie zliczę! ZObaczymy jak będzie dzisiaj!


u nas też jeszcze całe nie wyszły, dopiero poprzebijały się przez dziąsełka 😉

co do wózka to sama go oglądałam, lekko się prowadzi i jest bardzo skrętny, a rączki nie czułam różnicy, tylko denerwowało mnie w nim to że jest taki szeleszczący 🙃 (ale to nie tylko ten. większość wózków jest z takiego śliskiego materiału) no i nie składa się w parasolkę 🙃

już wszyscy śpią 😮dobranoc 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂
My po wizycie. Alunia plakala jak nie wiem, ale zaraz szybko przestala- mamusia przystulila i bylo ok. Doktor powiedziala, ze Ala ma umiejetnosci i zachowuje sie jak 9 miesieczne dziecko!! 😲 ze to niesamowite, ze juz raczkuje i siada sama... Wazy 7700 kg 😜 klocuszek juz teraz wiem czemu mi tak rece bola 😉 No i na te kupki powiedziala, ze mam kupic probiotyki i dawac po pol lyzeczki do mleka na dobe. Ale dzis po wizycie zrobila ladna kupke to po 4 dniach takze bede podawac to do mleka, a po miesiacu wizyta na sprawdzenie jak sie kupki nie unormuja to moze zrobia przeswietlenie jelit. Do tego powiedziala, zebym gotowala sama zupki i ze sloiczkowe jedzonka czesciej zatwardzaja. Takze biore sie za gotowanie 🙂 Jak narazie mala spi posmarowalam nuzke spirytusem tak jak pisalyscie, czasem cos zaplacze, ale nawet nie ide do niej bo ja tylko rozbudze. Dziewczyny powiedzcie mi czy jak kladziecie maluchy spac o np tej 21 i jak karmicie je ostatni raz to czy puzniej w srodku nocy zmieniacie maluszkom pieluszki ??? Albo np te mamy co dokarmija w nocy to czy zmieniacie pieluchy czy zostawiacie juz w takiej do rana. Bo ja Ale klade spac o 19 i potem je o 23 sprawdzam dotykowo i czasem pielucha jest po jednych siusiach i wtedy nie zmieniam, ale czasem nadaje sie na zmiane, ale wtedy to ja rozbudza i puzniej nie chce mi spac 😲 Wczoraj od 23 do 2 znia walczylam bo jej pieluche zmienilam i nie wiem co robic bo nie mam serca zeby klasc ja z pelna. A jak wy robicie ???
Janna bedzie dobrze w zlobku. Ja jestem za zeby dzieci byly z innymi dziecki od malego 🙂 szybciej sie rozwijaja a i tam patrza ludziom na rece wiec Blanka bedzie w dobrych rekach. Wiem, ze bedzie ciezko ci przywykanc domyslam sie, ze serce bedzie rwac do Blanki, bo sama bym tak miala. Ale dasz rade 🙂 /ja jednak do pracy wracam za miesiac z Alunia ciezko bedzie, ale jak tylko zacznie smigac to tez zlobek ja czeka. Z tesciowa sie nie odzywamy zerwala z nami wszelkie kontakty 🤨 ale to dla nas lepiej odrazy z mezem jakos odzylismy i odrazu lepiej sie nam uklada i on jakis taki pogodny sie zrobil. Chrzsciny za ok 3 tyg nie wiem niestety ochrzscimy i wrocimy do domu nawet obiadu nie bedziemy robic bo ona obrazona wiec jej nie bedzie a nikogo innego tu nie mamy... ehhh do czego to doszlo. Nie dosc, ze czlowiek tu sam to jeszcze przez nia zawsze cos nie tak. W kazda Wielkanoc sie klocilismy o cos i zawsze spedzalismy ja sami w domu. Dlatego tak bardzo chcialabym miec rodzine przy sobie!!
Zuzka super, ze piesio taki madry a twoj synus wczol sie w role 🙂 Widzi jak ty Zuza sie opiekujesz i poczol moze wewnetrzna potrzebe troszczenia sie 🙂
Sobolinku co do jogurtow to ja tez sie wstrzymywalam bo ponoc dziecko jeszcze nie trawi krowiekgo mleka, ale dzis doktor polecila mi jogurty dla bejbikow ktore sa od 6 miesiaca ( evek te co mowilas yojo baby) widzialam je ze wszystkimi jogurtami, ale musze jeszcze sprawdzic czy sa na krowim mleku.
Ah musze brac sie za pozadne rozszezanie diety zeby przed powrotem do pracy wiedziec co i jak 😉 Uciekam
Milego dzionka kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Nanusia współczucia z powodu teściowej, z moją przyszłą było podobnie, przez nią nie wzieliśmy ślubu 😠 ale to inna historia, ale teraz jak się Jula urodziła to się trochę zmieniła.
U nas też już gotowanko się uskutecznia, bo Jula nie lubi marchewki, a już na pewno nie w takich ilościach jaka jest w słoiczkach, ze słoiczków to je tylko te obiadki jasne z indykiem 🙂

A jeśli chodzi o pieluszkę to jak zmienię przed snem czyli o 21 to dopiero o 9 zmieniam, Jula budzi się na jedzonko 2 razy ale zanim dojdzie do końca butelki to zasypia więc nie widzę powodu żeby ją budzić, chyba że ewidentnie się wierci i nie może spać to tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Doberek 😉
nanusia ja podobnie jak julik też nie zmieniam w nocy Ance pieluchy. Jak ją kładę po 20 to wytrzymuje do 6-7. Podobnie zresztą jest z jedzeniem. Chyba nie ma sensu dziecka rozbudzać. Jak była mniejsza to tak robiłam i później męczyłam się podobnie jak Ty z usypianiem w nocy.
Ja wczoraj też byłam zważyć Ankę i waży podobnie jak Alusia 7650 🙂 A mierzy 72 cm 😉
Smutno mi jak sobie pomyślę, że jesteś całkiem sama... (z wyjątkiem męża) Ja też jestem na etapie przygotowań do chrzcin i wiem jak ważna jest rodzina, dlatego tym bardziej Ci współczuję i dla mnie jesteś MEGAMOCNA i jeśli przeszłaś już tyle to dasz radę ze wszystkim! Grunt to się nie załamywać i starać się zauważać najmniejsze pozytywy, ale zawsze POZYTYWY. Ściskam Cię mocno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monic87 napisał(a):
Doberek.


Mam do was prosbe. Napiszcie mi tylko nazwy wozkow spqcerowk ktore naprawde polecacie....prosze 🙂

Doberek Monic 😉
Już ciut wcześniej pisałam Joannie o zaletach mojego i nanusi wózka a mamy Peg Perego Pliko 3. Super sprawa, ale z tych droższych. Wczoraj pisałam też o Deltin DOT i fajne są różne modele Coneco. Musisz siebie i Filipka do wszystkich po przymierzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
hej
Nanusia współczucia z powodu teściowej, z moją przyszłą było podobnie, przez nią nie wzieliśmy ślubu 😠 ale to inna historia, ale teraz jak się Jula urodziła to się trochę zmieniła.
U nas też już gotowanko się uskutecznia, bo Jula nie lubi marchewki, a już na pewno nie w takich ilościach jaka jest w słoiczkach, ze słoiczków to je tylko te obiadki jasne z indykiem 🙂

A jeśli chodzi o pieluszkę to jak zmienię przed snem czyli o 21 to dopiero o 9 zmieniam, Jula budzi się na jedzonko 2 razy ale zanim dojdzie do końca butelki to zasypia więc nie widzę powodu żeby ją budzić, chyba że ewidentnie się wierci i nie może spać to tak.

u Nas podobnie jak zmienię pieluchę po kąpaniu tzn.ok 20 to pózniej dopiero rano tak ok 7-8 w zależności jak wstanie 🙂 nie widzę potrzeby żeby w nocy zmieniać uważam że jak nie je to i tak się nie załatwia owszem czasami jak go karmię o 5 to widzę że zbąbniony i jajeczka już mokre tak wiesz skóra na zewnątrz ale to się naprawdę może z 3 razy zdarzyło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...