Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Julik waśnie te składane jak parasolka mają za mały kosz, albo nie mają w ogóle, także ja z takich rezygnuję :/ Monic też co proponujesz bardzo fajny, nie widziałam go w sklepie albo przeoczyłam a był! hmmm

Nanusia to prawda, ze od słoiczkowych są twardsze kupki, bo ja widzę po Blance, że jak daje jej słoiczek to kupka twarda, a jak swoje zupki i deserki to rzadka i mniej śmierdząca:P
Widzisz każdy lekarz inaczej na to patrzy, Blanka miała dokładnie tak samo z tymi kupkami i jej lekarz był spokojny i mówił, ze absolutnie żadne leki, nic nie dawać unormuje się i miał rację. U Was chyba bardziej ostrożnie podchodzą lekarze do wszytskiego, może to i lepiej 🙂 ważne żeby Alunia powróciła do kupek codziennie 🙂
No i widzisz to masz 9 miesięczniaka w domu 🙂) My już od dawna tu piszemy, że Ala to zdolniacha! Maly geniusz rośnie 🙂
Ja nie zmieniam pieluszki przez całą noc od 19h do 5h, 6h rano, bardzo rzadko jej przeciekła. Nie wiem czy dobrze robię, ale podobnie jak u Ciebie się rozbudza i koniec :/ jak była niemowlęciem to jeszcze zmieniałam, bo nie odróżniała dnia od nocy, więc z tym spaniem to było różnie.. jedno wiem na pewno, że krzywdy jej nie robię,zresztą zaraz dzieciaczki zaczną mniej w nocy siusiać. Juz zauważyłam, że coraz lżejsza jest pieluszka rano, zwłaszcza, że już jej nie karmię w nocy.
Cieszę się, że polepszyły się Twoje relacje z mężem i życzę Wam by były coraz lepsze 🙂
Przykro mi, że nie macie z kim świętować po chrzcinach ;( 😞 może zróbcie imprezkę z okazji Chrzcin po powrocie do polski? wiem, ze to nie to samo, ale zawsze można jakiś nastrój zrobić, chociaż imprezka to i tak będzie bo w końcu sie zobaczysz z rodziną po tylu latach! Jesteś SILNA i bardzo Cię podziwiam za to Nanka!
Wiesz co Nanka, ja nie zauważyłam, żeby nie trawiła danonka 🙂 kupki sa takie same 🙂

Monic moja Blanka nie raczkuje, tylko sie obraca dookoła własnej osi, próbuje powoli rękoma ise podpierać, ale jej to mozolnie idzie. Za to niezła z niej pleciuga! w ciągu tygodnia nauczyła się mówić: mamamamama, tatatata, babababa, ja, bam, i reszty nie mogę rozszyfrować 🙂 hehe
nauczyłam ją robic baram baram buc, przymruża oczy wtedy i lekko pochyla główkę w moją stronę, a i potrafi przybijać piątkę! 🙂

Sobolinku aż z ciekawości zmierzyłam rozstaw tylnych koł tego wózka co mam teraz i ma 70 cm!!!! Nic dziwnego, że się męcze z nim, czasem nawet przez bramkę od kas nie mogłam przejechać, musiała ochrona przeprowadzać przez jakieś inne przejścia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Julik gratuluje zabka 🙂 -u nas cos slabo idzie w gore hm...

Joanna-zlobek to wwcale nie zle rozwiazanie.Blaneczka bedzie szybko integrowala sie z innymi maluszkami 🙂 Moja ciocia pracuje w zlobku i wiesz to nie te dawne zlobki !!! 🙂

Nanusia kochanie,bardzo bardzo sie ciesze ze wasze relacje z M polepszaja sie.Ja bylam swiadkiem tego jak byl poddenerwowany cala ta sytuacja z mama. I w cale mu sie nie dziwie.
Wcale nie jestem zaskoczona tym,ze Alusia dostala taka pozytywna ocene,mala zdolniacha 🙂
Brawo !! 🙂

alwo-kurcze to szybka decyzja z wylotem do Polski 🙂 powodzenia i daj znac jak bedziesz na miejscu

Jesli chodzi o zupki ja juz od zluzszego czasu sama gotuje.Kiedys dalam te ze sloiczka, Szymcio wypluwal jej i plakal.Danonki rowniez zajada 🙂 I tak jak wspomniala Joasia wszystko w granicach rozsadku 🙂 ( dawniej jak kobiety nie mialy swego mleka,karmily dzieci krowim badz kozim 🙂 )

Kochane zmykam juz i tak cud ze tu weszlam 😞 powinnam siedziec jak najmniej !! Pamietacie jak pisalam o moich problemach z krzyzami ?? Wczoraj cos mnie znowu postrzyklo w dolnej czesci kregoslupa.Po jakims czasie bol sie nasilal.Dzisiaj rano.tak sie wsytraszylam,nie moglam wstac na nogi !! a juz po postawieniu kroka, niebylo mowy!! Co sie okazalo mam wysuniety dysk i przy tym zapalenie 😞 Wczesne poczatki dyskopati 😞 To zdecydowanie za wczesnie.Takie schorzenia pojawiaja sie po 30-stym roku zycia.Jutro kolejna rehabilitacja. Bol nie z tej ziemi i juz sobie wyobrazam co bedzie jak w tym momencie wstane z pozyci siedzacej 😞 Oki to ja wstaje uhhh az sie boje. Trzymajcie sie buziaki.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ojej biedna Evek, współczuje Ci naprawdę 😞 moja mama to przechodziła, już miała 3 operacje, które zresztą niewiele pomogły 😞 Nawet pewnie nie możesz Szymonka podnosić, kto Ci pomaga przy nim? Jak Ty dajesz radę???? Trzymam kciuki, zeby rehabilitacja pomogła, może nie będzie tak źle, w końcu młoda jesteś!!!

Moja ciocia też pracuje w żłobku 🙂 pewnie, że nie będzie źle, najważniejsze żeby się zaaklimatyzowała i nie chorowała :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek napisał(a):
Hej 🙂
Julik gratuluje zabka 🙂 -u nas cos slabo idzie w gore hm...

Joanna-zlobek to wwcale nie zle rozwiazanie.Blaneczka bedzie szybko integrowala sie z innymi maluszkami 🙂 Moja ciocia pracuje w zlobku i wiesz to nie te dawne zlobki !!! 🙂

Nanusia kochanie,bardzo bardzo sie ciesze ze wasze relacje z M polepszaja sie.Ja bylam swiadkiem tego jak byl poddenerwowany cala ta sytuacja z mama. I w cale mu sie nie dziwie.
Wcale nie jestem zaskoczona tym,ze Alusia dostala taka pozytywna ocene,mala zdolniacha 🙂
Brawo !! 🙂

alwo-kurcze to szybka decyzja z wylotem do Polski 🙂 powodzenia i daj znac jak bedziesz na miejscu

Jesli chodzi o zupki ja juz od zluzszego czasu sama gotuje.Kiedys dalam te ze sloiczka, Szymcio wypluwal jej i plakal.Danonki rowniez zajada 🙂 I tak jak wspomniala Joasia wszystko w granicach rozsadku 🙂 ( dawniej jak kobiety nie mialy swego mleka,karmily dzieci krowim badz kozim 🙂 )

Kochane zmykam juz i tak cud ze tu weszlam 😞 powinnam siedziec jak najmniej !! Pamietacie jak pisalam o moich problemach z krzyzami ?? Wczoraj cos mnie znowu postrzyklo w dolnej czesci kregoslupa.Po jakims czasie bol sie nasilal.Dzisiaj rano.tak sie wsytraszylam,nie moglam wstac na nogi !! a juz po postawieniu kroka, niebylo mowy!! Co sie okazalo mam wysuniety dysk i przy tym zapalenie 😞 Wczesne poczatki dyskopati 😞 To zdecydowanie za wczesnie.Takie schorzenia pojawiaja sie po 30-stym roku zycia.Jutro kolejna rehabilitacja. Bol nie z tej ziemi i juz sobie wyobrazam co bedzie jak w tym momencie wstane z pozyci siedzacej 😞 Oki to ja wstaje uhhh az sie boje. Trzymajcie sie buziaki.



Evek kurczę nie zazdroszczę no to się nacierpisz masz kogoś przy sobie co pomoże przy małym bo pewnie nawet nie jesteś w stanie go podnieść 😞 trzymaj się no i w takim razie każdą wolną chwilę leż bo to nie przelewki 😞
a co do podróży to czasami właśnie tak z zaskoczenia mnie bierze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o widzę Joasiu że o tym samym pomyślałyśmy 😉 kto pomoże tej naszej bidule 😞
a jeśli o wagę chodzi to mój większa kluska 8400 w tamtym tygodniu ważył 🤪 cm mniej więcej te same 😉
no i my też już po trzech kupkach 🤪 szok bo on raczej jedną dziennie robi albo co drugi a tu o proszę ( i zawsze takie zbite były a ta lużniutka zółciótka taka ładna jak można powiedzieć że kupka ładna jest hihihih 😁 😁 😁 😁 ale to pewnie zasługa owoców bo coraz więcej mu takich świeżych podaję a nie ze słoiczka 🙂 i dzisiaj zjadł pół banana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiu super że Blanusia dołączyła do klubiku Aluni i Anuli 😉 Niezłe kobietki nam rosną 😁
Nasz poprzedni wózek Bartatina też ma rozstaw 60 cm i miałam podobne problemy przy kasach, z tym że obeszło się bez ochrony. Ja korzystam z kas dla niepełnosprawnych, a one są szersze na szczęście 🙂
Moja Ania też od wczoraj mówi mamamamamama a dziś w tesco dała koncert dadadadadada 😁 😁 😁 😁 Chyba widziała jak wcześniej kupiłam jej w biedronce chusteczki Dada 🙂
Po 15 zasnęła przy cycusiu. Ona dziś ma znowu dzień spania. Wstała po 5, później buszowanko i zasnęła znowu po 8,20 i obudziła się o 11,30. Chyba te upały ją wykańczają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to z innego postu podejrzałam może którejś się przyda
Jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze rodzaju spacerówki?

Dziecko poniżej roku wymaga modyfikowalnej spacerówki tak aby podtrzymywała jego ciało w czasie drogi bo sam nie jest go w stanie utrzymać, a dodatkowo częste okresy snu wymagają możliwości pełnego rozłożenia pleców do pozycji leżącej. Pomiędzy 12 a 18 miesiącem życia dziecko rośnie i tężeje tak że waży około 10 - 12 kg, do wożenia takiego ciężaru potrzebna jest lekka, dobrze resorowana i łatwa w prowadzeniu spacerówka . I na koniec gdy dziecko zaczyna samodzielne chodzić najwygodniej nam będzie wnosić do autobusu, trzymać w jednej ręce, czy przewozić w bagażniku wózek parasolkę. Dobrze aby był to model z teleskopowym systemem składania się dzięki czemu będzie samodzielnie stał po złożeniu. Należy także a może przede wszystkim zastanowić się gdzie będziemy wózkiem jeździć (las czy równiutki chodnik), jak często będziemy musieli składać go samochodu, wnosić po schodach, wkładać do tramwaju itp. Jednak kryteria powinny iść następującej kolejności :
po pierwsze - bezpieczeństwo, wygoda i dostosowanie do potrzeb motorycznych, fizycznych i psychicznych dziecka
po drugie - wygoda w prowadzeniu i utrzymaniu wózka w czystości a dopiero potem wszystkie inne potrzeby.
Przed zakupem dobrze jest sprawdzić wyposażenie wózka zarówno to niezbędne (szelki, okrycie przeciw deszczowe), przydatne (koszyk, siatka na zakupy )jak i dodatkowe (torba na rączkę ). Należy koniecznie sprawdzić w sklepie sposób składania, regulacji pleców, podnóżka itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek chyba wiem co czujesz, ja mam co prawda uszkodzoną nogę, ale chodzić już prawie nie potrafię. I to noszenie Ani jest najgorsze. Jeśli chodzi o rehabilitację to od 2007 roku do zajścia w ciążę codziennie chodziłam na rehabilitację, teraz po ciąży jest o wiele gorzej, za duże obciążenie, ale nie mam jak się rehabilitować, bo nie mam z kim Ani zostawić.Dziś byłam załatwić sobie legitymację osoby niepełnosprawnej i kartę parkingową, bo to nam się przydaje bardzo. A Ty masz orzeczenie o niepełnosprawności ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i wrocilam z melanzu po sklepach - wozek wybrany - raczej, no chyba ze zmienie zdanie co sie nie zapowiada...baby design-sprint.I wcale nie taki ciezki...Filip ma duzo w nim miejsca - jest szeroki mimo iz gabarytowo tak jak teraz. Rozklada sie do calkowice lezacej opcji. Ma poleczke na soczek i -uwaga, uwaga-olbrzymi koszyk na dole :P 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monic87 napisał(a):
i wrocilam z melanzu po sklepach - wozek wybrany - raczej, no chyba ze zmienie zdanie co sie nie zapowiada...baby design-sprint.I wcale nie taki ciezki...Filip ma duzo w nim miejsca - jest szeroki mimo iz gabarytowo tak jak teraz. Rozklada sie do calkowice lezacej opcji. Ma poleczke na soczek i -uwaga, uwaga-olbrzymi koszyk na dole :P 😜

to co nie waży 10kilo tak jak na opisie piszę???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monic87 napisał(a):
szczerze to nie wydaje mi sie...czytalam wlasnie to ale jakis taki lekki sie wydaje...lzejszy niz ten co mam teraz a ten co mam teraz jest lekki dla mnie 🙂
moze ja strongman jestem 😎

hihihi może 😁 no też jak w Polsce będę to go zobaczę bo mi się podoba tylko właśnie ta waga niby duża 😮 no ciekawe jak to z nim jest 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku- nie ja nie mam grupy zadnej.Musze teraz uwazac i wzmacniac miesnie.Puki co to jednorazowe jest.Owszem jesli zaniedbam grozi to dyskopatia.A to co mi sie przytrafilo to moze byc jej poczatek 😞 Wiec musze teraz o to zadbac.

jesli chodzi o pomoc,mam ja i w takich momentach doceniam to ze jestemw Polsce,jest mama ktra moze mi pomoc.Niestety o wzieciu malego na raczki moge zapomniec 😞 Dzisiaj spalam dwie godziny,zasnelam z tego bolu i jak tylko szymcio mnie zobaczyl ,pierwszy raz tak mocno sie uradowal i wyciagnal do mnie raczki.Az lzy mialam w oczach.
O i mam wiesci .Dzisiaj moj synus pierwszy raz sam sie podniosl w wozku do siedzenia !! I non stop lezac ciagnie glowke do gory,jestem taka szczesliwa.I patrzcie kwestia jednego dnia 🙂

Nic zmykam bo na lezaco pisze i mi strasznie niewygodnie, buziolki milego wieczorka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...