Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gratulacje Evek dla Szymcia 🙂 jeden dzień wystarczył 🙂
Kurcze jak Ty biedna cierpisz, nawet synka nie możesz wziąć na ręce 😞 wyobrażam sobie jak musisz to przeżywać, do tego ten ból:/ mam nadzieję, że Ci zaraz przejdzie i nadrobisz zaległości z synkiem, wyściskasz go za wszystkie czasy, wytrzymasz jeszcze troszkę!!!! Bądź dzielna!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Joanna- dziekuje za slowa otuchy. Mam nadzieje ze jutro bedzie juz lepiej.
A kleik ryzowy dawalam do jogurcikow i deserkow bedac jeszcze niania w US 🙂 malutkiemu bardzo smakowalo a z kolei Szymcio ma odruch wymiotny ze wzgledu na kleistosc i gestosc.Sprobuj podac Blanusi do np jabluszka-jest bardziej leiste,pozniej sprobuj z gestrzymi plus jogurcik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hjeka kochane 🙂
Na poczatku Evek biedactwo juz gadalysmy, ale jeszcze raz ci napisze, ze bedzie dobrze. Trzeb to co w zalazku odrazu likwidowac jeszcze to zadaleko nie zaszlo wiec glowa do gory. Jestem z Toba !! 😘
Sobolinku dziekuje za te slowa- zawsze jak ktos tak do mnie powie to staje sie jeszcze bardzej silniejsza choc baaardzo zadko cos takiego slysze 😉
Joasiu co do chrzscin to fakt zaluje, ze bedzie jak bedzie. Naprawde chcialam zrobic obiad po u nas w domu, a teraz sama nie wiem czy jest sens. W sumie jest jeszcze dziadek Macka i jego maly brat- ona nie musi przychodzic i juz sama nie wiem. Jeszcze pomysle co tu zrobic 🤔
Temat wozkow widze wciaz bierzacy 😉 ja mam ten co Sobolinek i nie narzekam- Peg perego plikoswitch- jest czarny to jest niedobre bo slonce mocno lgnie do niego - wiec jak wybieracie wozki to radze tylko nie CZARNE 😉
Wczoraj po szczepieniu wszystko ok 🙂 ALunia nie goraczkowala, czasami cos zapiszczala przez sen no i widzialam, ze lerzala na tym drugim boczku caly czas. No i nakarmilam ja o 23 nie zmienialam pieluchy i tak spala juz w swoim lurzeczku do 6 AM puzniej kolo 8 znowu wrocilysmy do lurzka i prawie do 10 pospalysmy i teraz o 13 mi padla przy butli i jak narazie spi 😜 A dzis jak zauwarzylam, ze jak biore ja na raczki to jak naciskam na ta nuzke to zaczyna poplakiwac wiec chyba ja boli jak sie dotknie 😞
Joanna te kropelki to nie sa leki ( chyba musze jeszcze sprawdzic) to za poprostu zywe kultury bakteri takie jak w jogurtach masz. Moja doktor urodzila kilka miesiecy przedemna i mowi, ze podawala to na kolki itp i jej dziecko nigdy nie mialo problemow z brzuszkiem czy trawieniem. Ale tak czy siak zanim bede to podawac najpierw zaczne sama gotowac 🙂 i zobaczymy jak jej jelitka zaczna pracowac 🙂 To fakt, ze jak to lek to nie ma co trzeba bedzie czekac.
Monic u mnie Luska raczkuje bardzo swiadomie hehe do kazdego wymierzonego celu zawsze dojdzie, a jak jej zabraniam czegos to jest protest w nieboglosy heheheh. Za to mamama i dadada mowi czesto i czasami widze tylko, ze swiadomie np jak w nocy nie chce byc w lurzeczku to odrazu placzac mowi mamama 😉 O i co do pieluch to macie racje nie ma co rozbudzac dziecka, ale wiecie co Ala to ladnie sika bo pielucha taka pelna i pupa zawsze mokra 🤔 ale nie ma co sie dziwic jak od 19 do 23 zje 12 oz hehe
O i mamy ktore maja dziewuszki - myslalyscie o przekowaniu uszu dziewczynkom ?? Bo ja sie zastanawiam hmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak Nanusia ja cały czas planuje jej przekłuć, tylko jakoś nei mogę się zebrać, mogłam iść jak nie było upałów ale zapomniałam całkiem :/
No tak probiotyki są w jogurtach, przecież mówią w reklamach:p to trzymam kciuki zeby pomogły Ali! I super, że tak dobrze zniosła to szczepienie 🙂 to najważniejsze!
Z tym obiadem po chrzcie to pomyśl Nanka, chociaż ktoś będzie, ważne zeby to uczcić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek to dobrze, że u Ciebie to przejściowe kłopoty zdrowotne. Życzę Ci dużo zdrówka i dbaj o siebie kochana i jak masz pomoc w osobie mamy, to wykorzystaj wolną chwilę na rehabilitację. Dla tych naszych pociech warto być w miarę (piszę o sobie) na chodzie. Jak przychodzi taki dzień jak Ty dziś miałaś to nachodzą mnie myśli: kto się zajmie Anią, gdyby mi się nagle coś stało z nogą. Odkąd jest Ania na świecie myślę już innymi kategoriami i w zasadzie tylko o niej 🙂 Ale tak to już jest z nami mamusiami 🙂 🙂 🙂
Nanusia i inne mamusie chcące przekuć uszka swoim małym księżniczkom, nie zlinczujcie mnie 🙂, ale ja jestem zdecydowanie na NIE. Chcę żeby Ania sama świadomie zadecydowała o swoim ciele (przynajmniej w tej kwestii). Ja sama przekułam sobie uszy dopiero w wieku 15 lat jak dojrzałam do takiej decyzji (poszłam z mamą) i jestem wdzięczna moim rodzicom, że nie zrobili tego jak byłam mała. ALE TO JEST MOJE ZDANIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie!
Ale miałam nadrabiania - jej, aż musiałam podzielić to na 3 dni 😁 i udało się. Tematy jak czytam najróżniejsze - od sukienek ślubnych, przez kupki,ząbki, jogurciki po wózki itd.
Edzia i Evek - wspaniale, że ten dzień jeszcze przed Wami. Ja podobnie jak Asiula przygotowania wspominam fatalnie, załatwianie, stresy - może i też dlatego zwlekaliśmy tyle czasu, ale dzień jeden z najpiękniejszych w życiu, pamiętam, ze byłam w takiej euforii, że aż miałam dreszcze szczęścia na ciele 😁 coś w tym jest - jakaś magia. A i zmienia się jednak relacja, pamiętam, że w tydzień po ślubie pojechałam na wycieczkę do Pragi z ludźmi z pracy i płakałam z tęsknoty, za świeżo poślubionym mężem 😁, mimo iż byliśmy razem 10 lat i jeszcze żeby było mało, to skręciłam tam kostkę i nie wybraliśmy się w poślubną podróż marzeń, mimo iż pieniążki były, a miały być Indie...po wakacjach zaczęła się praca i kaska powoli rozpływała się. A sukienkę też miałam wymarzoną - szukałam po salonach, przymierzałam i nic, a gdy weszłam do takiego niewielkiego salonu, to na manekinie zobaczyłam suknię wyśnioną, no i okazało się, że za mała. Oczywiście szyli na miejscu i skusiłam się na uszytą za 3 tyś.-dwa lata temu - sporo kasy, a i jeszcze z sentymentu jej nie sprzedałam.
Joasiu - pięknie wyglądałaś na ślubie.


Jeśli chodzi o spacerówkę, to mam X -landera XA i jak pisała Sobolinek jest rzeczywiście szeroki, więc w skrajnych przypadkach jedno tylne kółko muszę wyciągnąć 😮 Ale ogólnie komfortowy, dobrze się prowadzi, świetnie skrętny i lekki jak na tego typu wózek. Mieliśmy też gondolę i się bardzo sprawdziła, a tego jasnego koloru też długo szukaliśmy i udało się. http://www.tiggle.ie/x-lander-x-a-travel-system-arctic-322.

Gratuluję też wszystkim forumowym zębalkom 🙂 i najlepsze życzenia dla tych świętujących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u Blanki ząbków nie widać, nie mówi też jeszcze mama 😞 a wasze Maleństwa już tak Was pięknie nazywają, ale za to rozpędziła się ostatnio i czołga, pełza do wszystkiego, do kabli pod stołem, porzuconego gdzieś w kącie kapcia, więc ogrodziliśmy jej miejsce poduszkami, bo nie można jej z oczu spuszczać.Co to będzie jak prawdziwie zacznie raczkować 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):

Dziewczyny jak u Was picie z niekapka, bo ja co jakiś czas próbuje i nic z tego, krztusi się strasznie...może powinnam codziennie próbować aż się nauczy?
:o

u mnie Jula nie daje rady ssać z niekapka więc na kubeczek nakręcam zwykły smoczek, co jakiś czas nakręcam niekapka dla sprawdzenia ale chyba jest za leniwa i jeszcze trochę poczekamy.

Ja spacerówkę zmieniłam już dawno bo Jula nie chciała leżeć w gondoli, dlatego przy wyborze sugerowałam się solidnym oparciem rozkładanym na płasko, duży kosz na zakupy nie jest mi potrzebny bo mam klatka w klatkę biedronkę 😠, no i skrętne przednie koła żeby się lekko prowadził bo lubię dalekie spacery.Mamy ten tylko w brzydszych kolorach i samą spacerówkę
http://www.youtube.com/watch?v=QCgMZlWOJgA

A co do kolczyków to chyba też poczekamy do czasu jak sama będzie chciała, niby im wcześniej tym lepiej, ale jak pomyślę że mam jej zadać ból to wolę później 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku co do przekowania uszek wlasnie sie pytam bo ja moze i bym poszla teraz, ale moj maz jest przeciwny temu. Powiedzial dokladnie tak jak ty, ze to jej decyzja i jej przezycie i fajnie bedzie jak bedzie to pamietac. Ja tez przekolam sobie uszy jak mialam 12 lat 😁 pamietam jaka bylam podekscytowana heheh moze to i racja, ze lepiej poczekac, znaczy sie bede musiala napewno bo maz mi nie pozwoli, ale zeby nie on to pewnie bym poszla niedlugo tak jak Joanna.
No dzis walsnie niedawno wrocilam z organicznego sklepu- kupilam marcheweczke, ziemniaczki i piersi z kury dla Alusi na zupke 😁 i wlasnie mam pytanko: jak gotujecie zupki to czy dodajecie tam oliwy lub maselka czy zupelnie bez ?? Wiem, ze kiedys pisalyscie, ale za hiny nie pamietam 😜 wybaczcie heheh o i te jogurty joyo baby to sa faktycznie po 6 miesiacu i sa z pelnego mleka - tez kupilam jak maja Ali pomudz w trawieniu to czemu nie 😁 pierw dam troszkeczke zobaczymy co sie stanie- brzoskwiniowy powinien jej smakowac jak narazie to jej ulubiony owoc. Dzis wlasnie w sklepie dalam Ale dla meza na szelki zeby ja ponosil bo mi ramiona odpadaly i wiecie co tak sie rozwyla w sklepie i rece do mnie wyciagala- nie bylo nawet mowy o uspokojeniu, a jak tylko ja wzielam do siebie to zrobila tylko yyyy i sie wtulila ehhh ta moja Alunia bezemnie nie wytrzyma minuty ehhhh Nic uciekam sie polozyc bo cos mnie plecy dzis bola po tym jej noszeniu 😜.
Milego dzionka kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień doberek 😉
Ania już nie śpi, ale gada na macie 🙂
monic - super, że idziesz z małym na basen. My dziś raczej siedzimy w domu , bo nie chcę z Anią wychodzić na ten upał. U nas ma być 33-34 stopnie w cieniu.Masakra jakaś.
Nanusia jeśli chodzi o wózek, to ja mam troszkę inny od Twojego (pliko P3) jest mniej wypasiony, bo to sama spacerówka, ale na takim mi zależało.
http://www.youtube.com/watch?v=uHjjo1aAOpM
W zasadzie to są podobne tylko Twoim można przekładać siedzisko i robić z niego gondolke. No i my mamy jakby 3 kolory: czarny, beż i srebrno szary. Super zestawienie nam się udało kupić, bo to wózek używany. Ja akurat sobie chwalę, bo się nie brudzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry dzień 🙂
Cześć Karola dawno Cię nie było 🙂 fajnie, że Blanka pełza 🙂 brawo! Każde dzieciątko w innej kolejności się rozwija 😁 pomału wszystkiego się nauczą ;D
Ja miałam uszy przebijane jak miałam 4 latka, bardzo się cieszyłam, płacz był, ale kto by nie płakał 🙂 przebijała mi mama. Mój mąż też za bardzo nie jest za, ale już ja go przekonam o ile będzie kiedy i gdzie jej przebić te uszka, bo od poniedziałku juz idę do pracy, więc czasu będzie mniej 😞 ;(
Wózki wypasione, a ten perego to rewelacja 🙂 jak fajnie się składa!
Monic zazdroszcze Ci tych wycieczek! Też bym z chęcią poszła dzisiaj na basen, ale u Nas nie ma odkrytego, poza tym sama bym sobie nie poradziła z Blanką 😞 zaraz przychodzi niania i jadę do żłoba dowiedzieć się co i jak! Potem zakupy i biorę się za tego torta nieszczęsnego:/ mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie!
Miłego dnia kochane :**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek mamusie 🙂
Sobolinku ja też oglądam ten wozek,co piszesz i bardzo mi się spodobał,ale na nowy to niestety nie mam kasy,a oglądałam używane i jakoś się boję ze jak coś się stanie to nie będzie gwarancji,kurczę ale mi się podoba i tak se chyba myślę że tan albo żaden inny,
Jeśli chodzi o kolczyki,to ja chcialam,szczegolnie wtedy jak kazdy myslal ze Zuza to chlopczyk,ale mój maz tez powiedzial nie ,swoja droga ciekawe dlaczego tak mówia..
Ja raczej na basen zmala nie pojde ,to za goraco dla mnie ,a co dopiera dla niej tymbardziej ze dowiedzialam sie ze u nas wycieli wszystkie drzewa na basenie i cienia brak,trudno posiedzimy w domku i jakos przetrwamy te 34 st.klima by sie przydala,a mi sie zepsula w aucie wiec napewno nigdzie nie pojade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka moja Ania też dostała we wtorek potówek i ma do dziś. Na główce i policzku.Na dodatek w miejscu intymnym ma małe odparzenie, ale już smaruję je clotrimazolem. Musimy wietrzyć nasze dzieciaczki 🙂
Ja najpierw dostałam od siostry moooocno używany peg perego atlantico i się w nim zakochałam, ale wstyd mi było nim jeździć, bo jest w katastrofalnym stanie. Po tym wóżku chciałam tylko peg perego , a jak zobaczyłam te plko 3 ze składaniem jak parasolka to już zgłupiałam ze szczęścia 🙂 No i znalazłam na necie fajny egzemplarz. A jeśli chodzi o wytrzymałość to są nie do zdarcia. Ten antlantico od siostry przeżył 2 dzieci i ma 9 lat i technicznie jest super sprawny, tylko wygląd plastiku i aluminium jest fatalny. Niestety nie da się z tym nic zrobić, a atlantico już nie produkują, a szkoda bo ten wózek jest ogroomny i bardzo wygodny w środku. Powiem Ci, że czasami można znaleźć super zadbany wózeczek. Pierwszy wózek Ani był Bartatina 3w1 też używany, ale wyglądał jak nóweczka i na gwarancji, nikt nie chciał uwierzyć, że jest używany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry dien 😁
my dopiero wstaliśmy Jula spała 13 godzin i jest nareszcie nasza wesoła Jula bo ostatnie dni to był sajgon przez te zęby, 3dni na rękach. robiłam wszystko żeby tylko jej ulżyć i zeby nie myślała o tych dziąsełkach 🙃
któryś dzień piszecie o upałach a u nas dopiero dziś jest 25stopni, ja to już tęskniłam za upałami bo mieszkam nad morzem a wstyd się przyznać że sie jeszcze nie kąpała, to w ciąży byłam częściej w morzu.
zaraz jemy i na plaże 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik to super, że Julcia już znowu taka radosna i już nie boli. Najgorsze dla na to patrzeć na nasze ciepiące dzieci i płakać z bezsilności 😞
Ty kochana leć na tą plażę i się wykąp bo ja z katowic jestem a już w tym roku 4 razy pływałam w morzu 😁 😁 😁 😁
A tak na poważnie to wiem o czym mówisz, moja siostra od czerwca siedzi z dzieciakami i u teściówki w gdańsku i strasznie narzeka na zimno i deszcze. Coś w tym roku pogoda nad morzem wyjątkowo nie dopisała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie co ale ze mnie czobek !! haha po obejzeniu tych filmikow o wozkach peg perego dopiero odkrylam ze mam kieszen na daszku i ze ten daszek ma suwak i sie rozpina i przerabia sie to na inny daszek !!! masakra jakas- juz tak mnie przydzumilo po tej ciazy 😜 😉
Dzis dalam Ali pare lyzek jogurtu i jej smakowal o i dziewczyny polecam wam kupilam takie jakby siatki i tam wkladasz jedzenie np banana i maluchy sobie same jedza 😁 swietna sprawa
tu macie linka jak to wyglada http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2738035 Julik tak myslalam o tobie jak twoja malutka nie chce jesc z lyzeczki to owoce swierze mozesz tam wkladac i mala bedzie sobie ssac, moze to bardziej polubi- naprawde polecam mala miala dzis ubaw, ze sama cos ciumkala 😁
Joasiu a co to za torcik robisz ?? bo juz zapomnialam o i napisz wrazenia co tam w zlobku sie dowiedzialas 😉
Julik ty jestes z Gdyni ja mam tam rodzine wlasnie Ali chrzestny z tamtad jest 🙂 nie wiem na jakim osiedlu mieszkaja ale moze znasz - nazywa sie Bartosz Palarczyk ?s wiat jest maly wiec moze akurat 😉 SObolinku ten wozeczek co ty masz jest bardzo przyjemny 🙂 i fakt tez czarny wybralam bo chodzilo o to zeby sie mniej brudzil i to akurat swietnie zdaje egzamin 🙂
Zuza wspolczuje upalow !! Ja przynajmniej mam w domu ochladzanie w standardzie wiec jak co to sie zamykamy na 4 spusty wlaczamy dmuchawe i jest ok. 3majcie sie tam jakos !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe nanusia niezła jesteś 🙂 Ale lepiej późno niż wcale 😁 Ja korzystam z tej rozpinanej budki, szczególnie jak świeci słońce a Ania leży poziomo, bo wtedy nie zasłania jej całkowicie. A wózeczek masz bardzo ładny i funkcjonalny.
A najbardziej to zazdroszczę Ci tego chłodzenia w domu. Też by się przydało bo skwar nieziemski.
Siatka jest super, ale nie dla nas,bo Anka na szczęście je wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w ten upalny wieczor ,u mnie aktualnie 26 st.Monic jak bylo na basenie ?podobno u nas jeszcze tylko jutro tak gorąco ,a od niedzieli gwałtowne ochłodzenie,w sumie szkoda bo zaczęłam si ejuz przyzwyczajac,a lato było nie zaciekawe,no i w niedziele planowalismy gdzies wyskoczyc,bo jutro znowu grill,zapraszam do Radlina jakby któraś miała ochotę,na sałatki i kiełbaski 🙂
Sobolinku oglądałam dzisiaj znowu te wózki,i podobał mi sie też różowy ale był aż w Częstochowie,byłam tez sklepie alle nie było za to bardzo podobny był z polskiej firmy Delti ,czy jakos tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka z tego co wiem, to są one w ALA MA KOTA W Katowicach, bo tam oglądałam.Tylko w sklepie na brynowie, bo mają 2 sklepy.
Ja też już prawie byłam zdecydowana na deltima DOT, ale jak szliśmy z nim do kasy to spojrzałam na kosz, do którego nie było dostępu jak Ania byłą w wózku. Dla mnie bez sensu całkowicie. I się wyleczyłam z DOTa 🙂 I całe szczęście bo on nowy i już cały chodził.W peg perego jakość jest znaaacznie lepsza, ale słono kosztuje 😞
I dziękuję za zaproszenie 🙂 My jutro jedziemy do teściów na pieczonki 🙂 I znowu mi Ankę rozpuszczą 😞 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...