Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kurcze wyszlam dzis na chwilke na dwor i teraz cos gardlo mnie drapie i w ogole dlabo sie czuje. Ssam tantuum verde i opilam sie herbaty z miodem i cytryna. Mam nadzieje, ze pomoze.
Mos smerfik wlasnie po kapieli wcina kolacje i powoli zasypia.
Ja to Wam zazdroszcze, bo bardzo bym chciala, zeby moj M sobie gdzies poszedl pobalowac... No, ale kumpli ma daleeeeeko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ależ komplmentów 🙂 W ogole te mamuśki nasze marcowe są takie wspaniałe, mądre, rozgarnięte i piękne - no nie zapominjąc oczywiście o Marcie, Ammi i m corazon 😘 😘 😘

Ja ze stanikami to mam o tyle dobrze, ze moja Siostra pracuje w salonie Triumphu i jest z niej też niezła braffiterka (a z wykształcenia nauczycielka wczesnoszk. 😁 😁 😁 ) - zawsze dobiera mi wspaniale dobrane biustonosze. I tak ja obecnie noszę rozmiar 85 C - lipa, prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja to taka wspaniala nie jestem. Dzis poklocilam sie z M. W sumie posprzeczalismy sie, bo ze mnie to okropna egoistka jest. Chcialabym sie zmienic. M ma racje, ze dla mnie najwazniejsze sa dwie osoby: Antek i ja sama. Nikt inny sie dla mnie nie liczy i ja sie z nikim nie licze... Tak mi wstyd 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia napisał(a):
Ja to taka wspaniala nie jestem. Dzis poklocilam sie z M. W sumie posprzeczalismy sie, bo ze mnie to okropna egoistka jest. Chcialabym sie zmienic. M ma racje, ze dla mnie najwazniejsze sa dwie osoby: Antek i ja sama. Nikt inny sie dla mnie nie liczy i ja sie z nikim nie licze... Tak mi wstyd 😞


Głask. Najważniejsze, że zdajesz sobie z tego sprawę i możesz nad tym popracować. Ja uważam, że każdy w jakimś stopniu jest egoistą. A wiadomo, że dla matki najważniejsze zawsze będzie dziecko. Ja też jestem okropną egoistką 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też tak na prawdę myślę tylko o małej... No ale nie ma co się dziwić, zawsze będą nasze dzieci na pierwszym miejscu...
Misia, a czemu byś chciała żeby twój pobalował?? ja to nie lubie jak moj wychodzi z kumplami i szlaja sie niewiadomo gdzie... po jakis barach...:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misia to ja Cie zdziwie i powiem ci, ze ostatni stanik jak kupowalam to byl 80 C.
co do facetow to moj nigdzie nie wychodzi z kolegami 🙂 taki fajny tyo faceta mi sie trafil...ja bez niego tez nie lubue wychodzic..pamietam jeszcze przed slubem wyszlam ja z kolezankami i on ze swoim kolega i mielismy wrocic do domu osobno...po chwili sie zdzwonilismy i wrocilismy razem 🙂
ja uwielbiam sie bawic z nim..
mam komputer 🙂 dane odzyskane 🙂)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ...wystawilam kolyske na allegro i poprostu to ci sie dzieje to jakas maskara...Codziennie dostaje maila z pytaniem czy sprzedam kolyske przed czasem i za jaka kwote...juz jest 140 zl a zostal jeszcze ponad tydzien.. 50 osob obserwuje aukcje...Nawet jakbym chciala sprzedac poza czasem to nie wiem komu, bo tyle chetnych,,,Az sobie mysle, ze moze ja zosatawie skoro tyle osob na nia waruje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MandraSala napisał(a):
Dzieki Dorotko 😆
A to odmrozone w lodówce mleko wystarczy ze podgrzeje w podgrzewaczu, tak? nie należy tego gotować przypadkiem?

Z tego co wiem zamrożone mleko należy wstawić do lodówki, żeby powoli się rozmroziło, by nie straciło swoich wartości. Tak samo nie wolno gotować, tylko wstawić do kąpieli wodnej i podgrzać do temperatury pokojowej. Wszystko po to, żeby zachować wartość mleka. Tak samo nie należy zbyt długo trzymać zamrożonego mleka, ponieważ jego skład zmienia się wraz z zapotrzebowaniem dziecka i po dłuższym czasie już może nie mieć takiego składu i wartości jakiej dziecko potrzebuje.
Marta świetna ta Twoja śmieszka. Mój Antek też się tak śmieje. Muszę kiedyś nagrać 🙂
Samantka jak jesteś z kimś 24 godziny na dobę to masz czasem ochotę pobyć samemu ze sobą. Zresztą mi jest przykro, że M nie ma tu kolegów i jest zdany tylko na mnie i moją rodzinę. W sensie towarzystwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No Misia to teraz rozumiem :P:P Ja jakbym myła z A. 24h/dobe to tez bym chciała zeby gdzies wydszedl... z reszta tak jest jak ma urlop... ale o teraz pracuje po 10h i dojazdy 2h... wiec mam go w domu praktycznie 3-4 godz na dobe, i idzie spac.. rano tez on wstaje to ja spie i wychodzi do pracy... i sie dzisiaj pokłocilismy.. a bylo juz tak dobrze.. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze raz dzieki, teraz juz wszystko chyba wiem o mrozonym mleczku. 🙂

Samantka to ja mam tak samo albo jeszcze gorzej, M widuje tylko wieczorami albo nawet i nie bo juz spimy jak przychodzi i jeszcze spimy jak wychodzi i to 7 dni w tygodniu tak jest, szkoda migowego okropnie i siebie rownież bo najbardziej czas lubie z M spędzać, w dodatku zaniedbalismy bardzo przyjaciół przez te jego egzaminy i prace, ale M juz tak ma ze nie potrafi wydrukować i ciagle ma nowe pomysly na nowe przedsięwzięcia, w pewnym momencie prowadził 4 firmy i jeszcze pomagał mi w mojej ale to była orła ponad ludzkie siły . Mam nadz ze kiedyś w koncu los nam to wynagrodzi i bedziemy miec spokojniejsze życie i wiecej czasu dla siebie 🙂 Czego życzę Wam wszystkim Mamusiom na brzuszku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mandrasala bardzo ważne żeby nie podgrzewać mleka za bardzo najlepiej do 37stopni bo traci swoją niezwykłą moc 🙂Najlepiej nastawić podgrzewacz do tej temperatury i powoli niech się grzeje. A w ogóle wiecie że niemowlęta nie wyczuwają tak różnicy temp. ja przeczytałam o tym całkiem niedawno i to by wyjaśniało dlaczego na oddziale poporodowym dawali nam zimne mleko do podawania dzieciom. Oczywiście z lodówki nie można podawać ze wzg. na gardło.
Marta a jaką kołyskę sprzadajesz?My też mamy kołyskę ale mała spokojnie może z niej korzystać bo jest w sumie duża drewniana dopóki nie będzie siadać,co raczej prędko nie nastąpi.Bardzo się zastanawiałam nad jej zakupem ale muszę przyznać że to akurat to był strzał w dziesiątkę. Nie wiem tylko jeszcze czy ją sprzedawać czy zostawić dla rodzeństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki Dorotko jeszcze raz, wsz informacje bardzo cene, mam nadzieje ze Alkowi rozmrazane mleczko posmakuje i co najgorsze nie zaszkodzi.... Bo wracac z trasy bym wolala nie musiec 😞 A pisalyscie ze dzieci mogą nawet wymiotowac po takim ... 😲

Ja bym kolyske zostawiła na Twoim miejscu bo rzeczy kupione nowe tracą sporo na wartości, a skoro planujesz wiecej dzidziusiow to po co potem kupować znowu nowe? Ja wszystko zostawiam tzn porzyczam na przechowanie koleżankom które teraz są w ciazy lub beda bo juz planuja drugie bobo, mam z przyjaciółkami taki układ ze sie wymieniamy wszystkim i tak kolyske i łóżeczko np. dostamam oddam i znowu pozycze 🙂 A waga nosidelko ciuszki które są za małe i zabawki które są jeszcze za duże porozdawalam, bo po co sie maja kurzyc u mnie w i tak juz przepelnionym schowku jak inne dzieci mogą z nich korzystać a mi sie miejsce nie marnuje. A drugi synek skorzysta z nich dopiero jak przyjdzie na swiat 😉 Oczywiście wszystkie dbamy podwójnie zeby oddać w stanie takim samym lub lepszym 🙂

Aleks ma juz ponad 70 cm i zaczyna mu byc ciasno w kolysce, ktora ma 80cm. Po powrocie zamieniam na łóżeczko juz. Gorzej ze gondola tez ma 80 a na spacerowke za wczesnie 😞 Bo Fasolek sie nawet nie unosi ani nie obraca co tu mówić o siadamiu dopiero 😞 A dziewczyny z długimi dzieciaczkami jak robicie?

Wróciłam znowu na Dady, potwierdzam- stokroc lepsze od Huggiesow i w "kieszeni" tez czuć spora różnice około 40% w stosunku do Pampers Baby activ które tez uważam za bardzo dobre. Szkoda tylko ze te Dady tak okropnie pachną ;(

BTW Odnośnie pracowitych mężów- mój wlasnie wrócił do domu i bidulek spi w salonie bo mama dzis i nas nocuje zeby sie wdrazac na te 3 dni które zostanie z Alkiem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dady są super. Fakt, że mają specyficzny zapach, ale wydaje mi się, że tylko przy otwarciu. Ja to ogólnie mam koszyczek przy łóżeczku i wyjmuję z opakowania pieluchy i trzymam w tym koszyczku. One ta się wietrzą i ja nie czuję tego zapachu, albo się już do niego przyzwyczaiłam 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny.
Ja też nie trzymam pampków w opakowaniu, tylko wyjmuje i układam w stosik na przewijaku.
Mam juz huśtawkę i to w tym kolorze, w którym zamawialam... no miał być kolor zmieniony, ale dostałam tą co chciałam... Mam nadzieję, że Nikolce się spodoba 🤨 bo na allegro była aukcja, że huśtawka nówka, bo dziecko nie chciało się huśtać... tylko zawieszki używane:P:P Ale mam nadzieję, że moja takim dzikuskiem się nie okaże, najwyżej przyzwyczaję stopniowo:P
I bardzo mi się też podoba krzeselko chicco polly magic http://www.bestforkids24.pl/towar/142/chicco-2011-polly-magic-krzeselko-lezaczek-2w1.html być może o tym też za jakiś czas pomyślę, bo i dla dużego dzieciaczka się nadaje:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Po waszych radach pogadałam z mężem i powoli 'podsuwam' mu małego 😉 wczoraj np. jak leżeliśmy to mu Wojtusia na nogi położyłam(tak,że mały leżał na kolanach,nie wiem czy wiecie jak;p) a ja leżałam obok i mówiłam do niego a Wojtuś do taty po swojemu gadał, później i tata coś tam mówił do niego,więc myślę, że powoli, powoli i będzie dobrze 🙂
A mój skarbek zjadł wczoraj o 20, obudził się o 5 na jedzonko i spał odo teraz bo właśnie się obudził 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasienko, bardzo, ale to bardzo się cieszę 🙂 🙂 Mam nadzieję, że tatuś zobaczy, że z Wojtusiem można miło spędzić czas i co najważniejsze daje mnóstwo radości, a nie tylko płacze 🙂 🙂 Musisz chyba mu właśnie pokazać jaki Wojtuś jest fajnym i pociesznym chłopczykiem 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...