Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gerda, ja tego krzesełka nie zamieszczałam chyba... widziałam takie u koleżanki na żywo i mnie nie zachwyciło... na zdjęciach wygląda lepiej.
Ja byłam na basenie, ale indywidualnie. mam zamiar isc na zajecia dla dzieci...
patii, a co masz na mysli mowiac ze Bartuś je same deserki? można jesc ale raz dziennie... podstawowym skladnikiem diety u takiego dziecka jest mleczko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
PAti moja Agatka ma przeszło miesiąc problem z kupą tylko ją akurat to bardzo męczyło. Próbowaliśmy Diclofloru, Debridatu, Duphalac'u. W sumie teraz to wszystko bierze lekarka kazała nam urozmaicić dietę bo prawdopodobnie mleko z piersi jest prawie w całości wchłaniane, z tym że moja jeszcze dostaje jedną butlę na noc modyfikowanego.Jadła już jabłuszko, dwa dni temu spróbowaliśmy ze śliwką ale nic to nie daje za bardzo. Choć 3 razy kupa była po dwóch dniach dzisiaj trzeci dzień rekord to 8dni bez kupy,ale wtedy czopek dostała bo strasznie płakała. Jeśli dziecko się nie skarży że kupki nie może zrobić to wszystko wporządku jeśli karmiony jest piersią.
MY nawet usg brzuszka mieliśmy ale wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata Agatka w ogóle się nie podnosi nawet siedzieć nie chce w leżaczku bujaczku tyle co przy karmieniu 10min wytrzyma. Głowy też nie trzyma,na brzuszku to się raczej wydziera zależy czy ma ochotę się podnosić,o przewracaniu nie wspomnę.Do siadu to jeszcze bardzo daleka droga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOROTA mój też od czasu od czasu dostaje mleko modyfikowane, bo chodze do szkoly i nie mam kiedy ściągnąc pokarmu gdyż mały ciągle chciał by jeść a jak sciągne to płacze że nic nie leci. Ostatnio trafiłam na nie miłą lekarke , kóra była na zastępstwie. Pierwsze ppowiedziała ze nie przyjmnie tego dzicka bo go nie zna! To ja podziękowałam i wyszlam, ona poleciała za mną mówiąc ze jednak go przykmie. Po badaniu brzuszka stwierdziła że kupke ma na pół brzucha, wsadziła mu caly palec do pupci.. Kazała zrobić mu lewatywe w domu, ja jej nie zrobiłam bo Bartus zrobił w ten sam dzień kupke po 2 tyg. I kurde jutro zowu będzie tydzien od jego ostatniej kupki, pruka cały czas smierdzaco.. już nie mam siły, nie wiem co mu podawać. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
samantka napisał(a):
BEATA napisał(a):
Niunia fotelik super pełen wypas, na pewno Pawełkowi będzie się podobać. Bardzo mi się podoba już kiedyś podobny oglądałam ale nie kupię bo mój mąż na pewno się nie zgodzi 😞

A czemu się nie zgodzi???

Pewnie jakbym się uparła to by się zgodził ale ja bym chciała żeby czasem od niego taka inicjatywa wyszła. A juz mu pokazywałam kiedyś taki fotelik i nic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
BEATA napisał(a):
samantka napisał(a):
BEATA napisał(a):
Niunia fotelik super pełen wypas, na pewno Pawełkowi będzie się podobać. Bardzo mi się podoba już kiedyś podobny oglądałam ale nie kupię bo mój mąż na pewno się nie zgodzi 😞

A czemu się nie zgodzi???

Pewnie jakbym się uparła to by się zgodził ale ja bym chciała żeby czasem od niego taka inicjatywa wyszła. A juz mu pokazywałam kiedyś taki fotelik i nic 🙂

A ja właśnie pokazalam mojemu ten polly magic i zaczełam tłumaczyc, ze on jako lezaczek i ze na teraz i nawet bedzie dobry jak mala skonczy 2 latka.. to on tylkop powiedział "fajny, no to kupimy" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
_dota_ napisał(a):
Samantka zapodaj przepisem 🙂

Trochę sałaty
pomidor
trochę kukurydzy z puszki
pół cebuli
wędzony łosoś
vinegret
salatę poszarpać na mniejsze kawałi, łososia też, pomidora i cebulę pokroić w piórka dodać kukurydzę i vinegret. Wszystko wymieszać...
Można też robić np. sałata, tuńczyk, jajko, pomidor, kukurydza, cebula, sos (jedna łyżka majonezu i 2 łyżki jogurtu naturalnego.
Albo wczoraj zrobiłam tez z makaronem:
Makaron, szynka w kostkę, kukurydza, cebula, marchew z tarki i sos (łyżka koncentratu, łyżka majonezu i 2 jogurtu nat., pieprz do smaku)

i takie sąlatki codziennie zamias obiadu 🙂
Moja mama na nich schudła już 10 kg!!! nie je chleba i ziemniaków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samantka fajne te sałatki, tylko muszę iść do warzywniaka i zapasów warzywek narobić. Ja startuję z wagą 70 kg przy wzroście 169 cm. Zalogowałam się dziś i wykupiłam abonament na takiej stronie http://vitalia.pl/index.php/mid/106/fid/1303/diety/dieta/reset/1. Wpisałam swoje preferncje żywieniowe i mają mi menu wysyłać na każdy dzień.Będę Wam wysyłać, jak przyśląmi jakieś fajne przepisy. Zobaczymy czy podziała. Moja waga docelowa to 60 kg.
Co do fotelika to ja myślałam, żeby kupić taki http://allegro.pl/arti-krzeselko-stolik-cesar-ii-kangurek-i-new-i1702494845.html. Chyba Gerda linka do takiego zamieściła. Martwi mnie tylko, że się nie składa. Ale zachęca mnie ten stolik, który można z tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja robie taka salatke. Salare lodowa rwe na kawalki, na ti rzucam tunczyka w kawalkach w sosie wlasnym, kolejno pomidor pokrojony w osemki, ogorek, papryka i cebula w piorkach. Calosc posypuje prazonym slonecznikiem i zalewam vinegretem. Nie mieszam, dopiero jedzac. W ogole robie to na talerzu plaskim, a nie w misce.
Co do vitali to moja kuzynka podobno stosowala i duzo schudla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, Ja tak szybko, bo Pawła trzeba myć. Było zajebiście, przecudownie, super ekstra. Majeczka super laseczka. Pawełek ją łapał za rączkę, macał po nóżkach ;-) Byliśmy na molo, na plaży na piwku. Marta i K. są jeszcze ładniejsi niż na zdjęciach ;-) Matko jakie Ona ma nogi 🤪 🤪 M. i K. super się dogadali. Koniecznie musimy to powtórzyć.
PS. podobno im nawet mój obiad smakował 😜 😜 😜 😜 😜 😜 Będą foty, ale nie dziś. Marta powiedz K, żeby mi trochę nogi wyszczuplił na Photoshopie, bo przy tobie to sumo jestem 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia ale Julcia swietnie siedzi!!!
Ja juz wolosy mam zrobione wszystko poprasowane, torba z rzeczami malej spakowana, jeszcze tylko jak zasnie mama musi sobie pazurki pomalowac i wszystkko przygotowane na jutro!!!
Mama jeszcze dylemat bo nie wiem jakie buty zalozyc!!!
Ale sie boje jutrzejszego dnia, caly czas mysle tylko o tym jak to bedzie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałam zwykłe krzesełko, bo wiem, że mała będzie krótko w nim siedziała, jest bardzo ruchliwym dzieckiem i nawet w leżaczku wytrzyma max 10 minut. I mam takie:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20140047

do tego tacka:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40076093

i nawet pojawiła się w ikei w gdańsku poduszka, bo wcześniej na stronie jej nie było. Ale to nawet mój brat wpadł i sam mi ją kupił:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90143392

Amelcia też już chce siadać. Ja się cieszę, bo przynajmniej przestała mi się w C wyginać. A poza tym ona większość czasu spędza na macie, gdzie ćwiczy wszystkie swoje mięśnie. Ciągle obraca się na brzuch, z brzucha na plecy, turla się, a nawet już pełza. Wiem, że gdybym zapinała ją w leżaczku to by tak nie ćwiczyła. No i jak już wcześniej pisałam to jest bardzo, bardzo ruchliwe dziecko i gdyby mogła to z chęcią już by biegała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia napisał(a):
Ale tu dzisiaj pusto...

Dorwalam sie chwile do laptopa.Pusto,bo mnie nie ma 😉Ale chyba ci to troche smsami rekompensuje,mam nadzieje:*:*Buziole dla Antosia i zdrowka dla Michasia 🙂A co do siadania,to P. babcia lekarza pytala,czy to nie za wczesnie...ze niby taka mala itd. A pan doktor odpowiedzial jej tylko,ze bogu tylko mozna dziekowac,ze takie zdrowe i silne dziecko jest 😁 😁 Niusia,fajnie,ze spotkanie sie udalo.Miska juz niedlugo powtorka 😁 😁 Mykam lulu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...