Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hejka

Rzeczywiście troszkę kwasu zostało wylane. Przykre to.. Niemniej jednak prawdą jest, ze nie da się wszystkich lubić, choc nalezy szanowac!!!
Ja już od dawna poczęłam traktowac forum jako miejsce konfrontacji tego, jak rosną dzieciaczki, bo "bliższych relacji" raczej nie da się zawiązać nie poznawszy kogoś "face to face", chociaż wiadomo - z niektórymi mówi się lepiej, z niektórymi gorzej. Ja po wielokroć nie zgadzam sie z rzeczami, o których piszecie i jednocześnie mam czesto wrazenie, że i niektóre z Was nie popierają tego, co reprezentuję. Ale tak to już jest... - nawet koleżeństwo stawia pewne wymagania. 🙂

Pati - nie używaj tylko np Debridatu, który stoi już otwarty od miesiąca: przeczytaj etykietkę, po rozrobieniu proszku z tą cieczą masz 30 dni na wykorzystanie leku. Nie wiem, jak jest z resztą specyfików, o których pisałaś.

Szarla ja tez poprosze przepisy, o których pisałaś: mail chyba jest w tabeli. A o jakiej książce pisałyście, ze taka good?

Co do jedzenia łyżeczką - my nauczyliśmy Patrysia w ten sposób, że wkładając łyżeczke do buźki (łyzeczka musi byc prawie płaska) "zostawialiśmy" mu jedzonko "wycierając" zawartość łyżeczki o górne podniebienie 🙂 Pomlaskał, pomlaskał, ale połykał 😜

Co do Królowej - śmieszne to 😁 😁 😁 😁 Marta jesli nas czytasz - to wracaj, szkoda Cię, jak królowa może abdykować 😁 😁 😁 😁 O rany, ale się uśmaiałam 🙃

Zachęcam też do obejrzenia: Boki zrywać!!!
http://www.youtube.com/watch?v=cNkp4QF3we8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=lich59xsjik&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=6OkcucXIuVI&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Misia KWP. A co do nakręcania się to ja zaczęłam robić i na mnie w pracy się dziwnie dziewczyny patrzyły. I słyszałam, że przecież słoiczki przebadane i w ogóle lepsze. Ja nie uważam, że lepsze bo ja wiem co gotuję i z czego. A co tam w słoiczkach jest to ja nie wiem. I fajnie jak smakuje dzidzi to co się zrobi.
Poza tym to moja potrafi sama sobą się zająć, nie potrzebuje opieki, więc mam czas zrobić coś dla niej 🙂. Dzisiaj zrobiłam marchewkę, jutro purree z ziemniaków.
Poszukuję jeszcze groszku, brukwi, brzoskwini, ale to pewnie dostane nie eko. Ale trudno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szarla ja juz przeszlam wszystkie slepy w moim miescie i niestety nie ma tutaj takich i zywnoscia ekologiczna, musialbym do Szczecina jezdzic ale to mi sie nie oplaca, no chyba ze bede przy okazji to wtedy jak najbardziej, ajak juz wroce do pracy to juz bede mogla zalatwiac przez taka pania Tereske bo ona ma obok siebie sklep eko i mowila ze jak cos komus bedzie trzeba to tylko dac liste i kase a ona kupi i przywiezie wiec super jak dla mnie!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my na szczepienie (odroczone przez chorobe) idziemy w czwartek. Ciekawe jak to bedzie!! No a pozniej we wrzesniu na wzw!
Ucze mala zasypiac w lozeczku i juz trzeci dzien walczymy i pomalutku widze postepy ktore polegaja na tym ze uz krocej placze zanim zasnie, moze za tydzien bedzie juz zasypiala tylko jak ja poloze... ha marzenia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak patrze dalej na przepisy dla dzieci od 7 miesiąca to i tak będę normalne kupowała, bo tam to są dziwne rzeczy. A poza tym to już będzie jesień i tych warzywek eko raczej mniej, tak mi się wydaje. Jest np. przepis na risotto z kurczakiem i jest oliwa, pierś z kurczaka, cebula, ryż do risotto, dynia, szałwia (pewnie tutaj nie dostane świeżej) no i litr rosołu domowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta moja natomiast jak zmęczona i leży gdzieś to krzyczy, że do łóżeczka chce. Dzisiaj tak się bawiła, zleciały 2 godzinki nie wiem kiedy i słyszę krzyki. Idę sprawdzam pieluchę, chcę dać cysia, a ta dalej się wierci. Patrze na zegarek, a tutaj 2 godzinki minęły. Zaniosłam ją szybko do łóżeczka, wzięła swoją pieluchę na twarz i śpi mi już 1,5 godziny 😁.
Tylko że ja zawsze twierdziłam, że trafiło mi się dziecko jak ślepej kurze ziarno. A ja nigdy dzieci nie chciałam mieć i nie potrafiłam się zająć obcymi dziećmi. Nawet na ręce nie brałam. I wiem, że jakbym miała teraz do czynienia z dzieckiem które płacze to nawet nie umiałabym uspokoić 😞((. Panicznie boję się ząbkowania jak tak Was czytam. Chociaż może ze swoim dzieckiem jest inaczej i sobie poradzę 🙂. Albo przejdziemy przez to bezobjawowo :P
No ale jak już Amelcię urodziłam to coś we mnie pękło i strasznie podniecam się nie tylko swoim, ale też innymi dziećmi i z chęcią biorę na rączki 😁. No i nie mogę patrzeć na krzywdę jaka się dzieje niektórym dzieciom 😞. I się rozpisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak to juz czasem bywa ze poki nie ma sie swoich dzieci to inne malo co Nas obcjhodza. Ja akurat to od zawsze bym "zjadla" kazdego napotkanego smerfika, no ale teraz to Kornelka jest calym moim szczesciem, ale inne dzieciaczki nadal robia na mnie ogromne wrazenie!!! Moja kolezanka natomiast niecierpiala dzieci (doslownie) dopoki sama nie urodzila (czysta wpadka) a treaz chodzi i zaczepia kazdego malucha, a bo ten sliczny a ten ma super oczka tamat usteczka inna wloski itd itp.
Szarla doczytalas mojego posta o miom dzisiejszym snie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko no ubawiłam się 😁. Haha, a ja w ogóle zrobiłam zdjęcie młodej w opasce i chciałam wrzucić, że do Korni podobna i zapomniałam. Zaraz to zrobię 🙂. No moja też już wie, że jest drugi boczek i ładnie się przewraca. No i po 3 rehabilitacjach wie, że ma nogi i stopy 🙂. Jeszcze ich do buzi nie pcha, bo nie umie, ale mam nadzieję, że niedługo to zrobi.
W ogóle widzę efekty, bo miała strasznie te nóżki napięte, a teraz ma bardziej rozluźnione i trzyma je w górze, a nie wyprostowane. Oczywiście nie jest jeszcze do końca dobrze, bo jak wkurzona to dalej tak robi, ale jest o niebo lepiej 😁. Myślę, że masaże tutaj sporo zrobiły, bo ona to spięta była.
I nie wiem czy nie wypalę z czymś głupim, ale wydaje mi się, że dzieci może boleć to napięcie. Bo odkąd młoda już tak się nie napina to zaczęła się ostro uśmiechać i śmiać. Tak jakby wtedy ją bolało i do śmiechu nie było. Teraz jest taka pogodna 🙂. A to dopiero 3 zabiegi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie tamto zdjęcie, pewnie w komórce. Poszukam później, ale znalazłam takie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja wrocilam od dentysty i dopiero za pol roku na wizyte kontrolna 😁 😁 Boze,jak ja nie cierpie znieczulenia!!Szarla mowisz,ze Amelia taka grzeczna...to kto misia wykonczyl?Tata? 😁 😁 A co do jedzonka,to gdyby u nas to wszystko nie bylo tak chemia naszpikowane,to bym z checia sama malej porobila.Tyle,ze jak na ironie u nas robione samemu wychodzi drozej niz sloiczek 😁 😁 Dorota ja w sumie od samego poczatku(jeszcze jak Julka w brzusiu byla)swietnie dogadywalam sie i zgadzalam z Misia.Moze to dlatego,ze mamy podobne charaktery i lubimy te same klimaty.Ale to przeciez nic zlego prawda?Niusia mi tez chyba alkoholizm grozi hihi 🙂 🙂 Cos jeszcze chcialam napisac...A wiem.Co do paczek ze szpitala,to my chyba najlepsza dostalismy-recznik,3 pieluchy tetrowe,szampon,oliwka i zel o kapieli johnson baby,sudocrem,2 paczki chusteczek johnson baby,jedna z pampersa i paczka pieluch 0 😁 No i pelno kuponow i znizek i karta do odebrania nastepnej paczki...i tam tez pelno wszystkiego bylo 🙂
Szarla Amelka jest cudna 🙂A te oczka moga zauroczuc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monisia bo ta mała spryciula nie dosięga do karuzeli żeby w nią pouderzać i bierze misia i nim naparza :PP.
A co do paczek i słoiczków to w Londynie chyba wszystko lepsze, ja już o naszym kraju wypowiadać się nie będę, bo szkoda moich nerwów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelka przesłodko wyglada w tej opasce!!!
Nie pamietam czy o tym pisalam wiec najwyzej sie powtorze my wczoraj wlasnie obnizylismy malej lozeczko! I teraz tak fajnie wyglada!! Nawet zrobilam jej zdjecie i wyszlo jakby za kratkami siedziala!!!! Moze pozniej wstawie!!!
atak wogole to moja mala spi juz dwie godziny 🤪 🤪 🤪 nie zapeszajac!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już po długaśnym spacerze. W "międzyczasie" zaszłam do pracy i zaległy urlop wykorzystałam. Wychodzi, że w połowie września musze wracać. No i odwiedziłam koleżankę, która ma córcie 4 tygodnie młodszą od Krystianka. Mały był zdziwiony i przestraszony. Ale ciągle jest tylko ze mną i nie przywykł do ludzi a zwłaszcza do dzieci. No ale na szczęście po chwili już fikał z małą Natalką na macie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
haliszczanka napisał(a):
Jeśli chodzi o kaszę manną dla dzieci to ja znalazłam takie coś http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/produkty/produkt/kaszka_mleczna_manna.aspx
Nie wiem jednak czy to nie zawiera cukru, czy może jest to kasza manna w czystej postaci.


Tez ją widziałam ale pediatra powiedziala zeby zacząć od bezmlecznej cokolwiek to znaczy. A o co chodzi z tym glutenem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...