Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jejku dziewczyny współczuję wa tego ząbkowania. JA chyba wolałabym teraz przez to przechodzić niż jak będę do pracy chodzić.
SAMANTKA mam taki poradnik obserwacji dziecka autor jakiś dr z KLnikiGastroenterologii i Żywienia Dzieci Akademii Medycznej w Warszawie i tu jest napisane że dziecko powinno w 6miesiącu 5posiłków w wielkości od 150-180 4razy dziennie mleko ew. z KLEIKIEM bezglutenowym, 1 raz dziennie zupkę jarzynową z mięsem bez wywaru,lub inny obiadek. W 7mc to samo tylko zamiast mleka kaszkę.
Wydaje mi się że 5posiłków starczy ten owoc może dawaj między posiłkami. Ja chcę dawać tak samo jak ty,dzisiaj AGAtka będzie jadła 5 razy w tym 2butelki+3razy piers. Spróbuję jej też kaszkę i obiadki wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzięki Dorotko:*:* To w takim razie nie będę zastępowała jej posiłku owocami, bo i tak zje kilka łyżeczek i więcej nie chce... Teraz już wcina kaszkę i już jest padnięta.
Gerda ja wiem o co Ci chodzi 🙂 My tez pewnie płacze przy ząbkowaniu jakoś zniesiemy, bo mała dawała nam nie raz popalić i to od razu z grubej rury:P:P Chociaż ostatnio (odpukać) Jest ok 🙂 Nie było ostatnio tak, że nie mogłam jej uspokoić nawet na rękach :P Chyba dorasta ta moja córcia:P:P hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny.
Ja znów tylko na chwile. My ciągle u rodziców i cały czas was podczytuje choć rzadko się odzywam. Witam nowe mamusie, gratulacje za odwagę do ujawnienia się 🙂
Szarla, super fotki z ząbkami Amelki.
Ja też się boję ząbkowania, choć Krystian jest małą marudką. Poza tym wydaje mi się, że coś się zaczyna dziać. Krystuś już od dawna ślini się mocno i rączki pakuje do buźki ale od 2 dni jest jakby gorzej. Szoruje tymi rękami non stop, zaczął śmiesznie cmokać, ciągle mieli językiem jakby coś miał w buzi. No i śliną aż się krztusi czasem. Mam nadzieję, że jak to ząbkowanie to nie będzie strasznie źle. Monisia trzymaj się i ucałuj mocno Juleczke. Trzymam za nią kciuki i wierzę, że ząbki są tuż tuż.
Tuśka, nie dołuj się. Ja mam to samo. Teraz u rodziców w miarę odpoczywam. Ale tak na codzień to z wszystkim jestem sama. M. mało zajmuje się dzieckiem choć twierdzi inaczej. To, że do dziś ani razu nie zmienial mu pieluchy niech będzie dowodem 🙂 No ale ja jestem zbyt ustępliwa i ciężko się ze mnie wyciąga różne rzeczy. Więc nic nie mówie i udaje, że wszystko ok. Choć czasem mam ochotę, żeby zniknąć i mieć chwilę dla siebie. ALe nie łamiemy się Tusia, wszystko dla naszych skarbów 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samanta jak patrzę na awatar to Nikusia się tak mocno zmieniła ;-) Pawełek chyba zaczął ząbkować, bo od wczoraj marudny jest i wszystkich i wszystko je, ale aż boli tak dziąsła wbija. Mam nadzieję, że szybko pójdzie. Póki co tragedii nie ma, ale mimo wszystko jakiś taki nie Pawełkowy się zrobił ;-( Co dajecie maluchom przy tym ząbkowaniu? Na ból oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak czytam Was o tym ząbkowaniu, to chyba u nas już też, od 3 dni Filip jest bardzo nieznośny, a dziś wieczorem to nawet ja nie potrafiłam Go uspokoić, ehhh musimy przetrwać to ząbkowanie.
U nas kupy są zawsze praktycznie takie same, raczej musztardki 🙂) ale śmierdzące masakrycznie.
Trzymajcie się cieplutko, nie wiem czy dam radę być z Wami przez weekend. Jakby co to do wtorku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Wam again 🙂
Witam Cię Olinku. Twoja ksywka kojarzy mi się z bajką Olinek-Okrąglinek 🙂)))
Niunia ja na ząbkowanie kupiłam właśnie Dentinox, bo w aptece pani powiedziała, że jest najsilniejszy. A do tego masuje Młodemu dziąsła szczoteczką Nuby i swoim palcem, bo on to strasznie lubi. A poza tym do buzi idzie wszystko co tylko możliwe, łącznie z kocimi uszami i łapami :P ten mój kocur to ma cierpliwość. M się śmieje, że jak Młody raczkować zacznie, to będziemy go wyciągać spod łóżka, bo za kotem tam pójdzie 😁 Oprócz tego to mi mały gadżetomaniak rośnie. Najlepsze do zabawy są pady od konsoli, myszka od kompa, iphone mamusi, a ostatnio dopadł e-papierosa... no masakra jakaś. Dziś to iphone był cały wylizany i obśliniony, a Antonio namiętnie próbował grać w Cut rope 😉 hehe ubaw miałam.
Dobra idę spać, bo za godzinkę trzeba wstać... dziś rano to pytałam My czy ja w nocy do Tosiaka wstawałam, czy mi się śniło. Bo taka nieprzytomna w nocy byłam.
No to pa!
Tusia już jutro Ci odpiszę ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
olinek napisał(a):
Z tego co zauważyłam to jak przychodzi weekend to pustki się robią na forum 😞Mam pytanie do dziewczyn,które karmią modyfikowanym mlekiem.Wasze dzieci też raz na jakiś czas robią zielone,śmierdzące kupska?Nie ma w niej śluzu albo krwi ale ten zapach i kolor mnie niepokoi

mój mały robi podobne taki rodzaj kupy podobno oczyszcza jelita ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam, dziś noc spokojna. Pobudka o 7. Boli mnie strasznie brzuch i już nie mogę spać dalej ;-( Jakbyście chciały zobaczyć głodzone dziecko, które cały dzień nic nie jadło i musi rzucać się na Flipsy to proszę tu jest ;-) http://imageshack.us/clip/my-videos/192/1ek.mp4/ (Oczywiście jadł cały dzień ;-P)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niunia26 napisał(a):
Witam, dziś noc spokojna. Pobudka o 7. Boli mnie strasznie brzuch i już nie mogę spać dalej ;-( Jakbyście chciały zobaczyć głodzone dziecko, które cały dzień nic nie jadło i musi rzucać się na Flipsy to proszę tu jest ;-) http://imageshack.us/clip/my-videos/192/1ek.mp4/ (Oczywiście jadł cały dzień ;-P)

Pawełek to wygląda jakby chciał i kamerkę zjeść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny. no u nas pierwsza pobudka była 5.30 ;-) myślałam, że mi cycki pękną 😜 Alan zjadł i jeszcze do 7.30 ;-)
u nas sukces, bo wczoraj A. usypiał młodego iii zajęło mu to tylko 25min. 🤪 Przez 2 wcześniejsze dni dochodziło do godziny..
a no i jak A. wróci dziś z roboty to powiem mu, że kładzie spać małego on, bo wtedy młody dłużej śpi.. bo jak ja go kładłam spać to tak góra do 3.00 mi spał..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niunia czemu Ty nie karmisz Pawełka 😉 Super zajada flipsy, jak by mogl to by mamie reke zjadl!!!!
Tuska ciesze sie ze u Was juz lepiej z zasypianiem i ze mozesz chociaz to przekazac na barki meza, a zobaczysz jaki bedzie dumny jak dojdzie do kilku minut w usypianiu synka!!!! Olkask dla Was!!!
U nas noc tragiczna!! Mala zasnela po 23 (wciza ryczac) przez sen do 1 plakala i piszczala, o 1 pobudka zjadla i znow do 5 przez sen placz i nawet smoczkiem przez sen tarla po dziaslach! Kolo 5 dopiero zasnela spokojniej ispala do 7! jestem nie wyspana i glowa mi peka!!!
A rano obejrzalam dziasla w nadzieji ze moze juz, no ale dalej nic! Tylko po lewej stronie w miejscu jedynki ma mocniej obrzekniete i zaczerwienione, wiec mam nadzieje ze juz niedlugo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Super Tuśka cieszę się bądźcie konsekwentni wygoda zasypiania dziecka w swoim łóżeczku samego jest ogromna.
Agatka jeszcze śpi,ale na śpiocha już mi dwa cycki opróżniła więc będą chyba dzisiaj trzy butelki pierwszy raz. A wczORAJ ściągnęłam jednego po 9h bo do rana bym nie dała rady i było tylko 60ml,także szybko mi podaż spada tak jak przypuszczałam.
Co do wymiany pieluch to mój J. zmieniał od początku b.dużo. Kupy nie kupy..Na kupę to my zawsze się cieszymy obojętnie jaki ma kolor i jak jest śmierdząca. W ogóle jeśli chodzi o ojca to z czystym sumieniem mogę powiedzieć że wybrałam najlepszego jakiego mogłam znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...