Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Niunia Pawełek pewnie będzie zauroczony karuzelą 🙂. Haliszczanka no nie ma problemów, teraz mało dzieci ma problemy z bioderkami. Ja nie wiem czym to jest spowodowane, ale ja miałam problemy jak byłam mała, dużo znajomych też miało. Co słyszę to ktoś miał, a żeby teraz dzieci miały to już się tak nie słyszy. Może to przez te pieluchy tetrowe? Ja moją próbowałam ze dwa razy pieluszkować, ale zapominałam później. Podobno ważne żeby się wałeczki na udach tak samo układały na jednej i drugiej nodze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć dziewczyny... My z małą dzisiaj spałyśmy do 11h30.. 🙂 Ale sie rozpisałyście 🙂 Nadrobię to trochę póxniej bo nie mam za bardzo czasu teraz...
Misia tu masz jak przyrzadzic szpinak http://www.tipy.pl/artykul_1527,jak-przyrzadzic-szpinak.html Ja robię na patelni ale bez czosnku jak tam jest... i robię ze śmietaną... pycha 🙂 🙂 Czasami łączę też szpinak ze śmietaną z puree z ziemniaków,... niebo w gębie 🙂
Dobra musze skonczyc sniadanie i lece po cos na obiad 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Niunia a moja jakos nie jest zachwycona ta karuzela...Ale moze to dlatego, ze szybko sie czyms nudzi..Twoj Pawelek napewno bedzie sie cieszyl.. A co do baterii to ja tez sie zdenerwowalam jak mi przyszla.
A my bylismy u neurologa..Okazuje sie, ze nie ma napiecia miesniowego, ale jest asymetria ulozona.Wynika to z tego prawdopodobnie, ze tak lezala juz w brzuszku. Mamy wykonywac cwiczenia w domu i za miesiac przyjsc do kontroli. Jesli nie bedzie poprawy to czeka nas rehabilitacja 😞 Ale mam nadzieje, ze poprawa bedzie...
Teraz Majeczka zasnela a ja mam czas dla siebie...A mi sie wyjatkowo nic nie chce dzisiaj robic. Spi na brzuchu, wiec pewnie 4 godzinki bedzie spala..Uwielbia tak spac i zawsze spi bardzo dlugo na brzuszku.
Co do wagi to Maja wazy rowno 6 kg, wazona byla wczoraj a urodzila sie 3200 g 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
Niunia Pawełek pewnie będzie zauroczony karuzelą 🙂. Haliszczanka no nie ma problemów, teraz mało dzieci ma problemy z bioderkami. Ja nie wiem czym to jest spowodowane, ale ja miałam problemy jak byłam mała, dużo znajomych też miało. Co słyszę to ktoś miał, a żeby teraz dzieci miały to już się tak nie słyszy. Może to przez te pieluchy tetrowe? Ja moją próbowałam ze dwa razy pieluszkować, ale zapominałam później. Podobno ważne żeby się wałeczki na udach tak samo układały na jednej i drugiej nodze 🙂

Mama mi mówiła, że kiedyś się tak nie mówiło dużo o tym, że trzeba kłaść dzieci na brzuchu a to przecież bardzo ważne dla bioderek. I moja siostra właśnie miała tą dysplazję stawów biodrowych. No i teraz generalnie mamusie są bardziej uświadomione i wiedzą na co zwracać uwagę. Ale córeczka mojej koleżanki (ma teraz 7 miesięcy) ma problem z bioderkami i musi przez 3 misiące teraz nosić taką wielką poduchę między nogami w dzień i w nocy. Strasznie się z tym męczy, bo ma ograniczone ruchy i nawet siedzieć jest jej ciężko. Na pierwszej kontroli było wszystko ok,a jak poszli na kolejną to właśnie tą poduchę dostali. Dlatego jestem trochę przewrażliwiona w sprawie bioderek, żeby nic nie przegapić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny. Jestem nowa więc witam wszystkie bardzo serdecznie. Właśnie się o was dowiedziałam i widzę że służycie sobie radą. Mam problem z noskiem mojej małej kruszynki. Praktycznie codziennie muszę usuwać nieczystości z jej noska bo ją podczas spania zatyka. Na katar mi to nie wygląda. A jak byłam u lekarza to mi kazał czyścić nos wodą morską i gruszką ale przecież jak długo można 😞(( już ponad miesiąc i nic nie przechodzi, dzień w dzień to samo. Idę w piątek do szczepienia ale do innego już lekarza. Zobaczymy co powie. A czy któraś z was miała podobny problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gość napisał(a):
Cześć dziewczyny. Jestem nowa więc witam wszystkie bardzo serdecznie. Właśnie się o was dowiedziałam i widzę że służycie sobie radą. Mam problem z noskiem mojej małej kruszynki. Praktycznie codziennie muszę usuwać nieczystości z jej noska bo ją podczas spania zatyka. Na katar mi to nie wygląda. A jak byłam u lekarza to mi kazał czyścić nos wodą morską i gruszką ale przecież jak długo można 😞(( już ponad miesiąc i nic nie przechodzi, dzień w dzień to samo. Idę w piątek do szczepienia ale do innego już lekarza. Zobaczymy co powie. A czy któraś z was miała podobny problem?

U nas, jak bylismy na pierwszym szcepieniu, to lekarz powiedział,że mały ma sapkę. Jak powiedziałam, że czyszczę Grzesiowi nos Fridą, to lekarz powiedział, że im rzadziej tym lepiej. Powiedział, że jak często się ten nosek czyści to więcej się tej wydzieliny produkuje. No mi przestałam tak często tej fridy używać, ale nie wiem czy jest poprawa,bo od tamtej pory jeszcze u lekarza nie bylismy. jednak na moje ucho wydaje sie, że jest lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haliszczanka dzięki za odpowiedź odnośnie bioderek. Będę bardziej na to zwracała uwagę 🙂. A u nas na burzę się zapowiada, ale jeszcze jej nie ma. Mogłoby się troszkę schłodzić. Dobrze że w pracy mnie nie ma, bo tam jest na pewno teraz armagedon 🙂 Hyhy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się tak wydaje. Ale z drugiej strony ona budzi się mi w nocy bo ma nos zatkany i np. ta noc była ciężka bo się ciągle budziła a ja nie chciałam już w nocy ją gruszką maltretować ;((( dopiero o 6 rano użyłam tej wody i gruszki 😞( tylko zastanawiam się od czego te nieczystości ;( kaloryfery nie działają na pole z nią chodzę więc suche powietrze odpada. Chyba że jakaś alergia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Witam nowa mame!
Ja nie mam problemow z noskiem wiec nic nie moge doradzic ale moze faktycznie samo zakrapianie cos przyniesie. No i napewno konsultacja z innym lekarzem!
Ja tez waze mala tylko przy szczepieniu tak do lekarza nie chodzimy chyba ze mamy jakis problem.
Jesli chodzi o agugu to ja bardzo chetnie załoze takie konto bo tutaj cos mam problem z dodawaniem zdjęć! 😞
Moja mala spi juz prawie dwie godziny, ale budzi sie co jakis czas i tak załosnie placze. Moje biedactwo! Wiedzialam ze po szczepieniu beda cyrki! Ciekawe jak jutro bedzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja też czyszczę nosek tylko wtedy, kiedy zauważę "ciągnącą sie" potrzebę 😜 a robię to FRIDĄ, mam tez sterimar z aplikatorem w sprayu, ale uważam, że ten przyrząd ma zbyt wysokie ciśnienie dozowania.

Ja wolę zamieszczać fotki Patryczka doraźnie 🙂 Ale Wasze piękne pociechy z radoscią podziwiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Któraś pisała o asymetrii ułożeniowej. Możesz napisać coś więcej, jakieś objawy? Bo mój mały upodobał sobie lewą stronę. Ciągle głowę trzyma w lewo stronę zwróconą i się złości jak próbuje go przekręcać. Turla się też w zasadzie tylko na lewo. I tak się martwię, czy to nie asymetria. A wizyta u pediatry za tydzień więc wtedy podpytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawajka moja też kiedyś tylko w jedną stronę - prawą się obracała. Pozmieniałam jej wszystko w domu co mogłam np. przewijak z jednego boku łóżka na drugi, też spała w związku z tym po drugiej stronie łóżka. Po dwóch dniach patrzyła i obracała się tylko w lewą :P. A teraz już w obie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...