Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Blue napisał(a):
MonisiaD napisał(a):
szarla napisał(a):
A moja właśnie odwróciła się na macie na bok i ogląda TV. Tak ją ciekawi telewizor jak nic innego. Będzie z matka seriale męczyć :PP

U nas tez maniak telewizyjny rosnie.mamamichala temperatury nie ma-36,9.A jutro jeszcze szczepienie..echhh


Tylko, że dzieci do 3lat nie powinny oglądać tv. 😜


Powinny 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
szarla napisał(a):
mamamichala napisał(a):
Jak już jestem a Hanulka śpi, to zapytam jeszcze o jedno - czy ma któraś z Was pomysł jak nauczyć małą pić z butelki??? Nie chce za nic, kilka razy zostawała z tatą to płakała, zasypiała plącząc a butelki z mlekiem czy herbatką za nic, tak śmiesznie memła ten smoczek, wypycha języczkiem, a jak cysia złapie to już koniec. Albo ja źle ją uczę (czy tato), albo taki typ, tylko co będzie jak trzeba będzie do pracy?? strach pomyśleć 😉


Moja jakoś nie miała problemu z butelką. Cały dzień jest na piersi, a na noc daję modyfikowane i czasami po butelce, albo nawet w trakcie jest płacz że chce cysia. Wtedy dopiero zasypia. W ciągu dnia też przysypia przy piersi i również boję się co będzie później. Panicznie boję się odstawienia od piersi, bo zacznie się jeden wielki ryk 🙂. [/quote

Moja też wieczorem po butelce dostaje pierś na zaśnięcie. My co do picia to butelki już mamy opanowane choć jak była mniejsza to się krztusiła. Teraz chętnie ciągnie i butelkę i cycka a przez 2 miesiące dokarmiałam ją SNS Medeli bo bałam się że się do butelki przyzwyczai i po tym piersi mi nie będzie chciała czyli nawet przez rurki potrafi pić. hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niunia26 napisał(a):
Edzia super, jak to przeczytałam to miałam Pawła na kolanach i mówię do niego " Pawełku Kornelka jest zdrowa, bo jak się urodziła to miała problem, ale już jest dobrze" a Paweł na to Auuuuuuuu ;-)
Bardzo się cieszę, na prawdę ;-)

Wyobraźcie sobie, że niedawno przyjechał kurier i przywiózł mi nową karuzelę i zabrał tą uszkodzoną ;-) Facet mi nawet nie napisał nic, tylko wysłał nową. jednak pożąda firma ;-)

A filmik z Pawełkiem chcę do roku prowadzić, dlatego na końcu jest napis c.d.n. ;-)
Coś ostatnio Pawcio nie chce jeść mleka i się zastanawiam, czy mu jednak nie dać spróbować marchewkę. Ma już 3 miesiące i tydzień, chciałam czekać do 4 jak jak pediatra kazała, ale on już nie chce jeść ;-( No nie wiem muszę to przedyskutować z M.

Ja znów dwie godzinki poopalałam, bo dzidzia spała, teraz sobie leży w kojcu i się przegląda w lusterku i mi śpiewa ;-)

Idę wziąć prysznic i lecimy do pracy po tatusia ;-)
Do później.

PS. Blue pisałaś ostatnio o opalaniu, wpadaj do mnie na taras, tu Nas nikt nie widzi. Przynajmniej moje nogi z rozstępami i ogromy wancioł mogę opalić ;-)



Moja też ma awersję do mleka!! 😁 No ja bym wpadła tylko ciepło by musiało być 🤪 i jeszcze ten olejek nie przyszedł 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarla napisał(a):
Blue napisał(a):
MonisiaD napisał(a):
szarla napisał(a):
A moja właśnie odwróciła się na macie na bok i ogląda TV. Tak ją ciekawi telewizor jak nic innego. Będzie z matka seriale męczyć :PP

U nas tez maniak telewizyjny rosnie.mamamichala temperatury nie ma-36,9.A jutro jeszcze szczepienie..echhh


Tylko, że dzieci do 3lat nie powinny oglądać tv. 😜


Powinny 🙂.


Nie, bo to im w niczym nie pomaga, tylko psuje wzrok 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczęta 🙂 Nadrobię później co naskrobałyście, bo czasu brak... Zaraz idę do koleżanki... W końcu... jakoś brakuje mi pogadać z kimś innym niż mój A. moja mama i rodzina... 🙂 🙂 JAk wrócę to nadrobię... pewnie będzie tego sporo 🙂 To miłego dnia dziewczyny!!! :*:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia to właśnie też zrobiłam. I tak nic ciekawego nie leci :/. A jak już widzę Sędzie Anne Marie W., albo Sąd Rodzinny to mi się drobne w kieszeni nie zgadzają. Idę do mojego Kodeksu pracy. Miłego dzionka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam po weekendzie 🙂

Edytka, gratulacje. wiedziałam że wszystko będzie ok. Buziaki dla Kornelci.
Mój Krystian też nie chwyta zabawek, czasem tylko swoją lub moją koszulke ale chyba też nie do końca świadomie. Rączki swoje namiętnie wkłada do buzi. Na brzuszku też nie lubi leżeć a jak go położe to od podnoszenia głowy bardziej interesuje go jego własna ośliniona rączka 🙂 No ale mama się nie poddaje i twardo kładzie go w tej pozycji. ogólnie główkę trzyma już moim zdaniem bardzo dobrze, ale oczywiście wciąż trochę mu się kiwa.

Dziewczyny czy wasze dzieci maja już w miarę regularny rytm dnia i nocy? Bo mój Krystian nic z tego. W sobote obudził się już o 23.30 i smoczek nie pomógł, trzeba było karmić. Potem wstał na papu o 3. A wczoraj, choć zasnął o tej samej godzinie co w sobotę, to pierwsza pobudka była o 3. Czyli zero regularności. Oczywiście mama wolałaby żeby zawsze spał tak jak wczoraj, bo dziś dzięki temu jestem super wypoczęta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawajka moja mała jedynie uregulowany ma cykl zasypiania. Zasypia około 21.00. A później budzi się jak jej leży, czasem o 3, czasem o 5, zdarza się, ale rzadko, że o 6. I jak się już obudzi to później co 1,5 godziny pobudka. Więc też zero regularności, no i czasem na wieczór dostaje pierś czasem modyfikowane i tutaj tez nie ma reguły. Potrafi po piersi spać do 6, a po mleku do 3. Albo na odwrót 🙂. Hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamaMichała to chyba tak ma byc i nie ma co sie martwis - tak jak Samantka napisala - kazde rozwija sie swoim tępem tu wolniej tam szybciej potem sie wyrówna 🙂 A chłopaki to wiadomo - leniuchy 🙂 A kupki my tez mamy rzadziuchne, i tez sie martwilam ale na piersi podobno tak jest mogą być przeróżniste, nasze są żółte rzadkie włókniste czasem, ale sa codziennie czasem nawet dwie i trzy. Wczoraj była jedna przed południem ale za to taka ze ja fasola Fasol tetra kocyk i podłoga poczulismy jej nadejcie, wyciekała prawie ciiurkiem przez pieluche! i OD TAMTEJ PORY NIC, ALE WŁAŚNIE CHYBA COS NIECOS WYSZŁO BO BYL DUZO SIERCZYSTY BĄK i az mi sie nie chce wierzyc ale lezy je i beknął, hihi, co za niewychowane dziecko mam, je beka i bąki puszcza na raz 🙂)))
Aleks z butki tez nie chciał pic, wiec w porze jedzenia odciagnelam troszke na swiezo i zjadł wszysciutko, teraz daje mu wodę ale musi być ciepła bo chłodnej nie chce tylko sie smoczkiem bawi duźda gryzie i sie cieszy a z butelki nic nie ubywa.

Dorotko ja dałam wszystko 6w1 rota i pneumo.

Monisia współczuje nocy - moze to pełnia bo Aleks tez dał mi koncert wieczorem jakiego dawno nie bylo. I chyba zaczynam podejrzewac zre to kwestia kupy a raczej jej braku, skad ten problem sie bierze, przeciez ty butelką karmisz a ja sie plnuje z jedzeniem.

Hawajka u nas tez nie ma regularnosci za bardzo choc powolutku widac ze w nocy spi coraz dluzej a w dzien ma sporo aktywnosci, czuwania, wiec mam nadzieje ze edzie coraz lepiej, zwykle jest tak ze zasypiamy okolo 21, budzi sie na jedzonko około 2-4 rano i potem już co 3 h je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I u nas na razie regularności brak 😞 różnie bywa z zasypianiem, w nocy zazwyczaj je koło 3-4, ale zdarza się że i o 24-jeśli spać pójdzie o 19, no ale je szybko i zasypia odłożona, nie budzi się, więc ja się wysypiam. Wstaje ok 6:30 - 7
Na pewno z czasem będzie lepiej, przecież te nasze dzieciaczki zmieniają się z dnia na dzień, jeśli ktoś nie wierzy - przypomnijcie sobie początki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Amelcia śpi już 3,5 godziny 😁. Zazwyczaj przysypia sobie na 15-30 minut 🙂. Podejrzewam, że ma skoki wzrostu, bo od rana ciągle tylko jadła i jadła 🙂. Cóż za cudowny dzień dzisiaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie poznałam Julki ;-) Paweł ma już regularność 20,15 kąpiel, po jedzenie i spanie, potem wstaje między 7-8 (nie ma nocnych pobudek, ale o 23 dostaje butlę przez sen zgodnie z książką Język niemowląt), zje, zabawa około 9 drzemka (mama się opala lub śpi), 10.30-11.30 jedzenie, po spacer + drzemka, 13-15 jedzenie, leży w łóżeczku (mama robi obiad i sprząta), około 16 przychodzi tata i karmi, po zabawa + drzemka, 19 jedzenie, dyskoteka z mamusią, 20,15 kąpiel itd. ;-) Generalnie przyjęłam zasadę z tej książki tzw. łatwy plan i się sprawdza. Idę na drzemkę, bo mały śpi ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i wróciłam od koleżanki 🙂 Pospacerowałyśmy sobie z dzieciaczkami 🙂 🙂 Ogólnie fajnie bylo 🙂 🙂
Moja też ma regularny rytm dnia i nocy, ale nie robię tego według łatwego planu tylko po swojemu 🙂 🙂 W dzień ma 1 lub 2 drzemki. zabawy na macie, lezenie w bujaczku, czas z tatą i czas z mama... kąpiel o 21h00... tak nam najbardziej pasuje... po kapieli cycek, pozniej jeszcze musze dac butelke i ok 22h00 zasypia... budzi sie dopiero ok 6h00.. pozniej je i spi 3 godz... je i znowu zasypia na poltorej.... no i tak dalej...

dobra musze nadrobic to co pisalyscie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MandraSala napisał(a):
Niunia ale łatwy plan zakładał karmienie co 3 h - a w którym miejscu jest o tym nocnym przez sen karmieniu? Ja nie doczytałam.


Ale Paweł je przecież co około 3 godziny +- pół godziny ;-) Tam było napisane, że to nie musi być z zegarkiem w reku tylko tak właśnie mniej więcej, a o tym nocnym przez sen było napisane, żeby najlepiej tatuś karmił, jeśli to butelką jest i nawet wtedy nie trzeba odbijać, bo dziecko nie połyka powietrza. Nie pamiętam gdzie to było, gdzieś gdzie rozdział o karmieniu jest ;-)
Ale sobie pospałam, karaluch jeszcze drzema, ale zaraz pobudka na jedzonko ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Salamandra znalazłam :Karmienie do syta. Chcąc, by dziecko dobrze w nocy spało, trzeba je „zatankować do pełna”. Może to brzmieć nieelegancko, faktem jednak jest, że niemowlę solidnie nakarmione śpi lepiej, a głodne - częściej się budzi. Po upływie sześciu tygodni od dnia narodzin proponuję rodzicom dwa rozwiązania - częstsze karmienie przed ułożeniem dziecka do snu nocnego (np. co dwie godziny) oraz karmienie bezpośrednio przed snem lub we śnie. Na przykład podajemy pierś (lub butelkę) o godzinie szóstej i o ósmej wieczorem, a następnie o wpół do jedenastej lub o jedenastej. Ostatnie nocne karmienie odbywa się we śnie. W tym celu podnosimy dziecko z łóżeczka, delikatnie kładziemy końcówkę butelki lub brodawkę sutkową na jego dolnej wardze i pozwalamy mu ssać, starając się go nie budzić. Po takim
karmieniu nie trzeba prowokować odbijania, niemowlę śpiące jest bowiem zwykle tak odprężone, że nie połyka powietrza. Karmiąc dziecko podczas snu, zachowujemy milczenie; nie zmieniamy również pieluszki - chyba że jest przesiąknięta moczem lub zanieczyszczona. Obie techniki pozwalają niemowlęciu przespać środkową część nocy, ponieważ ma ono zapas kalorii na pięć do sześciu godzin.
WSKAZÓWKA: Karmienie we śnie może wykonywać ojciec. O tej porze mężczyźni są przeważnie w domu i większość z nich z przyjemnością to robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...