Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Niunia, tak Antoś ma dziś imieniny 🙂
Poza tym Edytka bardzo się cieszę, że z Kornelką wszystko dobrze.
A co do mleka, to ja cały czas karmie piersią, na noc też i mały śpi od 21 do 6. Tylko, że potem to dopiero koło 10 zasypia 🙂 mój ranny ptaszek. W dzień w sumie też mało śpi. Nawet na spacerze leży i ogląda świat... a potem płacze, bo mu się spać chce. A najlepiej lubi jak tata prowadzi wózek, a mama idzie obok i głaszcze go po policzku. Gorzej jak sama z nim wychodzę 🙂 ale ogólnie w dzień to drzemki po 30 min to maks. Ostatnio maruda z niego... M się śmieje, że to jedyny facet, który okręcił sobie mnie wokół palca, bo jestem na każde jego zawołanie... no cóż, ja to uwielbiam 🙂
Haliszczanka ja jestem mgr inż, czyli możesz gówno robić i nieźle żyć :PP hehe
Idę oglądać Brzydulę i spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć dziewczyny! Nadrobiłam zaległości i napiszę, co pamietam.
Edytkobardzo bardzo się cieszę, że wszystko tak pomyślnie się ułożyło.
Tuśka mogę sobie tylko wyobrazić, jaki stres przeżyłaś ale całe szczęscie, że wszystko tak dobrze się zakończyło.
Niunia super ten filmik, jaki przygotowałaś. Napisz w jakim to programie i czy trudno było.Może i ja spróbuję.
A co do planu dnia, to tak jak już wcześniej pisałam, my tak jak Niunia stosujemy się do Łatwego Planu Tracy Hogg oczywiście z pewnymi modyfikacjami. Dzień rozpoczynamy o 7-7.30 i wtedy jest karmienie. Drzemka od ok.9 do 10 (nie dłużej niż godzina, jak trzeba to wybudzam). Potem karmienie i ok 11.30 długa drzemaka (od 2,5 do 3 godzin). Potem karmienie i aktywność do 15.30 i potem spacer i mały śpi wtedy ok 40 min. Ze spaceru wracamy o 17 i zabawa do 18 i potem kąpiel. O 18.30 karmienie i o 19 codziennie mały już śpi. No i potem karmienie przez sen o 23 i śpi dalej. Przez ostatnie kilka nocy budzi się na karmienie o 5.30 więc myślę, że już wkrótce będzie wytrzymywał do tej 7.
Taki plan starałam się wprowadzić praktycznie od początku i teraz mały już się bardzo do tej regularności przyzwyczaił a i jak mogę sobie łatwo coś zaplanować, bo z dużą dokładnością wiem co się kiedy będzie działo. Także polecam metodę Tracy Hogg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O i wyszło mi wszystko pogrubione nie wiem czemu ☺️
A no i u nas jak u Niuni, tato przejął karmienie przez sen o 23, więc ja na dobrą sprawę od 19 jestem wolna 😁
eMka świetny ten skrót. Ja też jestem mgr inż i naprawdę chciałabym gówno robić i nieźle żyć 😁 ech... pomarzyć dobra rzecz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja Agatka jadła dzisiaj 40min zasypiając przy butli potem pół godz. pilnowałam jej żeby się nie ulało w międzyczasie się rozbudziła więc odłożyłam ją do kołyski. Zadowolona pooglądała karuzelę z 20min i bek bez cyca nie zaśnie. W dzień śpi tylko po jedzeniu po prostu w trakcie zasypia i śpi max.40min ewentualnie czasami w wózku. Bardzo chcialabym stosować się do łatwego planu ale jak jak ona w życiu po zabawie nie zaśnie. Karmienie na śpiocha ale jak przecież trzeba odbić? Piersią w nocy nie odbijam kiedyś próbowałam ale i tak nie wychodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No my po tym karmieniu przez sen zawsze go chwile trzymamy w pionie ale jeszcze chyba nigdy wtedy nie beknął i trzymamy tak bardziej po to, żeby się ułożyło, ale naprawdę dosłownie chwilę.Jest tak jak pisała niunia, że dziecko jedząc przez sen jest tak rozluźnione, że nie łyka powietrza. A Grzesio się przy tym nie rozbudza, bo jest w głębokim snie, a my karmimy przy niewielkim światełku i w ogóle się nie wolno odzywać.
A co do zasypiania przy jedzeniu to chyba trzeba powoli oduczać. Gorąco polecam taką grubszą książkę Tracy Hogg pt. Zaklinaczka dzieci.Jak rozwiązywać problemy wychowawcze. Tam są bardzo szeroko opisane różne metody oduczania dzieci złych nawyków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Monisia ten sam kwiatek ma Marylka Nusi 😜

Bo mi nusia namiary na niego dala 😁 😁 Bo mi sie u Maryli spodobal 😁 A ja mam ostatni dzien szkoly za soba i wlasnie nadrabiam,co napisalyscie.Niusia slodziudki smieszek.Ja wam potem wrzuce,co mi dzis tatus nagral,jak mnie w domku nie bylo 🙂Dobra,czytam dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Antosiu wszystkiego najlepszego z okazji imienin:*:*Dobra nadrobilam.Tuska milo cie w koncu widziec.A ta babe od kateringu to bym normalnie rozszarpala.No,ale tak jak Nusia mowi,nie ma tego zlego,co by na dobre nie wyszlo,bo masz 400zl w suchym 😉Marta strasznie mi przykro z powodu tych lekow i mam nadzieje,ze po badaniach okaza sie jednak zbedne.Co do tego planu,to ja nawet ksiazki do konca nie przeczytalam,ale mam tak grzeczne dziecko,ze nie musze 😉A my jutro mamy szczepienie i jestem przerazona.Dobra znikam poskakac przed tv troche sadelka wytopic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A JESZCZE MAM PYTANKO ODNOŚNIE LEŻACZKÓW BUJACZKÓW, JAKIE KUPIŁYŚCIE MALUCHOM?
Chciałabym kupić coś co ma regulację siedziska bo mam jeden ale tylko n siedząco tam może dziecko siedzieć i już się zniecierpliwiłam i stwierdziłam że jednak jakiś bym kupiła ale w tym temacie zawrotu głowy można dostać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam ten i jestem z niego naprawde mega zadowolona,bo jest regulowany i nawet jak mala w nim zasnie to moge go na plasko rozlozyc,a ona nawet tego nie odczuje
http://www.mothercare.com/Please-Look-After-Me-Rocker/dp/B002HHP1L2?ie=UTF8&ref=sr_1_11&nodeId=42764041&sr=1-11&qid=1308001166&pf_rd_r=18AE7G36MPY59XWXCGJ5&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=301&pf_rd_i=0&pf_rd_p=231490887&pf_rd_s=center-7
A ten filmik dla mnie Piotrek dzis nagral,jak w szkole bylam 😁
http://www.youtube.com/watch?v=b_yZJlCWId4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
haliszczanka napisał(a):
Cześć dziewczyny! Nadrobiłam zaległości i napiszę, co pamietam.
Edytkobardzo bardzo się cieszę, że wszystko tak pomyślnie się ułożyło.
Tuśka mogę sobie tylko wyobrazić, jaki stres przeżyłaś ale całe szczęscie, że wszystko tak dobrze się zakończyło.
Niunia super ten filmik, jaki przygotowałaś. Napisz w jakim to programie i czy trudno było.Może i ja spróbuję.
A co do planu dnia, to tak jak już wcześniej pisałam, my tak jak Niunia stosujemy się do Łatwego Planu Tracy Hogg oczywiście z pewnymi modyfikacjami. Dzień rozpoczynamy o 7-7.30 i wtedy jest karmienie. Drzemka od ok.9 do 10 (nie dłużej niż godzina, jak trzeba to wybudzam). Potem karmienie i ok 11.30 długa drzemaka (od 2,5 do 3 godzin). Potem karmienie i aktywność do 15.30 i potem spacer i mały śpi wtedy ok 40 min. Ze spaceru wracamy o 17 i zabawa do 18 i potem kąpiel. O 18.30 karmienie i o 19 codziennie mały już śpi. No i potem karmienie przez sen o 23 i śpi dalej. Przez ostatnie kilka nocy budzi się na karmienie o 5.30 więc myślę, że już wkrótce będzie wytrzymywał do tej 7.
Taki plan starałam się wprowadzić praktycznie od początku i teraz mały już się bardzo do tej regularności przyzwyczaił a i jak mogę sobie łatwo coś zaplanować, bo z dużą dokładnością wiem co się kiedy będzie działo. Także polecam metodę Tracy Hogg 🙂


Tylko pozazdrościć 🙂 ja nie umiem tego planu wcielić w życie jakoś, bo np moje dziecię zje po spaniu, bawi się i niby ok, ale przed następnym spaniem znowu chce jeść 😞 i ja nigdy tak naprawdę nie wiem co i o której u nas będzie się działo...wstyd się przyznać, ale tak jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...