Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Misia napisał(a):
Cześć Wam!
Aha i powiedziała też, że jeśli 3 miesięczne dziecko przekręca się z plecków na boczek, bądź z brzuszka na plecki to też świadczy o tym ułożeniu odgięciowym, bo to powinno być dopiero po 4 i 5 miesiącu...

No to wychodzi, że moj Krystek też ma to ułożenie odgięciowe. Zawsze jak go kłade na plecki do łóżeczka to podnosi nóżki do góry i obraca się na boczek (zawsze na lewy). No na szczęście jutro wizyta to o wszystko dopytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
Misia troszkę mnie zestresowałaś tym, że jest coś nie tak jak dziecko się na bok przewraca i z brzuszka na plecy. My mamy wizytę na NFZ u neurologa 20 lipca i teraz nie wiem czy nie iść prywatnie. Muszę się z tym przespać :/

Tak ta neurolog powiedziała. My i tak do drugiego jeszcze pójdziemy, żeby zobaczyć co powie. W sumie może jakieś postępy mały zrobi przez te dwa tygodnie. Ja to się bardziej martwię o te oczy i USG... aha jeszcze mi powiedziała, żebym dopajała małego, bo ma trochę ciemiączko zapadnięte... i ja teraz nie wiem co robić, bo w sumie daje mu cycka jak tylko zapłacze... mam herbatkę z hippa na lepsze trawienie i uspakajającą, ale nie wiem w ogóle ile mu tego dawać? Czy nie lepiej wodę przegotowaną??? Nie wiem... chyba pójdę do pediatry zapytać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hawajka napisał(a):
Misia napisał(a):
Cześć Wam!
Aha i powiedziała też, że jeśli 3 miesięczne dziecko przekręca się z plecków na boczek, bądź z brzuszka na plecki to też świadczy o tym ułożeniu odgięciowym, bo to powinno być dopiero po 4 i 5 miesiącu...

No to wychodzi, że moj Krystek też ma to ułożenie odgięciowe. Zawsze jak go kłade na plecki do łóżeczka to podnosi nóżki do góry i obraca się na boczek (zawsze na lewy). No na szczęście jutro wizyta to o wszystko dopytam.

Dopytaj, bo ciekawa jestem co powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa jeszcze zajrzałam, bo z ciotką na gadulcu pisałam i stwierdziłam, ze jeszcze przed wyłaczeniem lapka zajrzę ;-) i przypomniało mi się, że Misia pytałaś się o to ile razy kładziemy na brzusio.. tak więc my nie mamy jakiejś ustalonej liczby kładzenia Niuńka na brzucho ;-) kładę go zawsze przed ćwiczeniem aby zobaczyć jak sie zachowuje i po nim ;-) a ćwiczę 4razy dziennie;-) czasem jak mi marudzi na pleckach to przewracam go na brzusio:-) i zazwyczaj mam chwilkę spokoju, bo od niedawna lubi leżeć na brzuniu..:-) wcześniej nie lubił;-)
no a Alan na boczek się przewraca i mówisz Misia, że to nie za dobrze?:-( tzn. u nas to jest rehabilitacja, więc ppo niej mam nadzieję, że będzie już ok;-) ja to już widzę efekty, bo nóżkami wierzga i podnosi bardzo wysoko 😁 mój skarbek! 😘 a rączki powoli zaczynają również pracować:-) jupiiiiiii! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jestem niemal pewna, że to to. Już nawet wcześniej o tym czytałam. Cały czas go dręczę, przekręcam mu główkę, obracam do druki boczek, przekręcam a poprawa w sumie niewielka. Dziś zasnął na pleckach, ale to chyba przypadek wyjątkowy. Zobaczymy co powie, bo na neurologa też muszę czekać. Cóż najwyżej prywatnie się wybierzemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja śpi na pleckach, ale odwraca się namiętnie na bok i odgina do tyłu główkę. No i ma mega dużo energii. Jak się od niej podchodzi to macha rękoma i nogami tak mocno, że ja już uda mam posiniaczone. No trudno, najwyżej wszystkie pójdziemy do neurologów 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia i zapytaj o to dopajanie pediatry, będzie wiedział najlepiej. Bo ja nawet nie wiedziałam, że ciemiączko ma coś wspólnego z płynami 🙂
Też uciekam lulu, miłego dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny mojej małej nieprzyjemnie pachnie z jednego ucha... nic jej nie boli ani nic... nie wiem co to jest... myję bardzo dokładnie po kąpieli nic nie czuć, a po pół godz znowu...
Co do przygotowania mleka, ja filtruję wodę i ją gotuję w czajniku... wtedy małej studzę i robię mleko...
A butelki z aventu na 100% nie mają bisfenolu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To ze środka.. A woskowina inaczej pachnie... to jest taki nieprzyjemny zapach... czytałam o zapaleniiu ucha, że niby właśnie mu towarzyszy nieprzyjemny zapach... Ale mala nie pociera rączkami uszka... chociaż przeszło mi przez myśl, że być może te jej napady płaczu były spowodowane tym uchem... W czwartek szczepienia, ale czuję, że będą przesunięte...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samantko to idz jutro najlepiej do lekarza,bo jesli to zapalenie ucha to nie ma co zwlekac.Mam jednak ogromna nadzieje,ze to nie to.Emka ja malej daje dziennie 100-150 ml herbatki rumiankowej badz koperkowej.A co do tego przewracania,to juz dzis pisalam,ze Julka moze z 5 razy tak zrobila,ale wszystko jest ok,bo ja dzis pani doktor cala wymacala,wiec sie o to nie martwie.A ja wlasnie zaliczylam 40 minut ciaglego tanca 😁 Ale sie ze mnie leje.A moje szczescia oba zasnely na lozku 😉Ide pod prysznic a potem ich porusze 😁 Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny co do gotowania mineralnej wody to czytałam w gazecie dla mam że nie trzeba gotować. Gotować należy tylko kranówką i wodę oligoceńską. Zastanawia mnie tylko czy powinnam dodać mieszankę gdy podgrzeję wodę w temp. Ok. 40stopni czy mogę np. wyjąć od razu z lodówki i wymieszać a potem podgrzać do ok.37stopni. Widzę jednak dziewczyny że ściśle się instrukcji trzymacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...