Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dziewczyny mam pytanko do tych butelkowych jak przygotowujecie mleczko bo wg. Opakowania powinno wodę się zagotowac ok.40stopni wymieszac i ostudzić do ok.37. My teraz stwierdziliśmy że będziemy robić na mineralce z atestem i nie będziemy już gotować. Ale mój mąż właśnie wyciągnął butelkę z lodówki bo była już otwarta i wymieszał z tą zimną wodą i teraz podgrzewa do właściwej temp. Myślicie że tak można robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOROTA na bebiko napisane jest żeby wodę zagotować i gotować przez 5 minut i ostudzić do 40 stopni. I ja tak robię i mineralną gotuję. Tak na 2 butelki i później ją podgrzewam w podgrzewaczu, gdzie temp. jest 40 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam wodę przegotowaną w dzbanku, nalewam tyle ile trzeba dodaję proszek i podgrzewam w podgrzewaczu.
Chodzi o to aby woda którą się podaje była wcześniej zagotowana, nie da się zagotować wody do 40 stopni, bo będzie nie ugotowana. Zagotowana ma 100stopni, więc i tak trzeba poczekać aż ostygnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja gotuję wodę mineralną a potem to w mikrofalówce podgrzewam odpowiednią ilość i dopiero dodaję mleka. Tylko do mikrofali to można podobno wkładać tylko takie butelki, które mają napisane BPA Free, bo jeśli jest ta substancja, to pod wpływem mikrofali jakieś toksyny się wydzielają. Ale teraz chyba prawie wszystkie butelki nie zawierają tego BPA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Wam!
My po wizycie u neurologa. Dostaliśmy skierowanie na USG p-ciemiączkowe i do okulisty ze względu na ten objaw zachodzącego słońca. Do tego mamy 50 razy dziennie 🤪 kłaść małego na brzuchu, a jeśli nosić to tylko jego pleckami do klatki piersiowej, podtrzymując pupkę robiąc taki niby fotelik, no i na prawym ramieniu, bo pani doktor stwierdziła też ułożenie odgięciowe (to chyba ta asymetria). Tylko ja już się zamotałam czy prawe czy lewe... hmmm lewe chyba, bo jak leży na plecach to się w literkę C wygina. Aha i powiedziała też, że jeśli 3 miesięczne dziecko przekręca się z plecków na boczek, bądź z brzuszka na plecki to też świadczy o tym ułożeniu odgięciowym, bo to powinno być dopiero po 4 i 5 miesiącu. A poza tym to również stwierdziła u Antosia nadpobudliwość. Powiedziała, że ja muszę być spokojna by i on był... po czym dodała, że mamusia to pewnie introwertyczka i wszystko w sobie dusi i się denerwuje... fakt, niby na zewnątrz jestem spokojna, ale dużo rzeczy mnie denerwuje i o tym nie mówię... A i powiedziała, żebyśmy nie dali się terroryzować, bo to mały bin Laden... że jesteśmy tacy szczuplutcy i nie damy rady go nosić jak większy będzie.
Jutro dzwonię się poumawiać na te badania. Do niej mamy przyjść po 6 miesiącu dopiero, ale na 30.06.11. mamy jeszcze umówioną wizytę u innego neurologa na NFZ, bo dziś poszliśmy prywatnie. Zaniesiemy mu te badania i będziemy mieć opinię innego lekarza. No i zobaczymy czy coś się zmieni po tych ćwiczeniach.
Tuska, a Ty też masz kłaść Alanka na brzuchu. Ile razy dziennie? I na jaki czas?
Aha w ogóle to super fotki 🙂)) chrzestna ze swoją minką wymiata 🙂))
Niunia co do schudnięcia to ja od dwóch tygodni nie jem słodyczy, nie podjadam, tylko jem 4 lub 5 posiłków dziennie, zamieniłam zwykły chleb na Wasę pełnoziarnistą i ważę już 61 kg 🙂)) 2 kg w 2 tygodnie mi zleciały 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butelki Avent na pewno nie zawieraja BPA bo ja mam aventowska!
Koncze piec sernik i zaraz mykam spac bo jestem padnieta!!! A moja niunia zasnęla o 21 i spi!! No zaskakuje mnie moje dziecie!!!!
Ja to od wczoraj chodze troszku zdenerwowana bo mam od wczoraj nudnosci i zawroty głowy a i okersu nie mam!! Ostatni mialam 9 maja no ale ja to zawsze mialam z nim problem wiec za bardzo sie nie przejmowalam do wczoraj! Jutro chyba kupie test i zobacze! A musze zadzwonic do mojego gina zeby mi polecil najlepszą dla mnie metode antykoncepcyjną! Mam do konca tego roku umowe i jak sie okaze ze jestem w ciazy to mnie zwolnią!!! A wtedy sie zalamie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też zaraz idę nynać.. a też się zastanawiałam nad tym czy moja wkładka przypadkiem nie zaszfankowała, bo pamiętam, że w ciąży strasznie mnie suszyło i teraz od wczoaj mam suchoty 🤢 ale nie robię testu, bo i tak mam wizytę u gina w pt na kontrolę wkładki, bo pierwsza jest po 2miesiącach.. później już co pół roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia troszkę mnie zestresowałaś tym, że jest coś nie tak jak dziecko się na bok przewraca i z brzuszka na plecy. My mamy wizytę na NFZ u neurologa 20 lipca i teraz nie wiem czy nie iść prywatnie. Muszę się z tym przespać :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...