Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kaczuszka82 napisał(a):
czesc samantko! jak milo napisac. Martynka jest fajniutka ale strasznie duza z nia pracy - bardzo mało spi w dzien i nie umie sie zajac czyms na dluzej. ale za to bierze sie za siadanie, i zabki jej ida i jest marudna a jak Nicole?

Moja też mało w dzień śpi, właśnie udało mi się ją uspać... :/ Pewnie z pół godzinki pośpi. Ale jak jest wyspana, to na szczęście sama potrafi się sobą zająć, a ja mam czas na wszystko... Ząbki jej raczej nie idą, chociaż ślini się niemiłosiernie, przekręcać się nie chce, czasami próbuje siadać... no cóż taka moja mała flegmatyczka:P:P hehe, ale ja też wszytsko zawsze późno robiłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Widocznie chce więcej widzieć 🙂

do tegp właśnie doszłam i to naprawdę o to chodzi, chociaż i tak na jakieś dłuższe spacery nie ma szans.
masz szczescie samantko, że mała umie się zabawic bo to daje jednak dużo czasu mamie a tego najbardziej mi brakuje....a mała będzie robiła wszystko w swoim czasie, jedne dzieci szybciej się rozwijają ruchowo inne wolniej ale to nie ma tak naprawde znaczenia...ja akurat szubko siadałam chodziłam itp.
kurde mała juz piszczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No, na pewno, wszytsko będzie robiła w swoim czasie, ja widzę co raz jakieś postępy, ale powolutku jej to idzie 🙂 To nic, doczekam się jeszcze... Większość z was już nie moze spuscic malucha z oka, bo sie przekrecaja, a ja spokojnie moge ja zostawic na srodku lozka :P:P Leniuch z mojej Nikolki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny jestem przeszczęśliwa,nie muszę chodzić z Agatką na rehabilitację,lekarz powiedział że matka się czepia, dziecko rozwija się prawidłowo na swòj wiek skorygowany. Powiedział że na obroty ma jeszcze czas jak będzie miała potrzebę to się zacznie obracać. I powiedział że to zależy od dziecka inne tą potrzebę mają wcześniej inne później. Co do trzymania głowy to mi powiedział o co pani chodzi przecież ładnie trzyma.
Obok zaraz zrobili usg główki i wyszło że ma zaokrąglone rogi czołowe, wynikające z niedotlenienia ale lekarz mi powiedział że to na pewno przez komplikacje przy porodzie.Na wszelki wypadek mam się umówić na kontrolne usg za 2ms,ale powiedział że jest pewien że żadnych zmian nie będzie.
🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotko bardzo sie ciesze ze u Was wszystko dobrze i ze Agatka jest zdrowa, teraz na pewno bedziesz spokojniejsza!!!!!!!!
Kaczuszka milo Cie widziec!!!Ciesze sie ze u Was tez wszystko dobrze sie uklada!!!
Moja niunia tez malo spi w dzien i chce zeby byc ciagle przy niej, a teraz nie daje mamie pisac bo sama by chciala.
Samantko to dobrze masz bo ja to nie mam szans jej tak na lozku zostawic bo strach ze sie przekatula!
Kupiłam dzis malej cukinie, szpinak cielecinke, zamowilam na przyszly tydzien dynie i jutro bede gotowac!! Jeszcze tylko jakąs dobra rybke musze kupic!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się cieszę, że z Agatką wszystko dobrze!

Dota zazdroszczę, bo Amelci jeszcze daleko ze stopą do buzi 🙂.

Edytko ja też Amelci nie mogę zostawić 🙂. A rybki to ja mam z norwegii, mój tata co roku jeździ, tylko że mrożona jest. Ale powiedział, że pojedzie mi świeżych nałowi 😁. A co do mięs to nie wiem gdzie kupować. Boję się, że są hormonami nafaszerowane, a w eko sklepie to kurczak 32 zł za kg kosztuje :/. A wiem, że w słoiczkach to mięso wcale eko nie jest i słyszałam, że do słoiczków to dają wszystko razem ze skórami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Była jakaś afera u Gerbera że słoiczki z mięsem są nieodpowiedniej jakości,ale mi się wydaje że teraz to chyba tak nie jest. I tak w sklepach nic lepszego nie kupicie.Zresztą drogie panie i tak niedługo te nasze pociechy tą samą chemię będą jadły co my.Grunt to nuczyć dobrych nawyków żywieniowych zamiast batonów domowe ciasta,owoce. Zamiast coca coli kompot do obiadu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja polozylam sie na chwile kolo Julki jak sie na drzemke polozyla..No i 3,5 godziny przespalysmy 😜 😜 Teraz w biegu obiad robie,bo Piotrek juz jedzie 😁 Dorotko ciesze sie bardzo,ze z Agatka wszystko dobre.Mowilam,zebys sie nie potrzebnie stresowala.Kaczuszka milo,ze do nas wpadlas 🙂Serdeczne zyczonka dla Weronisi i Grzesia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOROTA napisał(a):
Szarla a Amelka nie miała przypadkiem takiej samej diagnozy usg główki jak Agatka,bo też musisz iść na kontrolę.


Moja miała wzmożoną echogeniczność tkanki mózgowej. I musimy iść na kontrolę za półtora tygodnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam już jesteśmy w domku. Spotkanie super ;-) Chłopcy się polubili ;-) Grali w piłkę 😜 Łapali się za rączki ;-) Teraz Pawliś padnięty jest, więc idę go myć i lulku. Gerdzia jeszcze raz dzięki za miły dzień ;-*
Kaczuszka witaj ;-)
Dorotko cieszę się z powodu Agatki, super, że wszystko ok.
Monia może już sama na spacery nie wychodź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
haliszczanka napisał(a):
Cześć dziewczyny!
MandraSala, to chyba Ty pisałaś, że Fasol śpiąc na boku odgina się do tyłu. Grzesio robi dokładnie to samo i też czytałam, że to normalne i nie ma się czym martwić.
Ale dziś paskudny wiatr wieje. Aż boję się wyjść z małym na spacer.


Fasol śpi na brzuszku zwykle, a odgina sie w ruskie C jak się wścieka jak jest zmęczony i marudny, a w ogóle to wyriobił sobe odrych wyciągania rączek w geście - wez mnie mamusiu na rączki a ja mu na to a figa z makiem i wciskam misia 😉))))))))

Acha w ciągu dnia spi 2-3 h w podziale na 2 lub 3 drzemki z tym że ta poranna długa bardzo a potem to tak po 20 min a w cocy 11-12 h przesypia ciagiem z karmieniem ale praktycznie bez wybudzania się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
DOROTA napisał(a):
Szarla a Amelka nie miała przypadkiem takiej samej diagnozy usg główki jak Agatka,bo też musisz iść na kontrolę.


Moja miała wzmożoną echogeniczność tkanki mózgowej. I musimy iść na kontrolę za półtora tygodnia 🙂

a myślałam że uspokoję Ciebie dzisiaj bo myśłałam że to samo - zaokrąglone rogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOROTA napisał(a):
szarla napisał(a):
DOROTA napisał(a):
Szarla a Amelka nie miała przypadkiem takiej samej diagnozy usg główki jak Agatka,bo też musisz iść na kontrolę.


Moja miała wzmożoną echogeniczność tkanki mózgowej. I musimy iść na kontrolę za półtora tygodnia 🙂

a myślałam że uspokoję Ciebie dzisiaj bo myśłałam że to samo - zaokrąglone rogi.


Dziękujemy za dobre chęci 🙂. Zobaczymy za 1,5 tygodnia. Póki co Amelcia odnalazła swoje nogi, ale nie wpadła na to że można je do buzi pchać. No i jak wkurzona to się w C odgina do tyłu. I podpiera się na piąstkach i mało się śmieje, raczej skupia się na innych rzeczach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wkladanie stópek do buźki to nasza pani rehabilitant powiedziała, że dziecko około 7miesiąca to robią.. ale jak widzimy już 3marcowych dzieci wkładają sobie nóżki do buźki 🙂
są bardzo do przodu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nam to troszkę zajmie jeszcze, bo jak to pani ujęła Alan to buntownik i wykręca się jak tylko da od ćwiczeń 🙂) ale już jest lepiej, zauważyła rehabilitantka poprawę.. ogólnie to on gorzej na brzuszku sobie razi niż na pleckach.. bo leżąc na pleckach to robi takie rzeczy jak dziecko 6-6,5 miesiąca.. no a na brzuszku tak 4,5m-ca ... bo dziecko takie jak on już raczej się podpiera na rączkach, tzn. na łokciach i troszkę podnosi klatkę piersiową.. a on tak niestety nie robi.. raczej ma rozjechane rączki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. próbuje położyć spać Alana i jest ryk masakryczny 😞 nie mogę tego słuchać 😞 ale przecież musi się nauczyć zasypiać jak ktoś inny z nim jest niż mama 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...