Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzień doberek!
skok wzrostowy-dziecko domaga się od czasu do czasu więcej jedzenia jest to spowodowane intensywniejszym wzrostem
My właśnie wstaliśmy o 10:15mamy tą rehabilitację i czuję że mała będzie na niej marudna i śpiąca a teraz się rozbudziła i nie zaśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry!
Wczoraj wogole nie mialam nastroju na mamusie, ale nie dlatego ze mialam zły humor ale z powodu okropnie nie przyzwoitego lenia!!!! 😜 Nie chciało mi sie nic!!
Zaraz tez wychodzimy do lekarza z mała bo musimy isc na kontrol z tym węzłem chłonnym, niestety nadal jest powiekszony!
Dorotko powodzenia na rehabilitacji! I nie podawałam jeszcze zadnych jogurtów!!
Myszko moja Korni tez ostatnio tak miala ze jadla i jadla i konca nie bylo widac! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć

Misia fajnie, ze już jesteś. Antoś jest bardzo ślicznym chłopcem. Wygląda tak cudnie.

Patrys wczoraj miał "przeczyszczony" żołądeczek. Dzień wcześniej wsunął cały słoiczek śliwek, a co za tym idzie - dostał biegunki 😞 Na szczęscie dziś kupka juz była w stałej konsystencji.

Pozdrawiam Was goraco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam, J też jeszcze nie dawałam jogurtów, ale za tydzień zacznę. Zarz idziemy do lekarza i ciekawa jestem czy da Pawlisiowi zaświadczenie, że może iść do żłobka. Szarla jak się trzymsz, przed 1 wrześni? Ja daję radę, ale trochę mi smutno. Do tego okropnie mnie boli gardło, ledwo ślinę przełykam ;-( Misia miałam laktator elektrryczny Avent http://www.philips.pl/c/avent-karmienie-piersia/scf312_01/prd/ polecam go, na prawdę się u mnie sprawdził, a wiecie, że tylko dzięki niemu mogłam dawać swoje mleko ;-) Niestety jest dość drogi ;-( Ja dałam w mama i ja ok350zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry 🙂
nadrobiłam co pisałyście 🙂
no Monika to my Was za rok odwiedzamy i jedziemy z Wami w to przecudne miejsce 🙂
my mamy teraz ćwiczenie na boku i ciężko ćwiczyć, bo kanapa, ława...wszystko niskie mamy... jedynie komoda jest ok, ale na niej stoi akwarium, więc dupa.. i blat w kuchni, a głupio tak z dzieckiem w kuchni ćwiczyć, bo na kanapie to ja na klęczkach, plecy siadają, a poza tym źle mi się ćwiczy..
ja jogurtu jeszcze nie dawałam, ale chciałabym dać w najbiższym czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie.
Poczytałam i co pamiętam odpiszę.
Ja jogurcików nie dawałam, na razie tylko jabłuszko, banana, zupke jarzynową i raz kaszkę bananową 🙂
Misia, Antoś jest przesłodki, normalnie słodziak z niego do schrupania 🙂
Dorotko, nie martw się, że Agatka nie siedzi. Tak naprawdę to Julka tylko w tej kwestii przoduje. Krystian, podobnie jak Antoś, potrafi tylko przez chwilkę usiedzieć a potem go ciągnie do przodu albo na boki. DO samodzielnego siadania jeszcze hoho, daleka droga. No ale za to ząbki są już bardzo blisko, już nawet na dziąsełkach widać takie białe kropki. Mam nadzieję, że na dniach się przebiją bo młody strasznie jęczy, zwłaszcza w nocy. No i chodze jak zombie, niewyspana.
Ja zmykam na spacer, miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia póki co to nie czuję tego żłoba. Ale jak oddam Amelcie i będę musiała wyjść to chyba będzie najgorszy moment. I te chwile bez dziecka. Zobaczymy jutro. Chcę iść z mężem na 6, ewentualnie 6.30 i oddać tak do 9. W piątek na późniejszą godzinę. I na szczęście będzie już weekend 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
współczuje szarla wiem jaki to będzie ból zostawić dziecko ja tylko na imprezę poszłam a do mamy dzwoniłam do trzy razy na godzinę :P ja nie idę do pracy ale za to szkoła weekend i też będzie ciężko na 7-8 godzin.
Tak sobie czytam nie które strony kiedy mnie nie było i powiem ze dużo tam o nie których pisze ciekawych stron .:P pozazdrościć ze wy się znaliście wcześniej 😞 teraz poczułam się trochę jak obca... szukałam też postów w jakich porach karmicie małych i niestety nie mogę znaleźć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wróciłam z rehabilitacji na którą szłam podstępem dla przypomnienia:
- moja lekarka w ogóle nie widziała potrzeby wizyty u specjalisty
- lekarka na zastępstwie wypisała mi skierowanie do poradni rehabilitacyjnej zamiast do neurologa, a potem poprawiła do neurologa a że miałam już skierowanie do Poradni rehabilitacyjnej wprawdzie źle wystawione ale poszłam bo udało mi się załatwić termin na dzisiaj a było to miesiąc temu. W międzyczasie byłam u Neurologa który stwierdził MATKA SIĘ CZEPIA DZIECKO ROZWIJA SIĘ PRAWIDŁOWO!

Kobieta z rehabilitacji tylko na nią spojrzała to powiedziała że to dziecko na pewno wymaga rehabilitacji. W teście Vojty 5/7 wyników miała ujemnych, powiedziała że katastrofa że tak późno tu trafiła. Agatka cały czas płakała a ja razem z nią.
Jestem wkur..iona na maksa do h.ja widziało ja trzech lekarzy i mówili że wszystko jest ok.
Ja idę do pracy od jutra a tyle w domu siedziałam to mogłam z nią ćwiczyć!!!
😠 😠 😠 😠 😠 😠
Następna wizyta na NFZ 21.09.2011, kobieta polecała nam koło Leszna zajęcia nauki dla rodziców jak rehabilitować dziecko - jednodniowe za 300zł, chyba się zdecyduję, choć teraz chyba wybiorę się do jeszcze innego neurologa.

Rehabilitantka nie kazała mi pod żadnym pozorem jej sadzać - ostatnie słowa mojej pediatry:
więcej by ja pani trzymała na rączkach na siedząco to by chiała się podnosić do siadu.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota spokojnie. Ja też u wielu lekarzy byłam i mówili że jest ok. A lekarze rehabilitanci mają to do siebie, że widzą więcej niż powinni, ale to też w sumie dobrze. Będziesz rehabilitowała i będzie dobrze. My mamy metodę Bobath, a nie Vojty, także nie pomogę, bo Amelcia nie płacze.

Myszka ja nie robiłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!
ale wszystkie dzieciaczki rosna w oczach. JA jeszcze jogurcikow nie podaje maluszkowi , tak to on juz duzo probuje najbardziej to smakuje mu czekolada 😉 Wybredny jest co do słoiczkowych obiadków, musze sama gotowac kawalek miesa, marchwi, ziemniaków dodaje troszke masła , blenderuje i je 😜
Z jjakiego powodu musicie chodzic na rehabilitacje z maluchami , jesli moge spytac?
Najbardziej co mnie zaszokowało że niektóre dzieciaczki wasze już siedza ;o ja się duzo naczytałam na ten temat i wole nie posadzac jeszcze Bartka tak samego. Pisało w jednej z gazet , że dziecko w wieku 5 mies moze tylko siedziec oparte pleckami na kolanach mamy, aby nie obciazac za bardzo kregoslupa - gdyz w przyszlosci moga byc problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Pati! Moja ma wzmożone napięcie mięśniowe i asymetrię. I też nie sadzam, czekam aż sama usiądzie 🙂. A miąsko do słoiczków to gdzie kupujesz ? Bo ja to ostatnio upolowałam kurę karmioną ziarenkami, troszkę się boję dawać takie mięsko ze sklepu, chociaż na pewno takie mięsko jest w słoiczkach, bo na pewno nie takie na ziarnkach :PPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...